IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Голдман очакват три вдигания на лихвата в САЩ за тази година. ЕЦБ дори и да не слизат по-надолу с лихвата, едно увеличено изкупуване на облигации ще натисне еврото надолу.

    Така че не съм сигурен, че Голдман грешат за шортенето на еврото. Но за паритет - не знам дали е реалистично.
    голдмън очакват 3, но пазара калкулира 1.

    Изобщо не съм убеден че еврото ще поевтинее само заради екстра КИ. А както показва примерът с йената и отрицателните лихви не гарантират нищо.

    Не бих отварял позиции - твърдо мисля че резултатите за валутния курс ще са непредсказуеми каквото ще да направят. Но ако трябва ей така да кажа някакви вероятности бих заложил 3/2 че еврото ще поскъпва следващите седмици, а може би и месеци. Чак когато ФЕД наистина вземе да вдига лихвите бих казал че шансът за поскъпване на долара стават прилични.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      .......
      Тук е въпроса който трябва да си зададете....който е фундаментален. Дали емоцията - за която ви обясняват непрекъснато че е фактора който прави краткосрочната волаитност наистина е този фактор при положение че пазара се търгува от 90 % компютри?
      ......
      Shiller argued in his 1981 paper that stock prices had historically been more volatile than would be expected if investors were strictly rational. He compared actual movements in stock prices with subsequent changes in dividends and found that prices were far more volatile than could be justified based on any rational forecast of future dividends. In other words, periods of very high stock prices were not necessarily followed by periods of high corporate earnings and high dividends, as would be expected if investors were fully rational.
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Според мен ЕЦБ ще започне да купува под някаква форма корпоративен дълг - може би банков дълг. Намалението на лихвите в още по отрицателна територия ми се струва че няма да се случи. Аз лично ако бях между взимащите решения в ЕЦБ щях да правя всичко възможно тази политика на отрицателни лихви да бъде прекратена максимално бързо. Това е откровено контрапродуктивна политика - както показва и примерът с Япония. Тъй като обаче няма достатъчно държавен дълг който да бъде купуван - освен ако не се намалят лихвите, то единственото решение е да се купува корпоративен такъв. Е може би и ипотечни облигации.

        ЕЦБ има една цел до момента - спад на еврото. Смятаха че САЩ като почнат да вдигат лихвите и като в държат в европа лихвите отрицателни и еврото ще се срине. Нищо такова не се случва. Единственото което постигат с тази супер тъпа политика на отрицателни лихви е да прецакват банките - и още по-лошо - да вкарват очаквания за валутна война с отрицателни лихви. което пък плаши ФЕД да почнат да си вдигат лихвите.

        Реално за да се стабилизира икономиката в европа се налага банките да кредитират повече. което пък предполага да им се вдигне рентабилността от кредитите, което пък означава по стръмна структура на лихвените проценти, което пък означава САЩ да почнат да си вдигат лихвите. А това пък означава известно бездействие от страна на ЕЦБ - сигнал че може би толкова отрицателни лихви стигат. Известно поскъпване на еврото и съответно даване на пространство на ФЕД за действие.
        Голдман очакват три вдигания на лихвата в САЩ за тази година. ЕЦБ дори и да не слизат по-надолу с лихвата, едно увеличено изкупуване на облигации ще натисне еврото надолу.

        Така че не съм сигурен, че Голдман грешат за шортенето на еврото. Но за паритет - не знам дали е реалистично.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          http://www.marketwatch.com/story/gol...ecb-2016-03-08

          Тука щом Голдмън така казва..дори отново дрънкат за падане под паритет - най вероятно е пак да стане точно обратното както Декември и ЕЦБ пак да даде по малко от очакваното.
          Не че ще го играя...ма интересно е да видим утре.
          Според мен ЕЦБ ще започне да купува под някаква форма корпоративен дълг - може би банков дълг. Намалението на лихвите в още по отрицателна територия ми се струва че няма да се случи. Аз лично ако бях между взимащите решения в ЕЦБ щях да правя всичко възможно тази политика на отрицателни лихви да бъде прекратена максимално бързо. Това е откровено контрапродуктивна политика - както показва и примерът с Япония. Тъй като обаче няма достатъчно държавен дълг който да бъде купуван - освен ако не се намалят лихвите, то единственото решение е да се купува корпоративен такъв. Е може би и ипотечни облигации.

          ЕЦБ има една цел до момента - спад на еврото. Смятаха че САЩ като почнат да вдигат лихвите и като в държат в европа лихвите отрицателни и еврото ще се срине. Нищо такова не се случва. Единственото което постигат с тази супер тъпа политика на отрицателни лихви е да прецакват банките - и още по-лошо - да вкарват очаквания за валутна война с отрицателни лихви. което пък плаши ФЕД да почнат да си вдигат лихвите.

