IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Но според мене от макро гледна точка това е абсолютно без значение. Това, че доходите са неравномерно разпределени само по себе си не доказва, че американската икономика е пред колапс.

    Това само показва, че има социално напрежение и политически риск. Който политически риск е почти невъзможно да се измери с финансови формули и затова пазарите не го регистрират

    Коментар


    • За сметка на това през 1930г. безработицата стига до 25% и мизерията е била невероятна в сравнение със сега. Има и снимки от тогава. Хората се вървели пеш с вързоп в ръка от един щат до друг и после в трети, за да търсят работа...

      Така че през 30-те е било "само" за 10 години, но е пък е било доста по-страшно

      Сега се шматкат разни младежи с маратонки найк и айпади и казват колко е тежък живота, защото не могат да си купят къща и кола на 25 години...

      Коментар


      • Чак да е спаднал, не мисля. Ако вземем median household income, като по-добра метрика от средния доход (който в щатите си расте почти постоянно), излиза, че положението на средностатистическия американец не е мръдално от 1999г. насам


        Median household income rose to $61,400 in 2017, up 1.8% from a year earlier, according to data released by the US Census Bureau on Wednesday.

        [...]

        Median income is now statistically tied with where it was in 2007 and in 1999, according to Census officials. (The agency changed its methodology so dollar figures prior to 2013 aren't comparable to current numbers.)


        https://edition.cnn.com/2018/09/12/u...rty/index.html



        Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

        А за щатите и 30те, разликата ми се струва в продължителността на кризата, тогава на десетата година идва войната, а сега средният американец реално е с доста по-ниски доходи, отколкото през 90те, това са 20 години вече..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

          Не мисля, че е само това.

          Първо, как да си обясним, че подобни процеси се надигат и в България, където доходите растат сравнително доста бързо в последните 10г.

          Второ, щатите са били в много по-тежка криза през 1930г. и въпреки това политиката им тогава си остава мейнстрийм
          В България доходите растат осезаемо по-бързо от потреблението/ако не броим горните 10%/, което до голяма степен беше финансирано с дълг и сега мрънкането е от типа "уж вземам повече, а не живея по-добре" А за щатите и 30те, разликата ми се струва в продължителността на кризата, тогава на десетата година идва войната, а сега средният американец реално е с доста по-ниски доходи, отколкото през 90те, това са 20 години вече..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

            Напротив, политическите проблеми са само отражение на чисто икономическите такива- доходи, потребление, спестяване и държава.



            Освен това, като казвам това:

            Чисто икономически погледнато не идва край, а една лека рецесия преди нов бум
            гледам макроикономически, а не дали на по-бедните им растат доходите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

              Напротив, политическите проблеми са само отражение на чисто икономическите такива- доходи, потребление, спестяване и държава.
              Не мисля, че е само това.

              Първо, как да си обясним, че подобни процеси се надигат и в България, където доходите растат сравнително доста бързо в последните 10г.

              Второ, щатите са били в много по-тежка криза през 1930г. и въпреки това политиката им тогава си остава мейнстрийм

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                Причината за покачване на М беше намаляването на V а не обратното.
                Точно, въпросът е на какво основание очакваш V да расте?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  dddd, според мене velocity-то само по себе си почти нищо не казва. Това, че в момента "скоростта" на парите е бавна идва от там, че монетарната база е много раздута. Но това не казва къде сме в кредитния цикъл, според мене



                  Хората са се фокусирали само върху М. Забравили са за M*V. Дълги години се чудеха защо голямото покачване на Баланса на Фед доведе първоначално до по-малко покачване на М2 и по-късно до малка инфлация. При покачващи се V може да свиеш М без това да доведе до намаляване на М*V. Причината за покачване на М беше намаляването на V а не обратното. Но аз съм лаик и само се опитвам да си вадя хляба. Централните банки знаят по-добре от мен какво правят.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                    Напротив, политическите проблеми са само отражение на чисто икономическите такива- доходи, потребление, спестяване и държава.
                    Политическите проблеми отразяват общата несигурност , която хората чувстват не само в Америка и на Глобално ниво, и това само началото на тренда.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Чисто икономически погледнато не идва край, а една лека рецесия преди нов бум

                      Но политически е възможно нещата да отиват по-скоро към край и то край in a big way


                      Напротив, политическите проблеми са само отражение на чисто икономическите такива- доходи, потребление, спестяване и държава.

                      Коментар


                      • Чисто икономически погледнато не идва край, а една лека рецесия преди нов бум

                        Но политически е възможно нещата да отиват по-скоро към край и то край in a big way

                        Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Всички във форума са убедени, че идва край.

                        Коментар


                        • dddd, според мене velocity-то само по себе си почти нищо не казва. Това, че в момента "скоростта" на парите е бавна идва от там, че монетарната база е много раздута. Но това не казва къде сме в кредитния цикъл, според мене


                          Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Всички говорите за край на кредитният цикъл. Обаче някой може ли да ми даде дефиниция какво означава това? Имам странното усещане, че всички са забравили старата формула M*V=P*Q Много интересна е тази графика https://fred.stlouisfed.org/series/M2V Възможно ли е кредитният цикъл да е Бил 1999 и да е свършил някъде 2014-2016 г.? Тоест възможно ли е това да е едва началото а не краят. .

                          Коментар


                          • Какво става бе хора приятели другари. До вчера викаха по битивиту че петролът щял да расте до 100 и по бензиностанциите до 2.70 2.80 . Днес като ви направих петролът надолу и запяха друга песен. Сега саудитска арабия казала че има свръх предлагане. Пипи Миши вие много ги разбирате борсите кажете сега накъде петролът нали и санкции ще има. Санкциите само корекция или май май по битивиту нама да познаят.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от volatilnia Разгледай мнение
                              nasdaq100 що отскочи така зверски от 6789 . някви новини
                              Гледам HY отговорил(нещо ) , ама и от мен в допълнение - преди днес spy,dia qqq бяха в границите на 23-28 rsi...
                              Всеки случай не бих бомбил в момента

                              Коментар


                              • nasdaq100 що отскочи така зверски от 6789 . някви новини

                                Коментар

                                Working...
                                X