IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
    Според мен в момента надуват нов балон по някое време тази година ще го спукат и ще има нов лоу обаче сега ще го надуват докато не избият стоповете на всички къси и докато не хванат всички да пускат дълги.
    Очаквам повторение на 2015.
    Ах, сега ти се вижда балон значи, а като викаше тука "Ръъъъъсссссттттттттт" на по-ниски от сегашните нива, тогава не беше балон?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

      ...........

      Какво са намислили сега?.
      Как какво? Да ти вземат парите, разбира се. Нали за това е цялата конспирация на HFT фирмите? Парите на Iv_max са толкова много, че си заслужава да си трови живота, опитвайки се да хване колосалното движение на SPY от 195 до ... 202...

      Дори за три процента доход трябва да се бориш със зъби и нокти в тоя живот.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        При новините от Barclays и новините от Китай пазра се готви да отвори 0.8 и повече % нагоре.

        Ако това беше се случило януари или началото на февруари щеше да е 1.8 % надолу.

        Това е изключитено "пазарно" и особенно "фундаментално" движение на "честните " пазари...чудно кой как тоя път ще ми го обясни...на фонда на вчерашната особенно силна търговия с фютчърси на СП около 194.8-195. към края на деня.

        Какво са намислили сега?.
        Според мен в момента надуват нов балон по някое време тази година ще го спукат и ще има нов лоу обаче сега ще го надуват докато не избият стоповете на всички къси и докато не хванат всички да пускат дълги.
        Очаквам повторение на 2015.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          При новините от Barclays и новините от Китай пазра се готви да отвори 0.8 и повече % нагоре.

          Ако това беше се случило януари или началото на февруари щеше да е 1.8 % надолу.

          Това е изключитено "пазарно" и особенно "фундаментално" движение на "честните " пазари...чудно кой как тоя път ще ми го обясни...на фонда на вчерашната особенно силна търговия с фютчърси на СП около 194.8-195. към края на деня.

          Какво са намислили сега?.
          И аз това се чудя
          Че пазара е манипуиран това е на 100% сигурно.
          Според мен хеджовете спряха да го клатят напазариха на евтиното Януари и Февруари като го свалиха и сега чакат да дигне да разпродадат.
          В момента търгуват големите фондове които са повечето ЛОНГ.
          Има сезонност от Май нататък пак ще го почнат.
          Бъдете внимателни в дните с ниска търговия тогава всички му скачат и го събарят агресивно, след няколко дни естествено вдига пак.
          Движения от 10-15% са нещо нормално при този манипулиран пазар.

          Коментар


          • При новините

            При новините от Barclays и новините от Китай пазра се готви да отвори 0.8 и повече % нагоре.

            Ако това беше се случило януари или началото на февруари щеше да е 1.8 % надолу.

            Това е изключитено "пазарно" и особенно "фундаментално" движение на "честните " пазари...чудно кой как тоя път ще ми го обясни...на фонда на вчерашната особенно силна търговия с фютчърси на СП около 194.8-195. към края на деня.

            Какво са намислили сега?.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от elit19 Разгледай мнение
              Като един начинаещ инвеститор искам да споделя , че дадените примери за инвестиции тук много ми помагат, така че Ники продължавай да пишеш , благодарение на неб направих 30% профит за 3 месеца. Iv_max твойте мнения са доста добри , интересни и дълбоки, лошото е, че не търпиш чуждите.
              Ха-ха, аз не съм дей трейдър, даже напротив.

              Но като гледам трейдовете на Ники и си мисля, че мога да се пенсионирам и да си изкарвам прехраната следвайки го Не си подавам молбата за напускане, защото ако той вземе и изчезне от форума няма да е хубаво

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                It's fine. Do you think your show trades help sombody here?I dont think there is so many day traders

                It will be match better u share your market opinion
                Като един начинаещ инвеститор искам да споделя , че дадените примери за инвестиции тук много ми помагат, така че Ники продължавай да пишеш , благодарение на неб направих 30% профит за 3 месеца. Iv_max твойте мнения са доста добри , интересни и дълбоки, лошото е, че не търпиш чуждите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  It's fine. Do you think your show trades help sombody here?I dont think there is so many day traders

                  It will be match better u share your market opinion
                  както един стар форумец ми написа, нема смисал да се хаба. оставам полето на теб

                  zагуба на време, и аргументи

                  Коментар


                  • ......

