IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Баси денят предстои
    Last edited by Andi11; 16.03.2020, 08:40.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от representjah
      Може ли някой да ми обясни защо в САЩ цената на акция тип А на Шел (RDS.A) струва около 30 USD (гледам я през Америтрейд), а в Европа на Лондон LSE или в Амстердам ми показва цена около 12-13 EUR/GBP.
      Защото е ADR и съдържа 2 акции. Данъчно най - изгодно е да се купи акцията на Xetra или друга борса от ЕС, а изобщо ADR-ите обичайно имат и други съпътстващи такси.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Паднаха, ама недостатъчно
        Щом ги следиш - кои са с най малки експозиции към шистоваците ?
        Напоследък не ги следя много и не знам

        Коментар


        • Припокриват ни се до някъде списъците. Ако падат още смятам да добавя още MSFT и MA.

          Също ми се върти в главата една спекулацийка с Боинг. Но там може да се наложи да почакам доста докато даде добър резултат.


          Но мисля, че твоят списък е на да любимите ти акции? Не задължително тези, които очакваш най-бързо да дръпнат при обръщане на пазара?




          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Oбщо взето тия дето имам, по тегло дадени по долу, ама и към 1 дузина други за вход следя. Както и SSO - за по сгодни нива обаче. При ептен такива и spxl/tqqq не изключвам. Забравил съм да сложа и CXW тук, а е тежичко колкото джейди, залога за Тръмп наесен , той е на другата екселска табличка, при златарите и спекулативните.
          Last edited by Money; 14.03.2020, 18:21.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Що се отнася до оня списък, аз сериозно мисля че американските банки не са застрашени и ще възстановят. А те добре паднаха. Списъкът беше до някъде съставен от блу чип компании, които 2009-2010 са се представили най-добре. Плюс и малко лична преценка.

            Шистовци не бих взимал, защото при тях рискът е троен, не само вируса, а и ценовата война и дългосрочната перспектива за надолу на целия им сектор.
            Паднаха, ама недостатъчно
            Щом ги следиш - кои са с най малки експозиции към шистоваците ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

              Пип, на тебе кои са ти на мушката?
              Oбщо взето тия дето имам, по тегло дадени по долу, ама и към 1 дузина други за вход следя. Както и SSO - за по сгодни нива обаче. При ептен такива и spxl/tqqq не изключвам. Забравил съм да сложа и CXW тук, а е тежичко колкото джейди, залога за Тръмп наесен , той е на другата екселска табличка, при златарите и спекулативните.
              Last edited by pipbel; 14.03.2020, 16:51.

              Коментар


              • Що се отнася до оня списък, аз сериозно мисля че американските банки не са застрашени и ще възстановят. А те добре паднаха. Списъкът беше до някъде съставен от блу чип компании, които 2009-2010 са се представили най-добре. Плюс и малко лична преценка.

                Шистовци не бих взимал, защото при тях рискът е троен, не само вируса, а и ценовата война и дългосрочната перспектива за надолу на целия им сектор.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  И с поста който пусна и изтри не съм особено съгласен, то по тая логика трябва да пълним и една сюрия шистовици, круизни и прочие дето са се надули най много вчера, мне мерси...
                  Пип, на тебе кои са ти на мушката?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Е, няма какво да греша. Говоря хипотетично, т.е. "ако приемем, че вчера беше края на една много кратка, но бурна баба Меца". Дали е така, не мога да знам. И не казвам, че съм го приел. Само времето ще покаже.

                    Иначе конкретните идеи ги изтрих, защото... ги бях обсъдил с един приятел, който смята, че подобни постове могат да повлияят на пазара . Не можах да го убедя, че това би било почти невероятно
                    Средния мечи маркет е около 7-8 мес. по спомен, също по спомен краша от 1987 е бил май най краткия мечи маркет, ама все пак става дума за седмици поне.
                    Би било много странно ако сме имали само 1 ден меца, това ще е някакъв нов 200г рекорд, то ако е така все едно може само за корекция да го броим, ма не ми се вярва. Трябва се изтръскат добре болшинството треперещи ръчички, а все пак си иска време това.
                    A и междувременно на мониторите коронацифричките си цъкът ли цъкат експоненциално...

