IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Всички говорите за край на кредитният цикъл. Обаче някой може ли да ми даде дефиниция какво означава това? Имам странното усещане, че всички са забравили старата формула M*V=P*Q Много интересна е тази графика https://fred.stlouisfed.org/series/M2V Възможно ли е кредитният цикъл да е Бил 1999 и да е свършил някъде 2014-2016 г.? Тоест възможно ли е това да е едва началото а не краят. Много интересно би се насложило и с графика на дългосрочните лихви в САЩ. Всички във форума са убедени, че идва край. Това определено не е пазарна психология предвещаваща срив. Същото беше и 2015 и 2016 г. За мен текущата ситуация много прилича на тази от 2015 г. Лично аз обичам да опростяване нещата до това, което си въобразявам, че е тяхната същност. Затова съм си измислил някои елементарни правила.
    1. Всичко зависи от това дали парите се движат от периферията към центъра или от центъра към периферията.
    2. Финансова криза в центъра става световна.
    3. Криза в периферията не може да стане криза на центъра.
    4. В случай, че криза в периферията предизвика криза на центъра, то предизвикалата я държава се превръща в нов център.
    Според мен нещата са си очаквани и прости. Изтегляне на пари от ФЕД, което води до потоци от периферията към центъра. Това удря пазарите във периферията и качва значително волатилността в центъра. Забележете как въпреки целият Хейт пазарите в САЩ си направиха връх а в периферията си беше гадост. Та за мен просто трябва да се изчака капитулацията в периферията и този път бих си взел експозиция към имърджинг маркетс и къмодитис. Януари 2016 бях фен на фанговете, но сякаш този път ще предпочетат къмодитис. Та такива общи разсъждения. Лично аз не вярвам капитулацията при къмодитис и имърджинг маркетс да стане преди пролет -лято 2019 г. Та това са общи разсъждения, които не са препоръка за абсолютно нищо. Един вид лаф да става.
    Всичко е възможно, но аз съм предубеден към предвижданията за бъдещето.
    “It's tough to make predictions, especially about the future.” – Yogi Berra

