IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тези числа май не са верни... Защото виж тука частният дълг го дават да е 203% от БНП. Предполагам, че това е с изключен дълг на финансовия сектор:

    https://tradingeconomics.com/united-...te-debt-to-gdp


    Освен това, по-важно е каква е лихвата по дълга, процентът от дохода, който отива за погасяване на дълг и кога е падежът на дълга. Неща, за които съм писал доста, и които ако се погледнат в тази светлина не изглеждат никак зле. Най-малкото трябва да погледнеш, че дългът на домакинствата е спаднал в сравнение с 2007, че падежът на корпоративния дълг е средно след 17 години и че корпоративният сектор като цяло е плувнал в кеш. А също, че процентът от дохода на домакинствата, който отива за погасяване на дълг е на рекордно ниско ниво от 1980г. насам

    А да не говорим, че доста значителна част от държавния дълг се държи от Феда. Т.е. държавата, един вид, дължи сама на себе си

    Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение



    Практически 1957 година общия дълг е най- нисък за последните 100 години даже и от преди това, 140 процента . И най- високото ниво на държавния дълг от 120 процента отговаря на най - ниското ниво на частния от 40 процента .Сега обаче си имаме дълг 350 - 400 процента. А общата глобална задлъжнялост спрямо 29 година ,,графика нема,, със сигурност много по- голяма в процентно отношение.
    Last edited by Money; 23.08.2018, 12:05.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Мале-мале - днес Билитончето потвърди обвиненията ми в кенгурство - стартира със спад процент и половина, финишира с ръст над 4%...
      Ся пък - над 3% надолулу - баси.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Даже и по-ниски от 3% съм ги предвиждал



        23.09.2017, 13:35

        При една доходност на 10г ДЦК от 2.35-2.6%, примерно за 2018
        , как може да се прецени каква е "честната" цена на акциите? Трудно е да се каже. Като се има предвид очаквания ръст на печалбите от 10% за 2017 и 2018, ниските лихви, ниски инфлационни очаквания, и моментума, както и това, че повечето американски фондове са всъщност underinvested в акции, защо пък да не се вдигнат на 3000?

        Аз лично имах таргет за 10г. ДЦК от 2.5-2.7% за края на годината и СиП 2350. Обаче нещата не се развиват баш така. Лихвите падат, акциите нагоре.

        Между другото бика на 50-те години го изпускат почти всички: и фондовете и домакинствата. Всички тогава са били песимисти за икономиката и акциите. Държавният дълг също е бил огромен, по-голям и от сегашните нива като процент от БНП.


        Практически 1957 година общия дълг е най- нисък за последните 100 години даже и от преди това, 140 процента . И най- високото ниво на държавния дълг от 120 процента отговаря на най - ниското ниво на частния от 40 процента .Сега обаче си имаме дълг 350 - 400 процента. А общата глобална задлъжнялост спрямо 29 година ,,графика нема,, със сигурност много по- голяма в процентно отношение.
        Last edited by Todor Sabev; 23.08.2018, 10:56.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          А, ето. Тука в началото на 2017 съм мислил, че ще са поне на 3% в края на 2017, че даже и в диапазона 3.25-3.50%
          OК бе френд, може да не си бил ти, мина време.
          Просто помня че някой се бе изхвърлил че ще стигнат по 10г 5-6% лихвите.

          Друго по ме притеснява мен. Забелязвам напоследък един едва ли не консенсус отвсякъде че следващата рецесия ще цъфне някъде 20-21г ( вкл и моя милост) А когато доста народ мисли еднакво - обикновено не става баш така.

          Коментар


          • Fed frets over ability to fight next recession


            Fed staff found that there was a meaningful risk that the central bank will be forced to cut rates to near-zero levels within the next decade, and their analysis suggested unconventional tools such as asset purchases would likely have limited effects in battling the initial downturn, the minutes recorded.

            ...

            The minutes made it clear that trade tensions are the biggest worry on the immediate horizon. Most participants, the record said, “expressed the view that an escalation in international trade disputes was a potentially consequential downside risk for real activity”. The complex nature of trade issues could make it particularly difficult to determine the right policy response.

            Коментар


            • А, ето. Тука в началото на 2017 съм мислил, че ще са поне на 3% в края на 2017, че даже и в диапазона 3.25-3.50%

              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

              За лихвите има две възможности:
              1. По-вероятно икономиката да продължи да се възстановява и лихвите да се вдигат още. Виждам ги поне на 3%. Може и 3.25-3.5% в края на годината.
              2. По-малко вероятен сценарий е нещата да тръгнат на зле и лихвите да паднат.

