IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Kато едно нищо. Пазара се държи така сякаш КЕ4 е вече нещо решено.
    Или пък поне че рейт хейк преди 2018 е абсурден.
    Според мене за КЕ4 ще трябва да тръгнат пак дефлационни процеси, което не ми се вярва да стане в САЩ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
      Иначе, гледам че отдавна не беше се случвало златото /имам предвид миньорите/ и акциите да вървят заедно нагоре. Да видим докога ще продължи и ще може ли Барик и този месец да върне 20%.
      Според мене всички извън САЩ са доста сдухани след Брекзит и съответно купуват американски облигации и злато като луди. А американската икономика си продължава да е сравнително стабилна (за сега).

      Да видим сезона на отчетите какво ще покаже. Трябва да има поне малко движение нагоре при печалбите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        За да има КЕ4, трябва пазара да сурне поне 15-20% надолу и да се задържи на това ниво, а не да отскочи на 2рия ден както се случва вече 3-4 пъти.
        Kъмто президентските избори може и да стане така...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Kато едно нищо. Пазара се държи така сякаш КЕ4 е вече нещо решено.
          Или пък поне че рейт хейк преди 2018 е абсурден.
          За да има КЕ4, трябва пазара да сурне поне 15-20% надолу и да се задържи на това ниво, а не да отскочи на 2рия ден както се случва вече 3-4 пъти.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
            Офф, остави таз работа. Точно се ядосвах ей сега, че си продадох 1/3 от SLV-то преди няколко седмици. Направил съм добавка на 19 май @15.7 и съм разтоварил на 13 юни на 16.47. А днес сме на 19.5 Както и да е. И по-лошо можеше да е/

            А TLT-то още ще го набалончат. Сигурно и на 160 ще отиде, да не кажа и повече. Друг изход няма. И така в игри и забави някой ден ще дойде големия жмуц
            Kато едно нищо. Пазара се държи така сякаш КЕ4 е вече нещо решено.
            Или пък поне че рейт хейк преди 2018 е абсурден.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Ти остави това ами гледай среброто какво прави, гони 20...вече рейшото му падна под 68.
              Ма дори и това е нищо в сравнение с яко набалончените сребърни миньори.
              Чудя се дали да не си увелича GGN-a с хедж от къс SIL...

              А тия вече наистина откровено си безобразничат
              http://finviz.com/quote.ashx?t=TLT&ty=c&ta=0&p=m
              Офф, остави таз работа. Точно се ядосвах ей сега, че си продадох 1/3 от SLV-то преди няколко седмици. Направил съм добавка на 19 май @15.7 и съм разтоварил на 13 юни на 16.47. А днес сме на 19.5 Както и да е. И по-лошо можеше да е/

              А TLT-то още ще го набалончат. Сигурно и на 160 ще отиде, да не кажа и повече. Друг изход няма. И така в игри и забави някой ден ще дойде големия жмуц

              Коментар


              • Кеш на BXMX, на ол тайм хай какво да го мисля, а и дивито си го взех за Q2.
                Мястото му в перманентния сектор на пф ще се заеме от hqh.

                Ти остави това, ами и облигациите и те яко нагоре. Ще има много рев и сополи и този път.
                Сигурно ще нагънат златото първо както винаги, ама дреме ти на пацата. Нямам нищо против да го върнат този влак на гарата, да се качим както трябва, че ще потрябва когато му дойде времето.
                Ти остави това ами гледай среброто какво прави, гони 20...вече рейшото му падна под 68.
                Ма дори и това е нищо в сравнение с яко набалончените сребърни миньори.
                Чудя се дали да не си увелича GGN-a с хедж от къс SIL...

                А тия вече наистина откровено си безобразничат
                http://finviz.com/quote.ashx?t=TLT&ty=c&ta=0&p=m

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  S&P се качва, златото също ...няма такова чудо - кое ще се спихне първо
                  Ти остави това, ами и облигациите и те яко нагоре. Ще има много рев и сополи и този път.
                  Сигурно ще нагънат златото първо както винаги, ама дреме ти на пацата. Нямам нищо против да го върнат този влак на гарата, да се качим както трябва, че ще потрябва когато му дойде времето.

                  Коментар


                  • S&P се качва, златото също ...няма такова чудо - кое ще се спихне първо
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • [QUOTE=dope0000;1060005344]
                      Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение

                      Колеги, какви са ви съображенията за късия Дакс? Аз съм дълъг - очаквам пазарът още да възстанови. Особено с приближаването на заседаниято на ЕЦБ.
                      Аз дълъг Дакс не пускам, че си мисля, че може да му направят един скок нагоре ама иначе на дау жон съм напускал яко къси

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Не ги следя Старц. Но Greenblatt казва, че положителният ефект от един спин офф идва след около две години от разцепването. Старц преди колко време са се отделили?
                        2012-2013 ли да беше /формално си останаха перънт де, но де факто са спин-офа/. Много педантично това точно с двете години . Иначе наистина 2014-2015 е върхът на акцията. И както е примерът, нещата са все около Либърти и Жоро Малон.


                        Иначе, гледам че отдавна не беше се случвало златото /имам предвид миньорите/ и акциите да вървят заедно нагоре. Да видим докога ще продължи и ще може ли Барик и този месец да върне 20%.
                        Last edited by Pronto; 01.07.2016, 15:17.

