IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Миналия път (януари 2016 година) когато петролът направи дъно и акциите направиха дъно. Тоест - сега може би пак така ще стане. Но може и да е различно.

    Какво ви говорят звездите? Ще има ли рязко V-образно възстановяване след като стане ясно, че е имало long squeeze и коронавирусът е овладян?

    Два прости метода за легално намаляване на данъците

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Нямам никакво намерение да купувам Ексон, шистовци или каквото и да било от СО2 индустрията. По принцип не се кефя много на ресурсните компании.

      Но ценовите войни са рискована стратегия, която в повечето случаи не дава очакваните резултати. Някак не виждам Ексон да се откажат и току така да фалират. В едно по-далечно бъдеще сигурно да, но не и заради сегашната ценова война.

      Да ти кажа, не виждам да са на загуба от отчетите им или пък за са напомпани прекалено с дълг.

      И аз нямам намерение да я купувам, нито да я продавам.
      В какъв филм се вкарахме :-)

      Коментар


      • Нямам никакво намерение да купувам Ексон, шистовци или каквото и да било от СО2 индустрията. По принцип не се кефя много на ресурсните компании.

        Но ценовите войни са рискована стратегия, която в повечето случаи не дава очакваните резултати. Някак не виждам Ексон да се откажат и току така да фалират. В едно по-далечно бъдеще сигурно да, но не и заради сегашната ценова война.

        Да ти кажа, не виждам да са на загуба от отчетите им или пък за са напомпани прекалено с дълг.

        Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

        Не ме интересува, какво твърдят.
        Спомняш ли си онази горда въглищна компнания, която дори и в деня на фалита си твърдеше, че това е един изключителен ден и едно ново начало за всички

        Коментарите ми към теб бяха с оглед на представите ми за това в какво инвестираш и времевата ти рамка. Ексон не се доближава до никоя от тях, въпреки, че ги смятам за надценени.

        P.S. Нямам никаква представа Ексон утре дали ще расте или ще пада

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Не ги следя много тези неща и не съм фен, но виж това. И при $35 на барел пак очакват да правят някаква печалба от шистови. Да не говорим, че те са силно диверсифицирана компания. Да се каже, че точно те ще са най-уязвими... хмммм. Ами те заедно с Шеврон имат най-ниските производствени цени от шистови. И пак - те са силно диверсифицирани и добива не им единственото занятие, нито шистите са им единствения добив.


          Exxon says its Permian assets can produce healthy returns even during times of low oil prices. If crude futures fall to $35 a barrel, Exxon says returns from its Permian assets will still average 10 percent.


          https://www.cnbc.com/2019/03/05/exxo...ian-basin.html

          Не ме интересува, какво твърдят.
          Спомняш ли си онази горда въглищна компнания, която дори и в деня на фалита си твърдеше, че това е един изключителен ден и едно ново начало за всички

          Коментарите ми към теб бяха с оглед на представите ми за това в какво инвестираш и времевата ти рамка. Ексон не се доближава до никоя от тях, въпреки, че ги смятам за надценени.

          P.S. Нямам никаква представа Ексон утре дали ще расте или ще пада

          Коментар


          • Според мене принц Салман е просто един авантюрист. Както напоследък все повече държавни лидери.

            Коментар


            • Не ги следя много тези неща и не съм фен, но виж това. И при $35 на барел пак очакват да правят някаква печалба от шистови. Да не говорим, че те са силно диверсифицирана компания. Да се каже, че точно те ще са най-уязвими... хмммм. Ами те заедно с Шеврон имат най-ниските производствени цени от шистови. И пак - те са силно диверсифицирани и добива не им единственото занятие, нито шистите са им единствения добив.


              Exxon says its Permian assets can produce healthy returns even during times of low oil prices. If crude futures fall to $35 a barrel, Exxon says returns from its Permian assets will still average 10 percent.


              https://www.cnbc.com/2019/03/05/exxo...ian-basin.html

              Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

              XOM - Защото не бе в състояние да печели дори в условията на 2019-та година, освен това заложи силнo на шистите, а на всичко отгоре и действа контрациклично. Свободните и парични потоци и преди срива бяха отрицателни.
              От известно време инвеститорите в шисти имат съмнения, че бизнес модела работи и настояват фирмите да влязат в собствените си възможности, тоест да ползват за капиталови инвестици само пари от собствените си парични потоци ( за разлика от 2016-та година) за да се убедят с очите си че е възможно да останат пари в касата :-) Ексон захранва и Капекса и дивидентите с дългове. С цел да расте - докато малките около нея умират. Гадно, но умно......при стрип около $50-$52.
              При предположението обаче от цени около $30.00 за продължително време всички капиталови инвестиции в шисти, които е направила напоследък ще се амортизират с 30% за 12 месеца, след това с още 30% за следващите 12 месеца тоест ще клонят към отписване. А дълговете ще останат.

