IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    И ето ти емоцията. Всички почват да се питат какво става и ако тогва има някаква дори не толкова важна новина всички си мислят че е заради нея, преекспонират се нещата и прератсват в движение където това движение е повлякло куцо сляпо и сакато даже и тебе може да е повлякло...до кога обаче ? е до когато решат . В това време до като всички вървят на горе някой върви надолу. Като свърши далаверата почва същата игра на долу но вече със серични спайкове...всчики се плашат и обратната схема.
    Значи сега е 100% сигурно, че СиП ще падне с петнайсетина процента.

    Накратко, защо ще стане така, защото:

    а) пазарът е надценен
    б) пазарът ще бъде манипулиран да падне?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      За мене е съвсем реално след 5-6 години SBUX и GILD да имат еднаква печалба, 8-9 милиарда долара. Само че тенденцията при Старбъкс ще е да продължи да расте, макар и по-бавно, а при Гилиъд да пада.

      И така се разбира, че няма нищо нелогично в ПЕ-тата на двете компании.
      Тука малко наизуст говоря. SBUX няма как да направят 8 млрд. след 5 години. Най-много да стигнат 5 млрд.

      Но така или иначе пазарът гледа напред, а не назад.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Да видим как ще тръгнат понеделник - особено азиатските хора (те затвориха преди големия бой в Европа), а и Европа как ще. За другите не знам, но Вермахтът ще е под натиск 2-3 седмици - най-малко зарад ексдивидентните дати. Добре е, че Щатите се държат храбро, особено Дау - а всички тях гледат. Въобще поредната ябълкова драма се отрази не толкова зле, колкото лятната ябълкова драма.
        Храбро се държи баба Йелън ,ако не е тя ........................

        Коментар


        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
          Ми що не я шортнеш тогава ?
          Баце, не те знам къде гледаш, ама Гилд прави за едно тримесечие много повече печалба отколкото старбъкса ти за цяла година а се продава в пъти по евтино.
          И нещо друго, само аз ли смятам тук, че в бъкса ти сипват няква чорба наподобяваща кафе? На мен пък не ми харесва. Иначе чийзкейка им не е лош
          За мене е съвсем реално след 5-6 години SBUX и GILD да имат еднаква печалба, 8-9 милиарда долара. Само че тенденцията при Старбъкс ще е да продължи да расте, макар и по-бавно, а при Гилиъд да пада.

          И така се разбира, че няма нищо нелогично в ПЕ-тата на двете компании.

          Коментар


          • Кво да гледам

            Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
            Добре дошъл, в такъв случай! Ама отидете, вижте нещо, не е като да няма кво да се разгледа. Магазини има навсякъде и няма да свършат в скоро време
            Какво да гледам, всяка година съм в Париж поне два пъти.

            Не е така за магазините ако питаш дъщеря ми, тук имало най много Zadig & Voltaire, в женева бил само един магазин.
            А жена ми твърди че във валентино и джими чу в париж имало най хубавите обувки...

            А на мен ми е през кура...само гледам да седна някъде.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Да видим как ще тръгнат понеделник - особено азиатските хора (те затвориха преди големия бой в Европа), а и Европа как ще. За другите не знам, но Вермахтът ще е под натиск 2-3 седмици - най-малко зарад ексдивидентните дати. Добре е, че Щатите се държат храбро, особено Дау - а всички тях гледат. Въобще поредната ябълкова драма се отрази не толкова зле, колкото лятната ябълкова драма.
              Импе, не си си написал домашното. Не знаеш как се изчислява Дакса. При него дивидентите не се вадят и повечето индекси, които знаеш са по този метод. Има и от другите разбира се. САС 40 примерно е така. В момента на фючърса има примерно към 60 точки разлика, които идват от дивидентите. Ако погледнеш една обикновена графика ще видиш, че е далеч от рекорда си, ама с реинвестирани дивиденти е почти на най високото си ниво.

