IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пазарът е достоверен

    Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Ха, ного благодаря, че ме подсети за тоя цитат, ще го използвам при нужда пред клиентите ми.

    "Моите анализи са достоверни. Пазарите често грешат.
    Пазарът е достоверен - реалната икономика често греши.

    Дъглас Адамс - Ив_макс

    ))))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Ако някой не осъзнава какво се случва да кажа какво мисля....на пазара тече процес на събиране на дълги позиции за атака на 195, колкото повече време отнеме това - толкова повече ще се видгне индекса над 202.
      .
      Aбе какво толкова сакрално има в това 202 че няколко пъти го натъртваш вече.

      Освен ма200 и ма50 на дневна и седмична друго не виждам там...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Преди няколко дни знаеш ли какво ме запита едно 12 годишно момче. Ако нас ни е създал БОГ, то тогава кой е създал БОГ?
        Та ще ти кажа за вярата като за знание. Когато вярваш в това което правиш, то ти заразяваш с тази вяра всички около теб. Ти предаваш тази вяра на служителите си а служителите ти предават вярата на клиентите и резултата е успех. С течение на времето се научаваш да разпознаваш тези искрици вяра в очите на другите хора. Почваш да търсиш тази вяра в управляващите на дружествата с които търгуваш. Дори можеш да видиш тази вяра в продуктите на дадена компания. Стив Джобс беше типичен пример за това което говоря.
        Как кой? Що не му обясни на детето, че бойкоборисов е създал Бог?

        Апропо - помня как навремето, когато си изграждах философска система, Бог просто пъкна вътре, без да съм го викнал и не можах да го разкарам. Без да искам, доказах съществуването му ного по-добре от теолозите.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • А да те попитам...

          Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Преди няколко дни знаеш ли какво ме запита едно 12 годишно момче. Ако нас ни е създал БОГ, то тогава кой е създал БОГ?
          Та ще ти кажа за вярата като за знание. Когато вярваш в това което правиш, то ти заразяваш с тази вяра всички около теб. Ти предаваш тази вяра на служителите си а служителите ти предават вярата на клиентите и резултата е успех. С течение на времето се научаваш да разпознаваш тези искрици вяра в очите на другите хора. Почваш да търсиш тази вяра в управляващите на дружествата с които търгуваш. Дори можеш да видиш тази вяра в продуктите на дадена компания. Стив Джобс беше типичен пример за това което говоря.
          А да те попитам...кое е първо? Яйцето или кокошката?

          И на този въпрос отговора е лесен....яйцето....щото кокошката от къде ще се появи?

          Така че кой е създал БОГ не знам....но за да ни има нас е твърде вероятно да има яйце.


          Значи това което в поста ти наричаш вяра....се нарича ентусиазъм..което е божествено чуство.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Не мога да се спра....присетих се за цитати на Дъглас Адамс заради по предния пост....

            И намирам все по актуални за сегашната ситуация на пазара,.

            Ето още един прочетете го внимателно.

            “ПЪТЕВОДИТЕЛ НА ГАЛАКТИЧЕСКИЯ СТОПАДЖИЯ е незаменим спътник на всички онези, които желаят да осмислят живота си в една безкрайно сложна и озадачаваща Вселена, защото въпреки че не би могъл да се надява да бъде полезен и информативен по всички въпроси, в него се прави доста окуражаващото твърдение, че неточностите, намерили място в него, са поне ДОСТОВЕРНИ неточности. А за случаите на по-съществени несъобразности виновна е единствено самата действителност.
            Накратко надписът на табелата гласеше следното: „ПЪТЕВОДИТЕЛЯТ е достоверен. Действителността често греши.”
            ― Дъглас Адамс, The Restaurant at the End of the Universe
            Ха, ного благодаря, че ме подсети за тоя цитат, ще го използвам при нужда пред клиентите ми.

            "Моите анализи са достоверни. Пазарите често грешат.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Ни най-малко.

