IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://m.capital.bg/biznes/kompanii/..._debne_onlain/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Сигурно и сега има секси компании, които има смисъл човекът да си купи - ама що да не ги издебне на ниското, когато спекулантите се развихрят?
      Ако Хилари спечели, сегашните цени май ще са евтини.
      Тоест няма нужда от пожар, ами просто да се изчака до ноември.
      Ако Тръмп спечели, спекулантите ще го играят шорт извесно време и после ще напазаруват евтино.
      „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Покрай сухото - гори и мокрото.

        А при пожар...всичко.
        Пожарът може да си го чакаш още доста време.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
          Не могат да го докарат до 2%, затова - target 4%???
          Go figure...
          Т. нар. естествена лихва е много ниска, около 1%. Пък и да охлаждаш икономиката преди изобщо да е загряла не изглежда да е много добра идея.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Интересна статия на тема инфлация и дали да не се вдигне таргета, примерно на 4%.

            http://www.economist.com/news/leader...n-2-not-enough
            Не могат да го докарат до 2%, затова - target 4%???
            Go figure...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Покрай сухото - гори и мокрото.

              А при пожар...всичко.
              Ного ясно. В един момент хипермегаспекулантските фондове, за които си разказвал ного пъти, неминуемо ще ударят пазарите - щото от Брекзит насам пазарите хич не ги устройват - поне щатските. Сигурно и сега има секси компании, които има смисъл човекът да си купи - ама що да не ги издебне на ниското, когато спекулантите се развихрят?

              Аз като по-прост и дългосрочен инвеститор, заплюл съм си могъщи сини чипченца: в тях да турна някой леФ - в Щатите: P&G, Coca cola може би и още малко Ford. Във Франция ще избера между Sanofi и между Total, в Русия ще допълня Gazprom, в Китай дебна BYD.
              Last edited by Императорът; 27.08.2016, 19:16.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Покрай сухото

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Блъскай компании с растящ capex тогава. Тези, които най-много ме кефят (GOOGL,SBUX, V, HD, NKE) имат растящ капекс, повечето от тях в пъти за последните пет години.
                Покрай сухото - гори и мокрото.

                А при пожар...всичко.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  http://www.tradingeconomics.com/unit...porate-profits

                  Намаляващите реални инвестиции водят до дългосрочен намаляващ разтеж ,
                  Блъскай компании с растящ capex тогава. Тези, които най-много ме кефят (GOOGL,SBUX, V, HD, NKE) имат растящ капекс, повечето от тях в пъти за последните пет години.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    А аз виждам неразбиране в твоето. Това което излиза по медии като коментари за парична политика, не е това което обикновено има влияние за парична политика. ФЕД се интересува от NAIRU. Там няма енергия и храни. Има само инфлация породена от търсене и предлагане на труд, не и от търсене и предлагане на ресурси. В момента някакви идиоти говорят че кривата на Филипс не работила - но тя всъщност никога не е работила. Само че с това оправдават защо нямало било да се вдига инфлацията - пълна глупост. Когато се намали предлагането на труд и се увеличава търсенето - което винаги става при ниска безработица това води до вдигане за заплатите и след това на инфлацията. Това в САЩ все още не е почнало да се случва - но този момент - когато това се случва вече се нарича прегряване на икономиката. И ако ФЕД чакат този момент ще са безнадежно закъснели.

                    Въпреки това има пряка връзка между високо ниво на заетост и вдигане на инфлацията. ФЕД дълго време плямпаха за слак в трудовия пазар, въпреки ниското ниво на безработица. Вече дума не обелват за това, защото е ясно че нивото на заетост просто ще е по-ниско - но това не му пречи да предизвика инфлация през разходите за труд.

                    Интересна статия на тема инфлация и дали да не се вдигне таргета, примерно на 4%.

                    http://www.economist.com/news/leader...n-2-not-enough

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Как се правят на сигурно пари е въпрос на друга тема, но как се губят на сигурно пари - Buy and hold.
                      +++++

                      Коментар


                      • Как се правят на сигурно пари е въпрос на друга тема

                        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Пък и аз не виждам голяма разлика между този резултат и държането на Гугъл за 4-5 години. Аз примерно държа SPGI (Standard & Poor's) от 2013 и също имам на 2х възвръщаемост.

