IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Алонсо играеш ли бридж?

    Алонсо играеш ли бридж?

    Или някой друг да поиграем
    Last edited by Iv_max; 14.06.2016, 00:37.

    Коментар


    • Е точно това е изкуството

      Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      и още нещо

      Steve Jobs didn't invent the iPhone, says Nancy Pelosi

      Technically Incorrect: The House minority leader says the US government was behind the actual invention; Jobs merely designed Apple's famous phone and put it together.

      https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=h2ZpH7eVRro
      Е точно това е изкуството.

      Ако трябва да бъдем честни Джобс не е измислил нищо никога. Нито компютър нито нищо. Но да създадеш организацията и да накараш хората да измислят нещо и да ги вдъхновиш да работят в определена посока - това е важното. Последния щрих който е най важен.

      Много хора все още не осъзнават че това да си умен не е достатъчно за да си успешен. Даже и гении да си не е достатъчно. Небходмо е нещо съвсем различно...нестандартно мислене.

      Коментар


      • Не схващате идеята

        Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
        На мен простото мислене все още ми върши работа, когато се опитвам да мисля сложно не се е получавало. Та за Викс- предпочитам да го играя в посока надолу, но за целта трябва да имам усещане, че локалното дъно е близо. Вероятно ще го направя в сряда малко след отварянето, освен ако не реша да отложа за ден-два преди референдума. Когато играя викс да расте го правя по следната схема- трябва пазарът да пада поне 3 дни, а викс все още да е достатъчно нисък, ако не тръгне в моята посока затварям до 48 часа след влизането на загуба, докато не е станала голяма. И в специфични ситуации преди важни събития като в момента, когато съм мечи настроен предпочитам да го играя през викс, отколкото през къси индекси, защото обикновено дава някаква алфа. Това е, който иска да търси по-сложни схеми- парите са си негови, резултатите също.
        Не схващате идеята.

        Най просто идетята е че - пазара прави пари по два начина. Опции и Викс. И всичко останало е следствие.

        Следенето на Викс не е от гледна точка на това че той е индикатор за "страха" . Това вече е съвсем различне инструмент.

        Коментар


        • Естественно че не Викс

          Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
          Момчета не се карайте: не vix, играе е се vdax, vstoxx, vftse.
          Естественно че не Викс.

          Като казвам Викс имам пред вид всичко около викс.

          Коментар


          • и още нещо

            Steve Jobs didn't invent the iPhone, says Nancy Pelosi

            Technically Incorrect: The House minority leader says the US government was behind the actual invention; Jobs merely designed Apple's famous phone and put it together.

            https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=h2ZpH7eVRro
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Ами виждам че няма развитие

              Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Не го приемай като заяждане, но искам да попитам какво стана с мислите за уникалните телефони, уникалните лаптопи и уникалната затворена система. Какво точно те накара да промениш мнението си?
              Ами виждам че няма развитие. Те пак са уникални. Но няма развитие.

              Това ме накара да почна да променям мисленето си. Виждам ги какво правят. Нищо.
              Четох няколко статии че новия аийфон че ще е с почти същия дизайн. Ако това е вярно..епъл ще загуби голям пазарен дял в айфоните и ощо по лошо ще докаже че под ръководството на Кук няма нови идеи и може би няма и да има. Т.е губи се доверие. Загуби ли си доверието то много трудно ще се въстанови. Засега го има , но днес като им гледах какво говорят съвсем взех да се разочаровам.
              Кук иска да се развива с козметични промени. Така не става...трябват иновации. Ако залитнат към колите това ще е края на епъл ( поредния ) . Само с байбак не става.
              Както се вижда и с пари не става.
              За толкова време Кук нищо не измисли. Просто трябва да го махнат но пък не виждам кой ще дойде. Работата не е добре.

              Аз се променям и то се променям много и все по често ..преди една година говорех съвсем друго но сега вече не мисля така. Което за пореден път доказва че в тези времена е почти абсурд да мислиш дългосрочно за което и да е. Което хич не е добре. Не може да си спокоен и за 6 месеца.
              За това бай едн холд не работи по няколко причини. Първо щото пазара е изключително манипулиран и изкривен. Второ щото каквото и да мислиш или инвестираш предстоят огромни проблеми в света с оглед на политиката на централните банки и трето щото света е толкова технологичен и променлив и най вече тенденцията е такава , толкова бързо се развива всичко че това което мислиш сега или виждаш някъде възможност, само след няколко месеца или години може да е тотално неадекватно.
              Т,е тезата за намирането на следващия нешлифован диамант ала Бъфет е тотално разбита и неприложима.
              Това е вярно и за утвърдилите се компании мастодонти. Света се променя толкова бързо че няма кой да познае какво ще стане само след 10 години камо ли след повече.