              Според мене и в двата случая не е много вероятно акциите да се сринат, макар и по различни прични.
              08.01.2017, 18:17
              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Що така, вече ти се види скъпичък ?
              Особено след като 10Y трежърито скочи 70% и още се чака....

              А къде виждаш лихвите и зеления към края на годината ?
              За лихвите има две възможности:
              1. По-вероятно икономиката да продължи да се възстановява и лихвите да се вдигат още. Виждам ги поне на 3%. Може и 3.25-3.5% в края на годината.
              2. По-малко вероятен сценарий е нещата да тръгнат на зле и лихвите да паднат.

              Според мене и в двата случая не е много вероятно акциите да се сринат, макар и по различни прични.

              Коментар


              • Даже и по-ниски от 3% съм ги предвиждал

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Аз прилагам един "метод" на чисто историческо сравняване и за мене ситуацията сега е най-близка до годините след 1929г. Лихвите тогава падат на исторически супер ниско ниво и остават там в продължение на близо 20г. с помощта на Феда, който купува огромно за времето си количество трежърис по време на войната.

                Нормализирането почва чак през 1952г. А лихвите по 10г. ДЦК тръгват много плахо и плавно нагоре. Истинското нормализиране идва чак към 1960г. Ако сега нещата се развият по същия начин, лихвите ще си останат сравнително ниски. При това положение акциите могат да си останат "безалтернативен" клас активи за инвестиране още 6-7 и повече години.

                При една доходност на 10г ДЦК от 2.35-2.6%, примерно за 2018, как може да се прецени каква е "честната" цена на акциите? Трудно е да се каже. Като се има предвид очаквания ръст на печалбите от 10% за 2017 и 2018, ниските лихви, ниски инфлационни очаквания, и моментума, както и това, че повечето американски фондове са всъщност underinvested в акции, защо пък да не се вдигнат на 3000?

                Аз лично имах таргет за 10г. ДЦК от 2.5-2.7% за края на годината и СиП 2350. Обаче нещата не се развиват баш така. Лихвите падат, акциите нагоре.

                Между другото бика на 50-те години го изпускат почти всички: и фондовете и домакинствата. Всички тогава са били песимисти за икономиката и акциите. Държавният дълг също е бил огромен, по-голям и от сегашните нива като процент от БНП.
                23.09.2017, 13:35

                При една доходност на 10г ДЦК от 2.35-2.6%, примерно за 2018
                , как може да се прецени каква е "честната" цена на акциите? Трудно е да се каже. Като се има предвид очаквания ръст на печалбите от 10% за 2017 и 2018, ниските лихви, ниски инфлационни очаквания, и моментума, както и това, че повечето американски фондове са всъщност underinvested в акции, защо пък да не се вдигнат на 3000?

                Аз лично имах таргет за 10г. ДЦК от 2.5-2.7% за края на годината и СиП 2350. Обаче нещата не се развиват баш така. Лихвите падат, акциите нагоре.

                Между другото бика на 50-те години го изпускат почти всички: и фондовете и домакинствата. Всички тогава са били песимисти за икономиката и акциите. Държавният дълг също е бил огромен, по-голям и от сегашните нива като процент от БНП.

                Коментар


                • Пък и високи, високи, колко да са били високи тези числа, като аз очаквам ниски лихви с много плавно вдигане нагоре. Което е и причината да не смятам, че акциите са надценени


                  Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Според мене до скоро пазарът беше калкулирал сравнително бързо нормализиране на лихвите. Но сега започва да калкулира много по-бавно качване на бенчмарк възвращемостта. Също така, до скоро пазарът беше калкулирал много висок риск глобалната икономика да потъне от знайни и незнайни фактори. В крайна сметка, излизането от едно депресивно състояние на икономиката не е лесна задача. Сега обаче пазарът е по-позитивно настроен.

                  Освен това пазарът, като гледа примерно форуърд съотношението Ц/П не взима за бенчмарк 14 с референтен период последните 10г. или последните 100г., а по-скоро последните 20-25г. При което средното форуърд Ц/П е 15.8-15.9. От тази гледна точка и предвид ниските лихви за дълго, пазарът на акции не изглежда да е надценен.

                  Ако всички (или само някои от) тези предположения се окажат грешни тогава съм съгласен, че пазарът ще тръгне стремително надолу.

