IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

    добре, а защо не си джиткате на фючърсите като хората или някое CFD на газта с малко и да ви е мирна главата не да ровите само кой ше фалира и кой нье ??
    А UNG дет е постнал Протоколиста и повечето фондове са тройни левърейджни бичкии, аз бих стоял мноооого далече от тях ....
    Много просто. Защото изтичат в определен срок. А с тях изтичат в канала и надеждите.
    Когато заложиш на акции, все едно залагаш на 6 от 49 до края на живота си, демек пак с опции, но с приемлив срок до падежа. И с една и съща първоначална сума участваш в един бюлюк тегления на тиража. (да чукна на дърво)
    Майкъле що питаш очевидни неща?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Проти, нещо друго ми хрумна. Доскоро се чудих защо ти и Монти...и други хора търгувате банки.
      След като не виждам нищо обещаващо при банките. Аз дори не ги виждам, като икономически субекти в бъдещето. Според мен там нямаме нужда от тях, а следователно и тях ги няма. И след като изстрадах толкова много с моя газов интерес, промъква се някакво логично обяснение и за това.
      Може би защото само от това разбираме. Вероятно не е в рамките на човешките възможности една-единствена глава да следи и разбира целия пазар по отрасли, в детайли.
      И веднъж избереш ли - няма връщане. Можеш да избираш само кога да влезеш и кога да излезеш.
      Въобще много съм притеснен за нашата (поотделно) конкуретноспособност. А законите на икономиката вероятно важат и за нас.
      добре, а защо не си джиткате на фючърсите като хората или някое CFD на газта с малко и да ви е мирна главата не да ровите само кой ше фалира и кой нье ??
      А UNG дет е постнал Протоколиста и повечето фондове са тройни левърейджни бичкии, аз бих стоял мноооого далече от тях ....

      Коментар


      • Проти, нещо друго ми хрумна. Доскоро се чудих защо ти и Монти...и други хора търгувате банки.
        След като не виждам нищо обещаващо при банките. Аз дори не ги виждам, като икономически субекти в бъдещето. Според мен там нямаме нужда от тях, а следователно и тях ги няма. И след като изстрадах толкова много с моя газов интерес, промъква се някакво логично обяснение и за това.
        Може би защото само от това разбираме. Вероятно не е в рамките на човешките възможности една-единствена глава да следи и разбира целия пазар по отрасли, в детайли.
        И веднъж избереш ли - няма връщане. Можеш да избираш само кога да влезеш и кога да излезеш.
        Въобще много съм притеснен за нашата (поотделно) конкуретноспособност. А законите на икономиката вероятно важат и за нас.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Напоследък само гадаем за цената на газта , но това и по CNN го правят
          Понеже си в джаза отдавна я кажи няколко смислени приказки за :
          • Защо гледаш предимно малки по кап. газови компании ? Не се ли притесняваш, че са по незащитени от големите . Последните освен всичко имат и комбинирано производство – газ и нефт …
          • Защо AP са по-близко до дъното си в сравнение с други (SWN, MR, GPOR) - при положение, че имат доста по-малък дълг
          • търгувал ли си газта през евро … нещо от сорта на UNG
          Не се опитвам да гадая цената на газта. В US има развит пазар на фючърси и следователно консенсус за цената на газа за следващите 12 години.
          Аз се съобразявам с този консенсус и само си позволявам да не съм съгласен в някаква степен с него. Можеш да го следиш безплатно например от тук:

          https://www.barchart.com/futures/quo...-prices?page=1

          1. Тезата ми е US газ. Дори нефта ми антитеза. Смятам, че колкото е по-евтин нефта толкова по-скъпа ще е газта. Като изключа най-големия производител Еxxon, защото се занимава и с нефт и с рафинерии и...въобще е интегриран и комплексен бизнес. И като изключа EQT, чийто отчети не мога да разбера и предполагам, че причината за това е, че фирмата е в батак.
          Следващите, които идват общо взето са: Antero Resources, Cabot Oil & Gas, Range Resources, Southwestern Energy. Тоест стремя се да се занимавам само с най-големите. Просто на пазар, който е едва роден и силно раздробен - това е най-голямото. Освен това се притеснявам постоянно :-).

          Между другото общото правило, инвеститора да предпочита по-голямото пред по-малкото - отскоро тук си има съвсем конкретно измерение. Дълги години практиката е била газовите компании да сондират по веднъж във всяко поле и да преминат към следващото поле насред огромните площи, които обикновено наемат от частни собственици. Според мен причината за това е била, че ако до един определен момент не изпълнят минимум от ангажимента си - те просто губят права да експлоатират мястото, а съответно и губят част от резервите си (бук валйото).
          Но сега когато се връщат обратно и сондират второ и трето място близко до първото - установяват, че добива е по-нисъс от първия път. И им светна, че първия добив създава зона на ниско налягане и сега краде от дъщерните зони за добив. Та това е най-новия технологичен пробив в индустрията. Да закарат в полето едновременно 5-6-7 сонди и да започнат да пробиват и подготвят полето за добив едновременно във всички зони, които са планирани ( а не последователно във времето). Е това струва много пари вероятно около 100млн долара наведнъж и е по силите само на няколко компании. Например тази MR, която си посочил - не е сред тях.

