IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Щото това е огромна глупост че ВЧТ ци намалявали спреда.
    Абсолютно съм съгласен с това, тотална глупост. Всичките ВЧТ се движат в една и съща посока в един и същ момент и реално изсмукват ликвидност от пазара и увеличават спреда, когато изкочи нещо, които пазара не е вкарал в цената все още, а в последно време дори и без видима причина надцаквайки се едни други. И това се забелязва с просто око. Все по-често се вижда по време на сесията да имаме голяма реализарана волатилност, а фючърсите на викса не мърдат изобщо. Никога ли не сте си задавали въпроса, защо се получава така на практика?

    Коментар


    • Този който се осъществява в цял свят

      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      САЩ от 2010 натискат Европа/Германия да спре със затягането на коланите (според мене правилно и дори ми се струва, че и ти си на същото мнение).

      Ти кой натиск имаш предвид?
      Щом не го виждаш...не ти триябва да го знаеш.

      Коментар


      • Глупости

        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Mи че те като ми дигнат 3-5 пъти комисионната и спредовете станат двойни...ми мерси от такъв пазар....по добре с вчт.
        Доброзорно ще ме направят пасивен, нещо от рода на 50/50 кеш и перманентно пф с веднъж годишно ребалансиране.
        Дано не мине.
        Глупости,

        Комисионните, никога не са проблем за правилната търговия при правилния брокер.

        А за спреда без коментар. Щото това е огромна глупост че ВЧТ ци намалявали спреда.

        Коментар


        • но комент

          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Ив, макар и да са топ не им вярвай прекалено много, особено за ВЧТ
          но комент

          Коментар


          • Хабер си нямаш от света ти

            Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
            Казвай само "говорехме с едни момчета"...ше си спестиш малко писане пък ние сами ше се сетим че са "топ" - ти само с големи играчи общуваш.
            Хабер си нямаш от света ти

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              А къде го срещна?
              В някаква графика във FT май беше. Имаше сравнение в % EFF в САЩ, Чайна, Европа и т.н. % в Чайна беше най-нисък, защото там мажовците и държавата държат май около 70% от акциите, а плуват към 20-30 - нещо като в България ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Не, аз съм казвал че подкрепям Тръмп само поради една причина и тя е че е поне засега отчасти е независим и ще спре натиска върху света - главно върху европа и тогава икономиката ще живне.
                САЩ от 2010 натискат Европа/Германия да спре със затягането на коланите (според мене правилно и дори ми се струва, че и ти си на същото мнение).

                Ти кой натиск имаш предвид?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                  Може и това да е, никъде не можах да намеря дефиниция.
                  А къде го срещна?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Предполагам, че идеята на "effective" е да стесни понятието и да се изключат някои акции, които принципно могат да се търгуват на публичен пазар, но по някаква причина са изключени от търговия в дадения момент. Може би примерно акциите на senior managment в периода преди обявяване на отчетите.
                    Може и това да е, никъде не можах да намеря дефиниция.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Напротив...ще мине и през демократите и през републиканците. И при Тръмп и при Клинтън явно.
                      Mи че те като ми дигнат 3-5 пъти комисионната и спредовете станат двойни...ми мерси от такъв пазар....по добре с вчт.
                      Доброзорно ще ме направят пасивен, нещо от рода на 50/50 кеш и перманентно пф с веднъж годишно ребалансиране.
                      Дано не мине.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
                        Казвай само "говорехме с едни момчета"...ше си спестиш малко писане пък ние сами ше се сетим че са "топ" - ти само с големи играчи общуваш.
                        Ив, макар и да са топ не им вярвай прекалено много, особено за ВЧТ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Напротив...ще мине и през демократите и през републиканците. И при Тръмп и при Клинтън явно.

                          Нямаш представа за какво става въпрос.

                          преди няколко дена в женева говорехме за това с едни топ момчета.
                          Казвай само "говорехме с едни момчета"...ше си спестиш малко писане пък ние сами ше се сетим че са "топ" - ти само с големи играчи общуваш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                            Момци, "Effective market free float" ко значи?

                            Всички акции на компаниите са 100%, фри флоута е 60%, демек 60% се търгуват свободно на борсите, т.е. "Effective market free float" е 60% или бъркам?
                            По принцип за всяка компания можеш да видиш shares outstanding, което са всички акции и free float, което са акциите които са tradable на борсата или друг публичен пазар.

                            Останалите, които не са във фри флоута обикновено се търгуват OTC.

                            Effective market free float не знам какво. Предполагам, че идеята на "effective" е да стесни понятието и да се изключат някои акции, които принципно могат да се търгуват на публичен пазар, но по някаква причина са изключени от търговия в дадения момент. Може би примерно акциите на senior managment в периода преди обявяване на отчетите.

                            Коментар


                            • Напротив

                              Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
                              Нема как да мине това през републиканците. Те и демократите едва ли са много навити. Само се опитват да наберат точки за изборите.
                              Напротив...ще мине и през демократите и през републиканците. И при Тръмп и при Клинтън явно.

                              Нямаш представа за какво става въпрос.

                              преди няколко дена в женева говорехме за това с едни топ момчета.

                              Коментар


                              • Не

                                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Интересно Ив ако имаше право на глас дали щеше сега да подкрепи Клинтън.
                                Не, аз съм казвал че подкрепям Тръмп само поради една причина и тя е че е поне засега отчасти е независим и ще спре натиска върху света - главно върху европа и тогава икономиката ще живне.

                                А относно действията които колегата цитира в блумбърг - го казах в предния пост и това не е изненада.

                                Много пъти съм казвал че големите банки страдат също от манипулирането на пазара въпреки че те правят същото но по рядко и не така нагло,,,най вече щото нямат такава възможност поради регулациите.

                                Ако сега някой се чуди защо пазара се въстанови въпреки че съм в почивка и не ми се коментира много - единствената причина са опциите. И аз ...т.е моите хора най вече щото аз почивам , съвсем адекватно установихме тази ситуация още в понеделник и коригирахме трейда си, но това няма значение щото съм се отказал да говоря по същество към момента.

                                Това което ви казах преди много месеци че пазара е под влияние на нови играчи с много пари които правят каквото искат и изместиха банките тотално от контрола върху пазара, които не случайно губят и клиенти и пари ( по активните и по светнатите клиенти отиват в определени хедж фондове които чрез ВЧТ правят кинти и се махат от банките ).
                                Няма и нищо случайно във факта че точно Годман подкрепиха IEX.

                                Като цяло няма абсолютно нищо случайно. Няма емоции няма инвеститори.Няма стойност няма фундамент.

                                Всичко е цирк. Тотален цирк.

                                И това на много други играчи им идва също туу матч.

                                И затова са нещата с Клинтън.

                                Ама живи здрави...всеки да си цъка както иска.

                                Коментар

                                Working...
                                X