                    Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                    Това че участват на 80% от обема, според мен означава че повечето от сделките са от арбитража между различните борси, от който казваш се печелят центове. Защото на всяка сделка в която те не участват ако успеят да се включат да и направят маркет, всъщност създават 2 други сделки в които вече участват.
                    Другия вариант е с този обем да се опитват да създадат трендове, които да увлекат и другите. Тук вече ще е интересно колко стува да се създаде един тренд, и дали може да си изчислят колко пари ще успеят да увлекат. Обаче това с увличането ще продължи не дълго, докато оберат парите на интрадей традерите.

                    Нищо кой знае колко не струва за тях да се създаде тренд в определен или определени сектори. Грубо ЕТФ ите на основните индекси целите за деня са около 10-15 милиярда, ако сложим още толкова от секторните индекси стават 30...кажи ги 100...милиярда дори. С какъв процент според теб от тези 100 можеш да направиш каквото искаш? Да се свали пазара трябват значително по малко още повече когато медиите ти помагат и освен това и банките помагат за да правят и те кинти по малко.Освен това както казах големите при всички положения работят заедно поради явната опасност да застанат на двете страни на същата момнета и всички да загубят...ако решат да правят подобоно нещо. ВАЖНОТО НЕЩО което трябва да помислиш е че те виждат пазара преди всички останали...и ако трябва да свалят индекса с 1 % могат да сметнат компютрите им в коя секунда или милисекунда пазара е най-слаб и ще им излезе най евтино ...и да се включат тогава...което на практика се получва и аз го виждам с очите си. Това което аз виждам до колкото мога да видя и си вадя изводи е координарата " атака на опредлени сектори" през тези два месеца и не само. За да може с такава сила даден сектор да падне за толкова кратко време ( например технологичния ) Ако за банките или биотехнологиите може да намериш измислен фундамент точно в моемнта на падането на технологиите - няма ниаккъв фундамет...просто им дойде реда.Никой не може да ме убеди че нормални инвеститори или технически анализатори може да направи толкова силен спад или въстановяване на опредлени сектори...и това го наблююдаваме вече не знам за кой път.

                    Като останат без донор и знаейки как са си кодирали алгоритмите, ще започнат канибализъм - да направят фалшиви сигнали на които да се хванат другите ВЧТ, там по-голямото ВЧТ ще изсмуче по-малкото за 1 ден, а то ще свидетелства че са търгували в комбина, или някаква друга незаконна практика.
                    Друг проблем е размера им, ако са толкова големи може би ще бъдат класифицирани като инсайдери, което може да не им позволява ВЧТ. Не знам дали в ETF може да има инсайдери. Или пък ще трябва задължително да се освобождават от акциите, което значи продаване на загуба.
                    Конвенционалните участници, виждайки че са безсилни, ще бъдат по-пасивни и дългосрочни и така ще лишат от приходи ВЧТ, които пък всеки месец имат десетки хиляди разходи за абонаменти и заплати.

                    Това би било вярно ако манипулацията на пазара се првави постоянно. Някой да ме е чул да кажа че го правят всеки ден? Освен това ВЧТ са нещо много размито. Непрекъснато се сменят фирмите които играят. - това е доказано. Малко са тези които са посотянни като Цитрон. Така печалбата се размива и никой не може да я сметне. С едно такова упражнение като това януари и февруари тази година и то по целя свят но главно европа, япония и щатите...печалбите само от това са трилиони долари глобално. Ако това което мисля - стане....сега ще оставят пазара на спокойствие...ще си закрият късите и това ще го видим поне още веднъж тази година може и по силно. В нормален пазар колкото и да го манипулираш не можеш да направиш лесно 10 % когато става въпрос за такива големи пари. Но когато предизвикаш един подобен срив или два...процентите са повече за един месец. Така че донороите на далаверата са всички средни и дребни играчи.Конвиционалните играчи като Мишо нищо и никога няма да видят .