                  Що се отнася до риска от ядрена война, предният път когато светът е бил на ръба на катастрофата е Кубинската криза от 1962. Наскоро четох, че акциите тогава почти не помръдват. Пазарът не се интересува от "глупости".

                  10.10.2017, 23:46
                  Според мене до скоро пазарът беше калкулирал сравнително бързо нормализиране на лихвите. Но сега започва да калкулира много по-бавно качване на бенчмарк възвращемостта. Също така, до скоро пазарът беше калкулирал много висок риск глобалната икономика да потъне от знайни и незнайни фактори. В крайна сметка, излизането от едно депресивно състояние на икономиката не е лесна задача. Сега обаче пазарът е по-позитивно настроен.

                  Освен това пазарът, като гледа примерно форуърд съотношението Ц/П не взима за бенчмарк 14 с референтен период последните 10г. или последните 100г., а по-скоро последните 20-25г. При което средното форуърд Ц/П е 15.8-15.9. От тази гледна точка и предвид ниските лихви за дълго, пазарът на акции не изглежда да е надценен.

                  Ако всички (или само някои от) тези предположения се окажат грешни тогава съм съгласен, че пазарът ще тръгне стремително надолу.

                  Що се отнася до риска от ядрена война, предният път когато светът е бил на ръба на катастрофата е Кубинската криза от 1962. Наскоро четох, че акциите тогава почти не помръдват. Пазарът не се интересува от "глупости".

                  Коментар


                  • Пип, тея високи числа не си ги спомням, но ако е било така трябва да съм го казал преди доста време. Щото виж какво съм писал ноември месец миналата година

                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Изгледите за пазара на облигации стават все по-мрачни, но не защото лихвите ще се вдигнат, а защото няма да се вдигнат. Интересно мнение:

                    https://www.bloomberg.com/view/artic...d-rate-markets
                    04.11.2017, 10:23
                    Изгледите за пазара на облигации стават все по-мрачни, но не защото лихвите ще се вдигнат, а защото няма да се вдигнат. Интересно мнение:

                    https://www.bloomberg.com/view/artic...d-rate-markets

                    Коментар


                    • Мале-мале - днес Билитончето потвърди обвиненията ми в кенгурство - стартира със спад процент и половина, финишира с ръст над 4%...

                      Ного яко дивидентченце - 0.63 зеленички на акцийка.



                      Манцев - туканка ли си, брат?

                      Абе, в статията, посветена на днешният борсов ден в Европа, пише, че твоите любими Берачи, били най-големият ПРОИЗВОДИТЕЛ на сьомга на света... вярно ли я произвеждат някъде, а не я улавят в морето?
                      Last edited by Императорът; 22.08.2018, 20:08. Причина: Мале-е-е-е, мале...
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Broken down by region, for the US, Goldman reduce its end-2018 forecast for the 10-year Treasury yield to 3.10% from 3.25% and lowered the cycle peak amount by 20bp to 3.4%. The revision to U.S. forecasts reflect decrease anticipations for term premium recovery, now forecast to raise by 30bp-40bp. Goldman’s clarifies that its Fed get in touch with is unchanged, with a further 6 hikes predicted, a single for every quarter until the fed cash rate reaches a vary of 3.25% to 3.5%.
                        Мишо, аз ти рекох че и 3.5 няма мине, ма ти йок - някакви големи числа поднасяше.

                        Коментар


                        • 10y-2y вече 0.22 - най ниското ниво от 11г...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Днес гледам, че в Берлин са изтъргувани цели 249 акции на IBM. И това от нула вчера. Голям ръст на обема на търговия, голямо нещо...


                            IBM:BER
                            Actions
                            • PRICE (EUR) 127.34
                            • TODAY'S CHANGE -0.49 / -0.38%
                            • SHARES TRADED 249.00
                            • 1 YEAR CHANGE 7.10%
                            • BETA 0.8648
                            Data delayed at least 15 minutes, as of Aug 21 2018 11:03 BST.


                            Мисля, че Франфурт е най-ликвидна
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Ха-ха-ха-ха-ха (или по-скоро: мале-мале-мале-мале) ти това СЕРИОЗНО ли го говориш?

