IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бъдещето на мениджмънта на активи.

    Goldman Sachs this week has bought a small financial technology company in Texas called Honest Dollar, which organises pension plans for small companies and self-employed workers. Builders and taxi drivers are not exactly Goldman’s usual set of customers so it is a sign of the revolution in asset management.

    Honest Dollar, although it dislikes being labelled as such, is one of a new breed of “robo-advisers” that offer a cheap, automatic version of something that used to take a long time and cost a lot of money. Instead of an expensive adviser picking out the stocks and bonds in which savers should invest, a computer does a more sophisticated job at the touch of a button.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Интересно. Аз пък никога не съм намирал такива с 50% ама го казвам от учтивост 50. Досега все по 200-400% съм нацелвал. Предполагам че 50% не го броя за достатъчно сигурен потенциал и такива ги пропускам. Дето се вика почвам отдалеч зашото то с Мишо за 50% веднъж на 10 години не можем да се разберем а представи си ако му кажа примерно 100% и то веднъж на 2 години
      Окей

      Въпросът е три пъти по 50% за 25г. по-лесно/по-малко рисковано ли е от 5% годишна капитализация за 25г?

      За мене отговорът е очевидно не, защото при тези три "врътки" трябва да вкараш целия капитал. А няма как да си абсолютно сигурен, че ще направиш тези 50%. Можеш и лошо да се издъниш.

      Иначе идеята да се купуват неща, които с голяма вероятност очакваш да скочат с 50% (в следващите 12-24 месеца, да речем) ми харесва много. Аз затова не съм в индекси. Защото мисля, че мога да го правя с част от портфейла ми.

      Но защо някой, който (си мисли, че) може да намира такива "врътки" ще го прави само три пъти за 25г. Тези врътки са си рисковани и човек трябва да прави по няколко, за да е сигурен, че ако една се издъни, портфейлът пак ще расте от другите.

      За мене една такава врътка беше Фолксфаген миналия септември. Но нещата могат да се издънят там. Също и ВАС ми е такава врътка с много по-малък риск.
      Last edited by Misho ILIEV; 17.03.2016, 11:39.

      Коментар


      • “We have lost confidence in management’s ability to understand its own business and to provide reliable guidance,” Malhotra said in a note to investors.

        Няма по-голяма комедия от приказките на анализаторите в такива ситуации.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Тая компания днес я гледах. Дълговете и бях десетина пъти над СК. Голям ми е хикс как така е била над 200$.
          Е как- като обещаваха космически печалби и ръстове
          Иначе дълговете са "само" 5 ЕБИТДА и скоро трябва да има интересни движения и в двете посоки.
          Last edited by kubrat; 17.03.2016, 10:17.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Грешка, днес например ми отне точно 2 секунди да си купя 6дка земя.
            2/3 от земята ми е до...мишката

            Сумата де платих е приблизително 2 унции зло. Само че след 3 месеца аз ще взема >240лв от рента, освен ако не поскъпне земята 20% и реша че мога да мина и без рента та я селна...за 2 секунди.
            А ти какво ще вземеш от твоите 2 унции.. ?
            Еми един ден може да взема 30-40 декара

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Изчакай, още някой де н и някой ще започне да затваря късите..

              аз съм с позиция от 1400 на средна цена 36.2.

              Ако падне до към 30 ще купя още 1000 - това ми е плана

              Е аз бях късо CFD, и ми изби стопа и съм аут

              явно прекалено късно влезнах, изчаках пазара да отвори и то падна до 31.5 и след това само нагоре

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                Мисля че който заложи на едно умерено повишение на петрола до към 50-55$ в близкия месец ще спечели,Джуджето не случайно напусна Сирия
                Това вече го направихме на 30 където беше ясно че е дъно.
                Сега въпроса е до къде ще стигне ... и в какъв период?
                Щото не ми се държи 2 години да отиде на 70.
                Предпочитам след 3 месеца да разтоваря на 50.
                Но най-късно края на годината го виждам около 50, колкото по скоро толкова по добре.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Грешка, днес например ми отне точно 2 секунди да си купя 6дка земя.
                  2/3 от земята ми е до...мишката

                  Сумата де платих е приблизително 2 унции зло. Само че след 3 месеца аз ще взема >240лв от рента, освен ако не поскъпне земята 20% и реша че мога да мина и без рента та я селна...за 2 секунди.
                  А ти какво ще вземеш от твоите 2 унции.. ?
                  много ти е малка рентата
                  Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                  Коментар


                  • Изчакай

                    Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
                    реших да се правя и аз на дейтрейдър и гризнах дръвцето леко покрай валеант

                    Човек кат не разбира нещо, не трябва да се захваща, ама докат не си изпатиш сам, не се научаваш
                    Изчакай, още някой де н и някой ще започне да затваря късите..

                    аз съм с позиция от 1400 на средна цена 36.2.

                    Ако падне до към 30 ще купя още 1000 - това ми е плана

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Грешка, днес например ми отне точно 2 секунди да си купя 6дка земя.
                      2/3 от земята ми е до...мишката

                      Сумата де платих е приблизително 2 унции зло. Само че след 3 месеца аз ще взема >240лв от рента, освен ако не поскъпне земята 20% и реша че мога да мина и без рента та я селна...за 2 секунди.
                      А ти какво ще вземеш от твоите 2 унции.. ?
                      Може да си ги ближе ако иска, а ти твоята земя можеш само да я душиш... ама пак трябва да отидеш при нея - това не става само с кликаници на мишката.

                      Ного обичам аромат на чернозем , особено април месец, страхотен е.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                        Златото много,много по-лесно може да се превърне в друг актив за разлика от земята,инак земята също е нелошо решение,със сигурност при криза ще е в пъти по-добре да си инвестирал в земя отколкото в банкови акции
                        Грешка, днес например ми отне точно 2 секунди да си купя 6дка земя.
                        2/3 от земята ми е до...мишката

                        Сумата де платих е приблизително 2 унции зло. Само че след 3 месеца аз ще взема >240лв от рента, освен ако не поскъпне земята 20% и реша че мога да мина и без рента та я селна...за 2 секунди.
                        А ти какво ще вземеш от твоите 2 унции.. ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                          Stops, unless you are very convinced like me with X
                          аз влизам със символични суми ама днес не ми е ден...опитвам се да се уча на дейтрейдинг доколкото е възможно
                          "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Тая компания днес я гледах. Дълговете и бях десетина пъти над СК. Голям ми е хикс как така е била над 200$.
                            Аз като видях, че някои споменават немалък шанс за фалит, че pwc може да не им приеме отчета, и т.н. и реших, че няма как да не продължи да пада,
                            влезнах на 32. на 34 ми изби стопа и довиждане

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
                              реших да се правя и аз на дейтрейдър и гризнах дръвцето леко покрай валеант

                              Човек кат не разбира нещо, не трябва да се захваща, ама докат не си изпатиш сам, не се научаваш
                              Тая компания днес я гледах. Дълговете и бях десетина пъти над СК. Голям ми е хикс как така е била над 200$.
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                                Stops, unless you are very convinced like me with X
                                То аз имах стоп, ама поради голямата волатилност реших, че ще го сложа малко по-далеч и можеше да си спестя половината загуба,

                                Коментар

                                Working...
                                X