              Всъщност аз говорех, за това, че малко по-малко пазара узрява за тезата, че цените на петрола и природния газ са зависими обратно пропорциoнално. Стори ми се важно да го кажа, понеже винаги досега са били в правопропорционална връзка.

              Коментара ми за саудитите беше второстепенен. Ако държиш на количествената ми оценка - смятам, че предвид обемите газ и петрол, които продават Саудитите, руснаците и американците.
              1. Всичко, което загубят руснаците от петрол, ще го спечелят от газ.
              2, Саудитите ще загубят много временно, а след това според вкуса ни към зеления цвят. По принцип избраха по-малкото зло.
              3. Американците ще загубят от петрол очевидно, а от газ - отложено във времето, защото ако се вдигне цената и на газа им - LNG ще се върне пак в старата си неконкурентна позиция

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Особено Ексън? Че защо особено те? Те са супер диверсифицирани и като добив, и преработка, и нефтени продукти.

                Само да напомня, че ние говорехме за ползите на саудитците от ценовата война.


                XOM - Защото не бе в състояние да печели дори в условията на 2019-та година, освен това заложи силнo на шистите, а на всичко отгоре и действа контрациклично. Свободните и парични потоци и преди срива бяха отрицателни.
                От известно време инвеститорите в шисти имат съмнения, че бизнес модела работи и настояват фирмите да влязат в собствените си възможности, тоест да ползват за капиталови инвестици само пари от собствените си парични потоци ( за разлика от 2016-та година) за да се убедят с очите си че е възможно да останат пари в касата :-) Ексон захранва и Капекса и дивидентите с дългове. С цел да расте - докато малките около нея умират. Гадно, но умно......при стрип около $50-$52.
                При предположението обаче от цени около $30.00 за продължително време всички капиталови инвестиции в шисти, които е направила напоследък ще се амортизират с 30% за 12 месеца, след това с още 30% за следващите 12 месеца тоест ще клонят към отписване. А дълговете ще останат.

                Всъщност аз говорех, за това, че малко по-малко пазара узрява за тезата, че цените на петрола и природния газ са зависими обратно пропорциoнално. Стори ми се важно да го кажа, понеже винаги досега са били в правопропорционална връзка.

                Коментара ми за саудитите беше второстепенен. Ако държиш на количествената ми оценка - смятам, че предвид обемите газ и петрол, които продават Саудитите, руснаците и американците.
                1. Всичко, което загубят руснаците от петрол, ще го спечелят от газ.
                2, Саудитите ще загубят много временно, а след това според вкуса ни към зеления цвят. По принцип избраха по-малкото зло.
                3. Американците ще загубят от петрол очевидно, а от газ - отложено във времето, защото ако се вдигне цената и на газа им - LNG ще се върне пак в старата си неконкурентна позиция
                Last edited by Tkilata; 09.03.2020, 23:22.

                Коментар


                • Особено Ексън? Че защо особено те? Те са супер диверсифицирани и като добив, и преработка, и нефтени продукти.

                  Само да напомня, че ние говорехме за ползите на саудитците от ценовата война.

                  Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                  През 2016 година хората видяха дупка в цената на спот пазара на петрол. Има и фючърсен пазар за следващите 12 години. Той реагира с инерция и тогава даваше надежда за V образно възстановяване. Освен това, тогава най-слабите фалираха толкова бързо, че активите им минаха на безценица в ръцете на оцелелите. И точно с тези активи ( сонди на половин цена, помпи на половин цена, полета на половин цена) оцелелите демонстрираха сваляне на разходите, въпреки, че мейнстрийма постоянно обяснява за някакво магическо технологично напредване. Не че няма и такова, но то обяснява частичка от истината.
                  Сега с фючърсния свят на петрола се случва онова плоското, което ви ужасява, когато го видите при лихвите. Ами при суровините работи по-същия начин. кофти за дълго.
                  Колкото до кредитните оценки - те са правени при цена $50. Като излязат следващите - всичко ще е джънк. Особено Ексон Мобайл.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    Майк, не е лесно да си между чука и наковалнята.
                    Когато принципите на човещината са затулени в разни чекмеджета, не може да очaкваме панацея.
                    Какво е това пазар - това е една простотия, казано елементарно.
                    СЗО е частна организация, финансирана от фармацефтични компании, а част от парите идват от донори страни! Това не са някакви учени общественици, събрани в името на човешкото благо!
                    Който плаща, той поръчва музиката! Това е мохабета там!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Путин сякаш нарочно издебна кога да удари по петродолара. Хода на саудитите бе предвидим.
                      Остава да чоплим пуканките и да видим дали тая ва банк игра си заслужава.
                      +1 за Европа засега..
                      Многоходовочка!
                      "the trend is your friend until the end..."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                        Тия от СЗО не обявяваха ПАНДЕМИЯ, с единствената идея да пазят пазарите. Сега обаче, при вече сриващи се пазари, ще я обявят, просто, за да ги досринат и да попречат на каквато и да е стабилизация!

