IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • по принцип нивото 48.645 е това където ще затворя моите къси еврейски зехтини евреи . после ако отскочи пак ще пускам за 31 доларески , ако ли не пускам съ по трендъ . чуйш ли ко ти казвам Мише от Израил . хяхяхяхяхяхяхяхяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя

    Коментар


    • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
      абе еврейчета защо пада еврейския зехтин . бутай към 31 долара казах ЕВЕРИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ
      Ти кажи защо Дакс е на горе нали бе къси ей побърка се да черпиш тез еврееии

      Коментар


      • абе еврейчета защо пада еврейския зехтин . бутай към 31 долара казах ЕВЕРИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Пичове, в какво си държите сега парите, кеша имам предвид, докато бездейства ?
          Аз съм паркирал 1/3 в BSV + SCPB, ама и останалите 2/3 не мисля да оставям да прашасват. По добре да капе нещо по малко че току виж до следващата 2008 има още петилетка, знае ли човек.
          Заглеждам се и по CSJ, FLRN...ма разноските са по височки там - 0.15-0.20%
          Някакви по смарт идеи ?
          Като купуваш тези фондове и долара поскъпне при продажбата ще дължиш данък печалба и върху поскъпването на долара дори без да си обменил в лева. Май е по-добре с някакви опции да си докарваш доходността и кеша да си стои, освен ако не смяташ че долара ще пада.
          Sell in May and Sail away (go offshore?!?)

          Коментар


          • ФТ днес са публикували статия на тема конкуренция между ЮниънПей и Виза и МастърКард.

            https://www.ft.com/content/a67350fa-...4-ab04428977f9

            Коментар


            • сега в сряда еврейската кукла Тръмп щяла да въведе Реформи. от сряда се почва евреи и ти Мише . хяхяхяхяхяхяхяхяхях

              Коментар


              • Пичове, в какво си държите сега парите, кеша имам предвид, докато бездейства ?
                Аз съм паркирал 1/3 в BSV + SCPB, ама и останалите 2/3 не мисля да оставям да прашасват. По добре да капе нещо по малко че току виж до следващата 2008 има още петилетка, знае ли човек.
                Заглеждам се и по CSJ, FLRN...ма разноските са по височки там - 0.15-0.20%
                Някакви по смарт идеи ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                  Мишо, бях забелязал на банкоматите в Гърция, че масово пише, че приемат UnionPay. Не знам какви са там договорките с местните банки и оператори, но ги приемат.
                  Браво на UnionPay, добре се справят. Да, имат договорка с централната банка на Гърция да се приемат UnionPay карти на практика на всеки теримнал, не само в банките, но и сред търговците.

                  http://paymentweek.com/atms-and-merc...cept-unionpay/

                  Това не означава, автоматично, че гръцките банки ще издават UnionPay карти.

                  UnionPay дълго време имаха co-branding споразумение с Виза и МастърКард, но предполагам, че сега когато картите им се приемат в 140 страни по света вече няма да зависят толкова от co-branding-а.

                  Коментар


                  • Мишо, бях забелязал на банкоматите в Гърция, че масово пише, че приемат UnionPay. Не знам какви са там договорките с местните банки и оператори, но ги приемат.

                    Коментар


                    • Лупус разбра ли какво значи лупус.да знаеш че не е случайно

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                        Ми аз нищо не разбирам от този бизнес. Обадих се само с учудването, че си намерил чиста инвестиционна възможност. За мен е почти невъзможно вече да открия такава. В момента следя само соларки и шистови газови компании в Щатите, някоя и друга бинарна биотехнология с 20 до 100 човека персонал и то не защото виждам катализатор за растеж, а защото са в руини, а ми се струва логично (ако ли не пожелателно) рано или късно да започнат нов възходящ цикъл.
                        Картата за която ти говоря е някакъв овърдрафт с малък лимит. Не съм правил опити да я ползвам извън квартала все още
                        Но вътрешните плащания не са ли интересни. Каква част от профита създават спрямо международните.
                        Тези суап такси ли са единственото конкурентно предимство. Мога да си представя китаец, който се отказва за дълъг период от своята част от печалбата, плащайки останалата част на бамките - партнъори.
                        В никакъв случай не твърдя, че са неуязвими. Ако беше така, щях да вкарам половината си пари в тях. Майтап

                        За UnionPay трябва пак да погледна дали правят истински международни плащания или правят договори с местни оператори и пускат карти само за местни плащания.

                        Но дори и UnionPay да станат трети глобален оператор, това не означава, че е дошъл краят на Виза. Пазарът, в световен мащаб, наистина тепърва ще се развива. В почти всяка държава по света има по един оператор и въпреки това никой не е успял да стане глобален освен Виза и МастърКард, които надушват тази възможност още през 70-те години. А бизнесът е много интересен. Маржовете на печалба на Виза са около 70%.

                        Що се отнася до таксата, тя се плаща не на Виза, а на банката издател. Тези такси са мотивиращи издаването на карти от определен бранд. Така че не е въпросът китайците да се откажат от таксата, а как да генерират глобално приемане на техните карти. Не е невъзможно, но не е и никак лесно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          Китайският оператор би трябвало да е UnionPay. Честно казано, до сега мислех, че UnionPay правят само вътрешни плащания като БОРИКА, а за международните използват Visa и MasterCard. Но ти ме накара да се поразровя. Явно UnionPay са намерили начин да заобиколят Виза и МастърКард. В САЩ UnionPay са в съдружие с Discover.

