IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от scaramouche Разгледай мнение

    Какво му е на Бъфет. Купил е последното тримесечие на 2017 и е с 47% нагоре. Купува и 1 и 2 тримесечие на 2018 и съответно е с 11% и 7% нагоре. Разбира се, че няма безгрешни хора, важно обаче е крайния резултат.


    Иначе и аз избягвам фармациите, не ги разбирам, при мен те са повече хазарт от колкото инвестиция, но от време на време купувам някоя краткосрочно (спекулативно). В момента имам NBIX, а тези дни влязох в CBIO. В началото на годината купих KPTI, но ги продадох.
    Че какво им е на хапчевите? - Хубав бизнес - хората обичат да ядат хапчета... а и хапчетата са по-зарибяващи и от шоколадови бонбонки.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • DJ Тръмп май иска да удари американската икономика там, където й е силата, за да помогоне (уж!) на индустриите от миналото



      US technology companies have issued a last-ditch appeal to the Trump administration to protect key products from being included on a list of $200bn in new tariffs on Chinese imports, as fears in corporate America over the escalating trade war with Beijing increase.

      Cisco, Dell, Hewlett Packard Enterprise and Juniper Networks said in a joint letter to US trade representative Robert Lighthizer that tariffs on networking equipment would raise prices for consumers and delay investments — possibly leading to job losses for workers and reduced dividends for shareholders.

      The joint move marks a departure from the approach taken by most large US companies, few of whose leaders have spoken out directly against the administration’s trade policy.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        , както и в преценката на Бъфет
        но него не мога да го мисля....
        Какво му е на Бъфет. Купил е последното тримесечие на 2017 и е с 47% нагоре. Купува и 1 и 2 тримесечие на 2018 и съответно е с 11% и 7% нагоре. Разбира се, че няма безгрешни хора, важно обаче е крайния резултат.


        Иначе и аз избягвам фармациите, не ги разбирам, при мен те са повече хазарт от колкото инвестиция, но от време на време купувам някоя краткосрочно (спекулативно). В момента имам NBIX, а тези дни влязох в CBIO. В началото на годината купих KPTI, но ги продадох.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Teva - след последните новини се съмнявам, че бизнес моделът и ще проработи ...., както и в преценката на Бъфет
          но него не мога да го мисля....бахти как се измъкнах за втори път по терлици и то без загуба . Никога повече няма да пипна фармации - развалиха ми съня ...от миналата есен ги влачих....
          п.с. въпреки това мисля, че този месец може сериозно да отскочи предвид очакваното одобрение на дългоочакваната панацея за мигрена ...да ама АКО и докога ще я рутят ...Не е за мен.
          Някой търгува ли я ?
          Сигур си попаднал на смотана фармация Аз като казвам, че чичикът Уорън тоже си прави грешките, туканка 38 човека ми наскачаха, че ного съм си вирил цифката. Аз пък от моите фармации съм доволен: Гъската - лека капиталова загуба, но тлъсти дивиденти, Pfizer по-слабички дивиденти, но могъщ капиталов ръст, Sanofi за 4 месеца - тоже добре дръпна нагоре... Така че хапчевите не са лоши... Просто другият път си купи по-секси компании.. земи си Гъски да цоцаш дивидентчета
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Teva - след последните новини се съмнявам, че бизнес моделът и ще проработи ...., както и в преценката на Бъфет
            но него не мога да го мисля....бахти как се измъкнах за втори път по терлици и то без загуба . Никога повече няма да пипна фармации - развалиха ми съня ...от миналата есен ги влачих....
            п.с. въпреки това мисля, че този месец може сериозно да отскочи предвид очакваното одобрение на дългоочакваната панацея за мигрена ...да ама АКО и докога ще я рутят ...Не е за мен.
            Някой търгува ли я ?
            Last edited by Protokol; 06.09.2018, 20:02.
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Не, но 50% от юристите никога не са писали пледоарии и не са пледирали пред съда

