IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    За това не вярвам хич. Постоянно ровя темата и дори правих опити да правя таксита на ток обаче сметката не излиза. Най-лесно ще разбереш, ако си помислиш дали да си купиш ел. автомобил или пък бизнес с ел. таксита. Веднага ще ти светне всичко че е дълго за обяснение
    сега, не казвам че колите на ток са добра идея, не казвам че и батериите за колите на ток са добра идея но виж, ресурсите които се ползват в батериите за колите на ток, както и в смартфоните или лаптопите като от този който пиша в момента са ресурс, който трудно реагира на промени в търсенето - следователно при бързо растящо търсене заради гигафабрики в сащ и китай в един момент се стига до недостиг и оттам скок на цените
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
      Спомням си че стевиата дълго бе рекламирана като новия заместител на захар. Да не стане същата работа. И стига с тоз бъфет: човек купува бизнеси, не 5 акции в Южна Африка
      дай ми на мен няколко милиарда и аз мога да купувам бизнеси

      че е много по-голям не означава, че е прав - за пример само от теско загуби едни 400 милиона
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Не знам да Бъфет какво му се е случвало ама на мен ми се случва да не кажа при всяка ама почти при всяка инвестиция да губя 30 и повече процента. 2+2 = 5-1 нали знаеш
        това се получава в три случая - или твърде рано влизане - преди всички лоши новини да са излезли - т.е. смяташ че си по-умен от пазара . Или твърде късно влизане - т.е. когато всички добри новини вече са били в цената - т.е. доста страхливо влизане. Или пък влизане в прекалено рискови позиции където 30% ги нямат за нищо.

        За голямо съжаление човек няма как да прецени кога ще спрат да излизат лоши новини, нито пък кога ще престанат да излизат добри новини.

        За това и хората вкарват на много места по-малко - ако вярват на бизнес моделите на много компании. Ако се залага само на 4-5 коня или не дай си боже само на един два, съвсем нормално човек често ще гълта много загуби - особено ако се цели в големи печалби. Чисто математически точно това може да се очаква че ще се случи - извън чистия късмет.

        Дори прекрасно да си преценил огромните възможности пред дадена компания и значителния и потенциал за растеж - и това пазара да не го вижда и цените и да са ниски - което честно казано също смятам за клонящо към нула упражнение. Но дори и тогава почти сигурно ще имаш значителни загуби в даден момент когато някакъв тренд в новините не се случи според очакванията.

        А ти нямаш достъп нито до чуждите очаквания, нито до какво от тях е вкарано в цената, нито пък има какъвто и да било шанс да знаеш какви неочаквани новини ще излезат в бъдеще. Второто условие е чисто физически невъзможно.

        За това и хората си оптимизират стратегиите според възможното, а не се впускат да гонят дивото със залог на един кон

        Честно казано към момента човек изобщо няма смисъл да се занимава с такива мисли - няма инфлация и парите не си губят стойността. Но нищо не е вечно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
          хммм ако вярваш в литиево-йонните батерии и бъдещето им при електрическите коли, това е супер за пазара на литий, графит и кобалт
          За това не вярвам хич. Постоянно ровя темата и дори правих опити да правя таксита на ток обаче сметката не излиза. Най-лесно ще разбереш, ако си помислиш дали да си купиш ел. автомобил или пък бизнес с ел. таксита. Веднага ще ти светне всичко че е дълго за обяснение
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
            хммм ако вярваш в литиево-йонните батерии и бъдещето им при електрическите коли, това е супер за пазара на литий, графит и кобалт

            иначе и аз съм на твойта стратегия, както е и бъфет

            но бъфет се е случвало да губи над 30% за година и тогава ти трябва почти 50% само да възстановиш загубите. при тези цени в света предпочитам няколко години ниска доходност и злато отколкото да ме удари пазара като през 2008. пазя барут за след срива
            Спомням си че стевиата дълго бе рекламирана като новия заместител на захар. Да не стане същата работа. И стига с тоз бъфет: човек купува бизнеси, не 5 акции в Южна Африка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Да, идвам на твоя акъл. Не само че идвам, ами и винаги откакто се помня съм бил на твоят акъл. Само дето не виждам конкурентоспособни на текущите цени, дори и при тези лихви, да не говорим ако се повишат лихвите. Виждам свръхпроизводство и свръхконкуренция при намаляващо търсене. Това ми е проблема и затова стоя извън пазара. Просто като не виждам къде и с какво да рискувам и не рискувам. Не че смятам, че цените ще падат. просто така съм устроен, че искам ако се занимавам с нещо да изкарвам много пари. Тези 4-5-10% които коментирате въобще не ме вълнуват. Просто за мен те са в рамките на статистическата грешка и няма как да ги отчитам в сметките си. Та има ли според теб нещо на този пазар, в което да вярваш че ще изкара много пари през следващите години? Някакъв нов бум?
              Не мога да ти разбера проблема. Има достатъчно добри акции кадето с некви един 1-2 милиона, които за теб разбирам не са проблем, правиш 10-15к на евро движение, пак и дори да падне, това са акции за живот.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                хммм ако вярваш в литиево-йонните батерии и бъдещето им при електрическите коло, това е супер за пазара на литий, графит и кобалт

