IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Идеята да се играе на късо е доста съблазнителна поне от две години. Само и единствено високите множители не са толкова важни в краткосрочен план. Докато публиката или поне тези с големите портфейли продължават да имат висока търпимост към риск, трендът няма да се промени. Кога точно страх и по-консервативни очаквания ще станат популярни, засега не е много ясно.

    Отделно, от гледна точка на риск и възвръщаемост, сделката не ми изглежда изгодна за смелчагите, решили да са на контра. Дори очевидно надценена и със съмнително бъдеще компания като Snap, е паднала едва с 30% от върха си.

    По тази причина, аз съм се ограничил до компании, които не зависят от икономическия цикъл и са евтини като цяло. Затова в портфейла ми има основно фармацевтични компании и малко вятърна енергия. Най-важното за мен е да се предпазя от надценени акции, вместо да се опитвам да печеля по някакъв начин от създалата се ситуация.

    Коментар


    • Ми не знам защо използвам "умните". Може би още не са избледнели впечатленията ми от съдбата на Валеант и Сън Едисон, където се бяха наредили нагоре икона до икона, най-успешните сред професионалистите.
      Иначе, ако кажеш - да ги почваме.
      Няма да те оставим сам в шорта, стига да говорим за ФАНГ, или поне Насдак

      Коментар


      • Умните пари, ако бяха наистина толкова умни щяха да бият пазара с маркет таймниг или ТА, или каквото и да било там. В действителност, почти никой не успява да бие пазара дългосрочно.

        Бъфет беше казал нещо от сорта на това, че ако си прекалено умен на борсата има голям риск да загубиш адски много пари

        Коментар


        • Мише, съществува едно вярване (щото е потвърдено многократно от живота), че умните пари създават пазара и накрая излизат, прехвърляйки горещия картоф на ритейл инвеститорите. Възможно ли е този път, като изключение, да не стане така?

          Коментар


          • Snaky, нагоре има още много, но в по-дълъг план. Сега не ми се взима и на мене, защото като нищо може да стане спих.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
              Ахам, то една глупава виртуална валута стигна 3-те хиляда долара без аргументи.
              Как да ви шорти човек, какви топки да има?
              Между другото Нетфликс току що добави към капитализацията си сума долу горе, колкото са му годишните продажби.
              Явно само професионалистите останаха на пазара на технологични стоки
              тея нетфликс имат над 100 милиона абонати вече а пак горят над два милиарда на година. нещо бизнес модела куца
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Освободих се от дружина полска.
                Дано скоро има някое по дълбожко дипче, сигурен съм че има още доста поле за възход, ма много доволен от доходността тая година, викам си да не ги урочасам, та поприбрах малко профит.
                Имам и малко рашънс джуниър, чудя се дали да не ги кешна и тях че последните месеци сякаш топинг патърн правят...знае ли човек накъде ще избие...?
                То че няма как да отгатнеш дали да си кешираш рушняците е ясно, ама колко пък да е това "доста" поле за възход? Не почвай като Мишо и ти моля те Аз си продадох късия викс днес и скоро май няма да купувам. Взе да става опасно там. Обмислям да допълня малко TLT на тези нива. Май има няква съпротива.

                Коментар


                • Ахам, то една глупава виртуална валута стигна 3-те хиляда долара без аргументи.
                  Как да ви шорти човек, какви топки да има?
                  Между другото Нетфликс току що добави към капитализацията си сума долу горе, колкото са му годишните продажби.
                  Явно само професионалистите останаха на пазара на технологични стоки

                  Коментар


                  • Крайно време е за 10% дипче. До кога все нагоре!

                    Коментар


                    • Освободих се от дружина полска.
                      Дано скоро има някое по дълбожко дипче, сигурен съм че има още доста поле за възход, ма много доволен от доходността тая година, викам си да не ги урочасам, та поприбрах малко профит.
                      Имам и малко рашънс джуниър, чудя се дали да не ги кешна и тях че последните месеци сякаш топинг патърн правят...знае ли човек накъде ще избие...?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                        Интересна теза. Аз винаги съм считал, че предвиждането на такива огромни процеси е трудно - не само по отношение на тяхната посока, но и времевото рамкиране. Иначе, икономистите щяха да бъдат най-добрите инвеститори.
                        Съгласен съм, че е трудно да се предвидят такива неща. Дори и да е вярно, нещата могат да се променят. Тръмп се очакваше да промени фундамента от дългосрочна стагнация към ръст и рефлация. Поне за сега не му се получава.



