IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Краткосрочното движение на акциите (в рамките на часове, дни или седмици) и преди ВЧТ е било непредсказуемо.
    Да ама след ВЧТ е предсказуемо. Моят проблем обаче е че е предсказуемо за месаря а не за пуйките, пък аз не съм от месарите
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Направо ме кефи как откривате топлата вода. Парадоксът при теб е че търсиш противопожни на твоето мнение, но едновременно с това не се вслушваш и не търпиш противоположни мнения. Не знам от колко време се занимаваш с това, но ако се поразровиш назад ще забележиш, че ВЧТ сме ги коментирали десетки пъти в този форум. Аз лично съм обяснявал като за първолаци на няколко пъти защо не трябва да се търгува ден за ден и как точно ВЧТ изкривяват котировките. След като и ти си открил влиянието на ВЧТ върху пазарите, помисли как да се възползваш от ВЧТ, вместо да се оплакваш от тях. Например радвай се, че ВЧТ ти дават възможност да купуваш по-евтино това което искаш да купиш и да продадеш по-скъпо това което искаш да продадеш.
      Моят съвет е да го даваш по-леко. Доколкото разбирам имаш и бизнес. Смяташ ли всеки ден стойноста на този бизнес и съответните коефициенти? Може ли да сметнеш дали днес стойноста на бизнесът ти е 2% дадолу или нагоре? Приеми че на борсата е същото, но там бизнесът ти се управлява от професионалисти, които едва ли можеш да си позволиш в реалният бизнес
      Краткосрочното движение на акциите (в рамките на часове, дни или седмици) и преди ВЧТ е било непредсказуемо.

      Коментар


      • Според мене това е най-добрият сценарий - много нови работни места, намаляващ риск от рецесия, липса на растеж на надниците и инфлационен натиск => рейт хайковете се отлагат за по-късно.

        Лошото е ако пък после се наложи рязко вдигане на лихвите.



        Jeff Rosenberg, chief investment strategist for fixed income at BlackRock, said Friday the government's February jobs report supports the case for the Federal Reserve not to rush to increase interest rates.

        The slowing wage number — average hourly earnings down 0.1 percent — combined with the headline 242,000 nonfarm payroll gain shows inflation remains tame, and takes recession worries off the table, Rosenberg told CNBC's "Squawk Box."

        The unemployment rate for last month was unchanged at 4.9 percent.

        Economists had expected a nonfarm payroll gain of 190,000 in February, an unchanged jobless rate of 4.9 percent, and an average hourly earnings increase of 0.2 percent, according to Thomson Reuters.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          Моята стратегия в момента е следната:
          Основата е че всичко е измама. Приемаш този факт и почваш да мислиш на базата на това което знаеш. Работиш с малка част от парите си и се опитваш да реализираш средносрочно някаква доходност когато имаш възможност без да мислиш фундаментално - това е забранено в условията на този пазар - в настоящия момент.

          Къде бъркам? Според теб...и какво би ме посъветвал да променя? Сериозно те питам.
          Направо ме кефи как откривате топлата вода. Парадоксът при теб е че търсиш противопожни на твоето мнение, но едновременно с това не се вслушваш и не търпиш противоположни мнения. Не знам от колко време се занимаваш с това, но ако се поразровиш назад ще забележиш, че ВЧТ сме ги коментирали десетки пъти в този форум. Аз лично съм обяснявал като за първолаци на няколко пъти защо не трябва да се търгува ден за ден и как точно ВЧТ изкривяват котировките. След като и ти си открил влиянието на ВЧТ върху пазарите, помисли как да се възползваш от ВЧТ, вместо да се оплакваш от тях. Например радвай се, че ВЧТ ти дават възможност да купуваш по-евтино това което искаш да купиш и да продадеш по-скъпо това което искаш да продадеш.
          Моят съвет е да го даваш по-леко. Доколкото разбирам имаш и бизнес. Смяташ ли всеки ден стойноста на този бизнес и съответните коефициенти? Може ли да сметнеш дали днес стойноста на бизнесът ти е 2% дадолу или нагоре? Приеми че на борсата е същото, но там бизнесът ти се управлява от професионалисти, които едва ли можеш да си позволиш в реалният бизнес
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Трябва да си наясно...

