IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Аз тея не бях ги чувал...значи да разбирам че днес удари кьоравото?)))

    Сега ше видиш кат ти хареса))
    Аз това не го отиграх. Нито бях чувал за REXX преди. Просто погледнах, кои компании мърдат най-много за деня, REXX ми се видя избушеняк, реакцията на пазара нагоре ми се видя преувеличена, моментума се беше обърнал надолу и си помислих, че има повече от 50% вероятност това да продължи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Щото, само с байбак не става. И само с часовници не става.
      И сапари в кеш пак не става.

      В последно време взех и аз да съм скептичен към епъл.
      Въпреки че дори и покупка на тази цена не е грешка в "дългосрочен план" ))) , но ако Кук продължава така с липса на иновации и място къде да инвестира няма да е добре.
      Всъщност БОГ да го прости Джобс, каквото направи той направи, от тогава насам няма нищо, само на неговите неща лежат още. Ако почнат да правят кола...ще ги шортна със сигурност. А какво ще правят друго хич не виждам. Ако пък и 7 цата е някакво подобие на 6 та ...не виждам светло бъдеще.
      Ябълчицата все още е твърде силна, но азиатските хора все повече ще я натискат. Тука марката, брандът, името, влияят по-малко, отколкото в по-класическите индустрии. И да паднат по-сериозно щатските борси и станат сгодни (т.е. когато паднат), надали ще си купя Ябълчици - нищо че е най-силната акция на света - има по-стабилни и могъщи неща.

      А че някакви алуминаджии извадили лош отчет - това си беше ясно.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Парадокс: пазарът до рекордни нива, а повечето компании са по-близо до 52 седмични лоу отколкото хай. Цели сектори - мат'риали, енергетика, индустриалци, финансисти че даже и ония прехвалени биотехнологии са с по 20-30% назад. Ето, вчера и БДЖто на Флорида обявило спад на печалбите с 18%, а спадът на акцията е 30%.
        Та дори и онова полуумряло Чезапиче /хей, Абрю, мир на праха ти; свободният свят трябва да ти издигне паметник как ти с другите палавници им бръкнахте, пардон сондирахте, яко из задниците на руските фашаги и църните араби, а те пикаят шистов газ и храчат черна слуз/ след като за два дена направи 50% скок пак е 50% под цената си лане. Има място за още малко сектор ротейшън - което в моя случай би било да чакам сгоден момент да се прехвърля още малко от Найс на Евронекста

        Коментар


        • Не лош...

          Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          Алкоа лош отчет утре морган....
          Не лош...ами много много лош.

          Тоя сео то го слушах...взима ни за канарчета. По малко оборот, съкращаване на 400 човека, намалени прогнози...ама иначе компанията се развивала супер.

          Коментар


          • Щото

            Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            На тия нива - който купува - на какво разчита? Спекулативно - колко би направил и колко би изкярил при СП 2060? Дългосрочно - защо да - щом е поне 78% сигурно, че в рамките само на тая година ще има поне една възможност да си напазарува поне 10-15% по-ниско? Не че няма сгодни работи, ама що да си купуваш Ябълчици на 110, ако ще можеш да си ги на 94?

            Апропо - прави ми впечатление - и не може да не ми - че нашите фондмениджъри в Allianz тотално отсвирват Apple... залагат основно на Microsoft - що ли? Ябълчицата често е била водеща акция в някои фондове, сега никъде не е в десетката.
            Щото, само с байбак не става. И само с часовници не става.
            И сапари в кеш пак не става.

            В последно време взех и аз да съм скептичен към епъл.
            Въпреки че дори и покупка на тази цена не е грешка в "дългосрочен план" ))) , но ако Кук продължава така с липса на иновации и място къде да инвестира няма да е добре.
            Всъщност БОГ да го прости Джобс, каквото направи той направи, от тогава насам няма нищо, само на неговите неща лежат още. Ако почнат да правят кола...ще ги шортна със сигурност. А какво ще правят друго хич не виждам. Ако пък и 7 цата е някакво подобие на 6 та ...не виждам светло бъдеще.

            Коментар


            • Аз тея не бях ги чувал

              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Краткосрочните днес също шортеха REXX на 1.32
              Аз тея не бях ги чувал...значи да разбирам че днес удари кьоравото?)))

              Сега ше видиш кат ти хареса))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                На тия нива - който купува - на какво разчита? Спекулативно - колко би направил и колко би изкярил при СП 2060? Дългосрочно - защо да - щом е поне 78% сигурно, че в рамките само на тая година ще има поне една възможност да си напазарува поне 10-15% по-ниско? Не че няма сгодни работи, ама що да си купуваш Ябълчици на 110, ако ще можеш да си ги на 94?

                Апропо - прави ми впечатление - и не може да не ми - че нашите фондмениджъри в Allianz тотално отсвирват Apple... залагат основно на Microsoft - що ли? Ябълчицата често е била водеща акция в някои фондове, сега никъде не е в десетката.
                Алкоа лош отчет утре морган....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Винаги, когато някой продава друг купува. Кой от двамата е по-малко умен се разбира по-късно.
                  На тия нива - който купува - на какво разчита? Спекулативно - колко би направил и колко би изкярил при СП 2060? Дългосрочно - защо да - щом е поне 78% сигурно, че в рамките само на тая година ще има поне една възможност да си напазарува поне 10-15% по-ниско? Не че няма сгодни работи, ама що да си купуваш Ябълчици на 110, ако ще можеш да си ги на 94?

                  Апропо - прави ми впечатление - и не може да не ми - че нашите фондмениджъри в Allianz тотално отсвирват Apple... залагат основно на Microsoft - що ли? Ябълчицата често е била водеща акция в някои фондове, сега никъде не е в десетката.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    То се вижда кой. Краткосрочните играчи купуват, дългосрочните продават.

                    На кой би заложил?

                    Аз увеличх шорта и се чуствам конфортно и леко радостен че предния път го пропуснах. И сега...ще си попочивам.

                    Не се надявах ама на БАК опциите ми излязоха...ама няма да ги продавам още
                    Краткосрочните днес също шортеха REXX на 1.32

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Пробвай да шортнеш REXX за кратко
                      Аут на 1.19

                      Коментар


                      • То се вижда кой

                        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Винаги, когато някой продава друг купува. Кой от двамата е по-малко умен се разбира по-късно.
                        То се вижда кой. Краткосрочните играчи купуват, дългосрочните продават.

                        На кой би заложил?

                        Аз увеличх шорта и се чуствам конфортно и леко радостен че предния път го пропуснах. И сега...ще си попочивам.

                        Не се надявах ама на БАК опциите ми излязоха...ама няма да ги продавам още

                        Коментар


                        • http://cfainstitute.tumblr.com/post/...ay-and-go-away

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Lupus Разгледай мнение
                            За жалост днес изпуснах CHK, а вчера шорт LEI. Можеше да хвана по минимум 50 цента на парче, но, пусто опустяло, нямах възможност да търгувам активно.
                            Пробвай да шортнеш REXX за кратко

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Lupus Разгледай мнение
                              За жалост днес изпуснах CHK, а вчера шорт LEI. Можеше да хвана по минимум 50 цента на парче, но, пусто опустяло, нямах възможност да търгувам активно.
                              Днес можеше да шортнеш Horizon Pharma (HZNP)...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Всички продават...кой купува нямам идея.

                                Даже и да затваря шорт не е момента.
                                Винаги, когато някой продава друг купува. Кой от двамата е по-малко умен се разбира по-късно.

                                Коментар

                                Working...
                                X