IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз бих издебнал

    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    За последната половин година единственото което ме забива наистина яко са европейските банки. Там всичко е на червено и то много. Но съм доволен и от биотеките и от развиващите се пазари - особено от Бразилия.
    Аз бих издебнал , удобен прозорец ако дойде да продам биотехите и поредения проблем да си осредня европейските банки ако съм на теб.
    Бразилия ...не я знам освен че има хубави бразилки..ама то къде няма като имаш пари.

    А за бонодовете, като гледам щатите май взех да си мисля че няма да е сега момента.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
      Винаги при бичи пазар при златото първо поскъпват миньорите
      То и това бяха най-стресираните активи от не знам коя година /даже банките март 2009 бяха по-скъпи/. И при стабилизация на златото на 950-1000 пак щяха да кретат нагоре като се успокоят хората, че фалити няма да има.
      Дито за шистаците и канадския асфалт при цена на петрола от 40

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
        За тенекийката може, може да избута 1350, вече продадох част от печалбата, сега чакам Барик да стане 4х /кост, а не цена от днес/! Аз даже не очаквах, че толкова бързо Барик ще стигне до тука при тази цена на златото, но нещата набират скорост.
        Винаги при бичи пазар при златото първо поскъпват миньорите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
          Е, ама едно е да ти трябва хапче да се излекуваш, друго е 15ти смартфон. Проблема им е много по дълбок от иновациите, Кук и т.н. Проблема е, че който е искал да си купи Айфон, вече го е направил, а на който не му харесва по принцип няма да го направи. А те стават все по еднакви и по еднакви и понеже почти никой от играчите не си произвежда компонентите сам и всеки, купува от всеки, почват да се чудят хората кой от кого копира. И с право, те са си еднакви. И тук идва факторът цена на преден план. Ще стане като при компютрите. В деня, в който Xiaomi, обяви че почва да продава на развитите пазари, Епъл и най вече Самсунг ще изгорят.
          Проблема на Епъл е че го няма двигателя на съзиданието-Джобс.Те силно се нуждаят от нещо революционно,нещо което да бъде със силата на първия айфон и айпад,нещо гениално,не съществуващо в момента на пазара.Епъл бавно умира от момента на смъртта на своя баща,годините след Джобс са само инерция на старите резултати

          Коментар


          • За тенекийката може, може да избута 1350, вече продадох част от печалбата, сега чакам Барик да стане 4х /кост, а не цена от днес/! Аз даже не очаквах, че толкова бързо Барик ще стигне до тука при тази цена на златото, но нещата набират скорост.
            Last edited by Pronto; 29.04.2016, 08:50.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              То и епъл прави, бая...ама ако съвсем скоро нищо не измислят ново и новия Iphone 7 e посредствен или подобен на 6 цата епъл ще замине на 50 $ и пазара ще му помогне.

              Аз започнах да се съмнвам в Епъл ( любимата ми компания ) от бая време. Просто Кук не е Джобс Бог да го прости. И щом досега не успя да докаже че все пак е малко Джобс шансовете му клонят към 0 от тук на там.

              Е, ама едно е да ти трябва хапче да се излекуваш, друго е 15ти смартфон. Проблема им е много по дълбок от иновациите, Кук и т.н. Проблема е, че който е искал да си купи Айфон, вече го е направил, а на който не му харесва по принцип няма да го направи. А те стават все по еднакви и по еднакви и понеже почти никой от играчите не си произвежда компонентите сам и всеки, купува от всеки, почват да се чудят хората кой от кого копира. И с право, те са си еднакви. И тук идва факторът цена на преден план. Ще стане като при компютрите. В деня, в който Xiaomi, обяви че почва да продава на развитите пазари, Епъл и най вече Самсунг ще изгорят.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                наборе,хората тук не харесват Старбъкс и гилд ако ги питам за кока кола и там ще измислят нещо за интел да не говорим...ти се буташ с тая тенекийка тука.това ли ти е реалната икономика айде моля ти се,
                прибирай сергийката с тенекийките
                Идва и времето на тенекийката,тази лудост дето е обхванала централните плановици ще завърши много зле за акциите ,едно от малкото неща със стойност ще остане златото и разбира се среброто.Доста пъти сме коментирали че за рестарт на икономиката в света един от двата начина е голяма инфлация,в момента тя е незабележима но е до вратата и само чака моментаДругия начин е много по-лош,директни фалити на твърде големите ,дето не могат да фалират,този сценарий ми се струва по-малко вероятен,та каквото и да стане след 5 години мъка жълтото пак ще е царят

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                  Ако златото мине 1300$ при акциите ще е голяма сеч
                  наборе,хората тук не харесват Старбъкс и гилд ако ги питам за кока кола и там ще измислят нещо за интел да не говорим...ти се буташ с тая тенекийка тука.това ли ти е реалната икономика айде моля ти се,
                  прибирай сергийката с тенекийките
                  Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                  Коментар