              Най- лесно ще го разбереш ако вземеш за пример вярата в ГОСПОД.

              И за да не съм многословен ще ти кажа един цитат от култувата книга Пътеводител на галактическия стопаджия.

              "Отказвам да приведа доказателства, че съществувам — казва БОГ, — защото доказателствата изключват вярата, а ако няма вяра, аз съм нищо."

              Вярата в ГОСПОД ще престане в момента в който ние имаме доказателства за съществуването му....и тогава това няма да се нарича ВЯРА а ЗНАНИЕ.
              Преди няколко дни знаеш ли какво ме запита едно 12 годишно момче. Ако нас ни е създал БОГ, то тогава кой е създал БОГ?
              Та ще ти кажа за вярата като за знание. Когато вярваш в това което правиш, то ти заразяваш с тази вяра всички около теб. Ти предаваш тази вяра на служителите си а служителите ти предават вярата на клиентите и резултата е успех. С течение на времето се научаваш да разпознаваш тези искрици вяра в очите на другите хора. Почваш да търсиш тази вяра в управляващите на дружествата с които търгуваш. Дори можеш да видиш тази вяра в продуктите на дадена компания. Стив Джобс беше типичен пример за това което говоря.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Не мога да се спра....

                Не мога да се спра....присетих се за цитати на Дъглас Адамс заради по предния пост....

                И намирам все по актуални за сегашната ситуация на пазара,.

                Ето още един прочетете го внимателно.

                “ПЪТЕВОДИТЕЛ НА ГАЛАКТИЧЕСКИЯ СТОПАДЖИЯ е незаменим спътник на всички онези, които желаят да осмислят живота си в една безкрайно сложна и озадачаваща Вселена, защото въпреки че не би могъл да се надява да бъде полезен и информативен по всички въпроси, в него се прави доста окуражаващото твърдение, че неточностите, намерили място в него, са поне ДОСТОВЕРНИ неточности. А за случаите на по-съществени несъобразности виновна е единствено самата действителност.
                Накратко надписът на табелата гласеше следното: „ПЪТЕВОДИТЕЛЯТ е достоверен. Действителността често греши.”
                ― Дъглас Адамс, The Restaurant at the End of the Universe

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Днес беше един страхотен ден....поредния....изпълнен с "фундамент" на щатските пазар.
                  Големите "инвеститори" купуваха и продаваха като невидели и така търсенето и предлагането се сблъскаха яко че от -0.9 % пазара завърши +0.5 %.

                  Това е един от поредциата "страхотен ден" в който "инвеститорите" сутринта бяха толкова песеместично настроени а вечерта толкова оптимистично че ми се плаче.

                  А петрола....какво да кажем за петрола....какъв фундамент какво чудо се промени само...да го вдигне от -4-5 % на + 1-2 %....страшен фундамент. Най вече търсенето и предлагането 100% бяха в основата.

                  Ако някой не осъзнава какво се случва да кажа какво мисля....на пазара тече процес на събиране на дълги позиции за атака на 195, колкото повече време отнеме това - толкова повече ще се видгне индекса над 202.

                  Пазара определя - новините а не новините пазара.

                  Най-яркия пример е петрола ако някой следи какво уж го вдига и какво уж го сваля. .
                  Не намираш ли, драги - за интересно - а в същото време за логическо, че днес опора на пазарите бяха именно САЩ и Китай?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Mи няма как да има универсална рецепта за това, много зависи и от характера.
                    Такива като никито са си чок холерици и ги сърбят пръстите, сигурно и затова го е избрал шефа му , други сангвиници, трети меланхоло-апокалиптици дзен будисти и т.н.
                    Има и (по собствените им думи) мързелани многотърпеливци, което не им пречи да си докарват чудесна доходност...
                    Та - спектъра си е бая голям, пътища много, въпроса е да си намериш мястото и такъв начин на търговия та да ти е максимално уютно и комфортно.
                    You trade More than me. I am only right at what i do

