IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тия от СЗО не обявяваха ПАНДЕМИЯ, с единствената идея да пазят пазарите. Сега обаче, при вече сриващи се пазари, ще я обявят, просто, за да ги досринат и да попречат на каквато и да е стабилизация!

    https://www.zerohedge.com/geopolitic...uth-korea-live

    Много Андрешковско отиграване от тяхна страна, реално и със същия краен резултат, като в приказката!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Че то почти нямаше фалирали от шистовци 2016г. Сега да вземат да фалират малко повече и какво ще стане? По-големите риби ще хапнат на безценица активите на по-малките. Но самата инфраструктура ще остане, а компаниите които са я взели ще дебнат кога цената ще скочи.

      Иначе, да, зелената вълна ще ги отнесе в един момент. Но това като стане ще отнесе и Русия и саудитците (защото са много умни и не диверсифицират икономиките си).

      Така че аз тая сметка не я разбирам.

      Много е дълга темата Мъни. Накратко мисля, че Руснаците и саудитите разбират по-добре петрола. В други неща американците са по-умни. Самия факт, че американците, които добиват петрол, едновременно с това го продават на късо мен винаги ме е смущавал. Въпреки, че съм в състояние да създам логическо издържано разсъждение, че това е умно. В крайна сметка на пазара остава по-конкурентния.
      Списъка с фалиралите шистаци е зад линка:
      https://www.haynesboone.com/-/media/...ruptcy_Monitor
      Last edited by Tkilata; 09.03.2020, 19:38.

      Коментар


      • Че то почти нямаше фалирали от шистовци 2016г. Сега да вземат да фалират малко повече и какво ще стане? По-големите риби ще хапнат на безценица активите на по-малките. Но самата инфраструктура ще остане, а компаниите които са я взели ще дебнат кога цената ще скочи.

        Иначе, да, зелената вълна ще ги отнесе в един момент. Но това като стане ще отнесе и Русия и саудитците (защото са много умни и не диверсифицират икономиките си).

        Така че аз тая сметка не я разбирам.

        Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

        Ако все още съществува спор, добре. В момента изтриват парите на втора вълна инвеститори в петролни шисти от 2014-та година насам.
        Следователно днес влиза 3-тата вълна.
        Според българската поговорка веднъж стомна за вода, два пъти стомна за вода.... българи инвеститори в американски петролни шисти не би трябвало да има
        Според англосаксонската логика е малко по-сложно. Но все пак ако опитам:
        До тук:
        1. Институционалните нвеститори бягат не само от акциите, но дори от облигациите им защото са мръсни и въглеродни от ....една година насам
        2. Банките им късат по 10% от револвинг кредита на всяко разглеждане.
        От тук нататък:
        1. Продажба на някоя и друга облигация на 10% доходност, докато изсъхне и тази възможност.
        2. Продажба на част от бъдещия оборот за кеш, като наближи пореден падеж на облигация!!
        3.Chapter 7 или chapter 11

        когато се появи chapter 7 спора ще е приключил

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
          Yes yes yes !!!! Дауто почва да се размазва.Хайде сега да отиде на 16-18000 пункта и да почнем да влизаме.
          Не трябва да преминавате под психологическото 20000 пункта. Смятам че ще го бранят на всяка цена.

          Коментар


          • А долара как тълкувате. Нали уж е убежище? Или пазарът очаква all in по отношение на предстоящата порция стимули в САЩ?
            Мненията ми не са препоръка за търговия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
              Ех, е-е-е , дайте да бъдем реалисти 16- 18 хиляди е много, съвсем в мечтите е.
              Чакай да почнат да теглят от пасивните фондове (ETF), тогава кво клане ще настане на пазара.

              Днес един ми се оплака, че пенсионният му фонд е с 140 000 Евра назад. И по-зле ще има.

              Коментар


              • Ех, е-е-е , дайте да бъдем реалисти 16- 18 хиляди е много, съвсем в мечтите е.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                  Yes yes yes !!!! Дауто почва да се размазва.Хайде сега да отиде на 16-18000 пункта и да почнем да влизаме.
                  Stock market live updates: Trump blames oil price war

                  Добре, че е Тръмп да намерим виновниците за корекцията.

