IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Алонсо, това са взаимни фондове. не са хедж фондове. Работата на взаимните фондове е да се представят като пазара. Фонд който твърди че е в акции ако държи кеш значи не си върши работата.

    Който иска хедж фонд, винаги може да си вкара парите в хедж фонд. Срещу 20% от печалбата, 2% от активите и да не може да си тегли парите по 6 месеца или дори година, дори и да му трябват. А забравих - и минимум 100 хиляди долара инвестиция. Поне, ако му ги вземат

    Българските фондове са същото като чуждите фондове. Когато някой инвестира в тях, той всъщност инвестира в собствената си идея че нещо ще се представя добре. Не инвестира за абсолютна доходност от самия фонд. Както казах абсолютната доходност е работа на хедж фондове. Когата някой влиза в български фонд е все едно че си купува ЕТФ - ако индекса който следва върви добре, ще прави пари, ако не върви добре няма да прави. Изборът кой пазар ще върви добре обаче е на самия клиент. Не е на фонда. Ако фонда е пасивен той всъщност не прави нищо, ако фонда е активен се стреми да бие пазара с малко. Наистина с малко. Ако го бие с много значи нещо не му е наред. Или не го представя добре - т.е. си лъже инвеститорите, или пък поема прекалено голям риск - т.е. пак ги лъже.

    Коментар


    • Глупости

      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Реално възхода на етф те по света се дължи точно на това. Дори и активно управляваните фондове да са добре управлявани те пак се движат в огромна корелация с индексите. Да ги бият процент два на година и вече е супер успех. ЕТФ не ги бие. Но и няма как да се представя по-зле.
      Глупости говориш извинявай. Възхода на ЕТФ се дължи на спекулациите а не че бай Иван си бил купил ЕТФ бай анд холд.
      Какви са тез идиалистични представи които имаш, нямам идея Равен. Все едно да отвориш инвестопедия и да мислиш че ще разбереш пазара от там щото така пише.

      Коментар


      • Тоагва за къв ...

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Не мисля че някой разкрива данни за доверително. Така че няма как да се каже какво правят.

        А за БФБ да кажем, че хващаш три много добри компании - направили по 100% над пика си от 2007 - не знам дали има такива, по-скоро не, но като пример. И какво от това. Реално дори да си на макса в тях, има и ограничение за колко най-много над 5% можеш да държиш, това са 20% отгоре само. Ако от другите 80% си на минус дори само колкото Софикс и вече си дълбоко под вода.

        Никой фонд, никъде по света не може да се представя добре когато пазара на който инвестира не се представя добре.
        Тоагва за къв ...кур въобще трябва да им даваш такса за управление. Какво има да разбираш и да управляваш кат си хванал бичи пазар и магаре да вържиш да му кажеш да купува каквото и да купи все ще е нагоре. Нали майсторлъка е да предвидиш нещата...затова може да взимаш кинти. Да излезеш когато трябва и да купиш пак когато трябва дори и хайде да не играеш шорт. Това разбирам аз от управление...а не да ми купи някакви облигации 60 % или колкото иска и 20 компании каквито иска и после да чака бай анд холд да му цъфбат налъмите. И ако излязат - излязат..ако не да го духат хората дето си му дали парите. Това ли ти е управлението?
        Да натиснат веднъж бутона бай в годината и да почнат да прибират 3 % такса за управление.

        И сега не знам аз каква е разликата между фонд монд, български или африкански и т.н ама знам че на мен Голдман като ми управляваха част от парите 2015 година при флат пазар си ги взех с 9.2 % печалба за 10 месеца. А бяха по едно време 13 %...ама завършиха на 9. Обаче моя пич дето джиткаше моите пари в Голдман имаше и къси и дълги и бондове и мондове и какво ли не. Ама със сигурност не беше бай едн холд.
        Щото гледах портфейла общия в които бяха и моите пари от време на време. И верно взеха ми такса...взеха ми и процент от печалбата ама поне съм напред при флат пазар. А това пазара като растял да печеля и като падал да губя - ебах му майката какво управляват?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Реално възхода на етф те по света се дължи точно на това. Дори и активно управляваните фондове да са добре управлявани те пак се движат в огромна корелация с индексите. Да ги бият процент два на година и вече е супер успех. ЕТФ не ги бие. Но и няма как да се представя по-зле.
          Процент, два и ако се сурне с 50% надолу няма проблем защото те и другите са загубили 51% и значи ние сме по-добрите като ви загубихме само 50.
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Не мисля че някой разкрива данни за доверително. Така че няма как да се каже какво правят.

