IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    https://www.youtube.com/watch?v=ZFQc...ature=youtu.be

    Пъната реч

    https://www.youtube.com/watch?v=mFMUZ7xvQfc

    Това трябва да имате търпението да го чуете до края... и да помислите кое не е истина


    Това е най добрата брилянтна реч на Тръмп и на кой да е политик който съм чувал до момента.

    И при всичко което знам - най вярната

    Може за сравнение да чуете и една реч на Клинтън

    Клинтън едвам събира 200 човека на митинга а Тръмп 20 000.

    И Клинтън води обаче в пуловете...

    Така е Бях гледал наскоро интервю с Талеб който каза за Тръмп - брилянтен продавач и той е такъв не случайно е станал милиардер и то в сърцето на евреите - Манхатън

    Забележете как говори - много просто набляга на няколко теми и им го набива в тъпите глави всеки път заучени фрази но средната класа е зле и точно това иска да чува.

    За мен той ще спечели повече хора но дали ще спечели гласовете по щати защото той и Ал Гор беше спечелил повече хора но накрая Буш стана президент хаха ама той беше дори по голям идиот.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      По скоро в стил Тръмп.

      Все повече ми харесва Тръмп.

      На 70 години, направил достатъчно пари, притежаващ едни от най хубавите ( вечни ) имоти в манхатън Тръмп не може да има много задни мисли искайки да стане президент.

      А Клинтън е олицитворение на всичко което ненавиждам.

      А относно евроскептицичма.

      Нещата не са нужни да бъдат сложни за да са верни.

      Мисля че съм я казвал но ще кажа пак една случка...

      Преди години съм на една винена вечеря при един италианец производител...и по някое време исках да питам нещо за едно Пино Ноар. Ставам и понеже тогава ( не че сега много разбирам ) не разбирах много от вино, и се извинявам преди въпроса че не съм специалист, и почвам с въпроса.
      Той ме прекъсва и ми вика, чакай малко...какво означава че не разбираш от вино? Виното се прави за хората и абсолютно всеки разбира от вино...не е нужно да си дегустатор или това че не можеш да познаеш от кой регион е виното и на череши или ябълки има аромат не може да промени мнението ти за него а то е просто. Или ти харесва или не ти харесва.
      Хубавото вино се харесва от всички или почти всички.

      Така че всеки разбира от вино.


      Сега ще кажа че не е нужно да си чел историята или да знаеш в дълбочина основите или мислите вложени в ЕС. Даже не ти трябва въобще.

      Нещата са много по прости. Или ти харесва да си част от този съюз или не ти харесва.
      Или ти харесва какви решения се взимат от политиците - или не. Или виждаш очвеадните глупости които правят или не. Или ти харесва статуквото - или не.

      Всеки от собствената си камбанария мисли но това няма значение.

      Въпроса е хубаво ли е или не?

      Сега за теб е хубаво....може би, щото ЕС ти дава работа. Позволил ти е да отидеш да бачкаш няъкъде другъде, дава ти добра заплата и т.н

      А моята позиция е извън върхушката която троши кинти на данъкоплатците .
      Все едно в България да си държавен служител на висок пост а аз представител на бизнеса .

      Това че ти се чустваш комфортно като държавен служител при еди кое си правителство като част от него , прави ли те обективен за качествата на това правителство?

      А аз от страни мога по добре да преценя решенията добри или лоши са. Най малкото защото не съм обвързан емоционално или финансово с управлението и мога да си позволя по лесно да бъда обективен.

      Тук идва голямата пропаст за която говоря.

      Всички в това управление искат да те убедят колко си глупав да не разбираш техните невероятно умни решения и смятат че след като са избрани...те определено са доста по умни от останалите и заслужават да управляват.

      А хората мислят по друг начин. Или поне все повече по голямата част от хората.

      А количествените натрупвания както знаеш - водят до качествени изменения в даден момент.

