IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Мохабета, че трябва да се купува на пазара, когато се "леело кръв", е валиден в обстоятелства, когато имаме ИРАЦИОНАЛЕН кратковременен шок! Сега шока, не е нито ирационален, нито такъв, който няма да доведе до тежки последствие за финансовата система и реалната икономика!

    Същността на това правило е, човек да купува на дъното, когато пазара се е отчаял да купува. Ние сме много далеч от това време!
    Необходимо е да си мине целия спад. Да си бъде ударена икономиката, и някога тогава, когато всичко е много евтино и хората не очакват нито ръстове нито подобрение, да се купува! Това е ДЪНО С РЕЙНДЖ! Сега са просто едни падащи кинжали!
    Толкова думи и само общи приказки...
    ​​​​​​ Говори ми в цифри за да те разбера...
    Ето аз продадох Santander 2.52-2.59 щото виждам други възможности и ми тежаха много... Очаквам драмата с вируса да продължи още месец- два и ще дебна TUI ...И аз виждам нови дъна до лятото ...може би още 5-10% под вчерашните.,..
    п.с. не ми пречи да кажа кога и на какви нива търгувам , както и причината... Всичко останало са празни приказки... Като на лекция в УНСС
    Last edited by Protokol; 13.03.2020, 15:08.
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Именно това е дето мори пазарите, няма как да калкулират/дисконтират дори и грубо ефектите като цяло, няма нищо по лошо от неизвестността за тях.
      А междувременно цифричките от CDC и другаде по света си цъкат ли цъкат с дейли гроуф рейтс дето и най супер гроуф акцията само може си мечтае....

      Че има паника - има, въпроса за милиони/трилиони е как да я отличим от капитулацията когато настъпи ?
      Мохабета, че трябва да се купува на пазара, когато се "леело кръв", е валиден в обстоятелства, когато имаме ИРАЦИОНАЛЕН кратковременен шок! Сега шока, не е нито ирационален, нито такъв, който няма да доведе до тежки последствие за финансовата система и реалната икономика!

      Същността на това правило е, човек да купува на дъното, когато пазара се е отчаял да купува. Ние сме много далеч от това време!
      Необходимо е да си мине целия спад. Да си бъде ударена икономиката, и някога тогава, когато всичко е много евтино и хората не очакват нито ръстове нито подобрение, да се купува! Това е ДЪНО С РЕЙНДЖ! Сега са просто едни падащи кинжали!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение

        ++++++
        Евала за тоя коментар
        Хахооооооо. Какво става професионалисте. Смени ли табелата бул маркет ахед. Евала че пусна поне късо на сипа от твоето любимо 3333. Сигурно бая си залебил. Поздрави!

        Коментар


        • Полека полека, почвам да пълня. Пазарите след време ще се възстановят. От единия край на сантимента, забихме в другия.

          Коментар


          • svxy все пак си взех малко накрая като видях че викса бе ударил 73, да има за суинг трейд.
            Все пак от табличката на колегата само 4-5 дена с по високи стойности бях забелязал през 2008-а....
            Утре е петък 13ти, та може да има хлеб, ако ли не - допълване.

            Коментар


            • Ай честитооо. В 10 часа дау жо -10%. Хихихихихиххиххиххих

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение


                Изровил е шапката от преди 3 години ...............

                Така е в живота - една напред / две назад ..............

                Днес ти возиш / утре тебе те карат
                яко, това нямаше да кажа, че е от днес.
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар




                • Изровил е шапката от преди 3 години ...............

                  Така е в живота - една напред / две назад ..............

                  Днес ти возиш / утре тебе те карат

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    аз не съм спекулант и съм любител на БФБ, но интересно тези младежи дето ги тегли към големите борси, дали после не ги болят дупетата...от роботите и т.н., да споделят преживяване
                    E па мен ме боли дупето и от Дакса и от БФБ....изтриха ми печалбите за 4-5 г ...но не съм в партер ...сега щастлив ли си ?
                    А теб боли ли те или само ти харесва ...и просто ще отвориш нов акаунт
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                      ФЕД извади базуката и моментална реакция на пазара. Да видим...
                      Продължава силната волатилност. Сега не много, но като се разсеят облаците от новият грип и всички тези ниски лихви и налети трилиони ще си кажат думата. За много акции се пишеш за натягане на пружината....но тук, колкото повече надолу се дърпа, толкова по - нависоко ще изпляка после благодарение на огромните стимули.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                        Има как! Това е бедствие! Всичко е възможно! Нищо подобно не се е случвало много отдавна!
                        Именно това е дето мори пазарите, няма как да калкулират/дисконтират дори и грубо ефектите като цяло, няма нищо по лошо от неизвестността за тях.
                        А междувременно цифричките от CDC и другаде по света си цъкат ли цъкат с дейли гроуф рейтс дето и най супер гроуф акцията само може си мечтае....

