IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Ами, да, разбира се Бъфет на първо място. Също със сигурност Питър Линч и Дейвид Суенсън (David Swensen). Има и доста други за които се твърди или които твърдят, че са такива, но не съм проверявал. Всъщност Бъфет е само един от учениците на Бен Греъм, които стават асет мениджъри. Самият Бен вероятно е бил.
    Бъфет със сигурност не е сток пикър. Все едно какво пишат журанилисти за него човекът изкарва пари по един и същ начин вече не знам колко години. държи висок процент кеш при върхове на пазара и го инвестира при сривове в стабилни компании с ниска бета като при това вкарва и голям ливъридж.

    Това по никакъв начин не е сток пикинг - нито една от компаниите в които инвестира основно Бъфет не се справя кой знае колко по-добре от пазара - често се справят доста по-зле. Но като си влязъл на ливъридж когато всички ги е трясало страх ще направиш пари.

    но това не е сток пикинг - това е маркет тайминг.

    Питър линч също трудно може да се определи като сток пикър - човекът просто е бил дългосрочен инвеститор по време когато всички други не са били. 80 те години не са били никак приятен период за държателите на американски акции - пак по негови думи. Но 90 се оказаха прекрасни - и човекът е имал нерви да си даржи на мнението. В края на краищата каквото и да си държал през 90 те на американския пазар си направил много добри пари.

    До колкото се сещам от книгите му любимите му позиции и Фани и Фреди мае и волво се дънят брутално в годините след неговото напускане. Но е бил в тях в правилното време.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Е при теб още си далеч от 18.

      Те комплиментите за това че си млад са по скоро за жените. Мъжете е по добре да са по възрастни - повече секс, повече пари, по голяма стабилност.
      Питали баба Меца
      - Бабо Мецо, ще има ли дренки тази година?
      - Ще има, ще има. Много ще има.
      - Как разбра, бабо Мецо?
      - Ами щото много ми се ядат.

      Коментар


      • ))

        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Ами, да, разбира се Бъфет на първо място. Също със сигурност Питър Линч и Дейвид Суенсън (David Swensen). Има и доста други за които се твърди или които твърдят, че са такива, но не съм проверявал. Всъщност Бъфет е само един от учениците на Бен Греъм, които стават асет мениджъри. Самият Бен вероятно е бил.
        ))

        Много си забавен

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Е колко успешни сток пикъра можеш да кажеш за дългогодишен период - аз лично не се сещам за нито един, който традиционна да бие пазара.

          Само не казвай Бъфет. Бъфет прави маркет тайминг, като купува при сривове, държи сериозни количества кеш при върхове и използва яко ливъридж.
          Ами, да, разбира се Бъфет на първо място. Също със сигурност Питър Линч и Дейвид Суенсън (David Swensen). Има и доста други за които се твърди или които твърдят, че са такива, но не съм проверявал. Всъщност Бъфет е само един от учениците на Бен Греъм, които стават асет мениджъри. Самият Бен вероятно е бил.

          Коментар


          • Е при теб

            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Нали знаеш, че върха на когнитивното развитие се достига на 18 слезд това започва бавен, но необратим упадък

            Та мерси за комплимента - винаги съм се опитвал не само да запазя, но дори и да поощрявам детето в мен

            Е при теб още си далеч от 18.

            Те комплиментите за това че си млад са по скоро за жените. Мъжете е по добре да са по възрастни - повече секс, повече пари, по голяма стабилност.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Даже не си залужава да се обсъжда с теб каквото и да е. Щото твоя мозък е на тинейджър и спора става безкраен.
              Нали знаеш, че върха на когнитивното развитие се достига на 18 слезд това започва бавен, но необратим упадък

              Та мерси за комплимента - винаги съм се опитвал не само да запазя, но дори и да поощрявам детето в мен

              Коментар


              • Даже не си залужава да се обсъжда с теб каквото и да е

                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                мухахаха друго си е като умре циганката дет те хвали Е и световния заговор на илюминатите и рептилиите за поробване на човечеството
                Даже не си залужава да се обсъжда с теб каквото и да е. Щото твоя мозък е на тинейджър и спора става безкраен.