      На мен не ми е нужно да разбирам основите на ЕС за да мога да преценя че последните години съм тотално против безумните решения които се взимат. И иконмически и политически.
      И това че много хора мислят като мен или че аз мисля като тях не е необходимо да го принизяваш като МОДА.
      На този принцип България трябваше отдавна да се разпусне като държава

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Гледай какво нещо са медиите

        http://edition.cnn.com

        Първа страница на СНН огромната новина от преди една седмица с огромна снимка как 8 жени 10 дена преди изборите решили да обвинят Тръмп в сексуални посегателства от преди 20 години.

        Това е толкова жалко...че нямам думи.

        Мисля че такава страница с таква голяма снимка не съм виждал на СНН и като почна войната в Ирак,

        Добре де...кой нормален човек смята това за нормално?

        Значи единия кандидат има стотици причини да го разпънат на кръст - обаче медиите се концентрират върху това кой отграднал емайлите ( разбира се Руснаците ) а не кво пише в тях....

        А другия му ебават майката с май долни средства за неща който направил или даже най вероятно не е направил преди 20 години .

        Да не говорим че толкова ниско не са падали медиите никога през моя осмислен живот 10 дена преди изборите да се занимават с жълти клюки които даже и нашия Блитц са по умерени. И говорим за СНН, СНБС,НВС, Ню Йорк Таймс и т.н

        Може ли това да е най голямата новина която даже не е и новина за най голямата медия в света и човек да не се замисли в къв свят по дяволите живеем?
        CNN е най-пропадналата медия за пропаганда и това е ясно. Когато руснаците обявиха,че САЩ и други сили от коалицията са с ИД това не беше показано по-нито една медия, а занимаваха хората с дебелят гъз на Ким Кардашян. Аз не вярвам на американските агенции. Още от 50 та години са извършвани опити от ЦРУ да влиае на населението чрез медиите телевизята. истината е ,че ЦРУ и всички висши политици искат Клинтън и се води всевъзможна пропагандна кампания за неговото очерняне,а в същото време се замитат следите и историите на Хилари.

        Коментар


        • Гледай кво нещо са медиите

          Гледай какво нещо са медиите

          http://edition.cnn.com

          Първа страница на СНН огромната новина от преди една седмица с огромна снимка как 8 жени 10 дена преди изборите решили да обвинят Тръмп в сексуални посегателства от преди 20 години.

          Това е толкова жалко...че нямам думи.

          Мисля че такава страница с таква голяма снимка не съм виждал на СНН и като почна войната в Ирак,

          Добре де...кой нормален човек смята това за нормално?

          Значи единия кандидат има стотици причини да го разпънат на кръст - обаче медиите се концентрират върху това кой отграднал емайлите ( разбира се Руснаците ) а не кво пише в тях....

          А другия му ебават майката с май долни средства за неща който направил или даже най вероятно не е направил преди 20 години .

          Да не говорим че толкова ниско не са падали медиите никога през моя осмислен живот 10 дена преди изборите да се занимават с жълти клюки които даже и нашия Блитц са по умерени. И говорим за СНН, СНБС,НВС, Ню Йорк Таймс и т.н

          Може ли това да е най голямата новина която даже не е и новина за най голямата медия в света и човек да не се замисли в къв свят по дяволите живеем?
          Last edited by Iv_max; 15.10.2016, 18:37.

          Коментар


          • Спуфинга

            Днес четох че онова момче от Англия дето го обвиняват за флаш краша 2010 та...ще го екстрадират в щатите.

            И се замислих че може да се обзаложа че никой от вас няма идея от следните въпроси:

            Освен че знаете по дефиниция какво е спуфинга и че с това се манипулара пазара, въпросите са:

            1. Как точно протича процеса на манипулация?
            2. Всеки ли може да прави това?
            3. Прави ли се и в момента ?
            4. Как точно това момче от вкъщи без да е ВЧТ ец е успял?
            5. Ако се прави и сега що не хващат другите а хващат него? - Това не питам по принцип а съвсем технически въпрос защо не ги хващат.

            И след отговорите на тези въпроси може да се зададат и други....