            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Това е малко. Ако си 80% кеш и 20% в позиция, и ако от 10-те процента си на загуба, инвестициите ти в останалите 10% трябва да скочат минимум със 100%, за да можеш да си в крак с пазара, който се е вдигнал с 10%.

            Проблемът с тази стратегия е, че за да направиш 10% върху целия капитал трябва да поемеш много голям риск, за да постигнеш посредствен резултат...
            Трябва да си наясно...според мен, с нещо с което аз съм струва ми се съм наясно....този пазр не е нормален...и намям ниакаква идея кога и дали ще стане нормален. Смятам че тази година поне ще бъде такъв.

            Ако ти смяташ друго....кажи го....

            Да видим ...кой ще се окаже прав след време....може да си ти....може и аз...

            Коментар


            • Какво?

              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Това е малко. Ако си 80% кеш и 20% в позиция, и ако от 10-те процента си на загуба, инвестициите ти в останалите 10% трябва да скочат минимум със 100%, за да можеш да си в крак с пазара, който се е вдигнал с 10%.

              Проблемът с тази стратегия е, че за да направиш 10% върху целия капитал трябва да поемеш много голям риск, за да постигнеш посредствен резултат...
              Какво? Че не ти разбрах сметките върху моя капитал....

              Кои са тези 10 % на загуба?

              Първо...моите 10 и повече процента върху целия капитал съм ги направил отдавна..до като бях шорт.
              Второ нямам загуба...към момента от новите ми позции.
              Трето....аз имам компании които ти ги написъх мисля....които са скочили значително над 10 %...както и шорта ми излиза толкова щото бях първо на ултрашорт...на индексите, второ без да исках уцелих тесла и линкелийд ( 60 % грубо ) зверски....да не говорим за нетфлиск...и останалите...
              Четвърто...аз нямам никакъв таргет за печалба...а действам спрямо това което мисля внимателно...и не алчно...без да ме интересува процента като цяло той си се получава от самосебе си като си внимателен. ( В този пазар не може да се действа по друг начин )
              Пето....сега сме март все пак....
              Шесто...това не е стратегия...че съм в кеш...а е просто необходимост спрямо ситуацията...
              Седмо....хич не го виждам моя риск...къде го видя ти, ей това е много любопитен въпрос.
              Осмо...ако моя резултат е посредствен....халал да им са на останалите добрия....аз не ламтя за повече...
              Девето...научил съм си урока от преди години....че пропусната печалба не е загуба. А загубата си е чиста загуба.
              Десето...Съжелявам всеки за който е най важното че някой бил проуснал рали....и този урок си го научих отдавна,...че пазара АБСОЛЮТНО ВИНАГИ дава възможност за нови възможностти.100 пъти предпочитам да съм проуснал възможност от колкото да съм реализирал лоша сделка.
              Единадасето....предпочитам с пъти спокойствието пред излишния риск и проусната печалба.
              Дванадесето....не съм фундаментално бичи настроен а напротив настроен съм за изненади във всеки един момент.

              и т.н

              Стратегията трябва да се променя постоянно - точно както в покера. Ако играеш по един и същ начин в крайна сметка ще загубиш..ако че да ти идват само силни карти.

