IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Не мога да дам такъв пример защото е невъзможнo.
    От което следва, че знанието е форма на вярата.

    Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Когато нещо знаеш - това е факт.
    Когато нещо не знаеш но мислиш че е факт - вярваш в него.
    В случая правиш ненужно оразличаване между рационално и ирационално. Но рационално не е синоним на знание, както и ирационално - на вяра. Както сам призна, ще е трудно да дадеш пример за нещо, което знаеш, а не вярваш в него. Следователно би било некоректно да твърдим, че вярата е само и единствено ирационална.

    Интересен начин на беседване имаш - хем се съгласяваш, че нещо е така (първият цитат), хем си вярваш (спориш), че не е (вторият).

    Коментар


    • Напротив

      Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Всъщност вярата не е нищо друго освен отказ от мислене, а изглежда ценна просто защото лесно се бърка с волята. Волята е важната- арогантността и чувството за собствената ценност, независимо от това колко смешно абсурдни изглеждат на ментално ниво, защото без тях оставаш изгубен в ада на чистият рационализъм
      Напротив.... не можеш да вярваш без да мислиш... и то много да мислиш. А трябва много воля.... за да вярваш истински.... защото да вярваш е може би е най трудното нещо което можеш да научиш в жияота. А най лесното е ...да приемаш фактите.

      Вярата е ценна защото малцина могат да вярват....а всчики приенат фактите което прави това действие малоценно относно качествата на човек.

      Арогантността и чувството за собствената ценност пък са присъщи на Егото...което е най заклетия враг на Вярата.

      Коментар


      • Всъщност вярата не е нищо друго освен отказ от мислене, а изглежда ценна просто защото лесно се бърка с волята. Волята е важната- арогантността и чувството за собствената ценност, независимо от това колко смешно абсурдни изглеждат на ментално ниво, защото без тях оставаш изгубен в ада на чистият рационализъм

        Коментар


        • Пожелавам ти да можеш....

          Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
          Аз се боря за най-готината сливка който както иска да го разбира
          Пожелавам ти да можеш....да си го позволиш финансово....)))

          Коментар


          • Предлагам стига за днес, че оспамихме и тая тема - щом заговорихме за Дядо бог, яйца и кокошки и сливи.

            Айде лека.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Най- голямата....

              Първоначално изпратено от volaswap
              And another one: givota e kompot, i vseki se bori za nai golemata sliva
              Най- голямата....или най-красивата? ))

              Коментар


              • Друг вид кокошка

                Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                За пръв път тази вечер грешиш
                А яйцето кой ще го снесе?
                Естествено че първо е кокошката. Кокошка отвсякъде може да долети а яйцето не може
                Друг вид кокошка ще го снесе...даже може и да не е кокошка а генно модифицирано яйце на патка )))))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap
                  And another one: givota e kompot, i vseki se bori za nai golemata sliva
                  Аз се боря за най-готината сливка който както иска да го разбира

                  Коментар


                  • ... впрочем и тогава отговорът е не толкова труден - пак: еволюция. Първата кокошка се е пръкнала от яйце на почти-кокошка, т.е. от почти-кокоше яйце. После тя е снесла пръвото истинско кокоше яйце - и така.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Не мога

                      Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                      Iv_max,

                      Дай поне един пример за нещо, което знаеш, но не вярваш в него. Примерно: знам, че небето е синьо, а тревата зелена, но вярвам, че това не е така. Рационалното доказване на даден факт не изключва вярата в него, както и обратното - вярата не се нуждае от доказателства, тъй като самият акт на вярване в нещо, го прави реално за вярващия.
                      Не мога да дам такъв пример защото е невъзможно.
                      Когато нещо знаеш - това е факт.
                      Когато нещо не знаеш но мислиш че е факт - вярваш в него.

                      Вярваш в нещо в което мислиш че съществува - но нямаш доказателства за това към момента. В моемнта в който го докажеш - се превръща от вяра в познание.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        За пръв път тази вечер грешиш
                        А яйцето кой ще го снесе?
                        Естествено че първо е кокошката. Кокошка отвсякъде може да долети а яйцето не може
                        Яйцето е пръво - защото яйца снасят същества, съществували еволюционно милиони години преди кокошката.

                        Ако вместо яйце бе казал: кокенце - тогава трудно бих могъл да ти отговоря.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          А да те попитам...кое е първо? Яйцето или кокошката?

                          И на този въпрос отговора е лесен....яйцето....щото кокошката от къде ще се появи?

                          Така че кой е създал БОГ не знам....но за да ни има нас е твърде вероятно да има яйце.


                          Значи това което в поста ти наричаш вяра....се нарича ентусиазъм..което е божествено чуство.
                          За пръв път тази вечер грешиш
                          А яйцето кой ще го снесе?
                          Естествено че първо е кокошката. Кокошка отвсякъде може да долети а яйцето не може
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
                            е, стига с това FT.
                            И на децата им е ясно, че техните анализи промиват умове.
                            И ти за твоите преценки и покупки, вярваш на FT ??
                            Няма лошо, парите са си твои.
                            Но поне не се дразни с Ив
                            Същото ще кажа и аз - парите са си твои. Но обърни внимание все пак на сухите факти, които ти снася ФТ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                              Iv_max,

                              Дай поне един пример за нещо, което знаеш, но не вярваш в него. Примерно: знам, че небето е синьо, а тревата зелена, но вярвам, че това не е така. Рационалното доказване на даден факт не изключва вярата в него, както и обратното - вярата не се нуждае от доказателства, тъй като самият акт на вярване в нещо, го прави реално за вярващия.
                              Точно затуй богът съществува.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Iv_max,

                                Дай поне един пример за нещо, което знаеш, но не вярваш в него. Примерно: знам, че небето е синьо, а тревата зелена, но вярвам, че това не е така. Рационалното доказване на даден факт не изключва вярата в него, както и обратното - вярата не се нуждае от доказателства, тъй като самият акт на вярване в нещо, го прави реално за вярващия.

                                Коментар

                                Working...
                                X