IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Само да ви кажа че на Уорън Бъфет ,татко му е бил политик плюс това е търгувал с ценни книжа.Има сега един герой от инстаграм мисля че се казва Дан Билзериан...той твърди че си е изкарал парите от покер,после става ясно че татко му е бил в затвора за някакви машинации с ценни книжа.И е ставало дума за стотици милиони.На тия хора татковците им все не са били случайни хора.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Бъфет със сигурност не е сток пикър. Все едно какво пишат журанилисти за него човекът изкарва пари по един и същ начин вече не знам колко години. държи висок процент кеш при върхове на пазара и го инвестира при сривове в стабилни компании с ниска бета като при това вкарва и голям ливъридж.

      Това по никакъв начин не е сток пикинг - нито една от компаниите в които инвестира основно Бъфет не се справя кой знае колко по-добре от пазара - често се справят доста по-зле. Но като си влязъл на ливъридж когато всички ги е трясало страх ще направиш пари.

      но това не е сток пикинг - това е маркет тайминг.

      Питър линч също трудно може да се определи като сток пикър - човекът просто е бил дългосрочен инвеститор по време когато всички други не са били. 80 те години не са били никак приятен период за държателите на американски акции - пак по негови думи. Но 90 се оказаха прекрасни - и човекът е имал нерви да си даржи на мнението. В края на краищата каквото и да си държал през 90 те на американския пазар си направил много добри пари.

      До колкото се сещам от книгите му любимите му позиции и Фани и Фреди мае и волво се дънят брутално в годините след неговото напускане. Но е бил в тях в правилното време.
      Мисля, че ако се разровя ще намеря доста компании, които Бъфет е държал 20-30 години и са се вдигнали 50-100х. Което за мене си е баш стокпикърство. И като цяло, щом държиш индивидуални акции значи си сток пикър.

      Бъфет е правил през живота си различни неща и това, което прави сега като мултимилиардер не е същото, което е правил през 80те и 90те, нито през 50те и 60те.

      Коментар


      • На Баба Меца мечето

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Питали баба Меца
        - Бабо Мецо, ще има ли дренки тази година?
        - Ще има, ще има. Много ще има.
        - Как разбра, бабо Мецо?
        - Ами щото много ми се ядат.


        Попитали на Баба Меца мечето

        _ Ядат ли ти се дренки?
        _ Ядат ми се - казало Мечето
        - Защо ти се ядат. Защото са вкусни ли?
        - Аз не съм ял, ама другите разправят че са били вкусни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Ами, да, разбира се Бъфет на първо място. Също със сигурност Питър Линч и Дейвид Суенсън (David Swensen). Има и доста други за които се твърди или които твърдят, че са такива, но не съм проверявал. Всъщност Бъфет е само един от учениците на Бен Греъм, които стават асет мениджъри. Самият Бен вероятно е бил.
          Бъфет със сигурност не е сток пикър. Все едно какво пишат журанилисти за него човекът изкарва пари по един и същ начин вече не знам колко години. държи висок процент кеш при върхове на пазара и го инвестира при сривове в стабилни компании с ниска бета като при това вкарва и голям ливъридж.

          Това по никакъв начин не е сток пикинг - нито една от компаниите в които инвестира основно Бъфет не се справя кой знае колко по-добре от пазара - често се справят доста по-зле. Но като си влязъл на ливъридж когато всички ги е трясало страх ще направиш пари.

          но това не е сток пикинг - това е маркет тайминг.

          Питър линч също трудно може да се определи като сток пикър - човекът просто е бил дългосрочен инвеститор по време когато всички други не са били. 80 те години не са били никак приятен период за държателите на американски акции - пак по негови думи. Но 90 се оказаха прекрасни - и човекът е имал нерви да си даржи на мнението. В края на краищата каквото и да си държал през 90 те на американския пазар си направил много добри пари.

          До колкото се сещам от книгите му любимите му позиции и Фани и Фреди мае и волво се дънят брутално в годините след неговото напускане. Но е бил в тях в правилното време.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Е при теб още си далеч от 18.

            Те комплиментите за това че си млад са по скоро за жените. Мъжете е по добре да са по възрастни - повече секс, повече пари, по голяма стабилност.
            Питали баба Меца
            - Бабо Мецо, ще има ли дренки тази година?
            - Ще има, ще има. Много ще има.
            - Как разбра, бабо Мецо?
            - Ами щото много ми се ядат.

