IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Хайърсъзов! Разгледай мнение
    То и за това си има лек. Не се търгува всеки ден. Така смъкваш и риска, когато върви "на никъде".
    То не е всеки ден - интрадей си заслужава всъщност в доста малко дни през годината - когато има волатилност от по 1,5 -2 % надолу нагоре. И в такива дни просто не можех да пропусна да съм извън пазара. Аз и там го правих предпазливо и с малък капитал и просто не си заслужаваше висене пред компютъра за движения под горните.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Интрадей търговията по принцип ме напряга. Не ме кефят такива супер високи обороти, въпреки че от всички спекулативни стратегии които съм пробвал, интрадей с сфд та и краткосрочни сделки с опции са определено най-печелившите. Но просто не ме кефят. Вдигат ми адреналина до такива равнища че като прекъсна за известно време и почвам да се чувстам полузаспал, мозъкът ми почва да си иска дрогата
      То и за това си има лек. Не се търгува всеки ден. Така смъкваш и риска, когато върви "на никъде".

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Не мисля - още е рано за. Сравни с предната ейпълова криза от лятото - как отрази тя - и тази - как почти никак не. Пазарите сега са оптимистически и ного трудно ще бъдат капичнати. Уж цяла седмица ни бият в Щатите, ама колко паднали пазари? - Около 3% - колкото при пропаданиците лятото и началото на годината ни биеха не за 5 дена, а за 5 часа. Интересно е, че повече мишкунство показват азиатските и европейските пазари, които уж имат повече мегдан за растеж от понабалончените щатски. И пак - не ного бой - дори е не толкова бой, но нещо като бавен процес на гниене.

        Ето и днес - тръгнаха уж зле, но обърнаха щатските - особено старият джадай Дау се би смело. От върхът си на 20 април, паднал е... 1.8%... за същото време - Даксът - 3.8% надолу и то основно зарад днес. Насдак загуби 5% от 18-ий, което е повече - той е по-воатилен, но пак е малко, за да бъдем категорически, че започва дълбок спад.
        Уважавам доста от написаното от теб,особенно по въпроса за ромите,но тук си в голяма заблуда

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Хайърсъзов! Разгледай мнение
          На мен ми дойде в повечко чакането на БФБ и започнах с интрадей ДЗР върху индекси от което съм предоволен, та дългосрочното инвестиране вече със сигурност ми е чуждо. Дългото наблюдение и участие в инсдексите ми е от огромна полза в този тип търговия. От началото на годината направих 200% и в момента участвам само с "главницата" . Не рискувам, при проблем хеджирам. За сега доволно.
          Интрадей търговията по принцип ме напряга. Не ме кефят такива супер високи обороти, въпреки че от всички спекулативни стратегии които съм пробвал, интрадей с сфд та и краткосрочни сделки с опции са определено най-печелившите. Но просто не ме кефят. Вдигат ми адреналина до такива равнища че като прекъсна за известно време и почвам да се чувстам полузаспал, мозъкът ми почва да си иска дрогата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Нищо подобно. Всъщност взимам решения в рамките на секунди. На мен индикаторите на костенурките например постоянно ми стоят на графиките които гледам. Заедно с още две три неща, които смятам че вършат работа в даден момент. Не ми трябва да го мисля, да ги търся или да се чудя какво правя. Поглеждам, нещо ми харесва или не ми харесва и мога да си сменя мнението на 180 градаса за буквално три секунди. това е в спекулативната част.

            Иначе при избора в дългосрочната част продължава доста време. Понякога ми отнема седмици, а може и месеци да проуча дадена компания да реша, че си заслужава и и в последствие може да чакам още месеци, а се е случвало и години за приятен вход. Е понякога всичко това става и за седмица две
            На мен ми дойде в повечко чакането на БФБ и започнах с интрадей ДЗР върху индекси от което съм предоволен, та дългосрочното инвестиране вече със сигурност ми е чуждо. Дългото наблюдение и участие в инсдексите ми е от огромна полза в този тип търговия. От началото на годината направих 200% и в момента участвам само с "главницата" . Не рискувам, при проблем хеджирам. За сега доволно.