                    Да, като участниците ги е страх, спреда широк, те могат да си определят цената помежду си в този спред. Но този страх, е породен от самите ВЧТ - просто участниците разбират че има много фалшиви движения.
                    Когато ВЧТ си продават един на друг, определяйки last price, това става пред очите на всички и който смята че цената не е правилна, може да се включи.

                    разбира се че някой са включват..къде с покупки къде заради марджин колл А правилно отбеляза което го казах и аз преди ...не заради страха от икономиката пада пазара....пазара определя страха за икономиката

                    Това е max pain индикатора, не е трудно да го изчислиш веднъж седмично и да го ползваш. Тук имат предимство, че могат да го прилагат не всяка седмица а само когато си решат, например 50/50 за да прецакат тези които постоянно го прилагат. Може би от option interest може да се разбере дали текущата седмица го прилагат.

                    Това е играта която според хора и мен играят сега

                    С горните коментари, не се опитвам да омаловажавам ВЧТ, а че и те както всичко физическо имат ограничен растеж, понеже трябва да се хранят от останалите участници в системата. В крайна сметка ако приемем, че създават фалшиви трендове, които после ги обръщат, това обръщане представлява предоставяне на ликвидност, което е добро дело. Вярно че тази ликвидност посреща изкуствено създадено търсене, но тези които са се качили на тренда, са си търсили roller coaster изживявяне и са си го получили, слизайки с изправени коси от влакчето на ужасите и социалната стълбица.

                    ВЧТ ползват доста математика/наука и може би те ще направят пазара рационален.
                    Няма да се учудя ако оптимизират следния въпрос - колко пари можем да вземаме от останалите, така че да не им спадне интереса към търговията и да максимизираме паричния поток към нас и да го стабилизираме?. Което няма да е много по-различно от това как GILD ценообразува.
                    Не може и няма смисъл никой да се ангажира с постоянна манипулация на пазара. Ако това е постоянно както казваш в един момент всички ще се усетят и пазар няма да има. Този въпрос за мен стана актуален септември.. до сега...и нагоре и надолу..основния въпрос е до кога?

                    Коментар


                    • Правилно се изрази

                      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      До колкото знам ВЧТ правят много по-прости неща. Най-вече front-running и dark pool arbitrage.

                      Създаването на тредове, особено на сриване на борсата с 10% от ВЧТ е просто научна фантастика.
                      Правилно се изрази ..."Доколокто знам"
                      Знаеш ти за ВЧТ ци толкова колкото си чел книгата flash boys...и до там.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                        Това че участват на 80% от обема, според мен означава че повечето от сделките са от арбитража между различните борси, от който казваш се печелят центове. Защото на всяка сделка в която те не участват ако успеят да се включат да и направят маркет, всъщност създават 2 други сделки в които вече участват.
                        Другия вариант е с този обем да се опитват да създадат трендове, които да увлекат и другите. Тук вече ще е интересно колко стува да се създаде един тренд, и дали може да си изчислят колко пари ще успеят да увлекат. Обаче това с увличането ще продължи не дълго, докато оберат парите на интрадей традерите.
                        Като останат без донор и знаейки как са си кодирали алгоритмите, ще започнат канибализъм - да направят фалшиви сигнали на които да се хванат другите ВЧТ, там по-голямото ВЧТ ще изсмуче по-малкото за 1 ден, а то ще свидетелства че са търгували в комбина, или някаква друга незаконна практика.
                        Друг проблем е размера им, ако са толкова големи може би ще бъдат класифицирани като инсайдери, което може да не им позволява ВЧТ. Не знам дали в ETF може да има инсайдери. Или пък ще трябва задължително да се освобождават от акциите, което значи продаване на загуба.
                        Конвенционалните участници, виждайки че са безсилни, ще бъдат по-пасивни и дългосрочни и така ще лишат от приходи ВЧТ, които пък всеки месец имат десетки хиляди разходи за абонаменти и заплати.