                    И с поста който пусна и изтри не съм особено съгласен, то по тая логика трябва да пълним и една сюрия шистовици, круизни и прочие дето са се надули най много вчера, мне мерси...
                    Last edited by pipbel; 14.03.2020, 15:34.

                    Коментар


                    • Кой смята, че има реална възможност COVID-19 да предизвика глобална депресия като през 1930-те години? Има и такива, без съмнение. Но май не са мнозинство.

                      От друга страна, 2008-2009 когато се прализира пазара на commerical paper, лихвите по репото на някои облигации скочи от 1% на 12% и междубанковия пазара замръзна, имахме съвсем реалистичен шанс от влизане в Голямата депресия 2 и паралелите със събитията от 1929-1931 бяха прекалено очевидни за да бъдат игнорирани. Според мене това е една от големите разлики между сега и тогава през 2008-2009. Ако някой чака да види СиП на 1500 и надолу, хъм... пазар е, всичко е възможно, но все пак.

                      Иначе вирусът ще продължи да тегне над икономиките и да ни държи в неизвествост поне още месец. И СиП-а да падне на 2300-2200, че и малко по-надолу няма да е много невероятно. Но също така е възможно дъното да е било в четвъртък.

                      Така си мисля аз.

                      Във всеки случай, повечето хора ще пропуснем дъното. Или ще купим прекалено рано или ще гоним индекса нагоре или... за пореден път ще гледаме отстрани.
                      Last edited by Money; 14.03.2020, 18:22.

                      Коментар


                      • Е, няма какво да греша. Говоря хипотетично, т.е. "ако приемем, че вчера беше края на една много кратка, но бурна баба Меца". Дали е така, не мога да знам. И не казвам, че съм го приел. Само времето ще покаже.

                        Иначе конкретните идеи ги изтрих, защото... ги бях обсъдил с един приятел, който смята, че подобни постове могат да повлияят на пазара . Не можах да го убедя, че това би било почти невероятно


                        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Определено се надявам че ще има още добри възможности и че грешиш, дано...или поне така ми се ще, че все още съм 1/3 в кеш и кешоподобни... и сърбят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Да добавя и подчертая. Най-сосна би била възръщаемостта, ако последва нов спих и тези акции врънат назад зеленото, което направиха вчера. И точно тогава да се вземат. Не казвам, че и сега не може, но най-сосната и бърза част вече е минала, ако приемем, че вчера беше края на една много кратка, но бурна баба Меца.
                          Определено се надявам че ще има още добри възможности и че грешиш, дано...или поне така ми се ще, че все още съм 1/3 в кеш и кешоподобни... и сърбят.

                          Коментар


                          • Да добавя и подчертая. Най-сосна би била възръщаемостта, ако последва нов спих и тези акции врънат назад зеленото, което направиха вчера. И точно тогава да се вземат. Не казвам, че и сега не може, но най-сосната и бърза част вече е минала, ако приемем, че вчера беше края на една много кратка, но бурна баба Меца.

                            Коментар


                            • Благодаря, да ти се връща

                              Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                              Ще го мислим длугата седмица. Оборотна пожелавам. И повече уиски за дезинфекция.

                              Коментар


                              • За малко да пропусна този пост в рими

                                Ще видим, ще видим... Я падне още, я не

                                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


                                Прииждат тромавите Мечки и щъкат златни буболечки.
                                Припяват им
                                Хипондрици и апокалиптици.

                                Най добре се чуствам между две цици в компанията с алхолици.
                                Скоро ще пришпорим бици.

                                Коментар

                                Working...
                                X