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Всъщност не сме толкова различни. Обединява ни страстта и любопитсвото. 99% от хората в тая държава не се интересуват от друго освен от устата и задниците си. А ние сме модерните авнтюристи - златотърсачи на 21 век. Вярвам, че независимо от успехите, животът ни е по-интересен в търсенето на светият граал на инвестициите
                      Ного поетическо - аферем, че написа това.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Внимавайте със златото. Отделно от теоретичните спорове, това което ravnovesie каза, днес го пише във ФТ[/url]
                        е, стига с това FT.
                        И на децата им е ясно, че техните анализи промиват умове.
                        И ти за твоите преценки и покупки, вярваш на FT ??
                        Няма лошо, парите са си твои.
                        Но поне не се дразни с Ив
                        „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                        Коментар


                        • Дъглас Адамс

                          “— Идваш при мен за съвет, а не можеш да понесеш нищо, което не ти е познато. Хъм… Значи трябва да ти кажа нещо, което вече знаеш, но да ти го кажа така, че да ти се стори новост, а?”
                          ― Дъглас Адамс, Mostly Harmless

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Mи няма как да има универсална рецепта за това, много зависи и от характера.
                            Такива като никито са си чок холерици и ги сърбят пръстите, сигурно и затова го е избрал шефа му , други сангвиници, трети меланхоло-апокалиптици дзен будисти и т.н.
                            Има и (по собствените им думи) мързелани многотърпеливци, което не им пречи да си докарват чудесна доходност...
                            Та - спектъра си е бая голям, пътища много, въпроса е да си намериш мястото и такъв начин на търговия та да ти е максимално уютно и комфортно.
                            Всъщност не сме толкова различни. Обединява ни страстта и любопитсвото. 99% от хората в тая държава не се интересуват от друго освен от устата и задниците си. А ние сме модерните авнтюристи - златотърсачи на 21 век. Вярвам, че независимо от успехите, животът ни е по-интересен в търсенето на светият граал на инвестициите
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Днес беше един страхотен ден....

                              Днес беше един страхотен ден....поредния....изпълнен с "фундамент" на щатските пазар.
                              Големите "инвеститори" купуваха и продаваха като невидели и така търсенето и предлагането се сблъскаха яко че от -0.9 % пазара завърши +0.5 %.

                              Това е един от поредциата "страхотен ден" в който "инвеститорите" сутринта бяха толкова песеместично настроени а вечерта толкова оптимистично че ми се плаче.

                              А петрола....какво да кажем за петрола....какъв фундамент какво чудо се промени само...да го вдигне от -4-5 % на + 1-2 %....страшен фундамент. Най вече търсенето и предлагането 100% бяха в основата.

                              Ако някой не осъзнава какво се случва да кажа какво мисля....на пазара тече процес на събиране на дълги позиции за атака на 195, колкото повече време отнеме това - толкова повече ще се видгне индекса над 202.

                              Пазара определя - новините а не новините пазара.

                              Най-яркия пример е петрола ако някой следи какво уж го вдига и какво уж го сваля. .

                              Коментар


                              • Ни най малко.

                                Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                                Защо правиш разлика между вяра и знание/познание? Знанието е форма на вярата.
                                Ни най-малко.

                                Най- лесно ще го разбереш ако вземеш за пример вярата в ГОСПОД.

                                И за да не съм многословен ще ти кажа един цитат от култувата книга Пътеводител на галактическия стопаджия.

                                "Отказвам да приведа доказателства, че съществувам — казва БОГ, — защото доказателствата изключват вярата, а ако няма вяра, аз съм нищо."

                                Вярата в ГОСПОД ще престане в момента в който ние имаме доказателства за съществуването му....и тогава това няма да се нарича ВЯРА а ЗНАНИЕ.

                                Коментар

                                Working...
                                X