                        Въпрос на темперамент е, но аз не се кефя много на цикличните (въпреки, че имам - предимно банки) и не смятам, че цикличните са по-сигурен начин да се правят пари.
                        Как се правят на сигурно пари е въпрос на друга тема, но как се губят на сигурно пари - Buy and hold.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          При мен е ранно влизане на сигурно. И то гледам да вкарам поне 10% от капитала за да го мисля. Та например Рено 2010-та на 30 евро и на р/е 2 ми бяха сигурна инвестиция че ще направя поне двойно. Е аз какво съм виновен че то после отиде на 15? Как мога да знам това? Не съм баба Ванга Затова когато купя нещо, задължително цената после пада, което не само че не ме притеснява ами и ме радва даже. На БФБ ми се е случвало много често да обръщам тренда като купувам и тогава блокирам защото не обичам да усреднявам нагоре. А относно залога на един кон и това съм правил много пъти. Просто като набараш нещо от което се вадят пари не трябва да вкарваш 100 а 200%. Такива неща за мен не не се набарват всеки ден за да си позволя да играя на дребно. Я сега да излезе един имотен бум или както имаше в земеделието последните години. Не 200 ами 500% ще вкарам ама няма
                          Пък и аз не виждам голяма разлика между този резултат и държането на Гугъл за 4-5 години. Аз примерно държа SPGI (Standard & Poor's) от 2013 и също имам на 2х възвръщаемост.

                          Въпрос на темперамент е, но аз не се кефя много на цикличните (въпреки, че имам - предимно банки) и не смятам, че цикличните са по-сигурен начин да се правят пари.

                          Коментар


                          • Buy and Hold

                            http://www.tradingeconomics.com/unit...porate-profits - данните са от вчера

                            И да добавя.

                            Намаляващи реални инвестиции + ВЕЧЕ намаляващ байбак.

                            Намаляващите реални инвестиции водят до дългосрочен намаляващ разтеж , а намалявашия байбак е резултат на изчерпване на кеша а пък увеличаването на дебита води до дългосрочно намаляване на печалбите

                            Няма как да избягате от реалността пичове.
                            Last edited by Iv_max; 27.08.2016, 15:43.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              При мен е ранно влизане на сигурно. И то гледам да вкарам поне 10% от капитала за да го мисля. Та например Рено 2010-та на 30 евро и на р/е 2 ми бяха сигурна инвестиция че ще направя поне двойно. Е аз какво съм виновен че то после отиде на 15? Как мога да знам това? Не съм баба Ванга
                              Ако продължава да ти харесва, на 15 взимаш още!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                това се получава в три случая - или твърде рано влизане - преди всички лоши новини да са излезли - т.е. смяташ че си по-умен от пазара . Или твърде късно влизане - т.е. когато всички добри новини вече са били в цената - т.е. доста страхливо влизане. Или пък влизане в прекалено рискови позиции където 30% ги нямат за нищо.

                                За голямо съжаление човек няма как да прецени кога ще спрат да излизат лоши новини, нито пък кога ще престанат да излизат добри новини.

                                За това и хората вкарват на много места по-малко - ако вярват на бизнес моделите на много компании. Ако се залага само на 4-5 коня или не дай си боже само на един два, съвсем нормално човек често ще гълта много загуби - особено ако се цели в големи печалби. Чисто математически точно това може да се очаква че ще се случи - извън чистия късмет.

                                Дори прекрасно да си преценил огромните възможности пред дадена компания и значителния и потенциал за растеж - и това пазара да не го вижда и цените и да са ниски - което честно казано също смятам за клонящо към нула упражнение. Но дори и тогава почти сигурно ще имаш значителни загуби в даден момент когато някакъв тренд в новините не се случи според очакванията.

                                А ти нямаш достъп нито до чуждите очаквания, нито до какво от тях е вкарано в цената, нито пък има какъвто и да било шанс да знаеш какви неочаквани новини ще излезат в бъдеще. Второто условие е чисто физически невъзможно.

                                За това и хората си оптимизират стратегиите според възможното, а не се впускат да гонят дивото със залог на един кон

                                Честно казано към момента човек изобщо няма смисъл да се занимава с такива мисли - няма инфлация и парите не си губят стойността. Но нищо не е вечно.
                                При мен е ранно влизане на сигурно. И то гледам да вкарам поне 10% от капитала за да го мисля. Та например Рено 2010-та на 30 евро и на р/е 2 ми бяха сигурна инвестиция че ще направя поне двойно. Е аз какво съм виновен че то после отиде на 15? Как мога да знам това? Не съм баба Ванга Затова когато купя нещо, задължително цената после пада, което не само че не ме притеснява ами и ме радва даже. На БФБ ми се е случвало много често да обръщам тренда като купувам и тогава блокирам защото не обичам да усреднявам нагоре. А относно залога на един кон и това съм правил много пъти. Просто като набараш нещо от което се вадят пари не трябва да вкарваш 100 а 200%. Такива неща за мен не не се набарват всеки ден за да си позволя да играя на дребно. Я сега да излезе един имотен бум или както имаше в земеделието последните години. Не 200 ами 500% ще вкарам ама няма
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X