            Коментар


            • ))

              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Ами, да, разбира се Бъфет на първо място. Също със сигурност Питър Линч и Дейвид Суенсън (David Swensen). Има и доста други за които се твърди или които твърдят, че са такива, но не съм проверявал. Всъщност Бъфет е само един от учениците на Бен Греъм, които стават асет мениджъри. Самият Бен вероятно е бил.
              ))

              Много си забавен

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Е колко успешни сток пикъра можеш да кажеш за дългогодишен период - аз лично не се сещам за нито един, който традиционна да бие пазара.

                Само не казвай Бъфет. Бъфет прави маркет тайминг, като купува при сривове, държи сериозни количества кеш при върхове и използва яко ливъридж.
                Ами, да, разбира се Бъфет на първо място. Също със сигурност Питър Линч и Дейвид Суенсън (David Swensen). Има и доста други за които се твърди или които твърдят, че са такива, но не съм проверявал. Всъщност Бъфет е само един от учениците на Бен Греъм, които стават асет мениджъри. Самият Бен вероятно е бил.

                Коментар


                • Е при теб

                  Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Нали знаеш, че върха на когнитивното развитие се достига на 18 слезд това започва бавен, но необратим упадък

                  Та мерси за комплимента - винаги съм се опитвал не само да запазя, но дори и да поощрявам детето в мен

                  Е при теб още си далеч от 18.

                  Те комплиментите за това че си млад са по скоро за жените. Мъжете е по добре да са по възрастни - повече секс, повече пари, по голяма стабилност.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Даже не си залужава да се обсъжда с теб каквото и да е. Щото твоя мозък е на тинейджър и спора става безкраен.
                    Нали знаеш, че върха на когнитивното развитие се достига на 18 слезд това започва бавен, но необратим упадък

                    Та мерси за комплимента - винаги съм се опитвал не само да запазя, но дори и да поощрявам детето в мен

                    Коментар


                    • Даже не си залужава да се обсъжда с теб каквото и да е

                      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      мухахаха друго си е като умре циганката дет те хвали Е и световния заговор на илюминатите и рептилиите за поробване на човечеството
                      Даже не си залужава да се обсъжда с теб каквото и да е. Щото твоя мозък е на тинейджър и спора става безкраен.

                      Коментар


                      • Аз ти казвам че си тинейджър

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        мухахаха друго си е като умре циганката дет те хвали Е и световния заговор на илюминатите и рептилиите за поробване на човечеството
                        Аз ти казвам че си тинейджър - ти не ми вярваш. То как да повярваш.

                        Все едно аз да кажа на дъщеря ми на 16 години каква ще бъде на 30 и тя да ми повярва.

                        та така...

                        Коментар


                        • мухахаха друго си е като умре циганката дет те хвали Е и световния заговор на илюминатите и рептилиите за поробване на човечеството

                          Коментар


                          • Разговорите ви

                            Разговорите ви - на почти всички от вас най вече на Мишо и на Равния ми приличат на разговори на деца на по 7 - 14 години които се правят на възрастни и играят игри за възрастни.


                            Точно както един пъпчив тинейджър се опитва да ти обясни живота така и те пазара и икономиката.

                            И само като се сетя преди няма и година и нещо как и аз бях такъв ми става мъчно за вас, най вече щото едва ли ще имате моя късмет да порастнете.

                            От друга страна, детската наивност винаги е завладяваща. Особенно сред други деца на тяхната възраст.


                            Извън тоя коментар вече мисля че САЩ може би са в рецесия вече. Но старите методи с които измерват същата в момента не важат. Не че това има значение като цяло за правенето на пари.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Нещо такова, само че шансът е около 100-200 пъти по-голям при сток пикинга.
                              Е колко успешни сток пикъра можеш да кажеш за дългогодишен период - аз лично не се сещам за нито един, който традиционна да бие пазара.

                              Само не казвай Бъфет. Бъфет прави маркет тайминг, като купува при сривове, държи сериозни количества кеш при върхове и използва яко ливъридж.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                                равновесов

                                Nyrstar hedges 70% of its non-contractual production (8kt per month) for Sep 2016-Mar 2017 period in ~$0.96-1.11/lb range. Currently, zinc prices are near 15-month high at $1.05/lb. (Bloomberg Finance LP)
                                Сега като стигне пак долара до 1,05-1,07 и ще допълня за трети път от тук. Цинка мисля че си има приличен шанс да продължи да расте - в дългосрочен план, тези печелят и от поскъпването на долара, но пък цената им на акциите ще си падне ако нещата вземат да се сгъбясват.

                                Коментар

                                Working...
                                X