            Коментар


            • Ха ха

              [QUOTE=Императорът;1059980593]Не мисля - още е рано за. Сравни с предната ейпълова криза от лятото - как отрази тя - и тази - как почти никак не. Пазарите сега са оптимистически и ного трудно ще бъдат капичнати. Уж цяла седмица ни бият в Щатите, ама колко паднали пазари? - Около 3% - колкото при пропаданиците лятото и началото на годината ни биеха не за 5 дена, а за 5 часа. Интересно е, че повече мишкунство показват азиатските и европейските пазари, които уж имат повече мегдан за растеж от понабалончените щатски. И пак - не ного бой - дори е не толкова бой, но нещо като бавен процес на гниене.

              Ето и днес - тръгнаха уж зле, но обърнаха щатските - особено старият джадай Дау се би смело. От върхът си на 20 април, паднал е... 1.8%... за същото време - Даксът - 3.8% надолу и то основно зарад днес. Насдак загуби 5% от 18-ий, което е повече - той е по-воатилен, но пак е малко, за да бъдем категорически, че започва дълбок спад

              Най-любезно Ви моля да спрете за малко.Не мога да си обясня защо се чувствате длъжен да пишете по всички теми. Дайте шанс да се изкажат хора, които наистина имат какво да кажат. Омръзна ми да чета едни и същи глупости. Моля Ви да спрете
              Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Хайърсъзов! Разгледай мнение
                Май много се кумиш преди избор на инструмент и позиция?
                Някога решаваш ли нещо?
                Нищо подобно. Всъщност взимам решения в рамките на секунди. На мен индикаторите на костенурките например постоянно ми стоят на графиките които гледам. Заедно с още две три неща, които смятам че вършат работа в даден момент. Не ми трябва да го мисля, да ги търся или да се чудя какво правя. Поглеждам, нещо ми харесва или не ми харесва и мога да си сменя мнението на 180 градаса за буквално три секунди. това е в спекулативната част.

                Иначе при избора в дългосрочната част продължава доста време. Понякога ми отнема седмици, а може и месеци да проуча дадена компания да реша, че си заслужава и и в последствие може да чакам още месеци, а се е случвало и години за приятен вход. Е понякога всичко това става и за седмица две

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Не мисля - още е рано за. Сравни с предната ейпълова криза от лятото - как отрази тя - и тази - как почти никак не. Пазарите сега са оптимистически и ного трудно ще бъдат капичнати. Уж цяла седмица ни бият в Щатите, ама колко паднали пазари? - Около 3% - колкото при пропаданиците лятото и началото на годината ни биеха не за 5 дена, а за 5 часа. Интересно е, че повече мишкунство показват азиатските и европейските пазари, които уж имат повече мегдан за растеж от понабалончените щатски. И пак - не ного бой - дори е не толкова бой, но нещо като бавен процес на гниене.

                  Ето и днес - тръгнаха уж зле, но обърнаха щатските - особено старият джадай Дау се би смело. От върхът си на 20 април, паднал е... 1.8%... за същото време - Даксът - 3.8% надолу и то основно зарад днес. Насдак загуби 5% от 18-ий, което е повече - той е по-воатилен, но пак е малко, за да бъдем категорически, че започва дълбок спад.
                  Само гледай, не че нещо друго ти остава...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Тези, които са ме чели през годините, знаят, че съм отявлен мечок и пиша главно, когато ми отърва посоката на пазара.
                    Смятам, че от вчера започнахме да навлизаме в нова корекция на пазарите. Този път по-дълбока от февруарската.
                    Има много причини, но сега идват празници и е грехота да говорим за пари.
                    Успех и щастлив Великден!
                    Не мисля - още е рано за. Сравни с предната ейпълова криза от лятото - как отрази тя - и тази - как почти никак не. Пазарите сега са оптимистически и ного трудно ще бъдат капичнати. Уж цяла седмица ни бият в Щатите, ама колко паднали пазари? - Около 3% - колкото при пропаданиците лятото и началото на годината ни биеха не за 5 дена, а за 5 часа. Интересно е, че повече мишкунство показват азиатските и европейските пазари, които уж имат повече мегдан за растеж от понабалончените щатски. И пак - не ного бой - дори е не толкова бой, но нещо като бавен процес на гниене.

                    Ето и днес - тръгнаха уж зле, но обърнаха щатските - особено старият джадай Дау се би смело. От върхът си на 20 април, паднал е... 1.8%... за същото време - Даксът - 3.8% надолу и то основно зарад днес. Насдак загуби 5% от 18-ий, което е повече - той е по-воатилен, но пак е малко, за да бъдем категорически, че започва дълбок спад.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      И последна реплика по въпроса за маркет тайминга.

