IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз почнах от 206

    Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Е всички ли отворихте под върха, че затваряте за 3%
    Аз почнах от 206...и съм скъсявал максимум 212 оня ден.

    Всъщност към момета съм на печалба почти по всички позиции но не мисля за затваряне ни най малко.

    Коментар


    • Още малко надолу и ич няма да ги пипам

      Коментар


      • Е всички ли отворихте под върха, че затваряте за 3%

        Коментар


        • Ето за това говоря

          Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          Аз също затворих моите с малки изключения. В момента съм леко дълъг.
          Ето за това говоря.

          Обикновенно хората които са били на загуба известно време продават при първия възможен случай. Чиста психология.

          Оня ден казах че като не могат да се убият късите нагоре...ще се убият надолу.

          Само да кажа малко вътрешна информация - алгосите са твърдо надулу към момента и продават всеки връх.

          Ако това което ми изглежда се окаже вярно...спада ще е убийствен.
          Last edited by Iv_max; 14.06.2016, 21:12.

          Коментар


          • ЕЦБ

            ЕЦБ щяла да подкрепя пазара ако Англия излезе.

            Идеален случай да се разтоварят още повече акции. След време ще ги оставим сами да си търгуват централните банки помежду си.
            Ако това е капитализъм - елате ми се обадете. Пазарана икономика? Нищо общо с пазарната икономика. Това е планова икономика. ЕЦБ купува джънк бондс сега като и вземе шиитове акции и цирка ще бъде пълен.

            А Обама с тези изявления глупави породени от паническия страх от Тръмп според мен вкарва вода в мелницата на Тръмп.
            След посещението на Обама в Англия и подкрепата му за оставане в ЕС, според мен обърна вота за излизане.
            Правителствата почнаха да вземат хората за много глупави. Няма англичанин който да не осъзнава че е пешка в ръцете на щатите и хич не му е кеф от това.

            Когато очевадно с политиката си защитаваш мега богатите в ущърб на бедните не може да остане незабелязано.
            Говоря за пряката политика и политиката на централните банки.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Днес гледам се затваря бая шорт.

              Дали меките китки или не ще видим утре.
              Аз също затворих моите с малки изключения. В момента съм леко дълъг.

              Коментар


              • Днес

                Днес гледам се затваря бая шорт.

                Дали меките китки или не ще видим утре.

                Коментар


                • Много е забавно

                  Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                  За направата на "перфектната" чаша чай не е нужно да знаем защо водата завира, а "правилно" отношение. Това е вярно във всеки един контекст.

                  Детето пита защо, натрупвайки информация, която в последствие ще интерпретира и изяви в живота си по един качествено нов начин. В стремежа си да полети, човек не се е питал защо, а как. Ако ще абсолютизираме някой въпрос, нека е как. Звучи малко по-смислено.

                  Говориш за нестандартно мислене, а демонстрираш казуално такова от най-груб тип. Нестандартната на мисленето не е в натрупването на информация (защо, защо и тн до безкрай), а в нейната употреба (как).
                  Много е забавно как се опитваш да докажеш недоказуемото.

                  Това личи и по отншението ти към спекулативната или инвестиционната дейност.
                  И всъщност точно този начин на мислене те кара да си това което си.

                  Опитваш се да вземаш решения и да мислиш след като нямаш информация. А когато има нова такава я отхвърляш с пренебрежение.

                  Само изричението " Нестандартната на мисленето не е в натрупването на информация (защо, защо и тн до безкрай), а в нейната употреба (как)." дава много информация.

                  След като нямаш достатъчно информация на база на която да мислиш, натрупването на която пък е следствие на много отговори на въпроса ЗАЩО, мисленето то се превръща в чисто теоритична фантазия на база на която е невъзможно да вземеш правилно решение освен по случайност.

                  Ей това е проблема на теоритичните спекуланти. Липсата на достъп до информация. И мързела да я получат задоволявайки се с това което имат на готово под формата на графики, медии и анализи. Резултата е много виден във форума.

                  Да не абсолютизирам че на практика какво да е мислене без стремеж към нова информация не е никакво мислене, щото ако имаше въобще мислене щеше да дойде и нуждата от нова информация.
                  Last edited by Iv_max; 14.06.2016, 20:53.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Е браво...

                    супер си.

                    Какво ще ти помогне въпроса" Как" ? Този въпрос го задават хората които не могат да разберат или не желаят..или пък не е по силите им да зададат въпроса "защо"? Ако някой ти каже.."как" да направиш нещо ще разбереш ли "защо" го правиш? И какво ще ти помогне на теб в живота?