          2. AR е по-близо до дъното си, защото е по-близо до фалита - засега се очертава да е през 2021година. Поради това, тя е силно спекулативна и дори аз не бих я докоснал, когато сменя календара с този за 2020-та. Освен това смятаме дълговете по различен начин. По мои сметки е много по голям от този на изброените от теб компании. Вероятно го смяташ като процент от бук валюто. Бук Валйото е функция на резервите им (главно доказаните им резерви). Те са смятани при средна цена на газа над 2.75. Такава цена пазараът отдавна нхе е виждал. Следователно очаквай през следващите два отчета - компаниите да отпишат голяма част от резервите си при средните цени през тази година.

          3. С газ не спекулирам. В Европа цената й се движи по-други, непознати за мен закони. Американската газ само й дефинира таван.
          Освен това под цена на газа - разбирате цената днес или за следващите два месеца - както е при UNG. Тя има минимално влияние върху бизнеса на газовите компнании, които са хеджирали дейността си. Търгувал съм UNG, когато съм имал излишни пари.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
            Дълъг в SWN от 1.88 и в AR от 2.82.
            Краткосрочна инвестиция
            че дългосрочно ми се струва да е спекулация
            Напоследък само гадаем за цената на газта , но това и по CNN го правят
            Понеже си в джаза отдавна я кажи няколко смислени приказки за :
            • Защо гледаш предимно малки по кап. газови компании ? Не се ли притесняваш, че са по незащитени от големите . Последните освен всичко имат и комбинирано производство – газ и нефт …
            • Защо AP са по-близко до дъното си в сравнение с други (SWN, MR, GPOR) - при положение, че имат доста по-малък дълг
            • търгувал ли си газта през евро … нещо от сорта на UNG
            Last edited by Protokol; 02.10.2019, 09:23.
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Ще има,но е важно кога..
              именно !!!

              +10

              Коментар


              • Дълъг в SWN от 1.88 и в AR от 2.82.
                Краткосрочна инвестиция
                че дългосрочно ми се струва да е спекулация

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Истинското мазало ще настане по време на втория мандат а досега това беше само загрявка.
                  Но дотогава яко нагоре .

                  А в краткосрочен план следващия месец отново турбуленция на пазарите
                  +
                  Отново на сходни мнения. Баш сеира ще е наистина 2-я мандат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    Истинското мазало ще настане по време на втория мандат а досега това беше само загрявка.
                    Но дотогава яко нагоре .

                    А в краткосрочен план следващия месец отново турбуленция на пазарите
                    Силната икономика му е коз номер 1 за преизбиране, така че за 2020 съм спокоен, късна 2021 или към лятото на 2022 г. вероятно, ще се следят индикаторите, но си му е време. Повечко движения на пазара, независимо от посоката, пък дълги, къси, опции, за всекиго по нещо да има.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Ще има,но е важно кога..
                      Процесите с борсата не се развиват мигновено, като маржин-коловете у форекса.. Тръгне ли да слиза, ще има достатъчно време, за да се кешира. Затова и харесвам хартиите - има достатъчно време за реакция. Не е нужно да се стресираме като новобранци Трендовете нагоре или надоле са с месеци и години.... време бол. Не е нужно да се стараем дори да хващаме макса и мина, но колкото по-малко му се вървзаме, толко по-го хващаме май
                      Last edited by precakanoto; 28.09.2019, 20:55.

                      Коментар


                      • Ще има,но е важно кога..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Преци по точно ще прогнозираш, ако пишеш , че или ще има или няма да има..
                          Не може да няма, Кире, все някой ден ще има - така си мисля. Все пак от 2009 досега е нагоре с една само малка корекция

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            гнь
                            Ще има такова чудо ама ако може малко по точно за времето.....
                            Да си призная над този въпрос не се замислям към момента, може би едно, че сме още в макса, от друга страна, не му отдавам в момента много значение, защото така или иначе щом тръгне да потапя ще седнем да го помислим и ще имаме по-добра видимост, надявам се. Рано му е да се кахърим за това. А Може би и защото съм 60% кеш като цяло и може и затова да го гледам по-лежерно..

                            Коментар


                            • Преци по точно ще прогнозираш, ако пишеш , че или ще има или няма да има..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                следващо потапяне на жълтата подводница - 21000 левги под водата ..
                                Ще има такова чудо ама ако може малко по точно за времето.....

                                Коментар

                                Working...
                                X