          Реално за да се стабилизира икономиката в европа се налага банките да кредитират повече. което пък предполага да им се вдигне рентабилността от кредитите, което пък означава по стръмна структура на лихвените проценти, което пък означава САЩ да почнат да си вдигат лихвите. А това пък означава известно бездействие от страна на ЕЦБ - сигнал че може би толкова отрицателни лихви стигат. Известно поскъпване на еврото и съответно даване на пространство на ФЕД за действие.

          Коментар


          • http://www.marketwatch.com/story/gol...ecb-2016-03-08

            Тука щом Голдмън така казва..дори отново дрънкат за падане под паритет - най вероятно е пак да стане точно обратното както Декември и ЕЦБ пак да даде по малко от очакваното.
            Не че ще го играя...ма интересно е да видим утре.

            Коментар


            • Кои европейски банки ще пострадат най много ако ЕЦБ намали лихвения процент още надолу към -0.4% (освен ако ЕЦБ не въведе различни лихви по класове депозити).


              Santander’s Mr García Cantera added: “The hardest hit banks will be those that earn a high proportion of their revenue from net interest rather than fees, as well as those with a high cost-income ratio and those with poor asset quality.”

              Morgan Stanley estimated that banks on the periphery of Europe would be most sensitive, including Italy’s Banca Monte dei Paschi di Siena and Spain’s Banco Popular. It said Germany’s Commerzbank and France’s Crédit Agricole would also be exposed.


              Намаляването може да има и перверзния резултат да намали кредитирането:

              Mr Pedersen said negative interest rates could, ironically, hinder credit creation because banks could increase lending rates to compensate for the money they are losing on deposits.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Т.е. от пет години трупаш загуби Разбирам от къде идва желанието ти да си докажеш че действаш правилно - особено когато си пишеш с мен, който пък шорти златото от пет години

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                  В интерес на истината не,от 5 години трупам физическо
                  Т.е. от пет години трупаш загуби Разбирам от къде идва желанието ти да си докажеш че действаш правилно - особено когато си пишеш с мен, който пък шорти златото от пет години

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Да, държа си късите позиции на златото. Даже ги поувеличих малко. ако върви нагоре ще ги увелича още, а като се срине ще ги затворя и ще си прибера печалбата

                    Ти до сега прибирал ли си печалба от златото - или това е нещо невъзможно за теб
                    В интерес на истината не,от 5 години трупам физическо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                      Шортиш ли златото
                      Да, държа си късите позиции на златото. Даже ги поувеличих малко. ако върви нагоре ще ги увелича още, а като се срине ще ги затворя и ще си прибера печалбата

                      Ти до сега прибирал ли си печалба от златото - или това е нещо невъзможно за теб

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                        lv_max ти да не си брат на императора?
                        Ха-ха-ха: че защо да ми е брат?

                        Защото за ного неща разсъждаваме еднакво ли? Че по тая логика и Равновесиев ми е брат.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Не ми се струва добра идея.

                          В общия случай изборът на отделни акции и без това не дава кой знае какво предимство - ако човек има диверсифициран портфейл, а ако не му е диверсифициран портфейла, използването на дадена позиция само защото за някой друг изглежда привлекателна може да доведе до катастрофални резултати.
                          Шортиш ли златото

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Не ми се струва добра идея.

                            В общия случай изборът на отделни акции и без това не дава кой знае какво предимство - ако човек има диверсифициран портфейл, а ако не му е диверсифициран портфейла, използването на дадена позиция само защото за някой друг изглежда привлекателна може да доведе до катастрофални резултати.
                            Е, поне за биотехите съм доволен че сте чат пат на 1 акъл, а той е и моя...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Поздравления.
                              Остава и Равния да прави обратното ( или ти обратното на него както си се зарекъл ) и ще следим мача с интерес...

                              Пък може и на някоя подадена топка да се включваме сегиз тогиз към който отбор ни кефне...
                              Не ми се струва добра идея.

                              В общия случай изборът на отделни акции и без това не дава кой знае какво предимство - ако човек има диверсифициран портфейл, а ако не му е диверсифициран портфейла, използването на дадена позиция само защото за някой друг изглежда привлекателна може да доведе до катастрофални резултати.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Поздравления.
                                Остава и Равния да прави обратното ( или ти обратното на него както си се зарекъл ) и ще следим мача с интерес...

                                Пък може и на някоя подадена топка да се включваме сегиз тогиз към който отбор ни кефне...
                                В колко часа Драги ще се прави на мъж....
                                мисля дали да не заложа на къси и дълги ако маркета се развълнува в плюс 2 минус 2 % на дах....

                                Коментар

                                Working...
                                X