IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тошо, къс влезе ли? На кое ниво?

    Коментар


    • Аз прилагам един "метод" на чисто историческо сравняване и за мене ситуацията сега е най-близка до годините след 1929г. Лихвите тогава падат на исторически супер ниско ниво и остават там в продължение на близо 20г. с помощта на Феда, който купува огромно за времето си количество трежърис по време на войната.

      Нормализирането почва чак през 1952г. А лихвите по 10г. ДЦК тръгват много плахо и плавно нагоре. Истинското нормализиране идва чак към 1960г. Ако сега нещата се развият по същия начин, лихвите ще си останат сравнително ниски. При това положение акциите могат да си останат "безалтернативен" клас активи за инвестиране още 6-7 и повече години.

      При една доходност на 10г ДЦК от 2.35-2.6%, примерно за 2018, как може да се прецени каква е "честната" цена на акциите? Трудно е да се каже. Като се има предвид очаквания ръст на печалбите от 10% за 2017 и 2018, ниските лихви, ниски инфлационни очаквания, и моментума, както и това, че повечето американски фондове са всъщност underinvested в акции, защо пък да не се вдигнат на 3000?

      Аз лично имах таргет за 10г. ДЦК от 2.5-2.7% за края на годината и СиП 2350. Обаче нещата не се развиват баш така. Лихвите падат, акциите нагоре.

      Между другото бика на 50-те години го изпускат почти всички: и фондовете и домакинствата. Всички тогава са били песимисти за икономиката и акциите. Държавният дълг също е бил огромен, по-голям и от сегашните нива като процент от БНП.
      Last edited by Misho ILIEV; 23.09.2017, 15:18.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

        Нямам очаквания, но ми се струват твърде оптимистични тези цифри.
        Е що пък, ако имаме още 2 години бик това са по 8-9% годишно, ако е 3 - дори 6%. Скромна работа...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

          На СиП 2900-3000 трябва да се продава

          Как пък толкова бързо го заобичаха бика. До скоро 60% бяха скептични.
          Нямам очаквания, но ми се струват твърде оптимистични тези цифри.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            http://www.marketwatch.com/story/the...ing-2017-09-20
            http://news.gallup.com/poll/218024/i...campaign=tiles

            Оптимизма значително над 2007 нивото и сравним с 1998-99.
            Eто го и липсващото доскоро звено от пъзелчето да заключим с голяма доза сигурност че вече сме в последната фаза на дългия бул.
            Още 2-3г най много..ако не цъфне някой грозен лебед преди това.
            При всички случаи вече не може да се говори че е мразен тоя бик
            На СиП 2900-3000 трябва да се продава

            Как пък толкова бързо го заобичаха бика. До скоро 60% бяха скептични.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Оптимизма значително над 2007 нивото и сравним с 1998-99.
              Eто го и липсващото доскоро звено от пъзелчето да заключим с голяма доза сигурност че вече сме в последната фаза на дългия бул.
              Още 2-3г най много..ако не цъфне някой грозен лебед преди това.
              При всички случаи вече не може да се говори че е мразен тоя бик
              От ФЕД-а казаха, че нямало да има повече кризи! Та няма се пуашиш!

              Коментар


              • http://www.marketwatch.com/story/the...ing-2017-09-20
                http://news.gallup.com/poll/218024/i...campaign=tiles

                Оптимизма значително над 2007 нивото и сравним с 1998-99.
                Eто го и липсващото доскоро звено от пъзелчето да заключим с голяма доза сигурност че вече сме в последната фаза на дългия бул.
                Още 2-3г най много..ако не цъфне някой грозен лебед преди това.
                При всички случаи вече не може да се говори че е мразен тоя бик

                Коментар


                • Имам , ​CVSI и TRTC . Информация от тук https://www.newcannabisventures.com/...venue-ranking/
                  На главната страница на сайта излизат новини за компании от сектора . Имам също ​ACBFF , четох някъде статия за пет перспективни акции от сектора , също така се сетих че Анатолий Радченко я спомена с добро . Има още две които бих купил но в момента няма свободен капитал . За почитателите на ETF или казано на едро https://finance.yahoo.com/quote/HMMJ.TO?p=HMMJ.TO
                  Last edited by emonik; 17.09.2017, 17:56.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от emonik Разгледай мнение
                    Доколкото знам двадесет и шест щата са легализирали марихуаната за медицински цели , шест щата засега за развлекателни . Очаква се Канада до средата на 2018 година да легализира изцяло марихуаната . Нелегалния пазар в САЩ се оценява на 46 милиарда . Пазара го има , трябва да се легализира изцяло , сега е частично . Мисля че сега е времето да се пазаруват акции на компании струващи центове и да се изчака от 3 до 5 години .
                    Имаш ли конкретни компании предвид? И защо точно те?

                    Така много наедро не става.

                    Коментар


                    • Доколкото знам двадесет и шест щата са легализирали марихуаната за медицински цели , шест щата засега за развлекателни . Очаква се Канада до средата на 2018 година да легализира изцяло марихуаната . Нелегалния пазар в САЩ се оценява на 46 милиарда . Пазара го има , трябва да се легализира изцяло , сега е частично . Мисля че сега е времето да се пазаруват акции на компании струващи центове и да се изчака от 3 до 5 години .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        От коя платформа в България може да се търгува тази акция? Въобще от къде е най-добре да търгувам с NYSE и EU?
                        https://www.degiro.eu/
                        Но не става от България

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                          От коя платформа в България може да се търгува тази акция? Въобще от къде е най-добре да търгувам с NYSE и EU?
                          Аз използвам Interactive Brokers чрез посредничеството на Карол, защото не правя много сделки.

                          emonik Нямам почти никакви познания за сектора с изключение на няколко статии от Капитал, но индустрията все още е твърде млада и е силно регулирана. Имаш ли представа какво ще стане с тези компании след 5 години, например?

                          Коментар


                          • Евтини акции , според мен трябва да се търсят между американски и канадски компании занимаващи се с отглеждане и търговия на марихуана за медицински и развлекателни цели .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                              Направих някои преструктурирания в портфейла и имам нова акция с най-голяма тежест в него - IRadimed.
                              .
                              От коя платформа в България може да се търгува тази акция? Въобще от къде е най-добре да търгувам с NYSE и EU?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                                Чета много коментари как трябвало да се търсят инвестиции в Европа, защото тук акциите били по-евтини. Напротив, всички европейски компании, които мен ме интересуват са супер скъпи, често с Ц/П над 30.
                                И аз така мисля за европейските акции. Малко по-евтини са като цяло, но има защо. А добрите европейски компании са адски скъпи.

                                Коментар

                                Working...
                                X