IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
    Platts (coal, steel, oil, lng gas, power), deutsche bank, barclays, s&p capital iq, moodys, bloomberg terminal,abonamenti: börsenzeitung, wsj,ft
    Мерси :-)

    Определено трябва да си разширя кръгозора.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
      Ами по принцип целта е да биеш индекса
      Да,това е висш пилотаж!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        В бизнеса, както и в природата обикновено бързият изяжда бавният а не големия малкия
        Пазарният лидер обикновенно е достатъчно бърз или пък има друго предимство, което другите не могат да репликират. Market-disrupter-ите кано Нетфликс или Амазон са друга работа. Но като видиш, че един пазар се "дисръптва" - продаваш incumbent-а и купуваш новия пазарен лидер. Вероятността да сгрешиш с пазарния лидер е малка. Вероятността да купиш някой дребен конкурент, който да сгъне на две пазарния лидер е много малка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
          Ми,купи си индекс!!!Ще разчиташ и на други сектори!!!
          Ами по принцип целта е да биеш индекса

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            С други думи, СНСБ си остава един не лош източник на текуща информация за това което става по пазарищата. И аз така, ако нещо ме заинтересува повече отварям отчетите или гледам други източници за да видя информацията директно от източника.

            Също FastFT е много добро, но достъпа е само с абонамент за FT. И естествено самото FT. За разлика от СНСБ, ФТ имат доста добри средносрочни прогнози. Примерно в самото начало на 2014 имаха цяла страница анализ за това как петролът най-вероятно ще започне да пада. Преди няколко дни имаха готина статия за бъдещето на финансовата индустрия и т.н. Всичко си е вестникарска работа, т.е. не е много задълбочено, но те често пускат линкове към истински анализи.
            Platts (coal, steel, oil, lng gas, power), deutsche bank, barclays, s&p capital iq, moodys, bloomberg terminal,abonamenti: börsenzeitung, wsj,ft

            Коментар


            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
              Ами гледам etf ibb и компаниите gild biib amgen celg regn сравнени с индекса сип500 като само gild расте значително но всички растат над индекса . ето сега примерно всички златодобивни компании растат значително над индексите. Но поради риска да се нацели точната компания ако се разделят в няколко компании пазарни лидери пак ще бият индекса ако сектора расте според мен
              Ми,купи си индекс!!!Ще разчиташ и на други сектори!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Може ли дадеш пример?
                Ами гледам etf ibb и компаниите gild biib amgen celg regn сравнени с индекса сип500 като само gild расте значително но всички растат над индекса . ето сега примерно всички златодобивни компании растат значително над индексите. Но поради риска да се нацели точната компания ако се разделят в няколко компании пазарни лидери пак ще бият индекса ако сектора расте според мен

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Използвам всяка информация която мога да намеря включително и блумбърг и снбс но след това ако е нещо важно предпочитам да проверя източника. А не да слушам интерпретации на някакви хора. Все едно дали става дума централна банка или за отчет на някоя компания която ме интересува. По мое мнение интерпретациите са обикновено грешни. А ако са верни са насочени към времеви хоризонт който мен не ме интересува. В общи линии за супер кратък срок играя почти само с къси. Всичко друго го държа защото съм влезнал заради някакви събития които очаквам да се случат следващите две, три години. А не две три тримесечия какъвто е обикновено фокуса на интепретациите.

                  За себе си съм открил че ако всички почнат да говорят за нещо значи е време да се разкарвам от там. От тренд който е ясен за всички не се изкарват пари. Напротив правят се загуби. Например сега с ресурсите всички приказваха как всичко ще се срива как всички ще фалират - проучих си ги сам - разгледах отчети на доста компании, намерих една яко прецакана от пазара. И си взех малко от нея. Можеше да загубя всичко, но не ми се вярваше чак толкова да бъркам. За един месец направих 100% на инвестираната сума - без маржин. Тази седмица почнаха всички да приказват как най-лошото при ресурсите е свършило и как идват хубави времена - и я махнах - 100% са си 100% не ми трябва да се забивам при стадото.

                  P.s. аз и в нея влязох с хоризонт години но когато направи половината от движението което си мислех че ще направи за 2-3 години само за един месец си казах айде стига ми толкова. за другите 100% пак ще има шанс да вляза по някое време
                  С други думи, СНСБ си остава един не лош източник на текуща информация за това което става по пазарищата. И аз така, ако нещо ме заинтересува повече отварям отчетите или гледам други източници за да видя информацията директно от източника.

                  Също FastFT е много добро, но достъпа е само с абонамент за FT. И естествено самото FT. За разлика от СНСБ, ФТ имат доста добри средносрочни прогнози. Примерно в самото начало на 2014 имаха цяла страница анализ за това как петролът най-вероятно ще започне да пада. Преди няколко дни имаха готина статия за бъдещето на финансовата индустрия и т.н. Всичко си е вестникарска работа, т.е. не е много задълбочено, но те често пускат линкове към истински анализи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Ако си сток пикър принципно трябва да купуваш пазарни лидери. Малките най-вероятно ще ги изядат големите. Чрез takeover имам предвид. А ако не - с други средства
                    В бизнеса, както и в природата обикновено бързият изяжда бавният а не големия малкия
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                      Alonso аз съм забелязал че когато сектора расте повечето компании растът не само една а другите губещи
                      Може ли дадеш пример?
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Искаш да кажеш че ако смяташ, че биотехнологиите ще растат, и си отделил за това 100 лева ще си купиш топ 10 компаниите с равен дял по 10 лева всяка. Това не ми е по вкуса. Я си представи че 11-тата вземе че открие нещо и закопае предните 10. Дори и някоя от 10-те едва ли ще постигнеш кой знае каква възвръщаемост. В конкурентна среда когато един дърпа напред, обикновено конкурентите му страдат. Едно е да си купиш 2000-та гугъл, съвсем друго е да си купиш гугъл и още 20 други търсачки в равни количества Лидери в сектора казвш. Ми че то нокия, шарп, яхо, лемън бяха лидери в секторите си а виж докъде я докараха? Гледам сега пак са на мода хеджфондовете с 50% къси и 50% дълги. Правят някакви мижави доходности и ако акциите вземат че се качат с примерно 100% не казват че това си е реално 100% пропуснати ползи или реално са донесли 50% загуба на клиентите си.
                        Ако си сток пикър принципно трябва да купуваш пазарни лидери. Малките най-вероятно ще ги изядат големите. Чрез takeover имам предвид. А ако не - с други средства

