IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение
    друг въпрос е колко са "чисти" горните технологии. Водорода индустриално го правят от въглеводороди. разработват се в момента и carbon-neutral производства но не се знае дали ще може да се задоволи едно масово търсене при такава технология
    Може бе, ей го: https://youtu.be/3ZHxEotPCHs

    10 лири = 1 кг водородец от перки и електролиза на вода. Тойотата събира 5 кила, значи за 50 паунда имаш един резервоар за 500км. Горе-долу същото все едно си сипал бензин/нафта, само че няма да изтровиш всички около теб.Зареждаш за 3 минути и си движиш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
      Хехехехе, ти разби със въпрос. Кой ще ти отговори Това е въпрос за милярди.
      Единствено Килърито и нейните приближени могат да ти отговорят на него. Ако изфалшифицират изборите, вече знаят. Ако не са в играта, което ме съмнява, никой не знае.
      Така или иначе съм отворил къси, зарчето е хвърлено.
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Не знам как си ги приказват тези работи и кой им вярва. Баси шараните са тези, които циитират и преписват тези щуротии. Няма как да направиш камион на батерии със сегашните технологии. Те слагат 100 кв/ч батерии в колите си, а в камиона колко ще са? И не е проблема в цената или теглото, а в зареждането. Не може камиона да се зарежда 1 ден, би било адски скъпо заради престоя и неползването му (към него обикновено върви шофьор със заплата). А да го заредиш бързо не виждам как може да стане. Примерно една 10 пъти по-голяма батерия от 1 Мв/ч... ще ти трябва много сериозен електропровод, за да направиш суперчарджър. Просто мрежата няма как да издържи такова натоварване.
        А тези с водородния камион са на съвсем друга писта. Тяхното може да се направи и днес.

        А най-куцото им е акцията. Нито да я шортнеш, нито да я купиш.
        Snaky, Именно точно затова и пуснах линка на водородния камион! както и ако не сте чули в Германия пуснаха преди дни първия влак на водород - фрснко пройзводство на Алстом
        ако няма накаква супер=дупер уникална нова технология при батериите теслите могат да ги приказват тези истории за камиони на някой друг.

        за момента според мен нещата стоят така от технологична гледна точка:
        яко е голамо и тежко явтобуси, камиони, влакове - водород
        за леки коли и подобни - директно на ток

        друг въпрос е колко са "чисти" горните технологии. Водорода индустриално го правят от въглеводороди. разработват се в момента и carbon-neutral производства но не се знае дали ще може да се задоволи едно масово търсене при такава технология

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
          В каква посока предвещават?
          Хехехехе, ти разби със въпрос. Кой ще ти отговори Това е въпрос за милярди.
          Единствено Килърито и нейните приближени могат да ти отговорят на него. Ако изфалшифицират изборите, вече знаят. Ако не са в играта, което ме съмнява, никой не знае.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение
            теслите започват все повече и повече да приличат на валеянт.

            нека не забравяме че, ел камиони има няколко фирми, които са доста напред спрямо тесла>>>
            https://nikolamotor.com/

            deja vu ? Валлеант втори номер
            Не знам как си ги приказват тези работи и кой им вярва. Баси шараните са тези, които циитират и преписват тези щуротии. Няма как да направиш камион на батерии със сегашните технологии. Те слагат 100 кв/ч батерии в колите си, а в камиона колко ще са? И не е проблема в цената или теглото, а в зареждането. Не може камиона да се зарежда 1 ден, би било адски скъпо заради престоя и неползването му (към него обикновено върви шофьор със заплата). А да го заредиш бързо не виждам как може да стане. Примерно една 10 пъти по-голяма батерия от 1 Мв/ч... ще ти трябва много сериозен електропровод, за да направиш суперчарджър. Просто мрежата няма как да издържи такова натоварване.
            А тези с водородния камион са на съвсем друга писта. Тяхното може да се направи и днес.

            А най-куцото им е акцията. Нито да я шортнеш, нито да я купиш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
              Движение утре най-вероятно ще има. Някъде бях прочел снощи, че опциите предвещавали 3,5% движение утре. Не съм гледал дали е така, щото не ме интересува особено и ми се вижда доста пресилено, ама поне трябва да се излезе от този рейндж скоро.
              Статистиката показва само 31% маркет на плюс в деня след изборите.
              Рекордъор е обама с 5.27% маркет срив след 1-то му избиране.
              Ма това си е само статистика.

              Голям тупаник днес на CVS се заформя...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                Движение утре най-вероятно ще има. Някъде бях прочел снощи, че опциите предвещавали 3,5% движение утре. Не съм гледал дали е така, щото не ме интересува особено и ми се вижда доста пресилено, ама поне трябва да се излезе от този рейндж скоро.
                В каква посока предвещават?