                      Дълго време така наречените "костенурки" правят доста добри пари от маркет тайминг. Всеки може да им намери системата - всъщност е доста смислена и ако се играе с ливъридж определено от нея е можело да се изкарват пари.

                      Вече не. Точно защото е смислена много хора я следват. Това просто прецаква нещата. Не можеш да следваш тренд, който се следва по идентичен или много близък начин от много други хора. Сигналите за вход и изход стават пренаселени. Получават се гапове. Получава се огромна волатилност. Много лъжливи сигнали.

                      Аз лично всеки път като ми хрумна да правя едно или друго нещо винаги поглеждам какво биха казали костенурките за този вход или изход. Но по никакъв начин не ми хрумва да си базирам решенията на този поглед.
                      Май много се кумиш преди избор на инструмент и позиция?
                      Някога решаваш ли нещо?

                      Коментар


                      • И последна реплика по въпроса за маркет тайминга.

                        Дълго време така наречените "костенурки" правят доста добри пари от маркет тайминг. Всеки може да им намери системата - всъщност е доста смислена и ако се играе с ливъридж определено от нея е можело да се изкарват пари.

                        Вече не. Точно защото е смислена много хора я следват. Това просто прецаква нещата. Не можеш да следваш тренд, който се следва по идентичен или много близък начин от много други хора. Сигналите за вход и изход стават пренаселени. Получават се гапове. Получава се огромна волатилност. Много лъжливи сигнали.

                        Аз лично всеки път като ми хрумна да правя едно или друго нещо винаги поглеждам какво биха казали костенурките за този вход или изход. Но по никакъв начин не ми хрумва да си базирам решенията на този поглед.

                        Коментар


                        • И още една много добра статия за маркет тайминга

                          http://www.marketwatch.com/story/why...ork-2013-10-23


                          Investors don't like losing money. Yet you'll do just that about half the time when you follow a trend-following timing system.
                          Investors especially don't like losing money time after time. But you'll often have multiple losing trades in succession before timing produces a profit.
                          Investors hate to be wrong and have it rubbed in their faces. But often a timing system can tell you to sell a fund at a certain price and then buy it back at a higher price. Even though this is normal, it makes timing seem insane — producing losses instead of preventing them.
                          Investors hate to make mistake after mistake. Yet a timing discipline requires them to keep buying and selling without knowing the outcome. The moment you override the system, there is no system left and the strategy has failed. You have no way to know when to jump on the bandwagon again except by following your emotions — and that is a notoriously poor way to time your investments.
                          Investors want everything they can get during bull markets. Yet the very nature of trend-following timing systems virtually guarantees lower returns during those good times.
                          Investors — at least those who are counting on timing to protect them — don't like to sit idly and lose money while they wait for their system to recognize "what any idiot can see," that the market is heading down.
                          Investors like what they are doing to "make sense." Most of the trading signals generated by trend-following systems fail that test.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Аз смятам че битехнологиите са подложени на много сериозен натиск. Там има две тенденции и двете мечи. Едната е че някой вероятно ще ги пореже с цените от там печалбите и от там конкуренцията . Нищо за след изборите не смятам че е бичи за тях, без значение правят ли кинти не правят ли. Това е достатъчно за шорт а не за лонг.
                            Втората е играта. Две години всичко живо беше там. Време е играта да е наобратно пак без значение печалбите и т.н . А пазара като цяло ще засили този процес.Единственото бичи е байбака. Ама и той не може да ги спаси при много сериозчния шорт там. От моя софтуер към момета е видно само едно...шорт шорт и само шорт и кой не е продал продава. И аз бих ги шортнал ама ме е страх да не реши някой да затваря шорта по някое време. Което пък е единствената положителна новина за теб според мен. Проблема е че битехите може никога да не се върнат там където бяха.

                            Банките ако не вземе да фалира някоя е ясна работата...все някога ще ти излязат ...ама кога един Господ знае.

                            Бразилия - еба ли майката...може и така да е ..ама ако не махнат нашта уж сънародничка ще има да почакаш. А пък ако се сговнясат нещата в света както имам подозрения след година две максимум...и Бразилия ще глътне вода може и повечко от другите нищо че е глътнала.
                            Аз толкова дълго не мога да мисля.