                        Да, като участниците ги е страх, спреда широк, те могат да си определят цената помежду си в този спред. Но този страх, е породен от самите ВЧТ - просто участниците разбират че има много фалшиви движения.
                        Когато ВЧТ си продават един на друг, определяйки last price, това става пред очите на всички и който смята че цената не е правилна, може да се включи.



                        Това е max pain индикатора, не е трудно да го изчислиш веднъж седмично и да го ползваш. Тук имат предимство, че могат да го прилагат не всяка седмица а само когато си решат, например 50/50 за да прецакат тези които постоянно го прилагат. Може би от option interest може да се разбере дали текущата седмица го прилагат.

                        С горните коментари, не се опитвам да омаловажавам ВЧТ, а че и те както всичко физическо имат ограничен растеж, понеже трябва да се хранят от останалите участници в системата. В крайна сметка ако приемем, че създават фалшиви трендове, които после ги обръщат, това обръщане представлява предоставяне на ликвидност, което е добро дело. Вярно че тази ликвидност посреща изкуствено създадено търсене, но тези които са се качили на тренда, са си търсили roller coaster изживявяне и са си го получили, слизайки с изправени коси от влакчето на ужасите и социалната стълбица.

                        ВЧТ ползват доста математика/наука и може би те ще направят пазара рационален.
                        Няма да се учудя ако оптимизират следния въпрос - колко пари можем да вземаме от останалите, така че да не им спадне интереса към търговията и да максимизираме паричния поток към нас и да го стабилизираме?. Което няма да е много по-различно от това как GILD ценообразува.
                        До колкото знам ВЧТ правят много по-прости неща. Най-вече front-running и dark pool arbitrage.

                        Създаването на трендове, особено на сриване на борсата с 10% от ВЧТ е просто научна фантастика.
                        Last edited by Misho ILIEV; 01.03.2016, 12:32.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Тези въпроси ВЧТ ци....разполагат с огромни средства и са вече навсякъде по света. Целта им не е никаква форма на инвестиция. Целта им е правенето на пари и спекулирането.
                          Когато в подобни фондове се концентрират трилиони долари за ежедневна търговия те стават всемогъщи по отношение на пазара.
                          Това че участват на 80% от обема, според мен означава че повечето от сделките са от арбитража между различните борси, от който казваш се печелят центове. Защото на всяка сделка в която те не участват ако успеят да се включат да и направят маркет, всъщност създават 2 други сделки в които вече участват.
                          Другия вариант е с този обем да се опитват да създадат трендове, които да увлекат и другите. Тук вече ще е интересно колко стува да се създаде един тренд, и дали може да си изчислят колко пари ще успеят да увлекат. Обаче това с увличането ще продължи не дълго, докато оберат парите на интрадей традерите.
                          Като останат без донор и знаейки как са си кодирали алгоритмите, ще започнат канибализъм - да направят фалшиви сигнали на които да се хванат другите ВЧТ, там по-голямото ВЧТ ще изсмуче по-малкото за 1 ден, а то ще свидетелства че са търгували в комбина, или някаква друга незаконна практика.
                          Друг проблем е размера им, ако са толкова големи може би ще бъдат класифицирани като инсайдери, което може да не им позволява ВЧТ. Не знам дали в ETF може да има инсайдери. Или пък ще трябва задължително да се освобождават от акциите, което значи продаване на загуба.
                          Конвенционалните участници, виждайки че са безсилни, ще бъдат по-пасивни и дългосрочни и така ще лишат от приходи ВЧТ, които пък всеки месец имат десетки хиляди разходи за абонаменти и заплати.