                Прави ли ви впечетление как "новините" абсолютно точно "съвпадат" със техническите нива на подкрепа и съпротива при почти всичко?
                Да.
                The strongest stand last.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение
                  за алгоси и компютри ли намекваш или че се готви голямо движение след изборите?
                  иначе в последните месеци сме в някакъв тесен rangeм ни надолум ни нагоре
                  Движение утре най-вероятно ще има. Някъде бях прочел снощи, че опциите предвещавали 3,5% движение утре. Не съм гледал дали е така, щото не ме интересува особено и ми се вижда доста пресилено, ама поне трябва да се излезе от този рейндж скоро.

                  Коментар


                  • Tesla - царят е гол

                    теслите започват все повече и повече да приличат на валеянт.
                    . разрастват се за сметка на все по=голям дълг
                    купуват още губещи компании(солар) - не че не е хубаво като идея, ама само ако си харчиш собствен кеш

                    обличат всичко в розово> продават мечти: последното и камиони щели да правятм
                    сумати народ им повярва за безплатното зареждане, но и това свърши

                    http://uk.businessinsider.com/tesla-...6-11?r=US&IR=T

                    https://www.wired.com/2016/11/tesla-...free-charging/

                    http://learnbonds.com/132050/tesla-m...erless-trucks/

                    нека не забравяме че, ел камиони има няколко фирми, които са доста напред спрямо тесла>>>
                    https://nikolamotor.com/

                    deja vu ? Валлеант втори номер

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Едно упражнение за домашно.

                      Прави ли ви впечетление как "новините" абсолютно точно "съвпадат" със техническите нива на подкрепа и съпротива при почти всичко?

                      Петрол, индекси, злато, сребро, валути....

                      Не очаквам на някой да му е направило впечетление.

                      Може да не ми отговаряте...щото аз няма да ви отговоря.

                      Хайде със здраве от мен...
                      за алгоси и компютри ли намекваш или че се готви голямо движение след изборите?
                      иначе в последните месеци сме в някакъв тесен rangeм ни надолум ни нагоре

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Това са единични случаи на безумно надуване. Естествено че на такива трябва им вземат здравето и съд до дупка, отнемане на лицензи и прочие.
                        Но общия случай изобщо не е такъв.
                        Ето табличката нагледно показва (макар и от преди година) че щатите стоят много по добре от по голямата част от европа.
                        Проблема изобщо не са лекарствата, реформа им трябва сериозна за да си намалят другите пера в раздутия здравен бюджет, да се разкарат доста ненужни посредници и т.н.
                        Ама на политиците демократкомунета им е най лесно и популистко ефективно ( с оглед на натуралнотъпия им черно латиносен електорат) да реват с/у лошите алчни фарми.
                        https://data.oecd.org/healthres/phar...l-spending.htm
                        Разгледай графиките по-добре. Като процент от сумата за здравеопазване е малък, но самата сума е почти двойно по-голяма от следващия в списък.
                        Не смятам че става дума за изолирани случаи. Според ДоЖа от 1300 масови генерици, поне 300 имали увеличения от над 100% за последните 3 години. А става дума за генерици! Така както моделът Валеант със сливанията бе масово копиран от сума ти други фирми, така сигурно е била и практиката за избиване на "рибата" след това. А и тези лекарства с изхвърлени цени да са само 10% от пазара, спихването им наполовина до 5% пак окзазва голяма влияние по веригата свикнала пазарът да расте с 5-10% годишно.
                        А разправянето с Биг Фарма никак няма да бъде приоритет само на Клинтънката. Че то, шефката на Майлан е дъщеря на Дем сенатор. Тръмп ще бъде техният кошмар. Неговите подръжници, не малко пред пенсионна възраст, не вярват ама никак на фрий маркетс и невидимата ръка на пазара ...

                        Коментар


                        • единствената причина

                          Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                          Ивак,значи,че техническия анализ работи

                          Я,кажи какво е станало позитивно у америката Уикенда,че ми отварят с гап,маймуните недни.
                          единствената причина техническия анализ да работи не е поради техническия анализ като такъв, а е благодарение на компютрите/алгосите които го правят реалност.
                          получава се един порочен кръг в който процеса се самовъзпроизвежда от там и някои необясними пикове или резки спадове за които няма логично обяснение.
                          Да се правиш на техничар означава да искаш да биеш компютрите ---- успех

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Едно упражнение за домашно.

                            Прави ли ви впечетление как "новините" абсолютно точно "съвпадат" със техническите нива на подкрепа и съпротива при почти всичко?

                            Петрол, индекси, злато, сребро, валути....

                            Не очаквам на някой да му е направило впечетление.

                            Може да не ми отговаряте...щото аз няма да ви отговоря.

                            Хайде със здраве от мен...
                            Нали затова сме тук!!!Ако искаш ,отговаряй!!!

                            Коментар


                            • 300 % отгорел!

                              Коментар


                              • така че и Европа ще отвори на горе утре
                                бавно и тихо нагоре

                                Коментар

                                Working...
                                X