              Коментар


              • Да видим как ще тръгнат понеделник - особено азиатските хора (те затвориха преди големия бой в Европа), а и Европа как ще. За другите не знам, но Вермахтът ще е под натиск 2-3 седмици - най-малко зарад ексдивидентните дати. Добре е, че Щатите се държат храбро, особено Дау - а всички тях гледат. Въобще поредната ябълкова драма се отрази не толкова зле, колкото лятната ябълкова драма.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Сега съм в париж и нищо не правя...жена ми ми ебава майката с тея магазини и съм в зоната на здрача. Мисля че мога да отворя магазин като се прибера със стоката която купих. Взел съм си почивка и аз ( то ебахти почивката ама хайде...) , така че не съм настроен за експерименти камо ли в европа.

                  Ама сигурно си прав като ги гледам.
                  Добре дошъл, в такъв случай! Ама отидете, вижте нещо, не е като да няма кво да се разгледа. Магазини има навсякъде и няма да свършат в скоро време

                  Коментар


                  • Ще видгна цената

                    Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                    Kupi si 100k akcii na Daimler na 60 I gi prodai na 62
                    Ще видгна цената, с тея 100 к в тези времена. И като я вдигна ти да продадеш наготово на 62 това ли е целта?))))))

                    Аз нямам голям механизъм да купя 100 к за един ден изгодно. Не съм чак такъв.

                    Сега съм в париж и нищо не правя...жена ми ми ебава майката с тея магазини и съм в зоната на здрача. Мисля че мога да отворя магазин като се прибера със стоката която купих. Взел съм си почивка и аз ( то ебахти почивката ама хайде...) , така че не съм настроен за експерименти камо ли в европа.

                    Ама сигурно си прав като ги гледам.

                    Коментар


                    • продължение

                      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Имаш информация от човек или хора, които си вярват че знаят какво става. То е пълно с такива хора, придават си важност като разпространяват тайни - и обикновено хал хабер си нямат. Също както и като всички останали.

                      Нямаш си на представа колко слухове са стигали до мен през годините. Ако бях играл по тях да съм се разорявал сигурно 5 пъти. Нямам никакво намерение да почвам да слушам чужд акъл, моят си ми служи добре. Пък и да сбъркам предпочитам като страдам от грешките си поне да знам че аз съм сбъркал, а не защото съм следвал чужди грешки
                      как се създава емоцията...да ти кажа ли? На пазара няма обикновенни играчи...всички основни играчи за ВЧТ, Алгоритмичните и дарк пуловете които представляват общо взето голяма част от институционалните инвеститори. Другите бъобще не го брой.
                      Алгоретмичните са банки и част от хеджфондове. Някой събират позиции...и.тн но други търгуват общо взето технически с новини или без новини. Те са много...тези техническите или новинарските...със заложени алгорими в компютрите а те губят много...понякога печелят много ама това не ме интересува.
                      Не казвам че всичко което ще кажа е елементарно...но в основата си е това:
                      Създва се отключващ фактор за техническите търговци. Новина,слух или без нищо..някой иска да вдигне пазара или да го свали..намесва се по такъв начин ( сигурно милиярди струва да ти каже как и кога...но то се вижда ) че да отключи механизмите на алгосите които пък да включат бай или сел програма. Да кажем голяма покупка в дадена посока за части от секундата, всичко става лавинообразно и пазара почва да се движи в посоката вече другата час видели тренда. Това става за секунди.

                      И ето ти емоцията. Всички почват да се питат какво става и ако тогва има някаква дори не толкова важна новина всички си мислят че е заради нея, преекспонират се нещата и прератсват в движение където това движение е повлякло куцо сляпо и сакато даже и тебе може да е повлякло...до кога обаче ? е до когато решат . В това време до като всички вървят на горе някой върви надолу. Като свърши далаверата почва същата игра на долу но вече със серични спайкове...всчики се плашат и обратната схема.

                      И ако това е нормално и да кажем фундаменталния инвеститор не му пука за това движение през деня - той може да си мисли че тези движения нямат начение и понякога наистина нямат...но понякога - ала декември 2015 та...имат огромно значение защото който знае...само инвестира в пазара нагоре и продава колко може повече на който се вържи на коледното рали. Така познавам аз. Сега положението е същото. Смятам че ще позная пак.

                      И това е върха на айсберга...даже не върха ами една топка сняг от айсберга...няма да ситгнат 8 часа да ти говоря какво знам и то в детайли...а напълно осъзнавам и какво не знам.

