IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Не знам как ще минете за институционални инвеститори, като тези неща се проверяват. Аз веднъж се писах институционален при JP Morgan AM за да взема достъп до едни документи. Те ми дадоха, но на следващия ден видяха, че съм сульо и ми отнеха достъпа
    за сериозните брокери може би има някакви определени процедури, но сега мисля във всеки бъкет може да кажеш, че искаш да те третират като професионален инвеститор и че се отказваш от всякаквите видове защити и гаранционни фондове
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

      Късите по-добре да са забранени докато не може да се купува, защото не можеш да ги затвориш. Аз между другото имам къса пут опция на един ETF и ми е много интересно дали ще си нарушат забраната. Ако ми я сетълнат с кеш май ще реализирам загуба.
      Не знам за проблем при затваряне на вече отворена позиция. Имах една къса, която си затворих след като поставиха ограничението.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

        Ако някой плаща за да чете тези парцали, нека сподели дали някъде в статията въобще се споменава, че са забранени и късите продажби.
        Абе поредната мръсна история.
        Късите по-добре да са забранени докато не може да се купува, защото не можеш да ги затвориш. Аз между другото имам къса пут опция на един ETF и ми е много интересно дали ще си нарушат забраната. Ако ми я сетълнат с кеш май ще реализирам загуба.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

          Излишно усилие.
          Като решат, че вече е време да се нахакаме в ЕТФ-ите, ще напишат 3-те странички и ще ни ги подадат, с извинение.
          Преди малко от iShares ми отговориха че не планират да правят KID за US ETF но могат да предложат подобни на https://www.ishares.com/uk
          Единствения смисъл да правят нов ETF вместо само KID, е ако сложат по-скъпи такси за управление
          Last edited by jori; 21.06.2018, 20:06.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Не знам как ще минете за институционални инвеститори, като тези неща се проверяват. Аз веднъж се писах институционален при JP Morgan AM за да взема достъп до едни документи. Те ми дадоха, но на следващия ден видяха, че съм сульо и ми отнеха достъпа
            Мисля че проблема е че сме retail, и че юридическо лице няма как да бъде retail. Може би дори едноличен търговец няма да го класифицират като retail.

            Коментар


            • Не знам как ще минете за институционални инвеститори, като тези неща се проверяват. Аз веднъж се писах институционален при JP Morgan AM за да взема достъп до едни документи. Те ми дадоха, но на следващия ден видяха, че съм сульо и ми отнеха достъпа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение
                Тук пише само за SPY
                https://www.bloomberg.com/news/artic...nger-an-option

                Дали ETF-ите на Вангард са забранани също?
                Ако някой плаща за да чете тези парцали, нека сподели дали някъде в статията въобще се споменава, че са забранени и късите продажби.
                Абе поредната мръсна история.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                  Може би трябва да направим някакво сдружение, което като юридическо лице ще има достъп до тези етф и от друга страна ще си делим разходи за счетоводство и абонамент
                  Излишно усилие.
                  Като решат, че вече е време да се нахакаме в ЕТФ-ите, ще напишат 3-те странички и ще ни ги подадат, с извинение.

                  Коментар


                  • Тук пише само за SPY
                    https://www.bloomberg.com/news/artic...nger-an-option

                    Дали ETF-ите на Вангард са забранани също?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от stat counter Разгледай мнение

                      Ако все пак ви изникнат някакви идеи, моля споделете.
                      Може би трябва да направим някакво сдружение, което като юридическо лице ще има достъп до тези етф и от друга страна ще си делим разходи за счетоводство и абонамент