              Кой ебал ебал...кака се ожени. Това мисля сега за това да купиш нещо и да го държиш цял живот.
              Може да мисля утре друго но към момента се съмнявам.

              Единственото по дългосрочно нещо което може да направи човек е ако не се набутал преди това и дойде много дъбока криза или корекция да купи каквото може и да стои така няколко години...не щото е открил нещо кой знае какво, каквото и да купи все тая горе долу щото далаверата така или иначе ще си върви и рано или късно всичко ще се вдигне. Но в такъв случай ще говорим не за това че си открил нещо кой знае какво а просто че си взел нещо евтино от гледна точка на пазара ( не е задължително да е евтино ) .

              За мен играта следващите две години ще е - продавай високо и бъди къс през повечето време. С цел да имаш късмета да хванеш кризата която е неизбежна без значение дали ще стане сега или след 1-2 години. Към момента мисля така.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                След днешните новини за Епъл - ако зависи от мен - ще уволня Тим Кук на секундата.

                Разбиха ми, една от малкото компании които обожавах и на които възлагах много надежда.

                Нямам акции на Епъл...ако не я харесвах толкова щях да я шортна ама сърце не ми дава.

                Единственното общо между Епъл по времето на Стив и сега е начина по които правят пресконференции.

                Как ще съсипят тази компания не е истина.
                да нали? китайските работници които експлоатират сега не са същите като по времето на джобс

                Inside Apple's Chinese 'sweatshop' factory where workers are paid just £1.12 per hour to produce iPhones and iPads for the West

                http://www.dailymail.co.uk/news/arti...1-12-hour.html
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  След днешните новини за Епъл - ако зависи от мен - ще уволня Тим Кук на секундата.

                  Разбиха ми, една от малкото компании които обожавах и на които възлагах много надежда.

                  Нямам акции на Епъл...ако не я харесвах толкова щях да я шортна ама сърце не ми дава.

                  Единственното общо между Епъл по времето на Стив и сега е начина по които правят пресконференции.

                  Как ще съсипят тази компания не е истина.
                  Не го приемай като заяждане, но искам да попитам какво стана с мислите за уникалните телефони, уникалните лаптопи и уникалната затворена система. Какво точно те накара да промениш мнението си?
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Което отново доказва как не разбирате за какво става въпрос.
                    Хич не ми е приятно да го казвам това ако някой може да ми повярва...но е толкова абсурдно ужасяващо как мислите че нямам как да изразя лесно мнението си.

                    Брексита е мотив...процеса е коренно различен.

                    Абсолютно не осъзнавате значението на Викс. Нямам пред вид дефиницията която няма общо с реалността.

                    Това не е новина...новини няма. Аз не казвам новини а ви провокирам да мислите. Но уви...освен тривиални коментари и разбирания повлияни от медиите не може да се получи друго.

                    Така или иначе и моето присъствие ще е до време.....както всичко в живота си има край.
                    Момчета не се карайте: не vix, играе е се vdax, vstoxx, vftse.

                    Коментар


                    • На мен простото мислене все още ми върши работа, когато се опитвам да мисля сложно не се е получавало. Та за Викс- предпочитам да го играя в посока надолу, но за целта трябва да имам усещане, че локалното дъно е близо. Вероятно ще го направя в сряда малко след отварянето, освен ако не реша да отложа за ден-два преди референдума. Когато играя викс да расте го правя по следната схема- трябва пазарът да пада поне 3 дни, а викс все още да е достатъчно нисък, ако не тръгне в моята посока затварям до 48 часа след влизането на загуба, докато не е станала голяма. И в специфични ситуации преди важни събития като в момента, когато съм мечи настроен предпочитам да го играя през викс, отколкото през къси индекси, защото обикновено дава някаква алфа. Това е, който иска да търси по-сложни схеми- парите са си негови, резултатите също.

                      Коментар


                      • След днешните новини за Епъл

                        След днешните новини за Епъл - ако зависи от мен - ще уволня Тим Кук на секундата.

                        Разбиха ми, една от малкото компании които обожавах и на които възлагах много надежда.