            Например....ако отговорите положително и с разбиране на въпроса дали със спуфинга може да се прави манипулация ( щото момчето в крайна сметка е направило няколко десетки милиона по тоя начин което не е за пренебрегване ) ... и ако се съгласите с факта че и сега се прави...и ако дълбоко осъзнаете защо са хванали него а не другите ( щото иначе трябва да допуснете че аджеба само този гений от англия се е светнал на тая далавера и още повече като са го хванали никой друг не смее да прави това ) ...та ако всикко това го разбирате въпроса който следва : По каква шибана причина тогава вярвате на пазара? И на това което виждате.

            Та някой има ли идея за кво става въпрос или го знаете само по принцип?

            И ако някой каже ...мен кво ме бърка аз съм бай едн холд...или пък каже хубо ама аз си търгувам технически, фундаментално, по звездите и т.н и воалитността ми харесва...бал бла... има ли резон във въпроса.. като търгувате въобще добре ли е да знаете правилата на играта или предпозитате да не ги знаете? При все че така или иначе поради какви да е причини я играете.
            Last edited by Iv_max; 15.10.2016, 17:33.

            Коментар


            • Щото икономиката е политика

              Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
              Добре де!Питам те още един път!Що не развиваш тези теории в темата'Политика'!!!
              Щото икономиката е политика....може би.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Мишо, гледай една реч на Тръмп и гледай една на Клинтън.

                Забележи ентусиазма, емоцията и атмосферата.

                И ми кажи това случайно ли е?

                Установи фактите:

                Както и при Брексита.

                Има една основна група от хора които застават на страната на статувото и те са 90 % от политическата или най вишата икономическа власт и от другата страна са обикновенните хора.
                И медите са изцяло на страната на политиците.

                При социализма ненавиждахме това помниш ли?

                При социализма всички говореха тайно против комунистите а по медиите всичко изглеждаше розово.

                Това разбира се се нарича пропаганда - и да ти припомня определението за пропагандни медии - това е медия която защитава позицията на правителството.

                Това да ти звучи познато?

                Това ок ли е?
                Добре де!Питам те още един път!Що не развиваш тези теории в темата'Политика'!!!

                Коментар


                • Мишо

                  Мишо, гледай една реч на Тръмп и гледай една на Клинтън.

                  Забележи ентусиазма, емоцията и атмосферата.

                  И ми кажи това случайно ли е?

                  Установи фактите:

                  Както и при Брексита.

                  Има една основна група от хора които застават на страната на статувото и те са 90 % от политическата или най вишата икономическа власт и от другата страна са обикновенните хора.
                  И медите са изцяло на страната на политиците.

                  При социализма ненавиждахме това помниш ли?

                  При социализма всички говореха тайно против комунистите а по медиите всичко изглеждаше розово.

                  Това разбира се се нарича пропаганда - и да ти припомня определението за пропагандни медии - това е медия която защитава позицията на правителството.

                  Това да ти звучи познато?

                  Това ок ли е?

                  Коментар


                  • По скоро в стил Тръмп

                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Лично е, но не е много суфистицирано и свъпада с мнението на текущата мода на един не много информиран евроскептицизъм. Така че колко може да е лично.

                    Малко в стил Борис Джонсън.
                    По скоро в стил Тръмп.

                    Все повече ми харесва Тръмп.

                    На 70 години, направил достатъчно пари, притежаващ едни от най хубавите ( вечни ) имоти в манхатън Тръмп не може да има много задни мисли искайки да стане президент.

                    А Клинтън е олицитворение на всичко което ненавиждам.

                    А относно евроскептицичма.

                    Нещата не са нужни да бъдат сложни за да са верни.

                    Мисля че съм я казвал но ще кажа пак една случка...

                    Преди години съм на една винена вечеря при един италианец производител...и по някое време исках да питам нещо за едно Пино Ноар. Ставам и понеже тогава ( не че сега много разбирам ) не разбирах много от вино, и се извинявам преди въпроса че не съм специалист, и почвам с въпроса.
                    Той ме прекъсва и ми вика, чакай малко...какво означава че не разбираш от вино? Виното се прави за хората и абсолютно всеки разбира от вино...не е нужно да си дегустатор или това че не можеш да познаеш от кой регион е виното и на череши или ябълки има аромат не може да промени мнението ти за него а то е просто. Или ти харесва или не ти харесва.
                    Хубавото вино се харесва от всички или почти всички.