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                        https://ibkr.info//article/2993
                        Положението е много зле. Новата регулация изисква всеки ETF да има Key Information Document, но американските ETF май не планират да предоставят такива.
                        Идеята уж била защита на retail клиентите, но реално се получава изключването им от най популярните ETF. Акциите май не са засегнати.
                        Алтернативата е да се ползват европейски ETF, но комисионните за сделки и може би управлението им е по-скъпо. А и едва ли предлагат и достъчно еднакви експозиции.
                        Според мен трябва да се упражни натиск тази регулация да падне, понеже ограничава европейските граждани само до европейски ETF, това е лобистко, а и много ETF вероятно нямат подходящ еквивалент.
                        Друг вариант е клиента да се класифицира като професионален.
                        Притежаваните ETF все пак могат да се продадат, само покупки са забранени.
                        Има софтуери които могат автоматично да правят тези документи, и едно универсално решение е да се разреши тези документи да не са съставени от мениджърите на ETF, или да се подписва някаква декларация че клиента настоява да си търгува без такъв документ. Тоя софтуер даже трябва европейския съюз да го предоставя, тези не си ли правят оценка на въздействието на законите, които приемат. За първи път поисках да не съм в европейския съюз - обмислям персонален брекзит.
                        Тези живеят в 19 век, мислят че европа поставя изисквания и светът ги изпълнява, но са в грешка, никой не му дреме. Между другото регулацията е от 2014 г. преди Тръмп - трябва да се обнови към новата реалност.
                        Зле е...
                        Питах ги дали имат някакви очаквания за разрешаване на ситуацията, ама нямат. Като се разрових из другите посредници някои са преустановили предлагането преди месеци, така че не се очаква да е скоро.
                        Иначе си абсолютно прав, че е лобистко. Ограждат се европейските инвеститори, но на големите все пак им се дава възможност да ги търгуват.

                        Иначе гледам има някакви алтернативи из Европа, но никога не съм ги проучвал. Освен това разнообразието и ликвидноста в УС са брутални.

                        Ако все пак ви изникнат някакви идеи, моля споделете.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                          тва къде го пише, кое не може да се търгува?
                          https://ibkr.info//article/2993
                          Положението е много зле. Новата регулация изисква всеки ETF да има Key Information Document, но американските ETF май не планират да предоставят такива.
                          Идеята уж била защита на retail клиентите, но реално се получава изключването им от най популярните ETF. Акциите май не са засегнати.
                          Алтернативата е да се ползват европейски ETF, но комисионните за сделки и може би управлението им е по-скъпо. А и едва ли предлагат и достъчно еднакви експозиции.
                          Според мен трябва да се упражни натиск тази регулация да падне, понеже ограничава европейските граждани само до европейски ETF, това е лобистко, а и много ETF вероятно нямат подходящ еквивалент.
                          Друг вариант е клиента да се класифицира като професионален.
                          Притежаваните ETF все пак могат да се продадат, само покупки са забранени.
                          Има софтуери които могат автоматично да правят тези документи, и едно универсално решение е да се разреши тези документи да не са съставени от мениджърите на ETF, или да се подписва някаква декларация че клиента настоява да си търгува без такъв документ. Тоя софтуер даже трябва европейския съюз да го предоставя, тези не си ли правят оценка на въздействието на законите, които приемат. За първи път поисках да не съм в европейския съюз - обмислям персонален брекзит.
                          Тези живеят в 19 век, мислят че европа поставя изисквания и светът ги изпълнява, но са в грешка, никой не му дреме. Между другото регулацията е от 2014 г. преди Тръмп - трябва да се обнови към новата реалност.
                          Last edited by jori; 21.06.2018, 14:18.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от stat counter Разгледай мнение
                            Гледам нашите приятели от Interactive спрели да предлагат американските ЕТФи на европейски клиенти. Пак доста издържаха.

                            Някакви идеи? Как може да се търгуват сега?
                            тва къде го пише, кое не може да се търгува?
                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • Гледам нашите приятели от Interactive спрели да предлагат американските ЕТФи на европейски клиенти. Пак доста издържаха.

                              Някакви идеи? Как може да се търгуват сега?

                              Коментар



                              • Nearly 100 years ago, a US fire-safety inspector called Benjamin Lee Whorf noticed something odd about the way factory workers handled oil drums.

                                The workers had been trained never to smoke near the drums to prevent explosions, yet accidents kept on happening and the engineers couldn’t work out why. But Whorf, who was not just a trained engineer but also an amateur anthropologist, had observed, without preconceptions, how the workers behaved in their everyday habitat. Eventually, he realised that while they were very careful around oil drums marked “full”, they kept on smoking around those drums marked “empty”. From a scientific point of view, this was crazy, since even empty oil drums contain fumes that can ignite. The problem was cultural: the word “empty” in western culture is usually associated with things that are boring and unimportant. Thus the empty drums were all too easy to ignore, along with the risks.

                                Коментар

                                Working...
                                X