                              Първо - ако "изритат" президентът, както се изразяваш - това може да доведе и до гражданска война в САЩ - защото нормалните хора няма да се примирят толкова лесно, ако някакви узурпатори и превратчици свалят със сила първият от много години президент, който защитава ТЯХ и се бори за ТЯХ, вместо за вътредържавните и външни паразити.
                              Второ - ти не осъзнаваш ли, че пазарите вървят нагоре - и са толкова стабилни дори при негативни новини (дори за цели търговски войни между САЩ и между други суперсили) - ИМЕННО ЗАРАДИ ТРЪМП?

                              Както напомних в една статия тука преди малко - по времето на жалкият обонго пазарите пропадаха заради какви ли не - понякога абсурдни причини. Издъни се някаква европейска автомобилна компания - Дау Джоунс пада с ПЕТНАЙСЕТ процента за минути - да не говорим за сътресенията по цял свят. Някаква бамка в Европа извади лош отчет, пак светът се срива.... Ябълчицата извади отчет - хем с ръст на продажби и печалба - ама пак пазарите пропадат, щото ръстът бил по-малък отколкото им се искало на инвеститорите?
                              Всяка година - януари-февруари - пазарите се продънваха надолулу - просто ей-така - по традиция и без видима причина !!!

                              А сега - Доналдът води цели ВОЙНИ - да - търговски - ама за инвеститорите това е по-страшно - обявява огромни мита - знаем какво става - и какво? Пазарите се залюлеят малко - и пак се възстановяват за 3-4 дни... ако глупавият обонго бе обявил търговска война на Китай, на ЕС, нежели на двете заедно - сигурно щеше да стане световна катастрофа и пазарите така да се продънят, че Осма година да ни се види приказка !!!

                              Не можете ли да проумеете това очевидно нещо ????

                              Просто не го разбирам - мисля си, че някои хора са дотолкова с негативна предразсъдъчна нагласа към този велик мъж, че отказват да видят дори най-очевидните неща, които са им под цифките - близо две години вече !!!
                              явно не си гледал последния епизод на Last Week Tonight - колко тъп трябва да си за да си избереш експерта по търговия през амазон?!

                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Ще влязат те в акции, ама точно когато ще идва края на този суперцикъл...

                                Ако Тръмпито го изритат (дай боже по-скоро), ще има нови неподозирани върхове в следващите 7-8 години (след кратък и лек мечи пазар, който идва скоро). Чак тогава акциите ще им се видят евтини и сигурна инвестиция
                                Ха-ха-ха-ха-ха (или по-скоро: мале-мале-мале-мале) ти това СЕРИОЗНО ли го говориш?

                                Първо - ако "изритат" президентът, както се изразяваш - това може да доведе и до гражданска война в САЩ - защото нормалните хора няма да се примирят толкова лесно, ако някакви узурпатори и превратчици свалят със сила първият от много години президент, който защитава ТЯХ и се бори за ТЯХ, вместо за вътредържавните и външни паразити.
                                Второ - ти не осъзнаваш ли, че пазарите вървят нагоре - и са толкова стабилни дори при негативни новини (дори за цели търговски войни между САЩ и между други суперсили) - ИМЕННО ЗАРАДИ ТРЪМП?

                                Както напомних в една статия тука преди малко - по времето на жалкият обонго пазарите пропадаха заради какви ли не - понякога абсурдни причини. Издъни се някаква европейска автомобилна компания - Дау Джоунс пада с ПЕТНАЙСЕТ процента за минути - да не говорим за сътресенията по цял свят. Някаква бамка в Европа извади лош отчет, пак светът се срива.... Ябълчицата извади отчет - хем с ръст на продажби и печалба - ама пак пазарите пропадат, щото ръстът бил по-малък отколкото им се искало на инвеститорите?
                                Всяка година - януари-февруари - пазарите се продънваха надолулу - просто ей-така - по традиция и без видима причина !!!

                                А сега - Доналдът води цели ВОЙНИ - да - търговски - ама за инвеститорите това е по-страшно - обявява огромни мита - знаем какво става - и какво? Пазарите се залюлеят малко - и пак се възстановяват за 3-4 дни... ако глупавият обонго бе обявил търговска война на Китай, на ЕС, нежели на двете заедно - сигурно щеше да стане световна катастрофа и пазарите така да се продънят, че Осма година да ни се види приказка !!!

                                Не можете ли да проумеете това очевидно нещо ????

                                Просто не го разбирам - мисля си, че някои хора са дотолкова с негативна предразсъдъчна нагласа към този велик мъж, че отказват да видят дори най-очевидните неща, които са им под цифките - близо две години вече !!!
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X