IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Ми не знам, не сме в кухнята на нещата и общо взето сме на тъмно та да преценим колко е сгодно или не.
    Гледам освен тези и фрипорта са замесени, а и рио тинто като чета само заглавията...
    Толкова много атове да се ритат на едно място...няма да е хич без потенциал мисля.
    Само жалкото дето не е от нашата страна на Тимок..

    http://miningsee.eu/freeport-mcmoran...ery-in-serbia/
    Mдааа, днес почетох повечко каквото намерих и определено мисля че не са сгрешили никак с новата придобивка.
    Находището е доста богато и лоу кост <1$ за медта( за златото не мернах оценка), оценява се грубо на над 1Б профит че може да даде, и то само горния богат слой който е 100% за невсун и тия там новите им аверчета...
    След 10-12г експлоатация ще се допре до долния/дълбокия съвместно с моръните ( ако не са се отказали или фалирали дотогава ), но и там дори сондажите сочат че е двойно по богато от нашите аналози в асарел и елаците, а и по голямо.
    Инфраструктурата си е на място ( на 4-5км от стара мина), работната ръка српско не е скъпа, държавата няма дял както в Еритрея.

    Ето малко цифрички:

    Inferred Mineral Resource (NI43-101 Compliant) for Cukaru Peki deposit:
    65.3 Mt @ 2.6% Cu and 1.5 g/t Au, including 6.8 Mt @ 9.6% Cu and 5.9 g/t Au
    За сравнение при нашите е 0.39-0.44% Cu 0.2-0.26 g/t Au.

    http://www.reservoirminerals.com/Our...k/default.aspx
    http://s1.q4cdn.com/808527891/files/...esentation.pdf

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
      Някой подавал ли е декларация за данък дивидент по чл. 55 за 1-во тримесечие на 2016?
      .....
      аз декларирам дивидентите само в годишната декларация, досега още не съм имал проблем
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Някой подавал ли е декларация за данък дивидент по чл. 55 за 1-во тримесечие на 2016?
        IB обикновено удържа данък, но за някои дивиденти не удържа. Лошото е, че не дават и тримесечен репорт в който лесно да се вижда за кои дивиденти не е удържан данък.
        За нещатски компании в справките пише че не е удържан данък, но ако се провери сумата на дивидента в оригинална валута, май някой удържа, ама дали е данък?
        IB удържа 10% процента, а е достатъчно 5%, но остатъкът по една позиция май не може да се прехвърля по друга, което означава че смятане на тотал_данък = 5%*тотал_дивиденти е невалидна сметка.
        Данъкът трябва да се изчисли в лв за всяка позиция поотделно по курса от съответната дата и дори IB да е удържал долари, може в долари да се закръгли надолу, а в лева закръглянето да е нагоре и пак да трябва да се декларира данък 1-2 ст.
        Срокът е края на месеца (или на 3 май).
        После след края на годината тези вноски се включват в годишна данъчна декларация.

        Друг тънък момент е осчетоводяване на split и spinoff. Дали се плаща данък все едно е затворена позицията на датата на замяната или чак когато новите акции се продадат? Цената на придобиване на новата компания зависи ли от цената на придобиване на старата?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Туитър не става. Там премията е само 15 пъти. На фейса е 100 пъти. Проблема е че фейса няма как да фалира лесно и то само за две години. Не знам какво трябва да стане. Те нямат дълг.
          спроред мен,загубена битка
          не че ми пука или го ползвам.

          знам,че не ме питаш,ама ако ме питаш дай мангите на volaswap да ги разтика през опции на ейпъл примерно с 2 цента ще утрепете,вожда
          Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

          Коментар


          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
            по добре Twitter
            Туитър не става. Там премията е само 15 пъти. На фейса е 100 пъти. Проблема е че фейса няма как да фалира лесно и то само за две години. Не знам какво трябва да стане. Те нямат дълг.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Значи извода е че трябва да коментираме само неща от които всички разбираме. Например последната ми идея е да заложа на фалит на фейсбук. За мен това е сериозно застрашено. Снапчата дръпна младежите а по-възрастните го ползват все по-малко по мои наблюдения. Идеята ми е да сложа неголяма сума, около 10 000 долара на фалита на фейсбук. Ако стане ще спечеля милион. Ако не стане 10к назад. Голям праз
              по добре Twitter

              Коментар


              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                напротив, но това сам го оставил на други хора които са агрономи и са вреле и кипели в тоzи биzнес. аz сам дале4е оттова и както каzа всеки да си zнае локвата
                Значи извода е че трябва да коментираме само неща от които всички разбираме. Например последната ми идея е да заложа на фалит на фейсбук. За мен това е сериозно застрашено. Снапчата дръпна младежите а по-възрастните го ползват все по-малко по мои наблюдения. Идеята ми е да сложа неголяма сума, около 10 000 долара на фалита на фейсбук. Ако стане ще спечеля милион. Ако не стане 10к назад. Голям праз
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Еми да. Ето ти си им клиент и знаеш за какво става дума. И прилична доходност си направил. Браво. Имал си възможност да ги забележиш и да ги следиш ежедневно дето се вика. Аз пък живея на село и ходя да гледам на агрия посевите и затова там съм инвестирал. Р/Е 5 срещу 20 все пак. За Р/В няма да ти приказвам. Само собствената им земя струва доста повече от цялата компания. Мога с дни да ти приказвам за бизнеса им и пак ще е недостатъчно. За предимствата им пред конкуренцията и т.н Ама теб няма да ти е интересно защото вероятно не разбираш от земеделие и не те интересува
                  напротив, но това сам го оставил на други хора които са агрономи и са вреле и кипели в тоzи биzнес. аz сам дале4е оттова и както каzа всеки да си zнае локвата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Според зависи, ма не е баш така че да правиш обобщения.
                    Например конкретно за биотехнологиите страшно много съм научил от постовете на 2-ма докторя от СА, като са много добри инвеститори не само в тази област а и с прозорлив поглед към пазара като цяло, пък и ако им видиш старите постове от преди година и нещо и ще се учудиш колко добри маркет таймъри са.



