IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение

    не се знае както е тръгнало надолу колко още може да откара....това може да е само началото на спада при петрола...
    аз лично съм си набелязал няколко позиции за пазаруване ако цената продължи да дълбае надолу....
    това са PBR,WLL,RIG,HES,SWN,BP и CHK.За сега изчаквам да видим пазара какво ще покаже
    Много се закучи този пазар. Въпреки, че не пипам петролни акции и аз съм изненадан, че петрола падна до $45 при работещо споразумение на ОПЕК. Поне числото $45 не ни изненадва, че го бяхме смятали за брейк ивън на шистоваците миналата година, нали?
    Мисля си за следващата среща на картела, която е на 25-ти май. Ако решат да кътнат още продукция, ще вдигнат цената за малко време, но ще загубят още веднъж пазарен дял за сметка на шистоваците и независимите от картела производители. Много лош бизнес за тях. Ако разтурят споразумението пък - цената на петрола би паднала толкова бързо и толкова дълбоко, че петролната криза може да мине в системна, ще загубят доверие и помежду си и...няма IPO на Арамко, няма доприватизация на Роснефт - не мисля, че е вероятно. Най-вероятно е да не решат нищо ново и да оставят сегашното положение.

    Гледам, че си избрал умишлено слаби акции, очевидно с идеята, че ако тръгне пазара нагоре, те ще растат най-бързо. Правил съм го и аз, докато разбрах, че собствения ми темперамент не ми позволява да ги държа достатъчно дълго, докато условията в които работят са неблагоприятни. Защото те гадовете растат твърде бързо, докато все още условията за бизнес пред тях са твърде лоши. Оттогава предпочитам производители с добри баланси, просто по-лесно ги задържам, ако стане временно напечено положението.

    От твоите компании следя единствено SWN. Защото е газова. Но и тя е с най-слабия баланс сред останалите в полезрението ми:
    EQT, RICE, RRC, AR, CNX, евентуално GPOR и QEP.
    Гледам по картинките, че слиза по един чорап надолу, който се затапва през следващите 30 дни при цена между $6.80 и $7.00. Картинката интересно съвпада с времето за ОПЕК среща. От там нататък, ако не тръгне нагоре, то вероятно ще слезе до $5.50-$6.00 откъдето вече би трябвало да се оттласне. Затова и плановете ми са за първа покупка между $6.80 и $7.00 и втора (ако даде) - между $5.50 и $6.00.
    Ако стане по този начин, това вероятно ще се случи при рейндж на петрола около $45 до ОПЕК.
    ...Е ако се окаже, че снощи сме минали през дъно за петрола, здраве да е. Поредната пропусната възможност.

    От дълго време си мисля, че най-доброто за силните петролни компании и държави е да минат в бакуордейшън на петрола. Просто трябва да затапят цените на петрола година напред, за да предотвратят възможността за хедж на слабите и новите играчи....и стремеж към някаква консолидация в сектора на шистовите компании. Иначе играта е пат, защото след всеки пик на цените надолу и след всяка вълна от фалити се появяват нови ентусиасти да изгорят нови пари. Тези дни слушах CEO-то на една от газовите компании, които следя, по време на пресконференцията след отчета му.Та, човека твърди, че в момента е необходимо незабавно да се увеличат двукратно сондите, за да се гарантира, че до края на годината наличните по щатите тръбопроводи ще бъдат запълнени с газ в пълен капацитет.
    Прилоша ми. Не стана дума нито за прогноза за потреблението, нито за баланс с предлагането. Човека си иска да напълни тръбите докрай и това е положението. Така че умната и успех на всички, които пипат в енергийния сектор.
    Last edited by Tkilata; 06.05.2017, 13:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение

      при очакваната сравнително лошо Q2 не ги ли чакаш по-скоро около 200 отново, за влизане?

      имайки предвид колко са волатилни няма да е изненада да ги видим на тези нива, а дори и под 200
      Не ги виждам да паднат,чак до под 200,иначе би било чудесно.
      Едва ли ще удържа порива и ще си купя още на 260-270.
      Тази компания е много добра в обещанията,а те са най-силния катализатор за пазара.
      Има много хляб в тях,и влизайки отново ще държа повече време,вече няколко пъти ги байвам при дипове и няма грешка,все излизат.
      Успех.
      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

      Коментар


      • https://fakti.bg/biznes/235370-g-20-...aign=firstpage
        Вся Власть Советам

        Коментар


        • Къс насдак от бомбата опааааа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
            за феновете на дълбочиния риболов http://finviz.com/quote.ashx?t=FTR февруари ги извадиха от S&P500 и останалото е история. е все пак едва ли е толкова зле положението, не съм си взел още ама не знам дали и ще взимам
            http://www.investor.bg/sasht/337/a/b...-kesh--227708/
            към днешна дата кеша му 90 милиярда долара.
            Last edited by Grosss; 05.05.2017, 20:04.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
              Тесла слиза от върховете
              Мечо поглъщане на дневна
              Има да затваря гапове в 260-70 ерията.
              Добри нива за влизане.
              при очакваната сравнително лошо Q2 не ги ли чакаш по-скоро около 200 отново, за влизане?

              имайки предвид колко са волатилни няма да е изненада да ги видим на тези нива, а дори и под 200

              Коментар


              • Тесла слиза от върховете
                Мечо поглъщане на дневна
                Има да затваря гапове в 260-70 ерията.
                Добри нива за влизане.
                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                Коментар


                • мише . днес направих най голямото си откритие . твоята рождена дата в инвестора е точно когато се появява и най големият обем в еврейската графика на Дау Жо - септември 2015. СЛУЧАЬЕНОС Не МИСЛА . ай наздраве за случайностите . хяхяхяхяххяяяяяяяя

                  Коментар


                  • за феновете на дълбочиния риболов http://finviz.com/quote.ashx?t=FTR февруари ги извадиха от S&P500 и останалото е история. е все пак едва ли е толкова зле положението, не съм си взел още ама не знам дали и ще взимам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                      честито уцели деня
                      не се знае както е тръгнало надолу колко още може да откара....това може да е само началото на спада при петрола...
                      аз лично съм си набелязал няколко позиции за пазаруване ако цената продължи да дълбае надолу....
                      това са PBR,WLL,RIG,HES,SWN,BP и CHK.За сега изчаквам да видим пазара какво ще покаже
                      "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение

                        опааааааа зехтинчето при батко . уляляяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя. дълго зехтин
                        честито уцели деня
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                          Аз пак ще те попитам имаш ли успешна сделка? Като гледам си кръгла нула, но помниш една моя която не излезна .... твойте бързо ги забравяш хахаха

                          Модераторите отворете му пак темата да си цака постовете там,а не да разводнява сериозни теми с простотии. Аз бях цензуриран за една закачка, а тук се бълват сякакви помии и никой нищо. Преди беше по-спокойно
                          Този според мен е пълна нула вече мие безинтересен модераторите да си го местят в темета му и там да си играе на демото

                          Коментар


                          • чакам сега 20920

                            пипондер наздрави . хяхяхяхяхяхяяхяяяяяяяяя
                            Last edited by the architect; 04.05.2017, 16:55.

                            Коментар


                            • ето ще кажа и още нещо смислено на хората които четат пипиииииии пипи. винаги когато се достигне бомба като тази на 5618 трябва да се затваря защото ония от израел си рисуват дясно рамо на формация обърната чутора и има опасност след това от изненадващ ръъъъъъъъъъъъъъъъъъст

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                                късуууууууу от бомбата на 21014 и 5634
                                глей какъв кеф пипи

                                Коментар

                                Working...
                                X