            А за БФБ да кажем, че хващаш три много добри компании - направили по 100% над пика си от 2007 - не знам дали има такива, по-скоро не, но като пример. И какво от това. Реално дори да си на макса в тях, има и ограничение за колко най-много над 5% можеш да държиш, това са 20% отгоре само. Ако от другите 80% си на минус дори само колкото Софикс и вече си дълбоко под вода.

            Никой фонд, никъде по света не може да се представя добре когато пазара на който инвестира не се представя добре.
            Какво ти пречи да разкриваш данни ако фонда си е твой не разбирам?
            Какво му пречеше например на голям инвеститор да купи дела на уникредит в бреф докато бреф имаше два пъти повече кеш от капитализацията си и да намали капитала като раздаде кеша и направи бързи 100% само от това. Ще кажеш че парите са дребни. Дребни ама какво ти пречи. Вкарваш 10 милиона, дърпаш 20 и си после си вземаш наемите от имотите.Лошо ли е? И то да не е само бреф? Доста са. Просто на западните борси такива възможности не се пропускат. Ликвидацията на еларг вече беше факт и беше ясна цената от 2,5 а алианз в същото време продаваха на един лев. Това ако беше на запад знаеш какво щеше да стане с алианз. Дали щяха да съществуват още?
            А относно червеното, какво пречи на човек управляващ чужди средства да отказва да инвестира и да седи на кеш ако не вижда възможност и дори да заема къси позиции. Фондовете не се стараят да правят пари на вложителите си. Основната им цел е да се справят по-добре от конкурентите си за да привличат средства от тях. Точно затова са обречени ако не губят, то поне да печелят малко.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
              ти па много разбираш,сел туй,бай онуй
              20 стинки няма ти дам а не 2 лева
              ++++++
              Евала за тоя коментар

              Коментар


              • Реално възхода на етф те по света се дължи точно на това. Дори и активно управляваните фондове да са добре управлявани те пак се движат в огромна корелация с индексите. Да ги бият процент два на година и вече е супер успех. ЕТФ не ги бие. Но и няма как да се представя по-зле.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Той няма предвид точно хедж фонд а просто доверително управление на капитали. Не мисля че там има някакви ограничения за инвестиране. Просто си вземаш лиценза и действаш. И не ги оправдавай фондовете с ограниченията. Да не би на БФБ да няма хубави възможности. Да не би някой да е карал насила алианз да продават еларг на левче примерно или пък доверие да продават агрия на 2.5. На всяка борса си има възможности. Даже смея да твърдя че на БФБ са едни от най-добрите и лесните врътки. Просто на калпавата ракета нали знаеш кое и е кривото
                  Не мисля че някой разкрива данни за доверително. Така че няма как да се каже какво правят.

                  А за БФБ да кажем, че хващаш три много добри компании - направили по 100% над пика си от 2007 - не знам дали има такива, по-скоро не, но като пример. И какво от това. Реално дори да си на макса в тях, има и ограничение за колко най-много над 5% можеш да държиш, това са 20% отгоре само. Ако от другите 80% си на минус дори само колкото Софикс и вече си дълбоко под вода.

                  Никой фонд, никъде по света не може да се представя добре когато пазара на който инвестира не се представя добре.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    В България няма хедж фондове. Българските фондове инвестират предимно в български акции.