                иначе и аз съм на твойта стратегия, както е и бъфет

                но бъфет се е случвало да губи над 30% за година и тогава ти трябва почти 50% само да възстановиш загубите. при тези цени в света предпочитам няколко години ниска доходност и злато отколкото да ме удари пазара като през 2008. пазя барут за след срива
                Не знам да Бъфет какво му се е случвало ама на мен ми се случва да не кажа при всяка ама почти при всяка инвестиция да губя 30 и повече процента. 2+2 = 5-1 нали знаеш
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Alonso, да разбирам ли, че идваш на моя акъл? Взимаш някой конкурентноспособен, т.е. със стабилно конкурентно предимство и... държиш дълго?
                  Ако мога да направя директно сравнение между мен и теб в тон със снощната дискусия в темата. Разсъждаваме еднакво обаче разликата е че аз съм глупав, мързелив и с големи мечти, докато ти си умен, работлив но с не толкова големи мечти Другите няма да ги коментирам за да не обидя някой
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Та има ли според теб нещо на този пазар, в което да вярваш че ще изкара много пари през следващите години? Някакъв нов бум?
                    хммм ако вярваш в литиево-йонните батерии и бъдещето им при електрическите коли, това е супер за пазара на литий, графит и кобалт

                    иначе и аз съм на твойта стратегия, както е и бъфет

                    но бъфет се е случвало да губи над 30% за година и тогава ти трябва почти 50% само да възстановиш загубите. при тези цени в света предпочитам няколко години ниска доходност и злато отколкото да ме удари пазара като през 2008. пазя барут за след срива
                    Last edited by Black and white cat-foot; 27.08.2016, 14:38.
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Да, идвам на твоя акъл. Не само че идвам, ами и винаги откакто се помня съм бил на твоят акъл. Само дето не виждам конкурентоспособни на текущите цени, дори и при тези лихви, да не говорим ако се повишат лихвите. Виждам свръхпроизводство и свръхконкуренция при намаляващо търсене. Това ми е проблема и затова стоя извън пазара. Просто като не виждам къде и с какво да рискувам и не рискувам. Не че смятам, че цените ще падат. просто така съм устроен, че искам ако се занимавам с нещо да изкарвам много пари. Тези 4-5-10% които коментирате въобще не ме вълнуват. Просто за мен те са в рамките на статистическата грешка и няма как да ги отчитам в сметките си. Та има ли според теб нещо на този пазар, в което да вярваш че ще изкара много пари през следващите години? Някакъв нов бум?
                      За колко милиона беше този въпрос???

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Alonso, да разбирам ли, че идваш на моя акъл? Взимаш някой конкурентноспособен, т.е. със стабилно конкурентно предимство и... държиш дълго?
                        Да, идвам на твоя акъл. Не само че идвам, ами и винаги откакто се помня съм бил на твоят акъл. Само дето не виждам конкурентоспособни на текущите цени, дори и при тези лихви, да не говорим ако се повишат лихвите. Виждам свръхпроизводство и свръхконкуренция при намаляващо търсене. Това ми е проблема и затова стоя извън пазара. Просто като не виждам къде и с какво да рискувам и не рискувам. Не че смятам, че цените ще падат. просто така съм устроен, че искам ако се занимавам с нещо да изкарвам много пари. Тези 4-5-10% които коментирате въобще не ме вълнуват. Просто за мен те са в рамките на статистическата грешка и няма как да ги отчитам в сметките си. Та има ли според теб нещо на този пазар, в което да вярваш че ще изкара много пари през следващите години? Някакъв нов бум?
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          А де. И аз това им разправям. То е проста работа. Вземаш някой конкурентоспособен. Там няма конспирация. Хората дават пари за най-доброто за цената си и точка. Само гледаш да не те лъже директора и лапаш дивидентите. Та и аз съм на това мнение по този въпрос, ама те пък може и да печелят ако им разбират на конспирациите
                          Alonso, да разбирам ли, че идваш на моя акъл? Взимаш някой конкурентноспособен, т.е. със стабилно конкурентно предимство и... държиш дълго?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Аман от конспирация!
                            А де. И аз това им разправям. То е проста работа. Вземаш някой конкурентоспособен. Там няма конспирация. Хората дават пари за най-доброто за цената си и точка. Само гледаш да не те лъже директора и лапаш дивидентите. Та и аз съм на това мнение по този въпрос, ама те пък може и да печелят ако им разбират на конспирациите
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Аман от конспирация!

                              Коментар


                              • Второто вярно нещо

                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Как беше - не ме гледай какъв съм и какво правя, а какви са ми мечтите
                                Второто вярно нещо ) Днес си цар )) Два пъти уцели десятката ...може би до като се шегуваш ))

                                Коментар

                                Working...
                                X