IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
    Ако не друго поне Stoxx-a ще ми излезне най-накрая на плюс.

    Аз само да питам, защо масово тук се харесва IBB вместо SPDR-ския XBI,
    Защото Гилиъд е топ холдинг в ИББ, но не и в XBI.

    (В рамките на шегата )

    Коментар


    • Пак излъгаха масовката - цял месец говореха как банките щели да пострадат след Драги ...За малко да си продам половината Santander
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • По Блумбърг

        По Блумбърг току що казаха това което му казах на Равния вчера относно какво ще направи Драги.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
          Short Newmont Mining USD 26.08
          Short ABX USD 13.60
          Long X 12.55
          Long FCX 9.16
          Long Apple 101.5
          Последното не го разбрах - повечето го дават нагоре
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Short Newmont Mining USD 26.08
            Short ABX USD 13.60
            Long X 12.55
            Long FCX 9.16
            Long Apple 101.5

            Коментар


            • Ако не друго поне Stoxx-a ще ми излезне най-накрая на плюс.

              Аз само да питам, защо масово тук се харесва IBB вместо SPDR-ския XBI,

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Абе: защо Даксът изведнъж направи яко: Пьяу - нагоре?

                Драгинко ни каза нещо?
                Реакция на действията на Супер Марио.

                Коментар


                • Short 500K EUR

                  Short 500K EUR 1.090045

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Не знам каква схема си измислил но проблемите на БФБ са подобни да не кажа по сериозни от проблемите в държавата ни като цяло.
                    Един от съществените проблеми са самите компании. Една компания в България няма нищо общо с компания на запад. Както в държавата всичко е далавера...така и в нашите компании всичко е далавера.
                    Достатъчно дълго време съм в бизнеса в България от 90 те. ( и в един момент в по големия бизнес който продадох в последствие ) и както съм казвал повечето хора които ръководят или са собственици на голяма част от компанииите на БФБ ги познавам лично.
                    Освен компаниите, другия проблем е самата борса която пак е олицитворение на държавата.
                    Трети проблем, е че просто в България няма истински големи пари и няма да има в обозримо бъдеще. На пазар в който хронично няма пари...е невъзможно да изкараш много пари.
                    Малко хора сме, бедни сме, няма покупателна спосбност населението, няма пари да направим международен бизнес и в тези условия няма как да иамаме големи и много печеливши компании. Като добавим далаверите по източването на същите поради манталитета ни и пак поради бедността ни...не виждам силна светлина в тунела...дори не виждам светлина.
                    Принципа на бизнеса е прост...ако имаш гениалана идея и измислиш продукт който е много добър...е необходимо да го продадеш. Ако разполагаш с пазар от 7 милиона души и дори имаш 20 % пазарен дял...ти имаш потенциални клиенти от някакви смешни 1,4 милиона души - колкото едно село в Китай. За да станеш световна фирма - трябва да успееш първо в пазара който познаваш а това е собствения ти...когато поради принципни положения в собствения ти пазар ти не можеш да направиш ниаккви пари съезмирими със световни компании - ти си обречен на провал или на мижаво съществуване защото парите които направиш в собствения ти пазар са пренебрижими с парите които са необходими да станеш световна компания.
                    Да не говорим за трудноста по набиране на средства, манталитета на хората и т.н
                    Ако имаш идея...отиди в Щатите дори в Индия...и там я реализирай.

                    И това се отразява на БФБ. Няма ликвидност, няма играчи, няма борса като хората, няма и компании. Ако с част от моите пари аз изляза на БФБ ще бъда маркет мейкър...но няма пак как да печеля защото за да печели някой - трябва да има отсреща някой който и да губи.
                    Така е: на БФБ в моментът няма място за сериозни пари - трудно ще влезеш и още по-трудно ще излезеш. Гледам днес: измислили си цяла тема - що ПФ не инвестирали на БФБ... и аз се мъча да им обясня, че просто нямат в какво да. Има 4-5 читави компании, от които човекът може да цоца добри дивиденти - ама те просто няма как да поемат дори 1 МБ да речем, че и половин, без да се набалончат зверски. Дори на мен ми се налага да излизам навън, камо ли могъщ инвеститор да се намъкне вътре.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Технологиите

                      Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                      Мерси за обоснования отговор.
                      А кои отрасли биха се развили по добре с времето според теб ?
                      Технологиите, медицината и банките.

