IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не, доларът още не е скъп. Поне да мине 1.05 срещу еврото и 120 срещу йената. Тогава вече ще е време за развиващите се пазари.
    Или поне Китайското ремниби да изгърми. Бум. Повечето от тези пазари всъщност никак не са зле - лявата вълна, която беше заляла ЛатАм и някои други пазари, се оттегля, цените на суровините са далече от дъната, достигнати миналия Януари, бюджетните дефицити са овладяни . Па и ако има растеж в Америка и строежи на магистрали /нека да вземат Свинетката, само Боко да ни оствят / , кой ще спечели - ми Мексико и Семекс в частност дето баш под границата с Тексас произвеждат цимент.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Ми трудно, ама...
      2T ще дойдат отвън, дори и обложени 10%. + още 1Т като фискален стимул.
      За останалите неща да не говорим.
      Все едно при нас да навлязат инвестиции за над 15Б и да намалим наполовина корп.данък.
      Даже и нашата крадлива мутренско олигархична икономика няма начин да не дръпне...какво остава за там.
      хммм при една такава "операцйика" едно превалутиране за 2Т$ нали се сещаш какво ще се случи с EUR:USD

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Ми трудно, ама...
        2T ще дойдат отвън, дори и обложени 10%. + още 1Т като фискален стимул.
        За останалите неща да не говорим.
        Все едно при нас да навлязат инвестиции за над 15Б и да намалим наполовина корп.данък.
        Даже и нашата крадлива мутренско олигархична икономика няма начин да не дръпне...какво остава за там.
        Тъй тъй, взел си да вдяваш. Я си представи сега една гигантска прахосмукачка на която хобота и е в Европа а задницата в Америка и която засмуква само долари. След няколко месеца когато Той натисне копчето, какво ще се случи с еврото с Европа и евроинтеграцията.
        Я си представи...
        Last edited by Пирон; 16.11.2016, 09:54.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Растежа по- мога да си го представя, но растеж без инфлация - доста трудно. Икономистите да кажат, но това предполага бързо нарастваща производителност на труда, което в момента липсва.

          А иначе, пак не ми се връзва съвсем. Проблемът не е липсата на "пари". Американските компании, които имат планини от кеш в чужбина имат доста големи хълмове и у дома, много повече, отколкото са им капиталовите разходи и R&D.
          Няма нужда да си го представяш. Вземи прочети някоя историческа книга за времето след Индустриалната революция, когато инфлация означавало война

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Ми трудно, ама...
            2T ще дойдат отвън, дори и обложени 10%. + още 1Т като фискален стимул.
            За останалите неща да не говорим.
            Все едно при нас да навлязат инвестиции за над 15Б и да намалим наполовина корп.данък.
            Даже и нашата крадлива мутренско олигархична икономика няма начин да не дръпне...какво остава за там.
            Растежа по- мога да си го представя, но растеж без инфлация - доста трудно. Икономистите да кажат, но това предполага бързо нарастваща производителност на труда, което в момента липсва.

            А иначе, пак не ми се връзва съвсем. Проблемът не е липсата на "пари". Американските компании, които имат планини от кеш в чужбина имат доста големи хълмове и у дома, много повече, отколкото са им капиталовите разходи и R&D.

            Коментар


            • Изстрелване към Тръмпосферата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Ми трудно, ама...
                2T ще дойдат отвън, дори и обложени 10%. + още 1Т като фискален стимул.
                За останалите неща да не говорим.
                Все едно при нас да навлязат инвестиции за над 15Б и да намалим наполовина корп.данък.
                Даже и нашата крадлива мутренско олигархична икономика няма начин да не дръпне...какво остава за там.
                Прекалено добре го казваш ама да върви играта Нещо не ми се връзва много цялата тази розова картина но да върви борсата пък след време ще го мислим

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Пип, ако стане обратното на стагфлация ще е супер - бурен растеж с ниска инфлация.

                  Само че ми е трудно да го повярвам
                  Ми трудно, ама...
                  2T ще дойдат отвън, дори и обложени 10%. + още 1Т като фискален стимул.
                  За останалите неща да не говорим.
                  Все едно при нас да навлязат инвестиции за над 15Б и да намалим наполовина корп.данък.
                  Даже и нашата крадлива мутренско олигархична икономика няма начин да не дръпне...какво остава за там.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    To на Равния по може да му обърнеш внимание.
                    Тия другите по принцип каквото кажат шанса да е обратно е над 50%.

                    Зеления доста мощ показва напоследък...
                    Пип, ако стане обратното на стагфлация ще е супер - бурен растеж с ниска инфлация.

                    Само че ми е трудно да го повярвам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Равновесие предвиждаше стагфлация.

                      Сега с Тръмп на власт и други почват да предвиждат същото

                      http://www.bloomberg.com/news/articl..._medium=social
                      To на Равния по може да му обърнеш внимание.
                      Тия другите по принцип каквото кажат шанса да е обратно е над 50%.

                      Зеления доста мощ показва напоследък...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Равновесие предвиждаше стагфлация.

                        Сега с Тръмп на власт и други почват да предвиждат същото

                        http://www.bloomberg.com/news/articl..._medium=social
                        Като чета колко учтив е бил Тръмп с китайския президент и нищо чудно Тръмп да забрави за тарифната и валутната война, която беше обещал с Китай. А това би трябвало да успокои тези с готовите макроиномически модели....

                        Коментар


                        • Short-term gain for long-term pain?

                          Равновесие предвиждаше стагфлация.

                          Сега с Тръмп на власт и други почват да предвиждат същото

                          http://www.bloomberg.com/news/articl..._medium=social

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                            Игнорира ли ги?
                            100%, нищо не продавам, нито купувам
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                              I’m stating the obvious here, but you are not Stanley Druckenmiller. You are not George Soros. You don’t run a hedge fund that makes macro bets and you aren’t a billionaire. You likely don’t have the temperament or the skill set to pull this off. This is not how regular investors manage their money.

                              And while they Druckenmiller is brilliant and has an amazing track record, occasionally he is wildly wrong about the markets. It’s just that he can afford to be wrong because he has billions of dollars at his disposal.

                              Don’t try to emulate someone like Stanley Druckenmiller. When he makes these types of calls you have no idea what’s really going on in his head or when he’ll decide to change his mind again in the future.

                              Bold macro calls are exciting but the majority of investors are better off ignoring them.
                              Игнорира ли ги?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                                ивче,ти май искааш да развалиш темата!!!
                                И що пък да я рязвали? Че преувеличава с някои работи, ок, ама какъв пък е смисъла от тема "бай туй, сел онуй"?

                                Коментар

                                Working...
                                X