                    Така е ...всеки върпос ЗАЩО води до следващия ЗАЩО после се появяват още 100 въпроса ЗАЩО и така до безкрай...и в този безкрай хората разбират че нищо не разбират но пък се задълбочават и съответно развиват. А само въпроса Как? без да е ръка за ръка с въпроса ЗАЩО, ти дава моментно решение на проблема и те оставя да гинеш в тъмнина за вечни времена.

                    Без да искаш попадна на фундаментална тема . Повечето хора непрекъснато задават този въпрос "как?" което е и причината никога да не стигнат до въпроса "защо?" и което пък е причината да са това което са ....повечето хора. А повечето хора са масата хора ...а в масата хора - ти си просто един от всички.
                    За направата на "перфектната" чаша чай не е нужно да знаем защо водата завира, а "правилно" отношение. Това е вярно във всеки един контекст.

                    Детето пита защо, натрупвайки информация, която в последствие ще интерпретира и изяви в живота си по един качествено нов начин. В стремежа си да полети, човек не се е питал защо, а как. Ако ще абсолютизираме някой въпрос, нека е как. Звучи малко по-смислено.

                    Говориш за нестандартно мислене, а демонстрираш казуално такова от най-груб тип. Нестандартната на мисленето не е в натрупването на информация (защо, защо и тн до безкрай), а в нейната употреба (как).

                    Коментар


                    • От една седмица само Коледа. Тази година гоним рекорд по пефирмансе. Сега и англичаните като останат лол

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Алонсо, много меланхолично ми звучиш ))

                        Има и хубави нови книги...има и хубави нови филми. Има хора които харесват фермата във фейсбук има и такива играещи бридж и т.н. Хората са се вторачили в телефоните си не само в София а и във Варна..а и навсякъде.
                        А живота е по интересен от всякога. Но по по различен начин. И хората са различни.
                        И аз не вдигам телефона освен на няколко човека но пък чета много на него. И аз нямам фейсбук но пък разбирам значението му.
                        Всичко което казваш е вярно. Най ми харесва "В основата на бизнеса е рекламата а в основата на рекламата е измамата." ))

                        Относно Епъл причината да не виждаш разликата и уникалността е може би че не си го ползвал достатъчно дълго. Не е до капацитет. Човек трябва да види и двете алтернативи за да може реално да направи избор. Така че прежали..и си вземи един лаптоп епъл...и след известно време ако преодолееш предрасъдаците току виж си разбрал за какво говоря )) Кога имаш рожден ден да ти подаря един? ))

                        Може би си почнал да виждаш смисъл там където другите са спрели да го виждат.

                        Свалих си "Вързки" това сериалче българското. Много е яко )) На всичкото отгоре продуцента го познавам )) и двамата ...направи ли са го с парите на българските данакоплатци така че така и така си дал и ти пари...гледай го ))))))))))) Веднъж рушвета да не е отишъл съвсем на халос )))

                        Ако имаш акаунт в ББО за бриджа пусни ми го на едно лично собщение довечера да поиграем ) Аз не съм най добрия но пък играя всяка вечер....)) Супер се расейвам.
                        Абе и аз не знам вече. Като се замисля колко голяма част от живота ми мина пред компа и се чудя дали нямаше да в по-интересно ако ги нямаше тези неща. Не че виждам нещо лошо в прогреса. Просто ми се вижда че става малко прекалено. За вещите не знам. Аз по принцип не правя разлика между ес класата и трабанта. Все ми е тая стига да не се разваля и да ме вози от А до Б За сериала имам ти доверие и ще го сваля. А за ББО името ми там е kostolani . Въобще видите ли Костолани из каквито и да е онлайн игри да знаете че съм аз
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Аз чакам търпеливо новата реколта на смилянски боб

                          Коментар


                          • Не леж на туй ухо

                            Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                            Не че ми пука, но Фед е none and done за тази година. Е може един път след като видят резултатите от изборите. Но то направи ще се брои за следващата година
                            Не леж на туй ухо

                            Коментар


                            • Не че ми пука, но Фед е none and done за тази година. Е може един път след като видят резултатите от изборите. Но то направи ще се брои за следващата година

                              Коментар


                              • Като мислите за Китай

                                Като мислите за Китай...ако мислите. Имайте пред вид един много важен неспоменаван в медиите факт. Експорта на Китай в последните 4 месеца расте само и единственно заради експорта към Хонг Конг. И този "мним" експорт има все по голям дял.
                                По дълбоко мислещите...биха го нарекли изтичане на капитал а не експорт.

                                Коментар

                                Working...
                                X