                        Че има паника - има, въпроса за милиони/трилиони е как да я отличим от капитулацията когато настъпи ?
                        Last edited by pipbel; 12.03.2020, 20:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                          2008г. имаше блокиране на финансовата система! Спряха кредити, инвестиции от там рецесия и тн...

                          Тук ти имаш фактически удър, първо по реалната икономика! Това ще доведе до кредитна имплозия, в последствие! Кредитната имплозия не може да бъде решена с вливане на ликвидност както 2009г., първо защото тогава ставаше въпрос преди всичко за големи финансови субекти и възможността да се сведат лихвите от 5% до 0% и всичко да се РЕФИНАНСИРА. А сега те вече са 0%. Не може да рефинансираш цялата верига от малки и средни структорноопределящи стопански звена. Поражда се лавина от правно-частни последици, което колабира изцяло системата!
                          Мислиш си, че сега разпродажбите са заради шок!

                          Изчакай да видиш разпродажбите, когато дойде шока от реалните финансови резултати и шока от ефекта на доминото!

                          От сега ти казвам какъв е сценария, за тоталната загуба на портфейлите на инвеститорите от тук на сетне!

                          1. Фаза едно ще се опитват да ударят дъно и ще хващат кинжали!
                          2. Фаза 2, ще има още по-зверско пропадане.
                          3. Фаза 3 равновесие на пазара и през печатане ще го вдигнат малко, с перспектива за фалшива стабилизация. Играчите влизат, вкарват каквото имат. Стагфлацията се ускорява, докато в един бъдещ момент отчайващите финансови резултатаи свалят пазара до едни нива, на които стойността на активите ще са тотално обезценени, при стагниращи перспективи за години без очакване на ръстове.
                          4. Фаза 4 обезценени портфейли при японски сценарии, с тази разлика, че там поне не ги бие жестоко инфлацията. А тук при дадената ситуация, която предстои, тя ще бъде поне с турските параметри.
                          Съгласен но мисля че фаза 3 ще е фаза 2 и бих заложил сумата 16 трилиона примерно. Ех ако бях на място на Бен Бернанке не с хеликоптер със въздушни кораби щях да пръскам парите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                            Аз така или инъче нямам акции в такива компании, ама се сетих за наши такива. Много се котират на борсичката ни.

                            Това много ми хареса: Jim Cramer Calls For Government To Suspend Taxes, Print Way Out (Of COVID-19)

                            Прекрасно решение дават в Щатите: печатаме, няма да се плащат данъци, стоим си в къщи. Защо не и в БГ?
                            Има как! Това е бедствие! Всичко е възможно! Нищо подобно не се е случвало много отдавна!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              От 100 технологични компании 98 фалират. Тези 98 обаче създават за години работа, из аутсорс дестинаците като БГ, заради евтините кредити и наливането на капитали от акселератори. Познай сега при кредитната имплозия, какво замитане ще има на сектора тук!
                              Отдавна го пея! Никой не вярва!
                              Аз така или инъче нямам акции в такива компании, ама се сетих за наши такива. Много се котират на борсичката ни.

                              Това много ми хареса: Jim Cramer Calls For Government To Suspend Taxes, Print Way Out (Of COVID-19)

                              Прекрасно решение дават в Щатите: печатаме, няма да се плащат данъци, стоим си в къщи. Защо не и в БГ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                                ФЕД извади базуката и моментална реакция на пазара. Да видим...
                                аз не съм спекулант и съм любител на БФБ, но интересно тези младежи дето ги тегли към големите борси, дали после не ги болят дупетата...от роботите и т.н., да споделят преживяване

                                Коментар

                                Working...
                                X