                      А всъщност всяко движение има огромно значение защото този който кара влака с подобни покупки и продажби и понякога в "инвестиции" в пазара с цел да повелче останалите прави друга много по голяма сметка..до къде иска да го вдигне. Узаствайки на пазара в клчови моменти понякога агресивно понякога съпортващо той си играе неговата игра ако тя е да кажем СП да стигне 215 . В моемнта в който събере вече достатъчно основни позиции за надолу но продължавайки хем да купува хем да продава с много пари с измислен или не катализатор както му викаш ти събаря пазара за отрицателно време и то с пари в неговата посока. Събарянето на пазара е стотици пъти по лесно и с много по малко пари се случва от колкото вдигането. Всички които са поне малко запознати не играят срещу шефа...играят на практика за него в неговата посока щото макар и да загубят малко ако играят с него ще спечелят и те нещо. А хилядите които си нямат идея какво се случва и правят фундаментални, технически или всякакви други сметки ала тебе...попадат в капана рано или късно. А големите институции и да знаят и да не знаят не могат да се съпротивляват и си седят...като смятат печалбите и загубите виртуално до като наблюдават играта. И ако се набутат между шамарите 100 % ще изгорят затова по малко гледат да са и те в играта. Тези които не знаят са милиони имай пред вид. Имат много кинти които да губят на клиенти или техни. И това което правиш ти с дългосрочния си портфейл ала институционален инвеститор...е отчасти може би безопасно щото тези движения дори и на долу вингаи до сега отиват и на горе. И ако приемем че нишо няма да спечелиш същественно и ще загубиш само това че няма да спечелиш и ще изпуснеш тези движения които разбирам че особенно ти няма как да ги разбереш, смятам че сме стигнали времето в което движението на долу ще е зверско а въстановяването доста продължително. Защо смятам така е предмет на много дълъг разговор започващ с това какво првят и как се държат тези твои институционални инвеститори вече бая време и свършващ с много детайлна информация за това което става на практика на пазара.
                      Та имай пред вид че движението надолу ще бъде много много доходно за хората които знаят за какво става въпрос. Няма как да спечелиш тези кинти и проценти нагоре каквото и да лъжеш по новини или по каквото искаш щото няма да събереш достатъчно вярващи. Но достатъчно страхуващи се ще намериш след първия ден с 2-3 % надолу. Осоебенно след януари февруари. До къде ще е надолу ще следя като се случи...какво се случва и нищо чудно пак да позная дъното приблизително. Ако преценя тогава ще стана и аз фундаменталист за една две години като нищо.
                      Last edited by Iv_max; 30.04.2016, 02:47.

                      Коментар


                      • Не бе Равен

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Имаш информация от човек или хора, които си вярват че знаят какво става. То е пълно с такива хора, придават си важност като разпространяват тайни - и обикновено хал хабер си нямат. Също както и като всички останали.

                        Нямаш си на представа колко слухове са стигали до мен през годините. Ако бях играл по тях да съм се разорявал сигурно 5 пъти. Нямам никакво намерение да почвам да слушам чужд акъл, моят си ми служи добре. Пък и да сбъркам предпочитам като страдам от грешките си поне да знам че аз съм сбъркал, а не защото съм следвал чужди грешки
                        имам информация за целия пазар американския онлайн на компютара си и за опциите.

                        Имам информация от мисля всички даркпулове които не може да ги видиш особенно ако го правят като вътрешни сделки. Всъчщност имам точно тоя информационен поток за който си плащат и ВЧЦ за да работят с даркпуловете. Но не само това. Мога да видя кога на пазара се намесват ВТЦ, кога алгоритмичните програми на банките и хеджфондовете...мога да видя обема по милисекунди...

