IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Центалните банки винаги са търгували - операциите на открития пазар са си част от инструментите на действие на централните банки от 50 години насам. И между другото това се приема за най-малко въздействащите операции.
    Значи по твоята логика, ако ЦБ купува е-минита на СиП, няма проблеми
    Не смятам повече да се хабя, спирам да пиша. Вие живеете в няква виртуална реалност.

    Коментар


    • Въпреки че е абсолютно излишно

      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Няма как да ги вземе тези "пари", защото няма кой да ги даде

      "Взимането" е прехвърляне от един нисколиквиден актив (акции) с висока дългосрочна възвръщаемост в един високоликвиден актив ("пари" - депозити или банкноти) с отрицателна възвръщаемост при банкнотите (заради инфлацията) и ниска възвръщаемост при депозитите (която реално може също да е отрицателна).
      Въпреки че е абсолютно излишно, и този път ще кажа.

      Живееш в света на учебниците.

      Не случайно, от завършил с пълен отличен Харвард, не е задължително да стане добър бизнесмен. Но доста често хора които не са завършили или учили толкова много - стават успешни бизнесмени.
      И Бенджамин Греам го е казал още в "Интилигентния инвеститор" че на борсата образованието много често повече пречи от колкото помага.

      Да имаш знания, и да имаш визия за кой да е бизнес включително и този...не е едно и също.

      Винаги цялото ми същество се е противопоставяло против безумната идея "че парите задължително трябва да са инвестирани и да РАБОТЯТ".
      Ако бях собственик на инвестиционен фонд и казвах това на клиентите си щеше да има смисъл...но само за да не си ги вземат.
      А ще кажа и един личен опит. По време на кризата ... последната ... аз не бях на борсата и не не знаех нищо за това...но имах много,много свободен кеш.
      Направих много пари благодарение на това...включително 380 квадратния ми апартамент + 450 кв.м покривна тераса в който живея в момента в най престижния район на София съм го купил за 250 К евро благодарение на тази криза.
      Когато всички пишман бизнесмени и пишман строители глътнаха въздух аз си правех каквото искам с тях. Да не изпадам в подробности.
      Никога съм нямал кредит, с едно малко изключение от 100 к в евро и то заради един мой "съдружник" в миналото.

      Кеша е цар....и ти дава свобода и сила. Можеш да го разбереш само ако го изпиташ.
      За инфлация - според мен трябва да те е срам да говориш в тези времена, предишните 5 години и може би следващите 5 години.

      Няма по безумно нещо от това да " инвестираш " само защото "парите трябвало да работят" или да теглиш безумни кредити защото всички правели така на запад.
      Напомняш ми на един друг "разбирач" от миналото ми.

      Дали ще си ги дадеш твоите пари...или ще ги държиш заровени някъде..няма голямо значение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Ми не знам, аз като цъкна се отваря. Към сайта на СМЕ е. Ако го отвориш и пише Central Bank Incentive Program значи е правилния Ако не => google. Пак е първият резултат. Само 4 странички е, откоито само 1вата е с интересна информация.
        http://www.federalreserve.gov/moneta...nmarketops.htm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
          Точно. Ама важното е за кого се отнасят и за кои активи.
          Ив Макс не се коси на централните банки, а на някакви неведоми хедж фондове, които трошат маса пари, за да съборят пазара и да прецакат ритейл инвеститора.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Май си пратил грешен линк
            Ми не знам, аз като цъкна се отваря. Към сайта на СМЕ е. Ако го отвориш и пише Central Bank Incentive Program значи е правилния Ако не => google. Пак е първият резултат. Само 4 странички е, откоито само 1вата е с интересна информация.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
              Точно. Ама важното е за кого се отнасят и за кои активи.
              Центалните банки винаги са търгували - операциите на открития пазар са си част от инструментите на действие на централните банки от 50 години насам. И между другото това се приема за най-малко въздействащите операции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Не знам какво имаш в предвид това което си пуснал са изисквания за търговия - или поне така ми се стори от пръв поглед.
                Точно. Ама важното е за кого се отнасят и за кои активи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                  Равновесов, ти не можеш ли да четеш или се правиш на глупав? За какви няколко десетки млрд. приказваш Цъкни ей там долу на линкчето дето го сложих. Всичко си е написано черно на бяло. Както виждаш конспирация няма. Нещата са такива, каквито са.
                  Май си пратил грешен линк