                    Така че всеки разбира от вино.


                    Сега ще кажа че не е нужно да си чел историята или да знаеш в дълбочина основите или мислите вложени в ЕС. Даже не ти трябва въобще.

                    Нещата са много по прости. Или ти харесва да си част от този съюз или не ти харесва.
                    Или ти харесва какви решения се взимат от политиците - или не. Или виждаш очвеадните глупости които правят или не. Или ти харесва статуквото - или не.

                    Всеки от собствената си камбанария мисли но това няма значение.

                    Въпроса е хубаво ли е или не?

                    Сега за теб е хубаво....може би, щото ЕС ти дава работа. Позволил ти е да отидеш да бачкаш няъкъде другъде, дава ти добра заплата и т.н

                    А моята позиция е извън върхушката която троши кинти на данъкоплатците .
                    Все едно в България да си държавен служител на висок пост а аз представител на бизнеса .

                    Това че ти се чустваш комфортно като държавен служител при еди кое си правителство като част от него , прави ли те обективен за качествата на това правителство?

                    А аз от страни мога по добре да преценя решенията добри или лоши са. Най малкото защото не съм обвързан емоционално или финансово с управлението и мога да си позволя по лесно да бъда обективен.

                    Тук идва голямата пропаст за която говоря.

                    Всички в това управление искат да те убедят колко си глупав да не разбираш техните невероятно умни решения и смятат че след като са избрани...те определено са доста по умни от останалите и заслужават да управляват.

                    А хората мислят по друг начин. Или поне все повече по голямата част от хората.

                    А количествените натрупвания както знаеш - водят до качествени изменения в даден момент.

                    На мен не ми е нужно да разбирам основите на ЕС за да мога да преценя че последните години съм тотално против безумните решения които се взимат. И иконмически и политически.
                    И това че много хора мислят като мен или че аз мисля като тях не е необходимо да го принизяваш като МОДА.
                    Last edited by Iv_max; 15.10.2016, 13:49.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Това е мое лично мнение базирано на всичко което съм чел и знам и мислил върху темата.

                      Подценяваш ме ужасно ако смяташ че си изграждам мнение толкова лесно ако прочета дадено друго. Мисля че съдиш за мен по себе си.
                      Лично е, но не е много суфистицирано и свъпада с мнението на текущата мода на един не много информиран евроскептицизъм. Така че колко може да е лично.

                      Малко в стил Борис Джонсън.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Важно е голдман - те са с традиции да става обратното на това което казват))
                        то гартман е същия

                        http://www.zerohedge.com/category/tags/dennis-gartman
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • ...

                          https://www.youtube.com/watch?v=ZFQc...ature=youtu.be

                          Пъната реч

                          https://www.youtube.com/watch?v=mFMUZ7xvQfc

                          Това трябва да имате търпението да го чуете до края... и да помислите кое не е истина


                          Това е най добрата брилянтна реч на Тръмп и на кой да е политик който съм чувал до момента.

                          И при всичко което знам - най вярната

                          Може за сравнение да чуете и една реч на Клинтън

                          Клинтън едвам събира 200 човека на митинга а Тръмп 20 000.

                          И Клинтън води обаче в пуловете...
                          Last edited by Iv_max; 15.10.2016, 06:07.

                          Коментар


                          • Купих малко паунди

                            Купих малко паунди срещу долара.

                            Да видим дали ще ми излезе трейда срещу голдман))))

                            Обаче в личния акаунт

                            Коментар


                            • Важно е голдман

                              Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                              а гартман какво казва
                              Важно е голдман - те са с традиции да става обратното на това което казват))

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Голдман най накрая казаха че са мечи на паунда, значи е време да се купува))
                                а гартман какво казва
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X