IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много добро движение на американските акции днес. Union Pacific нагоре 4.38% - особено много ме радва.

    Между другото, това, че железниците са нагоре не е добър сигнал за мечките. Това е сигнал, че се очкава стабилен ръст на индустриалното производство, което не вещае назабавна рецесия.

    СиП 500 на 2700 до края на годината и 3000 до края на следващата.

    Коментар


    • https://www.reuters.com/article/us-u...siness+News%29

      Дори и само слух че нещо може да заклати стола му хвърля в паника пазара.
      Види се че маркета много си пада по оранжевия...

      Коментар


      • https://www.stlouisfed.org/~/media/F...2017.pdf?la=en

        Toва за което говорехме наскоро....още 2 хайка през 2018 и сме там.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Ще извиняваш, ама този показател какво точно ти показва ? Според мен почти нищо.
          А кюмюра в печката си идва главно от ки-тата в европа и япония - над 100б месечно.

          За мен доста по важни са инверсията на кривата на бондовете, потребителското доверие, нивата на безработица, ритейл маркет сантимента, левъриджа в с/та и т.н.
          Точно за кюмюра говоря.
          Аз поне винаги държа да знам кои са играчите в играта, в която играя и какви са възможностите им.
          В случая със спестяванията мисля, че е ясен аргумента.
          Ниво на спестяванията нула за определен месец теоретично означава, че следващия месец индивидуалните участници не биха могли да добавят повече средства на пазара от предходния. т.е, че са достигнали теоретичния си таван.
          ....разбира се с някой допускания, като например, че е възможно отрицателно ниво на спестяванията, а вероятно куп други допускания, свързани с дефиницията средно.

          Другия играч - Централните банки все още работи против късата идея. Там също не е зле да разпишем една табличка кой колко добавя или вади.
          Тези 100б месечно, които споменаваш, по мои спомени, от 1 януари ще намалеят до около 60-64. И те ще паднат до нула. Вероятно през втората половина на 2018.

          И още играчи: инсайдъри???? не съм виждал от 2013;

          обратно изкупуване - това като, че ли утихва, макар да е възможен последен шут , след, като им позволят да върнат задграничните пари...всъщност това ме притеснява най-много;

          Е - накрая остават професионалните инвеститори. Не е ли логично да се допусне, че ще се опитат да излязат преди ритейла.
          Аз си знам, че всичко е възможно, вкл и ритейла да бие професионалните инвеститори, все пак бабите в банско си продадоха ниви на професионалисти, ама все пак опитвам се да мисля Пип и те това родих.

          Иначе за това дето си писал доверие, сантимент - ти ми кажи, че ми имаш доверие и си позитивно настроен към сладоледа на сергията ми, ама ако нямаш 50 стотинки - сладоледа ще се разтопи.

          Last edited by Tkilata; 30.11.2017, 23:44.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Някой бе споменал наскоро че надали ще има добър irrational exuberance. Ма като че ли едва започва..
            Бях споменал, че се надявам да няма. Иначе има не малка вероятност от melt up. От надежда до реалност има известна разлика

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
              Аз пък взех малко FL и ACHC, то не може само шортове
              Стига с тези къси наистина, не е сега момента за това.

              Аз пък имам от конкуренцията на FL, доста Адидас имам и малко Найки.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                Днес очаквах данните за спестяванията на американския пролетариат,
                с овчата надежда най-накрая да са им свършили спестяванията и да спрат да фърлят все повече и повече в печката,
                ама не би
                даже са спестили един косъм повече:
                https://fred.stlouisfed.org/series/PSAVERT
                Ще извиняваш, ама този показател какво точно ти показва ? Според мен почти нищо.
                А кюмюра в печката си идва главно от ки-тата в европа и япония - над 100б месечно.

                За мен доста по важни са инверсията на кривата на бондовете, потребителското доверие, нивата на безработица, ритейл маркет сантимента, левъриджа в с/та и т.н.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                  Даже 2:
                  -при толкова ниски нива на викс е нормално корелацията да се позагуби
                  -отразява очаквания за рязко изстрелване нагоре на индексите
                  Днес очаквах данните за спестяванията на американския пролетариат,
                  с овчата надежда най-накрая да са им свършили спестяванията и да спрат да фърлят все повече и повече в печката,
                  ама не би
                  даже са спестили един косъм повече:
                  https://fred.stlouisfed.org/series/PSAVERT

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                    Много странна корелация между S&P 500 и CBOE VIX днес.
                    Някой има ли мисла по въпроса?
                    Даже 2:
                    -при толкова ниски нива на викс е нормално корелацията да се позагуби
                    -отразява очаквания за рязко изстрелване нагоре на индексите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Аз пък взех малко FL и ACHC, то не може само шортове
                      Aз пък току що допълних EDC + kweb.
                      Конвертирах и една част от златото в сребро. Спекулативно. Това 77.77 рейшо май ме фиксира с библейските си числа..

                      Някой бе споменал наскоро че надали ще има добър irrational exuberance. Ма като че ли едва започва..

                      Коментар


                      • Много странна корелация между S&P 500 и CBOE VIX днес.
                        Някой има ли мисла по въпроса?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Дау 24 000. Скука. На никой вече не му пука
                          вече няма за какво. скоро и 25 и може и до 28 да го докарат... никой не знае

                          Коментар


                          • Аз пък взех малко FL и ACHC, то не може само шортове

                            Коментар


                            • Взех малко МастърКард на $148.67

                              Коментар


                              • Дау 24 000. Скука. На никой вече не му пука

                                Коментар

                                Working...
                                X