    От различни посоки имаме влошаване на пазарната среда в последно време – Увеличаващи се лихви, Разтоварване на баланса от FED, в следствие на двете имаме увеличаващ долар, което удря Emerging Markets (периферията), Деливъридж в Китай (който е най-големия потребител на къмодитис) след избирането на президента и не на последно място налагането на мита от САЩ. Капиталите се местят към центъра, което се вижда ясно. Тази година единствено US пазара беше на положителна територия преди разпродажбите последните седмици. Засега резултатите на компаниите бият очакванията, което е инерционен ефект от голямата ликвидност през последните години, но и това рано или късно ще се влоши.
    От друга страна и аз мисля, че все още не сме видели края на бул маркета в US, но ако не видя възстановяване в следващите няколко седмици/месеци съм с едно наум.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Всички говорите за край на кредитният цикъл. Обаче някой може ли да ми даде дефиниция какво означава това? Имам странното усещане, че всички са забравили старата формула M*V=P*Q Много интересна е тази графика https://fred.stlouisfed.org/series/M2V Възможно ли е кредитният цикъл да е Бил 1999 и да е свършил някъде 2014-2016 г.? Тоест възможно ли е това да е едва началото а не краят. Много интересно би се насложило и с графика на дългосрочните лихви в САЩ. Всички във форума са убедени, че идва край. Това определено не е пазарна психология предвещаваща срив. Същото беше и 2015 и 2016 г. За мен текущата ситуация много прилича на тази от 2015 г. Лично аз обичам да опростяване нещата до това, което си въобразявам, че е тяхната същност. Затова съм си измислил някои елементарни правила.
      1. Всичко зависи от това дали парите се движат от периферията към центъра или от центъра към периферията.
      2. Финансова криза в центъра става световна.
      3. Криза в периферията не може да стане криза на центъра.
      4. В случай, че криза в периферията предизвика криза на центъра, то предизвикалата я държава се превръща в нов център.
      Според мен нещата са си очаквани и прости. Изтегляне на пари от ФЕД, което води до потоци от периферията към центъра. Това удря пазарите във периферията и качва значително волатилността в центъра. Забележете как въпреки целият Хейт пазарите в САЩ си направиха връх а в периферията си беше гадост. Та за мен просто трябва да се изчака капитулацията в периферията и този път бих си взел експозиция към имърджинг маркетс и къмодитис. Януари 2016 бях фен на фанговете, но сякаш този път ще предпочетат къмодитис. Та такива общи разсъждения. Лично аз не вярвам капитулацията при къмодитис и имърджинг маркетс да стане преди пролет -лято 2019 г. Та това са общи разсъждения, които не са препоръка за абсолютно нищо. Един вид лаф да става.
      you miss too much points. thanks for the effort but to put it in not very political feedback: your analysis is useless (no personal offence)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Всички говорите за край на кредитният цикъл. Обаче някой може ли да ми даде дефиниция какво означава това? Имам странното усещане, че всички са забравили старата формула M*V=P*Q Много интересна е тази графика https://fred.stlouisfed.org/series/M2V Възможно ли е кредитният цикъл да е Бил 1999 и да е свършил някъде 2014-2016 г.? Тоест възможно ли е това да е едва началото а не краят. Много интересно би се насложило и с графика на дългосрочните лихви в САЩ. Всички във форума са убедени, че идва край. Това определено не е пазарна психология предвещаваща срив. Същото беше и 2015 и 2016 г. За мен текущата ситуация много прилича на тази от 2015 г. Лично аз обичам да опростяване нещата до това, което си въобразявам, че е тяхната същност. Затова съм си измислил някои елементарни правила.
        1. Всичко зависи от това дали парите се движат от периферията към центъра или от центъра към периферията.
        2. Финансова криза в центъра става световна.
        3. Криза в периферията не може да стане криза на центъра.
        4. В случай, че криза в периферията предизвика криза на центъра, то предизвикалата я държава се превръща в нов център.
        Според мен нещата са си очаквани и прости. Изтегляне на пари от ФЕД, което води до потоци от периферията към центъра. Това удря пазарите във периферията и качва значително волатилността в центъра. Забележете как въпреки целият Хейт пазарите в САЩ си направиха връх а в периферията си беше гадост. Та за мен просто трябва да се изчака капитулацията в периферията и този път бих си взел експозиция към имърджинг маркетс и къмодитис. Януари 2016 бях фен на фанговете, но сякаш този път ще предпочетат къмодитис. Та такива общи разсъждения. Лично аз не вярвам капитулацията при къмодитис и имърджинг маркетс да стане преди пролет -лято 2019 г. Та това са общи разсъждения, които не са препоръка за абсолютно нищо. Един вид лаф да става.
        Евентуално излизането на Италия и още някоя страна от еврозоната криза в периферията ли е или в центъра и ще потопили световните пазари както 2008. Според мен най - голямата опасност е че в САЩ се развиват процеси които почват да я оприличават на периферия.

        Коментар


        • Всички говорите за край на кредитният цикъл. Обаче някой може ли да ми даде дефиниция какво означава това? Имам странното усещане, че всички са забравили старата формула M*V=P*Q Много интересна е тази графика https://fred.stlouisfed.org/series/M2V Възможно ли е кредитният цикъл да е Бил 1999 и да е свършил някъде 2014-2016 г.? Тоест възможно ли е това да е едва началото а не краят. Много интересно би се насложило и с графика на дългосрочните лихви в САЩ. Всички във форума са убедени, че идва край. Това определено не е пазарна психология предвещаваща срив. Същото беше и 2015 и 2016 г. За мен текущата ситуация много прилича на тази от 2015 г. Лично аз обичам да опростяване нещата до това, което си въобразявам, че е тяхната същност. Затова съм си измислил някои елементарни правила.
          1. Всичко зависи от това дали парите се движат от периферията към центъра или от центъра към периферията.
          2. Финансова криза в центъра става световна.
          3. Криза в периферията не може да стане криза на центъра.
          4. В случай, че криза в периферията предизвика криза на центъра, то предизвикалата я държава се превръща в нов център.
          Според мен нещата са си очаквани и прости. Изтегляне на пари от ФЕД, което води до потоци от периферията към центъра. Това удря пазарите във периферията и качва значително волатилността в центъра. Забележете как въпреки целият Хейт пазарите в САЩ си направиха връх а в периферията си беше гадост. Та за мен просто трябва да се изчака капитулацията в периферията и този път бих си взел експозиция към имърджинг маркетс и къмодитис. Януари 2016 бях фен на фанговете, но сякаш този път ще предпочетат къмодитис. Та такива общи разсъждения. Лично аз не вярвам капитулацията при къмодитис и имърджинг маркетс да стане преди пролет -лято 2019 г. Та това са общи разсъждения, които не са препоръка за абсолютно нищо. Един вид лаф да става.