              Моята стратегия в момента е следната:
              Основата е че всичко е измама. Приемаш този факт и почваш да мислиш на базата на това което знаеш. Работиш с малка част от парите си и се опитваш да реализираш средносрочно някаква доходност когато имаш възможност без да мислиш фундаментално - това е забранено в условията на този пазар - в настоящия момент.
              Първо, трябва да си изясниш...къде е вероятно да бъде индекса според това което мислиш в момента в края на годината. Към момента аз смятам че ще бъде горе долу непроменен сиреч...около 210.
              В зависимост от това, в тази посока мога да заема малко по големи позиции от колкото в другата но не повече от 50 %. Желателно около 30 %.
              Търгувам шорт само индекси ( много по безопасно е ) или много ясни компании кандидати за шорт - например като тесла . Или декември ФАНГ. Компаниите за шорт - с много малки позиции.
              На дълго търгувам ( това е от много години ) само компании които познавам добре ( с малки изключения ) ... които са в моя топ 50. Когато съм дълъг имам само компании и избягвам индекси. ( има малки изключения като сега биотехнологиите на които предпочитам главно индекса щото не се знае коя кога ще изгърми и с колко, но пък е ясно че индекса е много шортнат и не виждам риск никакъв да съм дълъг там) . Имам обяснение за това.
              Диверсифицираш портфейла колкото е възможно повече с малки позиции в много компании.

              Второ, според това което знаеш ( някой знаят повече други по малко ) се опитвам да търгувам средносрочно ( за мен това означава няколко месеца или в зависимост от това което знам, виждам и мисля ) С по голяма сила...когато си към позицията на иденкса в края на година ( това което мислиш ) и с по-малка сила ако си в обратната посока.

              Така мисля сега. Какво ще мисля другия месец - не знам.

              Къде бъркам? Според теб...и какво би ме посъветвал да променя? Сериозно те питам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                А пък моя WYNN от 54 на 86.6 долара....само днес съм 11800 долара печалба...от него....таргета ми е над сто

                след седмица ще стане месец от както го имам....

                Хубаво че го махнаха от индексите....

                Но не смятам да си ги взимам ще чакам отварянето на новия хотел...

                И другите са ок....обаче това ми е the best

                И плюс дивидента .....ужасно яко....
                Това е малко. Ако си 80% кеш и 20% в позиция, и ако от 10-те процента си на загуба, инвестициите ти в останалите 10% трябва да скочат минимум със 100%, за да можеш да си в крак с пазара, който се е вдигнал с 10%.

                Проблемът с тази стратегия е, че за да направиш 10% върху целия капитал трябва да поемеш много голям риск, за да постигнеш посредствен резултат...

                Коментар


                • A tesla?

                  Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  ANF is huge short for me. Wait for 35
                  А тесла какъв як шорт е......охх.....само да му дойде времето....тесла ще шортна най яко....


                  Сигурно сега як фундамент тресе всеки който търгува тесла....няма начин

                  Коментар


                  • какви кинти правят тази година

                    Какви кинти правят тази година...мръсниците...не е истина.

                    От 210 на 180 и после обратно за няма и два месеца....това ако не е измама ела ми се обади...

                    Коментар


                    • А пък моя WYNN

                      А пък моя WYNN от 54 на 86.6 долара....само днес съм 11800 долара печалба...от него....таргета ми е над сто

                      след седмица ще стане месец от както го имам....

                      Хубаво че го махнаха от индексите....

                      Но не смятам да си ги взимам ще чакам отварянето на новия хотел...

                      И другите са ок....обаче това ми е the best

                      И плюс дивидента .....ужасно яко....
                      Last edited by Iv_max; 04.03.2016, 01:06.

                      Коментар


                      • ANF is huge short for me. Wait for 35

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                          US imposed 266% duty on Chinese steel. However, the second biggest exporter Korea has been penalised by 7% only. Get the money. Commodity is too volatile
                          Продадох още преди да ти благодаря

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от elit19 Разгледай мнение
                            Тия AKS продължават да хвърчат нагоре. Добре че те послушах. Вече трябва да те черпя
                            US imposed 266% duty on Chinese steel. However, the second biggest exporter Korea has been penalised by 7% only. Get the money. Commodity is too volatile

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                              out in the longs. +124%
                              Тия AKS продължават да хвърчат нагоре. Добре че те послушах. Вече трябва да те черпя

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Трябваше да сторя туй преди година... кой знай коефициентът какъв е бил.
                                Ми стори го сега, квото било, било. 200% сигурна печалба малко ли ти се вижда? Колко дивидента на Алианц са това?

                                Коментар

                                Working...
                                X