                        https://www.zerohedge.com/geopolitic...uth-korea-live

                        Много Андрешковско отиграване от тяхна страна, реално и със същия краен резултат, като в приказката!
                        Майк, не е лесно да си между чука и наковалнята.
                        Когато принципите на човещината са затулени в разни чекмеджета, не може да очaкваме панацея.
                        Какво е това пазар - това е една простотия, казано елементарно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          На мене ми се върти в главата, че 2016 имаше само две фалирали компании от шистаците с облигации с рейтинг. Тези от списъка не са ли били без рейтинг? Може и да греша. Но на джънк бонд пазара си спомням, че нищо особено не стана. Дигнаха се лихвите и после си паднаха, май още по-ниско от преди.


                          Освен това по-важното е другото, какво става с активите им. Те не се изпараяват, а някой ги купува евтино. Ексън и Шеврон също са шистаци. Сиреч пресата върху руските и арабските производители да държат ниски цените остава.
                          През 2016 година хората видяха дупка в цената на спот пазара на петрол. Има и фючърсен пазар за следващите 12 години. Той реагира с инерция и тогава даваше надежда за V образно възстановяване. Освен това, тогава най-слабите фалираха толкова бързо, че активите им минаха на безценица в ръцете на оцелелите. И точно с тези активи ( сонди на половин цена, помпи на половин цена, полета на половин цена) оцелелите демонстрираха сваляне на разходите, въпреки, че мейнстрийма постоянно обяснява за някакво магическо технологично напредване. Не че няма и такова, но то обяснява частичка от истината.
                          Сега с фючърсния свят на петрола се случва онова плоското, което ви ужасява, когато го видите при лихвите. Ами при суровините работи по-същия начин. кофти за дълго.
                          Колкото до кредитните оценки - те са правени при цена $50. Като излязат следващите - всичко ще е джънк. Особено Ексон Мобайл.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Че то почти нямаше фалирали от шистовци 2016г. Сега да вземат да фалират малко повече и какво ще стане? По-големите риби ще хапнат на безценица активите на по-малките. Но самата инфраструктура ще остане, а компаниите които са я взели ще дебнат кога цената ще скочи.

                            Иначе, да, зелената вълна ще ги отнесе в един момент. Но това като стане ще отнесе и Русия и саудитците (защото са много умни и не диверсифицират икономиките си).

                            Така че аз тая сметка не я разбирам.

                            +++
                            Така е !

                            За неподчертаното - пак е така, ама има бая време има дотогава...като че ли сметките на играчорите са по средносрочни мисля.

                            Ха още поне 3-4% утре (или поне до края на седмицата) че да почнем по добре да пазаруваме...че сърби веч кеша, ма...сякаш мириса на кръв ми е все още несъвсем натрапчив.

                            Коментар


                            • На мене ми се върти в главата, че 2016 имаше само две фалирали компании от шистаците с облигации с рейтинг. Тези от списъка не са ли били без рейтинг? Може и да греша. Но на джънк бонд пазара си спомням, че нищо особено не стана. Дигнаха се лихвите и после си паднаха, май още по-ниско от преди.


                              Освен това по-важното е другото, какво става с активите им. Те не се изпараяват, а някой ги купува евтино. Ексън и Шеврон също са шистаци. Сиреч пресата върху руските и арабските производители да държат ниски цените остава.

                              Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                              Много е дълга темата Мъни. Накратко мисля, че Руснаците и саудитите разбират по-добре петрола. В други неща американците са по-умни. Самия факт, че американците, които добиват петрол, едновременно с това го продават на късо мен винаги ме е смущавал. Въпреки, че съм в състояние да създам логическо издържано разсъждение, че това е умно. В крайна сметка на пазара остава по-конкурентния.
                              Списъка с фалиралите шистаци е зад линка:
                              https://www.haynesboone.com/-/media/...ruptcy_Monitor
                              Last edited by Money; 09.03.2020, 20:14.

                              Коментар


                              • Тия от СЗО не обявяваха ПАНДЕМИЯ, с единствената идея да пазят пазарите. Сега обаче, при вече сриващи се пазари, ще я обявят, просто, за да ги досринат и да попречат на каквато и да е стабилизация!

                                https://www.zerohedge.com/geopolitic...uth-korea-live

                                Много Андрешковско отиграване от тяхна страна, реално и със същия краен резултат, като в приказката!

                                Коментар

                                Working...
                                X