IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Тази година запомни нещо от мен....на практика почти няма да има значение колко и как се развиват щатите. Играта ще е нагоре надулу...и с голяма воалитност.

    Поне сега мисля така ако утре мисля друго ще кажа.

    Понеже никой досега не ме попита защо мисля че пазара е напълно манипулиран ще кажа нещо над което да се замислиш...ако искаш ми вярвай.От началото на септември 2015 година получвам със закъснение обаче едни графики за активността на ВЧТ. Не мога да ти ги изпратя поради причини независещи от мен обаче когато ги разгледаш внимателно ще се уплашиш. Перфектен синхрон от "краха" август насам особенно. Ако пуснем два компютъра да търгуват помежду си каквото си искат....ще направят по лоши графики.Все едно останалия пазар го няма в определени моменти които обаче моменти са най съществените за пазара.

    Това го взех след един разговор с едни играчи в който аз ги питаш що според тях пазара падна август преди ФЕД и после се въстанови много бързо.

    От този момент нататък спрях да мисля за фундамент продадох всичко без изключение и започнах наново. Това обаче го разбрах края на септември.
    Мислех, че мислиш така, по причината, поради която аз мисля така - съмнителното (меко речено) поведение на анализаторите. Това, което пишеш, интересно е.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Неприятното е че

      Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      хеликоптер мъни + компютури = утопията на ФЕД
      Неприятното е че освен хеликоптерните се увеличиха тази година с реални на такива баламурници като нас...и милионите по света....дребни пишман инвеститори.

      Аз се отръвах с малко със шибания петрол...още не мога да го преживея )))

      Шегувам се...преживял съм го..

      Коментар


      • И аз до миналата година....

        Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
        имам си мои съображения от гледна точка на първа платформа-приеми го просто като патриотичен поглед върху диилинга
        И аз до миналата година....имах съвсем леки патриотични чуства и си плащах данъците тук....ама сега НЕ СИ ГИ плащам на Кайманите щото няма такива.
        За какво да плащам...да ми ги вземе Пеевски.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          За какъв....к..р ти е български?
          имам си мои съображения от гледна точка на първа платформа-приеми го просто като патриотичен поглед върху диилинга
          "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

          Коментар


          • За какъв....

            Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
            До колкото разбрах Karoll Dealing ще си сменят условията по платформата(около края на април),тъкмо се бях зарадвал на сделки без минимална комисионна за CFD-та(сега се говори за такси от 6-7$ в едната посока).....сега пак ще трябва да се ровя да търся нещо подобно.....ако някой има идеи за бг брокер без минимална комисионна за Щатско и някаква що-годе прилична за Швабско-да пише.....може и на лични
            благодарско предварително
            За какъв....к..р ти е български?

            Коментар


            • До колкото разбрах Karoll Dealing ще си сменят условията по платформата(около края на април),тъкмо се бях зарадвал на сделки без минимална комисионна за CFD-та(сега се говори за такси от 6-7$ в едната посока).....сега пак ще трябва да се ровя да търся нещо подобно.....ако някой има идеи за бг брокер без минимална комисионна за Щатско и някаква що-годе прилична за Швабско-да пише.....може и на лични
              благодарско предварително
              "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Тази година запомни нещо от мен....на практика почти няма да има значение колко и как се развиват щатите. Играта ще е нагоре надулу...и с голяма воалитност.

                Поне сега мисля така ако утре мисля друго ще кажа.

                Понеже никой досега не ме попита защо мисля че пазара е напълно манипулиран ще кажа нещо над което да се замислиш...ако искаш ми вярвай.От началото на септември 2015 година получвам със закъснение обаче едни графики за активността на ВЧТ. Не мога да ти ги изпратя поради причини независещи от мен обаче когато ги разгледаш внимателно ще се уплашиш. Перфектен синхрон от "краха" август насам особенно. Ако пуснем два компютъра да търгуват помежду си каквото си искат....ще направят по лоши графики.Все едно останалия пазар го няма в определени моменти които обаче моменти са най съществените за пазара.

                Това го взех след един разговор с едни играчи в който аз ги питаш що според тях пазара падна август преди ФЕД и после се въстанови много бързо.

                От този момент нататък спрях да мисля за фундамент продадох всичко без изключение и започнах наново. Това обаче го разбрах края на септември.
                хеликоптер мъни + компютури = утопията на ФЕД
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Тази година запомни нещо от мен....

                  Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  За сега нещата не изглеждат чак толкова зле.

                  Paul Ashworth, chief US economist at Capital Economics said: “It still appears that first-quarter GDP growth is on track to rebound to a very healthy 2.5 per cent annualised or higher, which should dampen any concerns about an imminent recession.”

                  Nevertheless, the global outlook remains relatively gloomy despite the firm US numbers. The International Monetary Fund warned this week that it was likely to downgrade its 3.4 per cent forecast for global growth this year.
                  Тази година запомни нещо от мен....на практика почти няма да има значение колко и как се развиват щатите. Играта ще е нагоре надулу...и с голяма воалитност.

                  Поне сега мисля така ако утре мисля друго ще кажа.