                    Ако ти успееш да измислиш как като им спазваш ограниченията за инвестиране да си на плюс от 2006 насам ще те обявя за най-големия финансов магьосник.

                    Даже може да използваш цялата налична информация към момента а не да преценяваш нещо за в бъдещето.
                    Той няма предвид точно хедж фонд а просто доверително управление на капитали. Не мисля че там има някакви ограничения за инвестиране. Просто си вземаш лиценза и действаш. И не ги оправдавай фондовете с ограниченията. Да не би на БФБ да няма хубави възможности. Да не би някой да е карал насила алианз да продават еларг на левче примерно или пък доверие да продават агрия на 2.5. На всяка борса си има възможности. Даже смея да твърдя че на БФБ са едни от най-добрите и лесните врътки. Просто на калпавата ракета нали знаеш кое и е кривото
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Американците си къртя сега. И Японците - с малка пауза към момента. Преди години - облигации по света, опции в щатите и акции в китай, европа и щатите.
                      Трак рекорд с приблизително подобни пари мога да покажа от преди 2 години - стават 3 с настоящата.
                      Финансови познания незнам дали ми липсват ама пари не ми липсват и резултати също.

                      Не вярвам в макро бетс от преди 2 години когато "инвестирах" повече пари. За мен света е различен и пазара е различен. И макро бетса ми е че ще става все по различен и по опасен. Не вярвам и в дългосрочното инвестиране ВЕЧЕ - смятам го за пълна глупост и е оправдано само от гледна точка на мъней мениджърите защото те си изкарват парите по тоя начин.
                      Не вярвам даже и в думата инвестиране. Според мен към момента трбява да я забранят защото лъже хората че участвайки в тази игра на пари са инвеститори.
                      Нищо подобно няма на пазара.
                      Пазара е на светлинни години от реалността сега и според мен едва ли някога ще се върне в реалността.
                      И е повече от вероятно това да се задълбочи в идните години. При тази тенденция която аз виждам дългосрочното "инвестиране" се състои само и единствено във използване на момент в който пазара се срине да купиш колкото може повече ( ако имаш пари и не си се набутал някъде разбира се ) и тогава малко по дългосрочно да чакаш което отново няма ниакква връзка с фундамента а само с факта да продадеш всичко достатъчно по скъпо.
                      Фундамент няма и според мен няма и да има.
                      Какво мислиш ти за мен няма значение. Може да съм краен и да преувеличавам или на някой да му се струва безумно това което казвам но това е факт за мен и колкото повече времето минава повече ще се говори и усеща това и повече всеки който има някаква по сериозна представа за така наречения пазар рано или късно ще го осъзнае.
                      За мен има значение единственно и само колко пари имам в акаунта си.

                      Всъщност ако си мислиш че знаеш нещо за мен по същество се бъркаш поради куп причини. Представата как някой си от някой форум с 5 човека , говори безумни неща и твърди факти които са далеч от предаставите на може би всички тези 5 човека и въпроса защо като уж имал пари въобще го прави.

                      Никога сериозно не съм се замислял за това да правя фонд или да управлявам парите на някой така че спокойно няма нужда да печеля доверието ти за да управлявам твоите пари. И причината е само една...че на мен пари не ми липсват да правя това което смятам и правя .

                      Нямам подходящи юридически познанния разбира се но ако реша ще си купя човек който ги има.
                      Точно така, без да сам изчел цялото ти мнение, важно е ти да си прав за себе си и да си доволен. Останалото са приказки и загуба на време. В този смисъл, аз отивам на бар. Лека

                      Коментар


                      • Хм

                        Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                        Лошото е че ти не разбираш, че има хора с различни рискови профили и различни очаквания. Отделно ти липсват основни финансови познания и разбирания за юрисдически наредби. Един фонд е много повече от самото инвестиране. Аз и 2 лева не бих вложил при теб просто защото а) нямал глобално виждане за добри макро бетс, ти си картиш американците и с това се свършва за теб, б) липса на опит, тоест доказан track record с над 50 милиона
                        Американците си къртя сега. И Японците - с малка пауза към момента. Преди години - облигации по света, опции в щатите и акции в китай, европа и щатите.
                        Трак рекорд с приблизително подобни пари мога да покажа от преди 2 години - стават 3 с настоящата.
                        Финансови познания незнам дали ми липсват ама пари не ми липсват и резултати също.

