IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мерси Ники ще ги разгледам.

    Ами Импе не знам махнах ги заради многото goodwill. дойче банк и wereldhave ми се струваха по-изгодни към момента ама явно съм сбъркал

    Коментар


    • Не съм фен на тек компаниите. Винаги имат много надути P/E сякаш ще са вечни даже много от тях даже са и на загуба.
      http://www.proflashgame.com

      Коментар


      • Бе на кой му пука за некво Букче?

        Или... някой от вас да не би да си има, а?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Ха-ха, готино. Интересно Майкрософт защо не го бяха вкарали още в началото във ФАНГ

          Мене леко ме е яд, че нямам Майкрософт, защото от поне две години си мисля, че може би трябва да взема и се се назландисвам


          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          След фейкбук фиаското вече няма фанг, има MAGA

          Microsoft
          Amazon
          Google
          Apple

          Коментар


          • След фейкбук фиаското вече няма фанг, има MAGA

            Microsoft
            Amazon
            Google
            Apple


            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Пип, тези сметки дето ги гледаш са толкова бошлав, че няма накъде

              Сега отвярам да видя аджеба колко е EPS-а на Гугъл. Ето тука се гледа: https://abc.xyz/investor/ тримесечие по тримесечие и ЕРS-а излиза $44.35. Като вземем за база цена на акцията от $1262 се получава p/e 28.46

              И това е без да се вади кеша на Гугъл, който почти 100млрд. в момента. Ако кеша, който е $140 на акция се извади, TTM p/e става по мои сметки 25.30 т.е. по-малко от половината на това, което директно цитираш от сайтчето

              Сериозно се съмнявам, че човек може да прави каквито и да било изводи от гледане на информация в подобни сайтове
              Възможно е, бърз копи/пейст направих оттам, не знам дали е вкл.последното епс, не претендирам за точност, ти следиш по отблизо.
              Иначе с 2 ръце имаш ъп от мене за това дето рече в другия пост.

              За мене един по-генералните изводи от вчерашния спад на Фейсбук е, че при тека трябва да се набляга повече на ЕТФ-ите

              Коментар


              • SoHо, винаги съм имал доста повече резерви към Фейсбук. Според мене при тях рискът от намалено ползване на платформата им е съвсем реална. Аз самият ползвам Фейсбук в пъти по-малко отколкото преди 5-6 подини. И повечето ми познати казват същото

                За мене един от по-генералните изводи от вчерашния спад на Фейсбук е, че при тека трябва да се набляга повече на ЕТФ-ите


                Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                Както вече ти писах уловката е как ще заложиш очакваният ръст а какво правим ако има криза и вместо ръст имаме спад на печалбата защото и този момент ще дойде. Това което се случва в момента с фейса имам в предвид въпреки че може да си измислят причина да го надуят отново ако искат партито да продължава.
                Очакванията са красотата на борсата и когато тези очаквания станат прекалено високи е време е да си нащрек от къде ще дойде бухалката
                Last edited by Money; 26.07.2018, 16:37.

                Коментар


                • Пип, тези сметки дето ги гледаш са толкова бошлав, че няма накъде

                  Сега отвярам да видя аджеба колко е EPS-а на Гугъл. Ето тука се гледа: https://abc.xyz/investor/ тримесечие по тримесечие и ЕРS-а излиза $44.35. Като вземем за база цена на акцията от $1262 се получава p/e 28.46

                  И това е без да се вади кеша на Гугъл, който почти 100млрд. в момента. Ако кеша, който е $140 на акция се извади, TTM p/e става по мои сметки 25.30 т.е. по-малко от половината на това, което директно цитираш от сайтчето

                  Сериозно се съмнявам, че човек може да прави каквито и да било изводи от гледане на информация в подобни сайтове
                  Last edited by Money; 26.07.2018, 16:13.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                    Market Cap






                    869.459B
                    PE Ratio (TTM) 54.02
                    SoHo, като смяташ Ц/П мисля, че е редно най-малкото да извадиш глобата от 5 млрд. освен ако не очакваш да се повтаря периодически

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Alphabet:

                      The shares still look reasonably priced at about 26 times estimated 2019 earnings of $48 a share—which includes the company’s significant stock-based compensation expense, now running at rate of more than $9 billion annually, or about $100,000 for each of the company’s 89,000 employees. Alphabet’s annual stock comp is running at about $10 a share. Many tech companies encourage investors to strip out that very real expense, but Alphabet doesn’t.