                Коментар


                • Аз ти казвам че си тинейджър

                  Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  мухахаха друго си е като умре циганката дет те хвали Е и световния заговор на илюминатите и рептилиите за поробване на човечеството
                  Аз ти казвам че си тинейджър - ти не ми вярваш. То как да повярваш.

                  Все едно аз да кажа на дъщеря ми на 16 години каква ще бъде на 30 и тя да ми повярва.

                  та така...

                  Коментар


                  • мухахаха друго си е като умре циганката дет те хвали Е и световния заговор на илюминатите и рептилиите за поробване на човечеството

                    Коментар


                    • Разговорите ви

                      Разговорите ви - на почти всички от вас най вече на Мишо и на Равния ми приличат на разговори на деца на по 7 - 14 години които се правят на възрастни и играят игри за възрастни.


                      Точно както един пъпчив тинейджър се опитва да ти обясни живота така и те пазара и икономиката.

                      И само като се сетя преди няма и година и нещо как и аз бях такъв ми става мъчно за вас, най вече щото едва ли ще имате моя късмет да порастнете.

                      От друга страна, детската наивност винаги е завладяваща. Особенно сред други деца на тяхната възраст.


                      Извън тоя коментар вече мисля че САЩ може би са в рецесия вече. Но старите методи с които измерват същата в момента не важат. Не че това има значение като цяло за правенето на пари.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Нещо такова, само че шансът е около 100-200 пъти по-голям при сток пикинга.
                        Е колко успешни сток пикъра можеш да кажеш за дългогодишен период - аз лично не се сещам за нито един, който традиционна да бие пазара.

                        Само не казвай Бъфет. Бъфет прави маркет тайминг, като купува при сривове, държи сериозни количества кеш при върхове и използва яко ливъридж.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                          равновесов

                          Nyrstar hedges 70% of its non-contractual production (8kt per month) for Sep 2016-Mar 2017 period in ~$0.96-1.11/lb range. Currently, zinc prices are near 15-month high at $1.05/lb. (Bloomberg Finance LP)
                          Сега като стигне пак долара до 1,05-1,07 и ще допълня за трети път от тук. Цинка мисля че си има приличен шанс да продължи да расте - в дългосрочен план, тези печелят и от поскъпването на долара, но пък цената им на акциите ще си падне ако нещата вземат да се сгъбясват.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                            Short Iron Ore @ 60
                            Short Copper @ 4620
                            Copper prices decline to one-month low of $2.09/lb /4600 USD (flat DoD, -6% MoM) on higher inventories. Stocks in London Metal Exchange-approved warehouses increased 4% DoD to 283k tons.

                            Коментар


                            • равновесов

                              Nyrstar hedges 70% of its non-contractual production (8kt per month) for Sep 2016-Mar 2017 period in ~$0.96-1.11/lb range. Currently, zinc prices are near 15-month high at $1.05/lb. (Bloomberg Finance LP)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                                Всъщност, кое не е маркет тайминг - всеки свободен лев да го набиваш в Депото и Виза с вярата, че тези акции няма как да паднат освен временно? Ще кажеш че цената няма никакво значение върху доходността?
                                Защото то ще излезе, че всяка стратегия която преценя дали една акция е скъпа или не преди закоуването й, ще е маркет тайминг
                                Маркет тайминг е да влизаш и да излизаш от Виза или Депото, като си мислиш, че го правиш в правилния момент и така ще направиш повече пари отколкото ако ги държиш.

                                Пример за маркет тайминг е когато Iv_max продаде Прайслайн на 1275 като си мислеше, че после ще вземе на 1000. Сега Прайслайн е на 1410.

                                Коментар

                                Working...
                                X