IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нова позиция в Christian Holding 67.60

    Коментар


    • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
      Днес минах през Русия и Австрия и напазарих: novatek, lukoil, reiffaisenbank, Rusal, polyus като последната е наѝ голяма. Позицията беше финансирана чрез vale и rwe. Купих и масивно calls strike 100 Bayer след новините днес
      Не е трудно да си добър, трудно е другите да го признаят.

      Коментар


      • ейййййййййй еврейкиииииии от околомръсното
        падай казах . няма да ви се размине

        Коментар


        • Има нелиствани компании в Русия, но също и в Щатите и навсякъде по света. Така че сравнението си остава валидно. Ако приемем, че в Русия има повече като процент “яки” нелиствани компании можем да вкараме корегиращ коефициент.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Няма значение това. Може би искаш да кажеш, че в Русия има средно повече нелиствани компании отколкото в останалите държави. Да сложим някакъв коригиращ фактор тогава, 2х или 3х.

            Дори и в този случай нещата не се променят много.

            добре дали е нужно да тръгвам да ти обяснявам че в държава в която валутата ти е резервна световна валута нещата са по различни от коя да е друга. Тук не става въпрос за ум, интелект, технологии и т.н
            Дет вика Путин в Давос американците изнасят най вече долари на което всички включително и американските журналисти се разсмяха с разбиране.
            Ама разбира се че нелистваните компании в Русия и не само в Русия са с много пъти повече. Това си има причина. Уолстрийт може да те направи милиярдер на думи за 1 час и да те остави на улицата в другия час. Вземи за пример семейните милиярдери в Германия дето продават Нурофен + другите 180 продукта дето продават които съм убеден че даже не си ги и чувал. Но те са стотици.

            да не говорим че аргумента ти в основата си няма смисъл....на никой не му дреме къде койлко милиярдера имало....на хартия

            Ето ти още един милиярдер - собственика на дроббокс...оня ден стана....и той. Къв е проблема. Една новина може да те направи такъв. Само че ако искаш да си вземеш милиярда ще видиш зор.

            Ако помниш и гоу про бяха милиярдери като гоу про след ипо то си се търгуваше на 90 $ по едно време

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

              Мъней много си наивен. Принципно с добронамерено чуство го казвам. Милиярдерите от ФОРБС са 1/100 .
              Нормално. Големите пари не обичат публичността. Даже биха платили солидна сума, за да избегнат такава.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Паричков - има логика в туй, дето казва Ив Макс. Най-яките работи в Русия не можеш си ги купи - като акции - или поне аз не знам отде - такива като Ростех например - дето ако беше публична и световно котирана компания, пред нея Лукойл щеше да изглежда некво жуже.
                Не само там. Никъде по света.

                Коментар


                • Паричков - има логика в туй, дето казва Ив Макс. Най-яките работи в Русия не можеш си ги купи - като акции - или поне аз не знам отде - такива като Ростех например - дето ако беше публична и световно котирана компания, пред нея Лукойл щеше да изглежда некво жуже.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Не, бре...да видя колко ще съм напред тази година ..щото няма да се абонирам
                    аха - това като вица

                    - Жена ми все като тръгне за мола и ми иска по 200-300 лв
                    - Че за какво ги харчи ?
                    - Не знам, никога не и давам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от d.j.T. Разгледай мнение

                      Бъфет все с блумберг прави пари
                      Не, бре...да видя колко ще съм напред тази година ..щото няма да се абонирам
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Няма значение това. Може би искаш да кажеш, че в Русия има средно повече нелиствани компании отколкото в останалите държави. Да сложим някакъв коригиращ фактор тогава, 2х или 3х.

                        Дори и в този случай нещата не се променят много.

                        Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        Мъней много си наивен. Принципно с добронамерено чуство го казвам. Милиярдерите от ФОРБС са 1/100 част сигурно от милиярдерите по света. И основно за да влезеш във ФОРБС е нужно да имаш публична компания в общия случай за да може някой да ти "оцени" активите. А в публичната компания ти нямаш пари ами имаш пазарна капитализация. Аз познавам един милиярдер например който не е във форбс и не е милиярдер по пазарна капитализация. Тая работа с пазарната капитализация ми прилича на времето като кредитните милионери у нас. Каже тръмп нещо ...и безос уж забогатявал или обеднявал с незнам си колко милиярда. Безос е милиярдер щото продава вече 5 та година ако не се лъжа планирано акции на Амазон всяка година а не щото Амазон се "оценява" към момента на толкова. Тая работа със ФОРБС е ентартаймънт работа. Като преди известно време публикуваха блокчейн милиярдерите. Колко от тях останаха милиярдери.....ако са продали? - вероятно повечето. Нищо че уж сега вече не са милиярдери.
                        Говоря за ФОРБС щото ти не можеш да имаш друга информация кой е милиярдер или милионер извън него.

                        загубих си времето да напиша това щото нямам нищо против теб дори и част от идеите ти....но имам против аргументите ти.
                        Квато и идея вярна да дадеш...ако изръсиш такъв аргумент пред някой сеньор от тебе в ъкъла си ще олекнеш вероятно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Пратих им mail да видим каква оферта ще дадат ...нали била персонална
                          Бъфет все с блумберг прави пари

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                            Bloomberg terminal
                            Пратих им mail да видим каква оферта ще дадат ...нали била персонална
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              В Русия има около 20 милиардера, които възбуждат въображението на хората. Но всички те взети заедно имат по-малко от Джеф Безос и Бил Гейтс. А Русия като цяло е една сравнително небогата страна ако гледаме средният БНП на глава от населението. Реално следно на човек са на нашето ниво.


                              Мъней много си наивен. Принципно с добронамерено чуство го казвам. Милиярдерите от ФОРБС са 1/100 част сигурно от милиярдерите по света. И основно за да влезеш във ФОРБС е нужно да имаш публична компания в общия случай за да може някой да ти "оцени" активите. А в публичната компания ти нямаш пари ами имаш пазарна капитализация. Аз познавам един милиярдер например който не е във форбс и не е милиярдер по пазарна капитализация. Тая работа с пазарната капитализация ми прилича на времето като кредитните милионери у нас. Каже тръмп нещо ...и безос уж забогатявал или обеднявал с незнам си колко милиярда. Безос е милиярдер щото продава вече 5 та година ако не се лъжа планирано акции на Амазон всяка година а не щото Амазон се "оценява" към момента на толкова. Тая работа със ФОРБС е ентартаймънт работа. Като преди известно време публикуваха блокчейн милиярдерите. Колко от тях останаха милиярдери.....ако са продали? - вероятно повечето. Нищо че уж сега вече не са милиярдери.
                              Говоря за ФОРБС щото ти не можеш да имаш друга информация кой е милиярдер или милионер извън него.

                              загубих си времето да напиша това щото нямам нищо против теб дори и част от идеите ти....но имам против аргументите ти.
                              Квато и идея вярна да дадеш...ако изръсиш такъв аргумент пред някой сеньор от тебе в ъкъла си ще олекнеш вероятно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Къде може да се види обобщена „масова“ информация за акции извън основните USA и EU пазари ???
                                Нещо от сорта на https://finviz.com , https://www.investing.com
                                В случая къде гледате руските акции ?
                                Bloomberg terminal

                                Коментар

                                Working...
                                X