              Иначе аз съм навит - поне в нашата държава - садиите-човеци да бъдат заменени от роботчета. Всеки ден се вбесявам, като чета как садии НЕ прилагат законите.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Не, но 50% от юристите никога не са писали пледоарии и не са пледирали пред съда

                Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                Но не и плеодариите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Доста голяма част от юридическа работа е хамалогия и може да се автоматизира

                  https://www.technologyreview.com/s/6...aking-up-jobs/
                  Но не и плеодариите.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Доста голяма част от юридическа работа е хамалогия и може да се автоматизира

                    https://www.technologyreview.com/s/6...aking-up-jobs/

                    Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Няма, бе - ти чувал ли си за роботче-мошшшшшеник?
                    Last edited by Money; 05.09.2018, 21:48.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
                      Largest Weekly Put vs Call Skew Changes
                      Tkr | Company |IV90%|IV110%| tile* |06/29| 06/22|Change|

                      NKTR |NEKTAR THERAPEUT|85.12| 78.05| 86.92| 7.06| -9.71| 16.77|

                      The following table shows the largest weekly
                      changes in the 90%-110% skew spread, a measure of how expensive
                      puts, or bearish bets, are relative to calls. The data was
                      calculated using 30-day implied volatility of S&P 500 companies.
                      The stocks in the screen had a daily average of more than 500
                      contracts trading in the past 20 days and an open interest of
                      more than 10,000 options, according to data as of June 29
                      compiled by Bloomberg. To see the skew data from the Bloomberg
                      Function: IBM US <EQUITY> GV <GO>, or use the attached screen for selections
                      97 <GO>.


                      selling puts with strike 42...
                      Искам да напомя това мнение. Искам да обърнете внимание и къде е цената днес и че съм се набутал сега и масивно с колове страик 80 due sep 2019

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        https://finviz.com/quote.ashx?t=NSU&ty=c&ta=1&p=d


                        Пинтии чайници, можеха вместо 6 канадски да кихнат 6 уса $, по близо до потенциала, ама на....
                        Това са некви дигърчета ли? Кожата им - не се търгуват на Ксетрата
                        Last edited by RUBLA; 05.09.2018, 19:48.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • https://finviz.com/quote.ashx?t=NSU&ty=c&ta=1&p=d


                          Пинтии чайници, можеха вместо 6 канадски да кихнат 6 уса $, по близо до потенциала, ама на....
                          Last edited by RUBLA; 05.09.2018, 19:48. Причина: Спазвайте добрия тон!

                          Коментар


                          • Няма, бе - ти чувал ли си за роботче-мошшшшшеник?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Импе, при адвокатчетата може да стене същото


                              Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение



                              "Негодници на негодниците: Ако не ви се учи и не щете да ставате адвокатчета, можете още сега да си ходите и да станете шлосерчета. Сега все още се търсят шлосерчета. Но-о-о... рано или късно при вас ще дойде някое роботче и ще ви каже: "Изпратиха ме да заема Вашето работно място. Аре, сър - ЧУПКА !!!" Тогава ще си спомните за мен, но ще бъде късно."

                              Така често поучавам моите ученици.

                              Иначе аз съм навит роботчетата да заменят моите миньорчета, за да не им плащам заплати.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Това ще освободи ресурс за производство на други неща или други услуги. Примерно в щатите сега има повече йога инструктори отколкото миньори

                                Ако малкото останали миньори се заместят с роботи, пак ще има също толкова въглища, но ще има още повече йога инструктори


                                "Негодници на негодниците: Ако не ви се учи и не щете да ставате адвокатчета, можете още сега да си ходите и да станете шлосерчета. Сега все още се търсят шлосерчета. Но-о-о... рано или късно при вас ще дойде някое роботче и ще ви каже: "Изпратиха ме да заема Вашето работно място. Аре, сър - ЧУПКА !!!" Тогава ще си спомните за мен, но ще бъде късно."

                                Така често поучавам моите ученици.

                                Иначе аз съм навит роботчетата да заменят моите миньорчета, за да не им плащам заплати.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X