                        Не вярвам в макро бетс от преди 2 години когато "инвестирах" повече пари. За мен света е различен и пазара е различен. И макро бетса ми е че ще става все по различен и по опасен. Не вярвам и в дългосрочното инвестиране ВЕЧЕ - смятам го за пълна глупост и е оправдано само от гледна точка на мъней мениджърите защото те си изкарват парите по тоя начин.
                        Не вярвам даже и в думата инвестиране. Според мен към момента трбява да я забранят защото лъже хората че участвайки в тази игра на пари са инвеститори.
                        Нищо подобно няма на пазара.
                        Пазара е на светлинни години от реалността сега и според мен едва ли някога ще се върне в реалността.
                        И е повече от вероятно това да се задълбочи в идните години. При тази тенденция която аз виждам дългосрочното "инвестиране" се състои само и единствено във използване на момент в който пазара се срине да купиш колкото може повече ( ако имаш пари и не си се набутал някъде разбира се ) и тогава малко по дългосрочно да чакаш което отново няма ниакква връзка с фундамента а само с факта да продадеш всичко достатъчно по скъпо.
                        Фундамент няма и според мен няма и да има.
                        Какво мислиш ти за мен няма значение. Може да съм краен и да преувеличавам или на някой да му се струва безумно това което казвам но това е факт за мен и колкото повече времето минава повече ще се говори и усеща това и повече всеки който има някаква по сериозна представа за така наречения пазар рано или късно ще го осъзнае.
                        За мен има значение единственно и само колко пари имам в акаунта си.

                        Всъщност ако си мислиш че знаеш нещо за мен по същество се бъркаш поради куп причини. Представата как някой си от някой форум с 5 човека , говори безумни неща и твърди факти които са далеч от предаставите на може би всички тези 5 човека и въпроса защо като уж имал пари въобще го прави.

                        Никога сериозно не съм се замислял за това да правя фонд или да управлявам парите на някой така че спокойно няма нужда да печеля доверието ти за да управлявам твоите пари. И причината е само една...че на мен пари не ми липсват да правя това което смятам и правя .

                        Нямам подходящи юридически познанния разбира се но ако реша ще си купя човек който ги има.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                          майтапя се.радвам се,че имаш чувство за хумор
                          За мен един добър бет е референдума в UK. Това ми е позиция в актив ( fx) които по принцип не играя. В темата за DAX съм пуснал инструмента. Може да се следи live

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                            Аз и не искам. Всеки си е бамбашка. Имах две запитвания на лични, но аз тук пиша само за агресивния си портфейл и на никой не бих го предложил: пречина- топки трябват.Не подценяваи 2 цента.
                            майтапя се.радвам се,че имаш чувство за хумор
                            Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                              ти па много разбираш,сел туй,бай онуй
                              20 стинки няма ти дам а не 2 лева

                              Аз и не искам. Всеки си е бамбашка. Имах две запитвания на лични, но аз тук пиша само за агресивния си портфейл и на никой не бих го предложил: пречина- топки трябват.Не подценяваи 2 цента.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                                Лошото е че ти не разбираш, че има хора с различни рискови профили и различни очаквания. Отделно ти липсват основни финансови познания и разбирания за юрисдически наредби. Един фонд е много повече от самото инвестиране. Аз и 2 лева не бих вложил при теб просто защото а) нямал глобално виждане за добри макро бетс, ти си картиш американците и с това се свършва за теб, б) липса на опит, тоест доказан track record с над 50 милиона
                                ти па много разбираш,сел туй,бай онуй
                                20 стинки няма ти дам а не 2 лева
                                Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                                Коментар

                                Working...
                                X