                        Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                        Ти как моделираш инвестиционната си стратегия на база тези възгледи? Би ми било интересно конкретно какво присъства в личния или корпоративния портфейл (струва ми се, че беше част от някакъв фонд).
                        Моята инвестиционна стратегия е само в малка степен базирана на макро предвиждания. Според мене лихвите в Америка ще вървят нагоре макар и плавно и смятам, че това ще продължи да увеличава net interest margin на банките в САЩ. Затова американсикте банки и други финансови компании заемат голяма част от порфейла ми. Съответно нямам никакви облигации, защото мисля, че при тях ще има големи капиталови загуби при вдигането на лихвите. Останалите акции, които имам не са свързани с макро рамката, а са по-скоро компании, които смятам, че имат силно, дългосрочно конкурентно предимство (било защото имат силен бранд, било защото има високи бариери за навлизане спрямо потенциалните конкуренти). Моят времеви хоризонт е и много дълъг.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          Това че парадигмата е различна не означава нова формула на успех. А това, че е различна е видно примерно от ниската инфлация въпреки, че безработицата в САЩ е под 4.5%. Обяснения всякакви могат да се търсят (най-вероятно действат комплексно много фактори), но икономиките в развития свят в момента не реагират така както би следвало по парадигмата от преди 2008г.

                          Част от променената парадигма е повсеместният страх, който води до по-високи нива на спестяване, по-малко инвестиции и консумация. От там ръстът на икономиките е слаб, лихвите са ниски, хората недоволни, върлува популизъм базиран на несъстоятелни идеи и на емоция вместо трезв анализ. От там политическият риск се увеличава, от което пък следа още страх. И така колелото се завърта. Сиреч, индогенно самогенерирани негативни очаквания за бъдещето, които влизат в една негативна "спирала" (feedback loop).

                          Така или иначе, лихвите по безрисковите активи са ултраниски и няма изгледи да се вдигнат много нагоре. А оценката на активите зависи точно от тази лихва.

                          Същевременно имаме един доста динамичен корпоративен сектор в САЩ, който се справя сравнително добре.
                          Интересна теза. Аз винаги съм считал, че предвиждането на такива огромни процеси е трудно - не само по отношение на тяхната посока, но и времевото рамкиране. Иначе, икономистите щяха да бъдат най-добрите инвеститори.

                          Ти как моделираш инвестиционната си стратегия на база тези възгледи? Би ми било интересно конкретно какво присъства в личния или корпоративния портфейл (струва ми се, че беше част от някакъв фонд).

                          Коментар


                          • Кор инфлацията, т.е. без храна и петрол, е 1.4% за юни, ако не се лъжа. Ако се извадят разходите за наем, кор инфлацията пада под 1%.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                              Това че парадигмата е различна не означава нова формула на успех. А това, че е различна е видно примерно от ниската инфлация въпреки, че безработицата в САЩ е под 4.5%.
                              имам две графики за теб



                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                                Всъщност, много бих внимавал с мисленето, че сме намерили някаква нова формула за успех, който да е устойчива в много дълъг период.
                                Това че парадигмата е различна не означава нова формула на успех. А това, че е различна е видно примерно от ниската инфлация въпреки, че безработицата в САЩ е под 4.5%. Обяснения всякакви могат да се търсят (най-вероятно действат комплексно много фактори), но икономиките в развития свят в момента не реагират така както би следвало по парадигмата от преди 2008г.

                                Част от променената парадигма е повсеместният страх, който води до по-високи нива на спестяване, по-малко инвестиции и консумация. От там ръстът на икономиките е слаб, лихвите са ниски, хората недоволни, върлува популизъм базиран на несъстоятелни идеи и на емоция вместо трезв анализ. От там политическият риск се увеличава, от което пък следа още страх. И така колелото се завърта. Сиреч, индогенно самогенерирани негативни очаквания за бъдещето, които влизат в една негативна "спирала" (feedback loop).

                                Така или иначе, лихвите по безрисковите активи са ултраниски и няма изгледи да се вдигнат много нагоре. А оценката на активите зависи точно от тази лихва.

                                Същевременно имаме един доста динамичен корпоративен сектор в САЩ, който се справя сравнително добре.

                                Коментар

                                Working...
                                X