                            Облигациите е ясно за инфлацията и за децата...ама тая работа с тази политика на централните банки няма да има хубав край усещам. Какъв ще е не знам...ама няма да е хубав.

                            Беж в кеш....е най-правилната търговия продължавам да го мисля.
                            http://www.forbes.com/sites/rickferr.../#1980bf117e08

                            Many professional portfolio managers practice intentional market timing because it’s how they appear smart to their clients and potential clients–and justify their high fees. I’ve sat on many panels during industry conferences where portfolio managers gloat over how they predicted a market crash, or a jump in interest rates, or the fall in gold prices, etc.

                            What these gurus fail to mention (and what I point out) is that most of them were not able to repeat their good fortune. They failed to get their clients back into markets before the recovery and couldn’t repeat the process consistently.

                            Practically every portfolio manager who guessed right on the downside during the financial crisis and missed the upside has the same excuse, “We were being conservative.” I don’t buy it. Being right only half the time is not successful market timing. Being conservative is a poor excuse for being wrong.

                            Коментар


                            • Така така ама не знам дали е точно така))

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Биотехнологиите са ми дългосрочна игра. Бих ги намалил чак ако спрат да измислят нови лекарства. Това в момента не изглежда вероятно. А иначе да - ще си допълня банки при подходящ момент.


                              Бразилия е много приятен пазар. Един от малкото развиващи се пазари със силни демократични институции. С прекрасна демографска структура. С множество ресурси. С достатъчно много структурни проблеми, които да дават възможност за значителен напредък просто като си оправят законите. С достатъчно напрежениев обществото да изисква подобни промени. На място без геополитическо напрежение. Без силни съседи които да ги тормозят.

                              С изключително негативно възприемане от пазарите - което гарантира че се купува евтино. Мисля само да увеличавам вложенията си там. А и компаниите им дават брутални дивиденти.



                              При облигациите момента ще дойде като почне да се появява инфлация. Поради някаква според мен безумна причина, народа е решил, че повече инфлация няма да има. Според мен народа е идиот да смята така. В парична система основана на печатане на пари инфлацията е сигурно както така че слънцето изгрява от изток. Може в отделна държава да съществува дефлация за дълго време, ако изнася пари, но не и в света в цялост.
                              Аз смятам че битехнологиите са подложени на много сериозен натиск. Там има две тенденции и двете мечи. Едната е че някой вероятно ще ги пореже с цените от там печалбите и от там конкуренцията . Нищо за след изборите не смятам че е бичи за тях, без значение правят ли кинти не правят ли. Това е достатъчно за шорт а не за лонг.
                              Втората е играта. Две години всичко живо беше там. Време е играта да е наобратно пак без значение печалбите и т.н . А пазара като цяло ще засили този процес.Единственото бичи е байбака. Ама и той не може да ги спаси при много сериозчния шорт там. От моя софтуер към момета е видно само едно...шорт шорт и само шорт и кой не е продал продава. И аз бих ги шортнал ама ме е страх да не реши някой да затваря шорта по някое време. Което пък е единствената положителна новина за теб според мен. Проблема е че битехите може никога да не се върнат там където бяха.

                              Банките ако не вземе да фалира някоя е ясна работата...все някога ще ти излязат ...ама кога един Господ знае.

                              Бразилия - еба ли майката...може и така да е ..ама ако не махнат нашта уж сънародничка ще има да почакаш. А пък ако се сговнясат нещата в света както имам подозрения след година две максимум...и Бразилия ще глътне вода може и повечко от другите нищо че е глътнала.
                              Аз толкова дълго не мога да мисля.

                              Облигациите е ясно за инфлацията и за децата...ама тая работа с тази политика на централните банки няма да има хубав край усещам. Какъв ще е не знам...ама няма да е хубав.

                              Беж в кеш....е най-правилната търговия продължавам да го мисля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                Тези, които са ме чели през годините, знаят, че съм отявлен мечок и пиша главно, когато ми отърва посоката на пазара.
                                Смятам, че от вчера започнахме да навлизаме в нова корекция на пазарите. Този път по-дълбока от февруарската.
                                Има много причини, но сега идват празници и е грехота да говорим за пари.
                                Успех и щастлив Великден!
                                Чул те господ и да не му се свиди само с някакви мижави 10-15% корекции да ни занимава, ами и 30-40 мечо да докара.
                                Весели празници на всички !

                                Коментар

                                Working...
                                X