                        Нямам акции на Епъл...ако не я харесвах толкова щях да я шортна ама сърце не ми дава.

                        Единственното общо между Епъл по времето на Стив и сега е начина по които правят пресконференции.

                        Как ще съсипят тази компания не е истина.

                        Коментар


                        • Което отново доказва

                          Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                          Най-нормалното нещо е преди брексита и толкова ЦБ викс да скача, той щеше да расте, дори ако пазарите качваха малко, та не знам каква новина е това
                          Което отново доказва как не разбирате за какво става въпрос.
                          Хич не ми е приятно да го казвам това ако някой може да ми повярва...но е толкова абсурдно ужасяващо как мислите че нямам как да изразя лесно мнението си.

                          Брексита е мотив...процеса е коренно различен.

                          Абсолютно не осъзнавате значението на Викс. Нямам пред вид дефиницията която няма общо с реалността.

                          Това не е новина...новини няма. Аз не казвам новини а ви провокирам да мислите. Но уви...освен тривиални коментари и разбирания повлияни от медиите не може да се получи друго.

                          Така или иначе и моето присъствие ще е до време.....както всичко в живота си има край.

                          Коментар


                          • Най-нормалното нещо е преди брексита и толкова ЦБ викс да скача, той щеше да расте, дори ако пазарите качваха малко, та не знам каква новина е това

                            Коментар


                            • Прав си

                              Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                              Уффф не издържах
                              На глупостите ти.
                              Ти пък щото много разбираш и много се развиваш оле-мале.
                              Гения на нацията.
                              Пуснал си някакви къси ЕТФ х 3 и ги чакаш вече 3 месеца.
                              А той маркета стои на 1 място.
                              Играеш някакъв VIX дето и той 3 месеца на никъде не мърда.
                              Че даже и пада.
                              И като чакаш корекцията и си къс си мислиш че си хванал мохамед за шалварите и си открил топлата вода.
                              Тука всички сме аматьори и всеки си има стратегия кой къс, кой дълъг кой инвеститор кой спекулант.
                              Всеки се мъчи нещо да изкара от тоя пазар.
                              Обаче ти не знам защо си се само обявил за гения на форума дето всичко разбира че и акъл на всички дава не знам.
                              До сега не съм видял някакви гениални трейдове от твоя страна, малко или много си с нас тълпата.
                              Прав си. Викс пада. Петък 28 % нагоре днес 20 % нагоре.
                              Много си запознат с пазара - поне като не го разбираш го следи )

                              https://finance.yahoo.com/q;_ylc=X1M...ce_vert&s=UVXY


                              А това че сте аматьори е без съмнение ))) Даже не съм убеден дали думата аматьор не е прекалено силна. Ама като не знам по силна.....

                              После ще те питам за фундаментално дългия петрол..ама чакай има време.

                              Да ми обясниш кога е спекулация кога фундамент. С нетърпение чакам
                              Last edited by Iv_max; 13.06.2016, 22:02.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Основния проблем на тук участващите или поне на много по голямата част, а може би цялата част е че не разбират за какво става въпрос из основи.

                                Т.е имат някакви методи на търговия но не осъзнават пазара и смятат че та са валидни винаги. И понеже в миналото, това в даден момент им е носило успех някакъв са убедени че това е метода. А в същото време много трудно се променят и не приемат нови идеи.

                                И така тъпчат на едно място смятайки че са велики.

                                Ако един човек не иска да се развива и Господ не може да му помогне.
                                Уффф не издържах
                                На глупостите ти.
                                Ти пък щото много разбираш и много се развиваш оле-мале.
                                Гения на нацията.
                                Пуснал си някакви къси ЕТФ х 3 и ги чакаш вече 3 месеца.
                                А той маркета стои на 1 място.
                                Играеш някакъв VIX дето и той 3 месеца на никъде не мърда.
                                Че даже и пада.
                                И като чакаш корекцията и си къс си мислиш че си хванал мохамед за шалварите и си открил топлата вода.
                                Тука всички сме аматьори и всеки си има стратегия кой къс, кой дълъг кой инвеститор кой спекулант.
                                Всеки се мъчи нещо да изкара от тоя пазар.
                                Обаче ти не знам защо си се само обявил за гения на форума дето всичко разбира че и акъл на всички дава не знам.
                                До сега не съм видял някакви гениални трейдове от твоя страна, малко или много си с нас тълпата.

                                Коментар

                                Working...
                                X