                  Понеже никой досега не ме попита защо мисля че пазара е напълно манипулиран ще кажа нещо над което да се замислиш...ако искаш ми вярвай.От началото на септември 2015 година получвам със закъснение обаче едни графики за активността на ВЧТ. Не мога да ти ги изпратя поради причини независещи от мен обаче когато ги разгледаш внимателно ще се уплашиш. Перфектен синхрон от "краха" август насам особенно. Ако пуснем два компютъра да търгуват помежду си каквото си искат....ще направят по лоши графики.Все едно останалия пазар го няма в определени моменти които обаче моменти са най съществените за пазара.

                  Това го взех след един разговор с едни играчи в който аз ги питаш що според тях пазара падна август преди ФЕД и после се въстанови много бързо.

                  От този момент нататък спрях да мисля за фундамент продадох всичко без изключение и започнах наново. Това обаче го разбрах края на септември.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Бравос, ма не се възгордявай, в тоя форум повечето са така...
                    Има дори един де се врича че за 15-20г на бфб и кьорав лев не е губил.
                    Та всякакви световни гурута - ряпа да ручат...
                    Ха-ха - че кой е тоя герой?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Позицията ми сега

                      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      От 8 февруари насам пазарът се е вдигнал със 7-8%. Тия 180К бият ли пазара ако вземем под внимание цялото ти портфолио, включително кеш, който си заделил за инвестиции.
                      Позицията ми сега е грубо 20 % дълги и 80 % кеш. Тези 180 к са нищо на практика но ако вземем предвид факта че бях къс до онзи момент и загубата от петрола която я затвотих към втората половина на януари пазара съм го бил с много много.

                      Друг момент е че главната ми печалба е от WYNN, LVS, BIDU, BABA i PCLN и съвсем малко от левърджнати дълги етф и на индексите ( много малки позиции за портфолиото ми ) . Останалите - това са епъл, банки и биотехнологии ( индекс ) дисней...и разни други са на по малка печалба.

                      Всъщност в основния ми акаунт от септември преди ФЕД аз на практика използвам не повече от 40-50 - в много кратки моменти до 80 % от кеша без никакъв левъридж,

                      Та директно на въпроса ти от целия ми акаунт съм бил пазара с много ( щото на практика той е паднал ) от януари а печалбата му е двуцифрен процент върху всички средства.

                      И както казах нищо не правя и чакам моя таргет на сп.
                      Last edited by Iv_max; 27.02.2016, 16:38.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        на мен ми е интересно какво би отговорил тоя серсемин ако го питат

                        " При една 'здравословно растяща' икономика 2.5% с една 'здравословна' инфлация от 1.5-2% ... с колко е нормално да расте 'здравословно' правителственият дълг на САЩ и не е ли в крайна сметка всичко прах в очите, за да може пичове като цитираният от Мишо да си пият мартинитата всеки викенд в Хамптънс и да си разкарват любовниците с бентлита...
                        Можеш тука да погледнеш как расте съотношението дълг/БНП на САЩ. Най-малкото от средата на 2012 БНП расте по-бързо.

                        https://research.stlouisfed.org/fred...es/GFDEGDQ188S

                        А тъй като съм по-скоро кейнсианец, за мене американският дълг не расте достатъчно. При сегашните ултра ниски лихви САЩ трябва да пускат повечко 10, 20 и 30г облигации и да инвестират в инфраструктура.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          За сега нещата не изглеждат чак толкова зле.

                          Paul Ashworth, chief US economist at Capital Economics said: “It still appears that first-quarter GDP growth is on track to rebound to a very healthy 2.5 per cent annualised or higher, which should dampen any concerns about an imminent recession.”

                          Nevertheless, the global outlook remains relatively gloomy despite the firm US numbers. The International Monetary Fund warned this week that it was likely to downgrade its 3.4 per cent forecast for global growth this year.
                          на мен ми е интересно какво би отговорил тоя серсемин ако го питат

                          " При една 'здравословно растяща' икономика 2.5% с една 'здравословна' инфлация от 1.5-2% ... с колко е нормално да расте 'здравословно' правителственият дълг на САЩ и не е ли в крайна сметка всичко прах в очите, за да може пичове като цитираният от Мишо да си пият мартинитата всеки викенд в Хамптънс и да си разкарват любовниците с бентлита...
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            180 чист профит до сега от както влязох отново в този форум.

                            Сега чакам в банките и биотехнологиите ръст около 10-12 % - тогава ще е време за продаване.

                            Всичко ми е на печалба...нито една позиция на загуба

                            От 8 февруари насам пазарът се е вдигнал със 7-8%. Тия 180К бият ли пазара ако вземем под внимание цялото ти портфолио, включително кеш, който си заделил за инвестиции.
                            Last edited by Misho ILIEV; 27.02.2016, 15:53.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                              САЩ процъфтява-за януари дефицита е 63 милиарда долара,да е жива и здрава баба Йелан да върти печатарката че инак е зле....................................

                              За сега нещата не изглеждат чак толкова зле.

                              Paul Ashworth, chief US economist at Capital Economics said: “It still appears that first-quarter GDP growth is on track to rebound to a very healthy 2.5 per cent annualised or higher, which should dampen any concerns about an imminent recession.”

                              Nevertheless, the global outlook remains relatively gloomy despite the firm US numbers. The International Monetary Fund warned this week that it was likely to downgrade its 3.4 per cent forecast for global growth this year.

                              Коментар


                              • САЩ процъфтява-за януари дефицита е 63 милиарда долара,да е жива и здрава баба Йелан да върти печатарката че инак е зле....................................

                                Коментар

                                Working...
                                X