                    Предполагам и сам си наясно че това не е вярно и просто се бъзикаш...
                    Ми де да знам и аз. Айде издай се че си лекар да не те издавам аз Ама аз наистина като гледам устройството на сърцето не ми изглежда да е много голяма философия. Аз например съм учил двигатели. Там има бая неща. Клапани, млапани валове, бутала. Сума ти и системи и електроники. Пък в едно сърце какво толкова да има да му разбира човек. Пък и дето се вика ако лекарите разбираха толкова Стив Джобс да е жив и всички щяхме да сме безсмъртни Безсмъртен двигател може да има ама безсмъртни хора няма. Факт!
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Аз говоря само за собствения ми опит. Естествено че е ограничен, но с лекарите, които познавам е някакъв ужас да се говори за икономика и финанси.
                      И моя е такъв.......ала това не значи много...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Аз не съм против спекулата по принцип. Просто смятам че спекулата е еднозначно вредна за хора без опит. Ти каква част от капитала си хвърляш за спекула - силно ме съмнява да е над 5-10%. Ама един човек без опит за нула време както започне от 10%, за отрицателно време ще го направи на 100% че и на 200%
                        в момента
                        1) 60% е low volatility portfolio с хориzонт 5 до 10 години
                        2) 20% е портфолио от хибрдни облигации, коко бондс, convertible debt, catastrophic bonds etc.
                        3) 20% е силно спекулативно портфолио

                        excess retunrns oт 3 отиват в 2. excess retruns ot 2 отиват в 1

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Според зависи, ма не е баш така че да правиш обобщения.
                          Например конкретно за биотехнологиите страшно много съм научил от постовете на 2-ма докторя от СА, като са много добри инвеститори не само в тази област а и с прозорлив поглед към пазара като цяло, пък и ако им видиш старите постове от преди година и нещо и ще се учудиш колко добри маркет таймъри са.



                          Предполагам и сам си наясно че това не е вярно и просто се бъзикаш...
                          Аз говоря само за собствения ми опит. Естествено че е ограничен, но с лекарите, които познавам е някакъв ужас да се говори за икономика и финанси.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                            от две години сам ватре

                            просто им бех доволен клиент, пак и ста4ките на Lufthansa и немските желеzници беха идеални...

                            https://en.wikipedia.org/wiki/Sixt
                            Еми да. Ето ти си им клиент и знаеш за какво става дума. И прилична доходност си направил. Браво. Имал си възможност да ги забележиш и да ги следиш ежедневно дето се вика. Аз пък живея на село и ходя да гледам на агрия посевите и затова там съм инвестирал. Р/Е 5 срещу 20 все пак. За Р/В няма да ти приказвам. Само собствената им земя струва доста повече от цялата компания. Мога с дни да ти приказвам за бизнеса им и пак ще е недостатъчно. За предимствата им пред конкуренцията и т.н Ама теб няма да ти е интересно защото вероятно не разбираш от земеделие и не те интересува
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Но за необходимите качества. Ами не, не са едни и същи. Реално често са дори противоположни. Това в психиката на човек, което ще го направи прекрасен лекар, има голяма вероятност да му донесе огромни неприятности на борсата. Мога да кажа от лични впечатления, че доктори, математици и инженери са най-зле що се отнася до пазарно мислене. Първите все ги избива на някакви хуманни глупости, другите все си мислят че има някакъв ред в хаоса.
                              Според зависи, ма не е баш така че да правиш обобщения.
                              Например конкретно за биотехнологиите страшно много съм научил от постовете на 2-ма докторя от СА, като са много добри инвеститори не само в тази област а и с прозорлив поглед към пазара като цяло, пък и ако им видиш старите постове от преди година и нещо и ще се учудиш колко добри маркет таймъри са.

                              И въобще не си мисля че е трудно да станеш лекар. Примерно сърдечен лекар. Че то какво има толкова в ведно сърце. 2-3 камери и 2-3 клапи Проблема е че за да станеш сърдечен лекар трябва да знаеш и примерно 1000 -та кости и мозък и очи и дробове и т.н. А после цял живот се занимаваш само със сърцата на хората. Просто такава е системата.
                              Предполагам и сам си наясно че това не е вярно и просто се бъзикаш...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                                е хубаво виж ми от 3 седмци треидовете в темата DAX.

                                za теб е хаzарт, zа мен е трапка да бада прав. ако парите не са пред о4итети и имас друг подход, да бадеш прав, то тогава се прават пари по лесно...
                                Аз не съм против спекулата по принцип. Просто смятам че спекулата е еднозначно вредна за хора без опит. Ти каква част от капитала си хвърляш за спекула - силно ме съмнява да е над 5-10%. Ама един човек без опит за нула време както започне от 10%, за отрицателно време ще го направи на 100% че и на 200%

                                Коментар

                                Working...
                                X