                        Коментар


                        • дълъг

                          [QUOTE=absd;1060004663]
                          Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение

                          +1

                          ако утре Дакс е на + с повече от процент и аз ще се присъединя към вас...успех
                          Колеги, какви са ви съображенията за късия Дакс? Аз съм дълъг - очаквам пазарът още да възстанови. Особено с приближаването на заседаниято на ЕЦБ.

                          Коментар


                          • МВФ-то:

                            Deutsche Bank, HSBC, Credit Suisse biggest banking contributors to systemic risk, IMF says
                            30 Jun 16 | 21:26 GMT
                            MLex Summary: The International Monetary Fund said that Deutsche Bank is the bank that contributes most to systemic risk globally, followed by HSBC and Credit Suisse.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                              Имах предвид, че Старц, която наскоро се отцепи от Либърти, което самото се разцепи вече на 4 компании всяка с по три класа акции от тогава, ще го придобиват.
                              Но гледам, че към края еуфорията се по-спихналa и то завършило с малко повече от мойто CBS, което продължава напред.
                              Не ги следя Старц. Но Greenblatt казва, че положителният ефект от един спин офф идва след около две години от разцепването. Старц преди колко време са се отделили?

                              Коментар


                              • Това е така ,но има и друга алтернатива

                                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Та идеята е, че когато някой злоупотребява с мнополно положение, в случая с инфраструктура каквато е един тръбопровод, решението е продажба на трето лице. Това трето лице, няма да се интересува от това тръбопровода да работи на 50% от капацитета си, защото Булгаргаз е book-нал целия капацитет за себе си. Третото лице ще гледа да максимизира печалбата за себе си и ще пусне и конкурентите на Булгаргаз да пренасят.

                                Защо в момента Булгартрансгаз не максимизира печалбата? За да може Булгаргаз да дере повечко кожа. И понеже Булгартрансгаз и Булгаргаз са едно и също нещо, това което Булгартрансгаз пропуска като печалба, Булгаргаз го избива яко в полза на групата (БЕХ).
                                Това е така ,но има и друга алтернатива.

                                Това е държавно дружество. При държавното дружество основния момент не е печалбата а политиката, било то социална или международна. Няма значение дали в момента тази политика е в полза на хората или не или в полза на Руски интереси или не. Правителствата се сменят , политиката се сменя но инструмените за тази политика остават. Инструментите за провеждане на политика в една или друга посока са стратегически най важните. Когато се лишиш от инструмените за провеждане на политка от теб вече нищо не зависи и ти се превръщаш в роб. Безгласна буква.
                                Казваш да се продаде. Така както се продадоха БТК, ЧЕЗ и т.н . Взима едни смешни пари правителството с комисионни или не, избамкваш ги за няколко месеца , и до там приключва историята. След това създаваш друг орган който харчи кинти и се опитва да "регулира" вече частния монопол който пък най вероятно ще е германски и ще повлиян от политиката на ЕС или Германия напълно дори и след 50 години да не сме в ЕС . Кой знае? Кой може да каже на коя страна ще сме след 50 години и кой ще ни е приятел?
                                Точно щото никой не знае какво ще стане след голям период от време подобни проекти се наричат СТРАТЕГИЧЕСКИ. Така както е южен поток, Белене и т.н Когато лишиш държавата си от стратегически лостове за правене на политика ти губиш независимостта си. Първо икономическата и след това политическата и ставаш като под турско робство въпреки че си под шапката на "демокрацията".

                                Такава политика провежда всяка истинска силна държава като Щатите и Германия. Щатите подкрепят и се борят за всяка своя милиярдна компания и чрез тях тя провежда политиката си. Както и Германия. Когато твои компании държат стратегически обекти в друга държава като летища, пристанища, инфраструктора, земя и т.н ти контролираш тази дръжава.

                                А като не виждаш по далеч от носа си почваш да мислиш за някакви дребни неща като дали някой печелел или не в МОМЕНТА или кое било "демократично". За това е измислен ЕС. За контрол. Ако си мислиш че някой те е приел в ЕС щото да ти помогне с европейски средства си меко казано наивен.

                                Бай дъ Уей по времето на Елцин Русия и Щатите бяха приятели ...само защото амеркинаските компании превзеха Русия и обрекоха народа на най големия глад след втората световна война и разрушиха икономиката и. И когато Путин сложи край на това - стана враг.

                                Говориш за максимализиране на печалбата. Няма по лошо от това за хората един монополист да иска да максимализира печалбата си. И ако монопола е държавен и той е във вреда на хората - то утре при смяна на политката има шанс да спре да е във вреда...докато като е частен - работата е приключила. По евтино няма да стане. Справка ЧЕЗ. Ако сега ЧЕЗ беше държавна и дори да беше на загуба - можеше да провежда политика за по ниски цени на тока Това е политка!!!...не всичко е пари. Но ако скочиш срещу ЧЕЗ и ЕС скача срещу тебе щото. На някой да му пука че ЧЕЗ е пак държавна компания само че Чежка? Обче сега ЧЕЗ притежава инфраструктората за ниско напрежение в половин България. И беше продадена за смешни пари. Както много други неща разбира се.
                                Или може би французите трябва да си продадат Саджем да кажем?

                                И само се погледни какво аргументи даваш. Като медиите. Повърхностно...без никаква дълбочина.

                                Коментар

                                Working...
                                X