                      The earnings include more than $3 a share in annual losses from the company’s valuable “Other Bets” businesses like Waymo, the leading developer of autonomous driving technology. Alphabet also is sitting on $98 billion of net cash and equivalents, or nearly $140 per share. Adjust for the Other Bets losses and the cash, and the effective 2019 price/earnings ratio is closer to 22.
                      Looks reasonably overpriced....

                      Alphabet Inc's EV-to-EBITDA for today is 20.25.
                      During the past 13 years, the highest EV-to-EBITDA of Alphabet Inc was 39.50. The lowest was 9.10. And the median was 14.90

                      Alphabet Inc's P/E ratio for today is 54.80.
                      During the past 13 years, the highest P/E Ratio of Alphabet Inc was 66.23. The lowest was 16.51. And the median was 28.41

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Alphabet:

                        The shares still look reasonably priced at about 26 times estimated 2019 earnings of $48 a share—which includes the company’s significant stock-based compensation expense, now running at rate of more than $9 billion annually, or about $100,000 for each of the company’s 89,000 employees. Alphabet’s annual stock comp is running at about $10 a share. Many tech companies encourage investors to strip out that very real expense, but Alphabet doesn’t.

                        The earnings include more than $3 a share in annual losses from the company’s valuable “Other Bets” businesses like Waymo, the leading developer of autonomous driving technology. Alphabet also is sitting on $98 billion of net cash and equivalents, or nearly $140 per share. Adjust for the Other Bets losses and the cash, and the effective 2019 price/earnings ratio is closer to 22.
                        Market Cap










                        869.459B
                        PE Ratio (TTM) 54.02

                        Както вече ти писах уловката е как ще заложиш очакваният ръст а какво правим ако има криза и вместо ръст имаме спад на печалбата защото и този момент ще дойде. Това което се случва в момента с фейса имам в предвид въпреки че може да си измислят причина да го надуят отново ако искат партито да продължава.
                        Очакванията са красотата на борсата и когато тези очаквания станат прекалено високи е време е да си нащрек от къде ще дойде бухалката

                        Коментар


                        • Alphabet:

                          The shares still look reasonably priced at about 26 times estimated 2019 earnings of $48 a share—which includes the company’s significant stock-based compensation expense, now running at rate of more than $9 billion annually, or about $100,000 for each of the company’s 89,000 employees. Alphabet’s annual stock comp is running at about $10 a share. Many tech companies encourage investors to strip out that very real expense, but Alphabet doesn’t.

                          The earnings include more than $3 a share in annual losses from the company’s valuable “Other Bets” businesses like Waymo, the leading developer of autonomous driving technology. Alphabet also is sitting on $98 billion of net cash and equivalents, or nearly $140 per share. Adjust for the Other Bets losses and the cash, and the effective 2019 price/earnings ratio is closer to 22.

                          Коментар


                          • Либерасти, но доста спомогнаха с фейк нюз за победата на консервастите

                            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            Maлко им е на тия крастави либерасти....fakebook.

                            http://www.foxnews.com/politics/2018...es-course.html

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                              За ФБ се оказа много прав. Надолу с 20%
                              Maлко им е на тия крастави либерасти....fakebook.

                              http://www.foxnews.com/politics/2018...es-course.html

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
                                Модератора може ли да ме баннеш за постоянно. Не си знам маила.
                                Наздраве,...
                                и аз имах такива среднощни желания
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X