                          Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Явно те осъзнаха че с тези пари....търгувайки ЕТФ и и определени компании, могат да правят какво пожелаят на пазара особенно в ситуация на несигурност в която никой не прави нищо поради страх.
                          И ако това е в зародиш в този момент....тези пари стават толкова големи особенно след последните сътресения на пазара че лично мен тенденцията ме ужасява.
                          Да, като участниците ги е страх, спреда широк, те могат да си определят цената помежду си в този спред. Но този страх, е породен от самите ВЧТ - просто участниците разбират че има много фалшиви движения.
                          Когато ВЧТ си продават един на друг, определяйки last price, това става пред очите на всички и който смята че цената не е правилна, може да се включи.

                          Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          И последно...най-голямата игра тази година според много хора и мен...за която те питах да се сетиш е следната.
                          Продават се скъпи опции ( особенно в ситуация на страх ) върху индексите и не само....от определени хора. След това с интернвенции на пазара върху индексите те се водят там където опциите няма да излязат и се прибира печалбата. Следващата седмица...пак.
                          Това е max pain индикатора, не е трудно да го изчислиш веднъж седмично и да го ползваш. Тук имат предимство, че могат да го прилагат не всяка седмица а само когато си решат, например 50/50 за да прецакат тези които постоянно го прилагат. Може би от option interest може да се разбере дали текущата седмица го прилагат.

                          С горните коментари, не се опитвам да омаловажавам ВЧТ, а че и те както всичко физическо имат ограничен растеж, понеже трябва да се хранят от останалите участници в системата. В крайна сметка ако приемем, че създават фалшиви трендове, които после ги обръщат, това обръщане представлява предоставяне на ликвидност, което е добро дело. Вярно че тази ликвидност посреща изкуствено създадено търсене, но тези които са се качили на тренда, са си търсили roller coaster изживявяне и са си го получили, слизайки с изправени коси от влакчето на ужасите и социалната стълбица.

                          ВЧТ ползват доста математика/наука и може би те ще направят пазара рационален.
                          Няма да се учудя ако оптимизират следния въпрос - колко пари можем да вземаме от останалите, така че да не им спадне интереса към търговията и да максимизираме паричния поток към нас и да го стабилизираме?. Което няма да е много по-различно от това как GILD ценообразува.

                          Коментар


                          • Nice

                            Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                            was closed my little friend 2 times within the same day. check my entries . both with a good margin after costs and taxes.

                            so I have no open position.

                            I do not roll options (more than a day) on commodity equitis bets with small strikes due to the skew. in addition, I work with OCO order in this case
                            It's fine. Do you think your show trades help sombody here?I dont think there is so many day traders

                            It will be match better u share your market opinion
                            Last edited by Iv_max; 01.03.2016, 01:14.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              looks like shorting X was not such a good idea?
                              was closed my little friend 2 times within the same day. check my entries . both with a good margin after costs and taxes.

                              so I have no open position.

                              I do not roll options (more than a day) on commodity equitis bets with small strikes due to the skew. in addition, I work with OCO order in this case

                              Коментар


                              • X

                                Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                                Sorry man, all PhD fall in the same fallacy: too much words and you get impressed. go figure. Trading is about efficency and thinking in linkages, unless you are in the physical market (eg. commodities)

                                The wealth effect (global effect) for the retailer is meaningles, so who cares that some banksters and high net worth get screwed by HFT.

                                The biggest issues nowdays are in the high (shadow) convexity of the market causing several standard deviations move. I highly recommend you to get familiar what is convexity and how this shape investments and risk decision taking. I do not like Taleb and his bla bla style but his fund was spot on betting on that. Second biggest issue is liquidity: that is the reason the smart money is fucking some ETFs as they know if the convxity kicks in they will evaporate like a drop in the dessert.
                                looks like shorting X was not such a good idea?

                                Коментар

                                Working...
                                X