                  Коментар


                  • Yes yes yes !!!! Дауто почва да се размазва.Хайде сега да отиде на 16-18000 пункта и да почнем да влизаме.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                      М-да, проблемът обаче е, че те не могат да елиминират третата страна. Тя винаги ще стои там като заплаха и а петролът се е дигнал, а шитовци са надиганли отново глава.

                      А междувременно саудитците ще продават на по-ниски цени с по-малки маржове.
                      Ако все още съществува спор, добре. В момента изтриват парите на втора вълна инвеститори в петролни шисти от 2014-та година насам.
                      Следователно днес влиза 3-тата вълна.
                      Според българската поговорка веднъж стомна за вода, два пъти стомна за вода.... българи инвеститори в американски петролни шисти не би трябвало да има
                      Според англосаксонската логика е малко по-сложно. Но все пак ако опитам:
                      До тук:
                      1. Институционалните нвеститори бягат не само от акциите, но дори от облигациите им защото са мръсни и въглеродни от ....една година насам
                      2. Банките им късат по 10% от револвинг кредита на всяко разглеждане.
                      От тук нататък:
                      1. Продажба на някоя и друга облигация на 10% доходност, докато изсъхне и тази възможност.
                      2. Продажба на част от бъдещия оборот за кеш, като наближи пореден падеж на облигация!!
                      3.Chapter 7 или chapter 11

                      когато се появи chapter 7 спора ще е приключил


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                        Това в анонимен инвестиционен форум се доказва лесно.
                        В случая саудитците и руснаците решаваха проблем, който е проблем и за трета страна, която не участва в преговорите.
                        Не знам за случай, когато решението не е било за сметка на Третия, особено, когато той е най-неконкурентен.
                        Разбира се можеше да стане и на предната среща или пък на следващата.
                        М-да, проблемът обаче е, че те не могат да елиминират третата страна. Тя винаги ще стои там като заплаха и а петролът се е дигнал, а шитовци са надиганли отново глава.

                        А междувременно саудитците ще продават на по-ниски цени с по-малки маржове.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Съмнява ме саудитците да мислят така.


                          Това в анонимен инвестиционен форум се доказва лесно.
                          В случая саудитците и руснаците решаваха проблем, който е проблем и за трета страна, която не участва в преговорите.
                          Не знам за случай, когато решението не е било за сметка на Третия, особено, когато той е най-неконкурентен.
                          Разбира се можеше да стане и на предната среща или пък на следващата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                            Като, че ли се активира газовата ми теза от миналата година:
                            1.На руснаците и саудитците им писна от американските шисти ( след като на американските петролни шисти им поизтекоха хеджовете през последните две години)
                            2. По евтин петрол е равно на по-малко американски петрол е равно на по-малко асоциирана с него безплатна газ е равно на по-скъпа американска газ)

                            Общо взето тамън подписахме газов договор, който ще зависи по-малко от цената на петрола и повече от газа ...и палачинката излетя )
                            Путин сякаш нарочно издебна кога да удари по петродолара. Хода на саудитите бе предвидим.
                            Остава да чоплим пуканките и да видим дали тая ва банк игра си заслужава.
                            +1 за Европа засега..

                            Коментар


                            • VTR x 46$ Няма всички по старческите домове да измрът я....
                              Малкия си има позиция тук на средна 50.5, време беше и тати да открие такава

                              Коментар


                              • Съмнява ме саудитците да мислят така.

                                Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                                Като, че ли се активира газовата ми теза от миналата година:
                                1.На руснаците и саудитците им писна от американските шисти ( след като на американските петролни шисти им поизтекоха хеджовете през последните две години)
                                2. По евтин петрол е равно на по-малко американски петрол е равно на по-малко асоциирана с него безплатна газ е равно на по-скъпа американска газ)

                                Общо взето тамън подписахме газов договор, който ще зависи по-малко от цената на петрола и повече от газа ...и палачинката излетя )

                                Коментар

                                Working...
                                X