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                    Равновесов, ти не можеш ли да четеш или се правиш на глупав? За какви няколко десетки млрд. приказваш Цъкни ей там долу на линкчето дето го сложих. Всичко си е написано черно на бяло. Както виждаш конспирация няма. Нещата са такива, каквито са.
                    Не знам какво имаш в предвид това което си пуснал са изисквания за търговия - или поне така ми се стори от пръв поглед.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                      Става,мултиплицирани стотина пъти в минута,става.То ако не ставаше в момента ДАУ можеше да е 4-5 000 надолу възоснова на данните които излизат за състоянието на световната икономика
                      Друг път става - ако държиш средно по 20 секунди просто не може да се акумилират акции. Тренда в дадена посока се получава не о постоянни покупки и продажби а от акумулация на акции. Иили съответно разпродажби. Като ги цъкаш постоянно може да създаваш ликвидност но ликвидността е и от двете посоки така че и тя не влияе много, но определено не можеш да създадеш никаква мощ на пазара в която и да било посока.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        А моето виждане е е че твоята е наивна 16 трилиона фрий флоут и горе толкова оборот на година си мислиш че може да се манипулира с няколко десетки милиарда - е как става това. Това е все едно да приемеш че някой с 50 бона портфейл може да манипулира постоянно БФБ.
                        Равновесов, ти не можеш ли да четеш или се правиш на глупав? За какви няколко десетки млрд. приказваш Цъкни ей там долу на линкчето дето го сложих. Всичко си е написано черно на бяло. Както виждаш конспирация няма. Нещата са такива, каквито са.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Т.е. манипулации, които траят няколко секунди и мърдат пазара ту нагоре, ту надолу с 0.1% повече отколкото той сам би се мръднал. Мене това не ме интересува много...
                          Да ама това движи моментния тренд и нагласата

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                            Става,мултиплицирани стотина пъти в минута,става
                            Т.е. манипулации, които траят няколко секунди и мърдат пазара ту нагоре, ту надолу с 0.1% повече отколкото той сам би се мръднал. Мене това не ме интересува много...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              А моето виждане е е че твоята е наивна 16 трилиона фрий флоут и горе толкова оборот на година си мислиш че може да се манипулира с няколко десетки милиарда - е как става това. Това е все едно да приемеш че някой с 50 бона портфейл може да манипулира постоянно БФБ.
                              Става,мултиплицирани стотина пъти в минута,става.То ако не ставаше в момента ДАУ можеше да е 4-5 000 надолу възоснова на данните които излизат за състоянието на световната икономика
                              Last edited by Hermes73; 11.03.2016, 17:38.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Това е изключително наивна теза, достойна за ученици 8 клас на тема - живота е справедлив.

                                Но темата е приключила.

                                Важното е че уточнихме тезите.
                                Аз разбрах и знам твоята, ти знаеш моята.
                                Който има въпроси да ги задава.

                                От тук на там и да дъвчим и да не дъвчим това - файда няма.

                                Парите са си на всеки....да си мисли за тях както си иска.

                                Аз исках да кажа нещо, казах го, защото смятам че е важно.
                                Който иска да се замисля...който иска да го игнорира.
                                А моето виждане е е че твоята е наивна 16 трилиона фрий флоут и горе толкова оборот на година си мислиш че може да се манипулира с няколко десетки милиарда - е как става това. Това е все едно да приемеш че някой с 50 бона портфейл може да манипулира постоянно БФБ.

                                Коментар

                                Working...
                                X