          Коментар


          • наздраве Пипи и Миши

            сипа днес чукна 3000

            кажете нещо де. нещо се умълчахте

            споко бееее сега от 24630 ще катери яко
            Last edited by volatilnia; 24.10.2018, 22:55.

            Коментар


            • Масивно натоварих колове 46 June 2019 с nktr. Някои имаш огромна позиция с путове на 50. Еба и майката и сега е време за рибоунд към 60. Лонг от 38

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                Много ги натиснаха щатските индекси(-2,5%), семикондукторите(-3.5%) също.
                Остана малко повече от час, ама като гледам с какво темпо действат ppt може и до зелено да ги докарат даже...

                Пък тоя тиквеник ми е противен, ама случайно го мернах ....къде е феда вика, оня кон с капаци, култово

                https://www.cnbc.com/video/2018/10/2...th-stocks.html

                Коментар


                • Може да се получи нещо подобно.Многомесечна корекция ,с лашкане напред назад.

                  Коментар


                  • Нови върхове близките месеци няма да има


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                      Wallenberg Family's Investor AB Prepares for Global Downturn

                      Large equity investors are not showing confidence. Investor AB, the Swedish Wallenberg family’s holding company, is preparing for a potential weakening of the global economy. The company cited a long list of tail risks such as slowing leading economic indicators globally, softer demand in automotive, Brexit, Italy, currency devaluations in Argentina and Turkey, and a potential full-blown global trade war.
                      Гинке стига с тези стари новини. По интересно е как хеджват хората. Ти как хеджваш tail risk?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Нямаме формирано дъно и може да има още едно спускане надолу, но влизаме в силно позитивен период до края на годината, така че в най-лошия случай ще сме FLAT от тези нива в US.
                        Силно позитивен период хубаво е човек да е позитивен при подобен спад. Докато сме над дъното от Февруари ситуацията все още е под контрол

                        Да видим Apple и Amazon какви резултати ще покажат в най скоро време но ако не видим резултати силно над очакванията ще стане още по опасно.

                        Коментар


                        • Wallenberg Family's Investor AB Prepares for Global Downturn

                          Large equity investors are not showing confidence. Investor AB, the Swedish Wallenberg family’s holding company, is preparing for a potential weakening of the global economy. The company cited a long list of tail risks such as slowing leading economic indicators globally, softer demand in automotive, Brexit, Italy, currency devaluations in Argentina and Turkey, and a potential full-blown global trade war.
                          Last edited by Minka; 23.10.2018, 19:37.

                          Коментар


                          • Много ги натиснаха щатските индекси(-2,5%), семикондукторите(-3.5%) също.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              2 седмици до изборите, важни са за пазара.
                              Ако се запази чат пат сегашното положение дори и при леко бризче вместо синя вълна - до края на годината ще има прилично рали.
                              Обратното = политическа парализа следващите 2години и тъпчене на 1 място, видяхме на какви низости са способни уса комуноидите със съдията от ВС.
                              В тоя случай нищо особено позитивно не може да чакаме от маркета, може и да се окаже че сме били свидетели вече на върха на пазара от миналия месец, колко беше... 2940 май някъде.

                              Дано дъртия Бърни комунето тоя път да е право и да има големи основания за притеснения.

                              https://www.youtube.com/watch?v=ciIrVqi4pxg
                              Нямаме формирано дъно и може да има още едно спускане надолу, но влизаме в силно позитивен период до края на годината, така че в най-лошия случай ще сме FLAT от тези нива в US.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                                браво забок страшин си . и аз съм пуснал къси за нови дъна . наздраве . хохохохохохохо
                                Мараба Архи, липсваше ни.
                                Ти що си говориш сам със себе си бе, как се наричаше...шизофре...опс, шизоархия в твоя случай.
                                Да не забравиш да включиш и другите никове да стане по интересно, банички и т.н.

                                Как са еврейчетата, правят ли ти номерца

                                Коментар

                                Working...
                                X