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          И аз не съм и за това търсу първо сектори които ще растят по-бързо от икономиките в дългосрочен план с почти 100% сигурност. Това не е толкова трудно да се намери. И след това търся компании които да са между лидери в секторите си. И като завърти човек колелото и се получават три сектора които със сигурност в дългосрочен план ще бият растежа на световното БВП. Финанси, софтуер и фармация. И още няколко които има сериозен шанс да се представят по-добре но далеч не е толкова сигурно. Търговия, транспорт, отделни ресурси като лития, поташа, потребителски стоки с високо присъствие на развиващи се пазари. И аз и това отигравам. И от време на време нещо, което едва ли ще има голям растеж, но пък пазара го е забил в земята прекалено.

                          От трите сигурни, според мен, победители само в софтуера нямам инвестиции - там нещата стават прекалено бързо и не ме кефят. Останалите два сектора са ми 2/3 от портфейла. И си ги държа с години и в общия случай ги увеличавам като паднат и ги намалявам пак до 2/3 като скочат. Никаква особена философия.
                          Аз също съм много силно overweight финансовия сектор, който ми е 35% от портфейла, от тях половината са банки. Според мене банките са добър средносрочен залог, но в по-дълъг план не е ясно дали и този бизнес няма да го изяде софтуеърът. Не че банките ще изчезнат, но може да се превърнат в utilities с ниски печалби и цялата по-интересна дейност да се върши от технологични компании.

                          Сега, банките не са глупави и по-динамичните от тях започват леко да заприличват на технологични/софтуеърни компании. Но не е ясно как точно ще се промени пейзажът. ВЧТ и дилърите-псиборги са само една малка част от тази тенденция. Сега се появяват софтуеърни финансови съветници, софтуеърни мениджъри на активи, секторът на плащанията е супер динамичен. Има един куп market entrants, които ядът от паницата, която едно време беше резервирана за банките.
                          Last edited by Misho ILIEV; 12.03.2016, 19:41.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
                            Според мен да мислиш как някой би се опитал да манипулира пазара в определен срок може само да ти даде предимство.
                            Ако приемем за удобство, че търгуваме само двамата, вероятно би имало смисъл да си надничаме в картите и да предполагаме кой какво прави и защо го прави. В случая не е така и съм почти убеден, че всеки опит да се калкулират съвкупните манипулации (действия) на една камара хора и ВЧТ почти сигурно ще доведе до параноидна шизофрения с лек шафранов привкус на конспирация.

                            Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
                            А ако си затвориш очите и кажеш - не може да се предвиди със сигурност няма да ти донесе нищо
                            Ако това да си необременен от фантазии и да имаш ясна и точна преценка е нищо, значи си прав.

                            Коментар


                            • Ravnovesie a в тези сектори компании ли или etf и по колко компании евентуално
                              Alonso аз съм забелязал че когато сектора расте повечето компании растът не само една а другите губещи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                И аз не съм и за това търсу първо сектори които ще растят по-бързо от икономиките в дългосрочен план с почти 100% сигурност. Това не е толкова трудно да се намери. И след това търся компании които да са между лидери в секторите си. И като завърти човек колелото и се получават три сектора които със сигурност в дългосрочен план ще бият растежа на световното БВП. Финанси, софтуер и фармация. И още няколко които има сериозен шанс да се представят по-добре но далеч не е толкова сигурно. Търговия, транспорт, отделни ресурси като лития, поташа, потребителски стоки с високо присъствие на развиващи се пазари. И аз и това отигравам. И от време на време нещо, което едва ли ще има голям растеж, но пък пазара го е забил в земята прекалено.

                                От трите сигурни, според мен, победители само в софтуера нямам инвестиции - там нещата стават прекалено бързо и не ме кефят. Останалите два сектора са ми 2/3 от портфейла. И си ги държа с години и в общия случай ги увеличавам като паднат и ги намалявам пак до 2/3 като скочат. Никаква особена философия.
                                Искаш да кажеш че ако смяташ, че биотехнологиите ще растат, и си отделил за това 100 лева ще си купиш топ 10 компаниите с равен дял по 10 лева всяка. Това не ми е по вкуса. Я си представи че 11-тата вземе че открие нещо и закопае предните 10. Дори и някоя от 10-те едва ли ще постигнеш кой знае каква възвръщаемост. В конкурентна среда когато един дърпа напред, обикновено конкурентите му страдат. Едно е да си купиш 2000-та гугъл, съвсем друго е да си купиш гугъл и още 20 други търсачки в равни количества Лидери в сектора казвш. Ми че то нокия, шарп, яхо, лемън бяха лидери в секторите си а виж докъде я докараха? Гледам сега пак са на мода хеджфондовете с 50% къси и 50% дълги. Правят някакви мижави доходности и ако акциите вземат че се качат с примерно 100% не казват че това си е реално 100% пропуснати ползи или реално са донесли 50% загуба на клиентите си.
                                Last edited by Alonso; 12.03.2016, 19:28.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X