                        ликвидността на дарк пуловете и на другите, натиска върху пазара и още много имформация на базата на която може да си извадиш някакви изводи

                        Мнoго важно играта с VIX...щото там е цяла отделна схема...т.н

                        Например ти виждаш спайк в графиката аз виждам 100 000 акции продадени за тази секунда как? Първата част от секундата някой купува 10 к акции да кажем вдига цената и веднага на върха почва да продава понякога същия...и ако те влече когато засечеш в тези милисекунди на покупката и продажбата на върха кой е имал най голяма активност даже можеш да разбереш с приблизителна точност кой точно е купил тези първи 10 к и дали същия веднага след това е продал 50 к. Това не може да се обясни с пост във форум.
                        Ако нещо ме интересува да кажем епъл...мога да разбера абсолютно всичко какво е станало на пазара с епъл дадения ден по части от секундата. Аз нямам силите да правя това разбира се винаги обаче мога. Мога ли според теб да разбера дали цената на нещото се видга спекулативно или фундаментално ако се рова сериозно? Например индексите...ти викаш емоция..няма емоция никаква - глупоти. Когато една група хора вдигат индекса с 1 % със 100 к акции и след това същия индекс пада с 1 % ама вече са продадени 300 К акции как смяташ случайно ли е това.? Ама то не е толкова елементарно да обясня още повече на невярващ човек.
                        Last edited by Iv_max; 30.04.2016, 01:51.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Ама не е вярно това бе човек...ти си уникален...живееш 10 години поне назад. Нямаш представа за играчите...мислиш че са някакви мижави хеджфондове, алгоретмични или не...или пък блярок и сие...няма такъв филм бе брат. Ти четеш новините как хедж фондовете известните при това са се били набутали...ама разбира се, нали те са целта. А не твоите смешни пари. Говориш с човек който колкото и да ти се струва невероятно има повече информация от една торба хедж фондове .
                          Имаш информация от човек или хора, които си вярват че знаят какво става. То е пълно с такива хора, придават си важност като разпространяват тайни - и обикновено хал хабер си нямат. Също както и като всички останали.

                          Нямаш си на представа колко слухове са стигали до мен през годините. Ако бях играл по тях да съм се разорявал сигурно 5 пъти. Нямам никакво намерение да почвам да слушам чужд акъл, моят си ми служи добре. Пък и да сбъркам предпочитам като страдам от грешките си поне да знам че аз съм сбъркал, а не защото съм следвал чужди грешки

                          Коментар


                          • Е добре...

                            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            те така мислеха и на бфб 2007. Пазар който пък съвсем лесно се манипулира и реално може да е навсякъде. И както го мислеха така направиха по 90% загуби
                            Е добре...ти знаеш най добре. Живи здрави.

                            Коментар


                            • Това с цената е едно от нещата

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Аз доста пъти съм го казвал, но най-важното нещо на пазара е "какво е в цената"

                              А когато хората са песимисти в цената има песимизъм - значи е по-вероятно акциите да са по-евтини от рационалното и да вървят нагоре.
                              Ако в цената има прекален оптимизъм - е тогава хората са оптимисти - за каквочовек да продава.

                              Отново единствения вариант в който си заслужава да се продава е ако в цената има песимизъм, който обаче е малък - т.е. нещата ще стават все по-зле. Е да де но към момента очаквания спад на печалбите на СП е вече малко над 7%. Само преди месец бе над 9%. Т.е. песимизма всъщност е бил в повече, не по-малко.
                              Това с цената и какво е в нея е едно от нещата които най много с цялото си същество мразя от дъното на душата си.

                              ама на светлинни години си далеч от реалността.Ама въобще на никой не му пука това което ти смяташ в къщи.

                              Коментар


                              • Ама не е вярно това бе човек...

                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Тези дето ти разправят тези слухове за първото тримесечие направиха брутални загуби Та замисли се как можеш да вярваш на хора, които знаят какво става, а не само че не изкарват пари, ами и правят загуби по-големи от това което прави чичо Джони, шофьора на камьон който просто си купува етф на СП 500 за пенсионната си сметка без да поглежда пазара
                                Ама не е вярно това бе човек...ти си уникален...живееш 10 години поне назад. Нямаш представа за играчите...мислиш че са някакви мижави хеджфондове, алгоретмични или не...или пък блярок и сие...няма такъв филм бе брат. Ти четеш новините как хедж фондовете известните при това са се били набутали...ама разбира се, нали те са целта. А не твоите смешни пари. Говориш с човек който колкото и да ти се струва невероятно има повече информация от една торба хедж фондове .

                                Коментар

                                Working...
                                X