                      Коментар


                      • Проблемите на БФБ

                        Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Ив-макс - зависи къде мислиш 5 години напред - защото за БФБ аз си измислих една схемичка за толкова години напред.

                        Навън - зная: по-трудно е това - да.
                        Не знам каква схема си измислил но проблемите на БФБ са подобни да не кажа по сериозни от проблемите в държавата ни като цяло.
                        Един от съществените проблеми са самите компании. Една компания в България няма нищо общо с компания на запад. Както в държавата всичко е далавера...така и в нашите компании всичко е далавера.
                        Достатъчно дълго време съм в бизнеса в България от 90 те. ( и в един момент в по големия бизнес който продадох в последствие ) и както съм казвал повечето хора които ръководят или са собственици на голяма част от компанииите на БФБ ги познавам лично.
                        Освен компаниите, другия проблем е самата борса която пак е олицитворение на държавата.
                        Трети проблем, е че просто в България няма истински големи пари и няма да има в обозримо бъдеще. На пазар в който хронично няма пари...е невъзможно да изкараш много пари.
                        Малко хора сме, бедни сме, няма покупателна спосбност населението, няма пари да направим международен бизнес и в тези условия няма как да иамаме големи и много печеливши компании. Като добавим далаверите по източването на същите поради манталитета ни и пак поради бедността ни...не виждам силна светлина в тунела...дори не виждам светлина.
                        Принципа на бизнеса е прост...ако имаш гениалана идея и измислиш продукт който е много добър...е необходимо да го продадеш. Ако разполагаш с пазар от 7 милиона души и дори имаш 20 % пазарен дял...ти имаш потенциални клиенти от някакви смешни 1,4 милиона души - колкото едно село в Китай. За да станеш световна фирма - трябва да успееш първо в пазара който познаваш а това е собствения ти...когато поради принципни положения в собствения ти пазар ти не можеш да направиш ниаккви пари съезмирими със световни компании - ти си обречен на провал или на мижаво съществуване защото парите които направиш в собствения ти пазар са пренебрижими с парите които са необходими да станеш световна компания.
                        Да не говорим за трудноста по набиране на средства, манталитета на хората и т.н
                        Ако имаш идея...отиди в Щатите дори в Индия...и там я реализирай.

                        И това се отразява на БФБ. Няма ликвидност, няма играчи, няма борса като хората, няма и компании. Ако с част от моите пари аз изляза на БФБ ще бъда маркет мейкър...но няма пак как да печеля защото за да печели някой - трябва да има отсреща някой който и да губи.

                        Коментар


                        • Абе: защо Даксът изведнъж направи яко: Пьяу - нагоре?

                          Драгинко ни каза нещо?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Така е: да си ного голям като чичикът - има и плюсове, ама и сериозни минуси.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Практически е доказано

                              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              За 5-10 г. напред предвиждаш кеша да бие пазара?
                              Практически е доказано, че ако човек играе достатъчно дълго време на борсата и не реализира печалба която да увеличава парите му като абсолютна стойност винаги идва момент в който губи.Няма вечни неща. Ако нещо се вдига то рано или късно - пада по каквито и да е причини.

                              Всички гледате Бъфет, обаче Бъфет е инвестирал в много от компаниите преди много години. Част от акциите му в кока кола, ибм и т.н са привелигировани...т.е той взима по висок дивидент. Дивидента при Бъфет е значителна част от печалбата му...който дивидент той инвестира отново. Милиярдите които управлява не му дават много опции за действие. Той може и да осъзнава че е сбъркал да кажем с ИБМ обаче няма какво да направи...ако тръгне да продава ИБМ, ИБМ ще падне до 50 $ и той ще загуби много повече.
                              Когато през ипотечната криза той трябваше да спаси Голдман,,, те му дадоха акции без пари + специален дивидент. Когато си Бъфет..а не си Мишо или Ив, такива сделки са възможни които са очевадно добри...обаче кога Мишо? Когато имаш пари в кеш.
                              Не можеш да се правиш на Бъфет или да го следваш...ако беше толкова лесно всеки щеше да купи портфейла на милиярдерите, поне е публичен, и да печели...ама не е така.

                              Те също губят. И ако те могат да чакат с години най-вече защото нямат избор..е глупаво малките пари да чакат с години на загуба.

                              Коментар


                              • Ив-макс - зависи къде мислиш 5 години напред - защото за БФБ аз си измислих една схемичка за толкова години напред.

                                Навън - зная: по-трудно е това - да.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X