                  • И при ниското си П/Е Гилеад пак е близо до бизнес стойността си. Там сметката е ясна: 10 години постоянно спадаща печалба и 10-15 милиарда които ще отидат за голям удар /нека аз да го направя /. Повярвайте ми кофти е да работиш за компания в run-off. Колко струва - П/Е 6. Колко плащаш - малко по-малко
                    Знам, че има много дебел фундамент или ров както му вика Бъфет. Но и всички го знаят и го ръфат малко - кой с друго, но евтино лекарство, кой с нападки за промоция, кой криейки клиентите, пардон пациентите. Положението е като с монолитен соц хотел на чичо Герги в Дружба и цигани дето му дърпат арматурното желязо отвътре. Хотелът пада - пай се.
                    Вече лесното мина. Тези, които знаеха за ХепС то си, се излекуваха, че чак и туитнаха всички да разберем /Памела Андерсън/. Другите трябва с лупа /или по-скоро с масов тест/ да ги търсиш.
                    Last edited by Pronto; 29.04.2016, 08:00.

                    Коментар


                    • Ако златото мине 1300$ при акциите ще е голяма сеч

                      Коментар


                      • А да, забравих и 20 милиарда кеш при 100 милиарда капитализация

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Gilead Science Inc.'s earnings tumbled more than 17 percent in the first quarter as steeper discounts and rebates on its blockbuster hepatitis C drugs cut into sales.

                          The maker of Harvoni, the first once-daily, single-pill regimen for hepatitis C, said Thursday that sales of the best-selling drug fell 15 percent to $3 billion in the quarter, with the biggest drop-off in the U.S. and Japan.

                          Gilead attributed the decline to discounts given to private insurers and higher rebates for patients in government-run health plans like Medicaid. Harvoni's decline was partially offset by higher sales for an older hepatitis C drug, Sovaldi, which grew to $1.28 billion.
                          И като махнеш парите от сделката с галапагос, кято потенциално може да им донесе милиарди, съдебното дело което загубиха и като сложиш 10% по малко акции в обръщение и печалбата им на акция става над 3 долара при 2,9и нещо миналата година.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Q1 2015 - 4.33 млрд.
                            Q1 2016 - 3.56 млрд.

                            Расте, но отрицателно...
                            Gilead Science Inc.'s earnings tumbled more than 17 percent in the first quarter as steeper discounts and rebates on its blockbuster hepatitis C drugs cut into sales.

                            The maker of Harvoni, the first once-daily, single-pill regimen for hepatitis C, said Thursday that sales of the best-selling drug fell 15 percent to $3 billion in the quarter, with the biggest drop-off in the U.S. and Japan.

                            Gilead attributed the decline to discounts given to private insurers and higher rebates for patients in government-run health plans like Medicaid. Harvoni's decline was partially offset by higher sales for an older hepatitis C drug, Sovaldi, which grew to $1.28 billion.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Ъхъ - расте и на годишна и на тримесечна база - за разлика от средната компания от СП която е със спад и на годишна и на тримесечна база. За сметка на това се търгува на едноцифрено ПЕ, отново за разлика от средната СП компания която се търгува буквално на двойно по-високи коефициенти.

                              Ако тази компания не крещи на някой бай, от всякаква гледна точка не знам как човек изобщо намира какво да купува като акции.
                              Q1 2015 - 4.33 млрд.
                              Q1 2016 - 3.56 млрд.

                              Расте, но отрицателно...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                ти имаш повече опит от мен. Трябва да знаеш че печалбата е печалба само като си затвориш позицията.

                                Ама лошо няма, аз искам всички да печелят. От това по хубаво няма. Пожелавам ти 200 % процента да си нагоре. Колкото по богати хора около теб - по добре.
                                Аз че няма да съм в тая бира сега няма да съм...че не ми дреме ще изпусна ли ралито ( друг е върпоса че за какво рали говорим ? ама хайде ) не ми дреме...ама аз като не съм белкем ти спечелиш...

                                И аз оня ден бях много сигурен за шорта на бондовете и мислех да ги държа по дълго...ама днес моя човек ги приключил с много кинти + както му казах. Вече не съм сигурен. Само кеша има значение. Ако Каже Господ...пак ще вляза.
                                И в късите облигации ще влеза по солидно - сега имам само като да съм в играта. Това ще е залог който се случва веднъж на поколение - като се спука този балон. Просто ми стана ясно че там нещата няма да се спукат лесно - много народ тотално е скъсал с реалността. Ама нищо лошо да помпат колкото могат тъкмо после движението ще е по-брутално. Инфлацията е неизменна част от икономиката. Централните банки правят инфлацията и когато централните банки ти казват че ще има инфлация, то ще има инфлация. А това означава че облигациите ще се спукат с гръм и трясък. Просто още не.

                                Коментар

                                Working...
                                X