                          По принцип няма нищо сигурно, но Виза и МастърКард са най-универсално приеманите карти и това им дава не малко предимство. Освен това Виза и МастърКард правят една хватка, която е много трудна за новонавлизащите компании. Виза и МастърКард имат swipe fees, които се плащат от търговеца на банката на картодържателя и това прави Виза и МастърКард много интересни за банките, издатели на карти. За новонавлизащите компании е много по-трудно да въведат суайп такси, защото идеята им е да зарибят търговците, което означава да им предложат продукт без такси, но тогава пък банките няма да искат да издават тези карти. Търговците пък преглъщат таксите на Виза и МастърКард, защото няма къде да ходят - повечето потребители имат Виза и МастърКард (или Maestro, което е продукта за дебитни карти на МастърКард).
                          Ми аз нищо не разбирам от този бизнес. Обадих се само с учудването, че си намерил чиста инвестиционна възможност. За мен е почти невъзможно вече да открия такава. В момента следя само соларки и шистови газови компании в Щатите, някоя и друга бинарна биотехнология с 20 до 100 човека персонал и то не защото виждам катализатор за растеж, а защото са в руини, а ми се струва логично (ако ли не пожелателно) рано или късно да започнат нов възходящ цикъл.
                          Картата за която ти говоря е някакъв овърдрафт с малък лимит. Не съм правил опити да я ползвам извън квартала все още
                          Но вътрешните плащания не са ли интересни. Каква част от профита създават спрямо международните.
                          Тези суап такси ли са единственото конкурентно предимство. Мога да си представя китаец, който се отказва за дълъг период от своята част от печалбата, плащайки останалата част на бамките - партнъори.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                            Явно е кофти бизнес това, щом не се намери европейски оператор да се заеме с него. (шегичка)
                            По принцип голямото предимство на технологичния сектор пред останалите е способността му да умножова приходите си с минимални разходи.
                            Част от приказката на тези компании е необятния азиатски пазар и в частност китайския. Виза е една от тях.
                            Обаче китайците са много непропускливи.
                            Или по-точно пропускат технологията на пазара си по- бавно отколкото я овладяват.
                            Допускаш ли, че на оня край на света могат да създадат такъв бизнес, конкурентен на Виза.
                            Щото ако да, имай в предвид, че институционално западната цивилизация е по-пропусклива от източната и конкуренцията от изток ще вземе много по-бързо дял на западния пазар отколкото Виза на източния.
                            Аз лично миналата година, забравяйки безвъзвратно Пин код на карта, след като я смених получих новата с оператор китаец.
                            Даже не си спомням името му в момента.
                            Китайският оператор би трябвало да е UnionPay. Честно казано, до сега мислех, че UnionPay правят само вътрешни плащания като БОРИКА, а за международните използват Visa и MasterCard. Но ти ме накара да се поразровя. Явно UnionPay са намерили начин да заобиколят Виза и МастърКард. В САЩ UnionPay са в съдружие с Discover.

                            По принцип няма нищо сигурно, но Виза и МастърКард са най-универсално приеманите карти и това им дава не малко предимство. Освен това Виза и МастърКард правят една хватка, която е много трудна за новонавлизащите компании. Виза и МастърКард имат swipe fees, които се плащат от търговеца на банката на картодържателя и това прави Виза и МастърКард много интересни за банките, издатели на карти. За новонавлизащите компании е много по-трудно да въведат суайп такси, защото идеята им е да зарибят търговците, което означава да им предложат продукт без такси, но тогава пък банките няма да искат да издават тези карти. Търговците пък преглъщат таксите на Виза и МастърКард, защото няма къде да ходят - повечето потребители имат Виза и МастърКард (или Maestro, което е продукта за дебитни карти на МастърКард).

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                              Самата Виза не се занимава с кредита по кредитните карти, ако това имаш предвид. Това е работа на банките. Виза събира такси за обработени плащания.

                              Освен това, имай предвид, че в момента в САЩ потребителите плащат около 10% от дохода си за покриване на кредити и ипотеки. Това е рекордно нисък процент от поне 20 години насам, ако не и повече.

                              Също така Виза обработва и плащания по дебитни карти.

                              И още един аргумент: потенциалът за растеж на Виза в Азия и Латинска Америка е необятен.
                              Явно е кофти бизнес това, щом не се намери европейски оператор да се заеме с него. (шегичка)
                              По принцип голямото предимство на технологичния сектор пред останалите е способността му да умножова приходите си с минимални разходи.
                              Част от приказката на тези компании е необятния азиатски пазар и в частност китайския. Виза е една от тях.
                              Обаче китайците са много непропускливи.
                              Или по-точно пропускат технологията на пазара си по- бавно отколкото я овладяват.
                              Допускаш ли, че на оня край на света могат да създадат такъв бизнес, конкурентен на Виза.
                              Щото ако да, имай в предвид, че институционално западната цивилизация е по-пропусклива от източната и конкуренцията от изток ще вземе много по-бързо дял на западния пазар отколкото Виза на източния.
                              Аз лично миналата година, забравяйки безвъзвратно Пин код на карта, след като я смених получих новата с оператор китаец.
                              Даже не си спомням името му в момента.

                              Коментар


                              • Реално ако наложат това дето им е в главите "cashless society" на световно ниво тогава Visa ще маже филията от двете страни, че и по края... но преди това сигурно ще има яки сътресения - разбирай много по-ниски нива за вход.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X