IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Не знам защо господина ми е изтрил изречението че смятам американските банки за недостатъчно паднали/дисконтирани.
    Все пак го казвам за сащ, не за бфб ( ако това се цензурира)...........напълно нелепо и непонятно е за мен !
    Щото подриваш световната фнансова система.....

    Коментар


    • Last edited by X_Y; Днес, 12:17.
      Не знам защо господина ми е изтрил изречението че смятам американските банки за недостатъчно паднали/дисконтирани.
      Все пак го казвам за сащ, не за бфб ( ако това се цензурира)...........напълно нелепо и непонятно е за мен !

      Коментар


      • въпреки срива технолoгичните си остават интересни за мен, с най-голям потенциал за връщане към нормалното

        INTC/AMD
        ORCL
        MSFT
        SAP
        BABA
        FB
        AMZN
        TWD
        Adobe - ako padnat oshte 20-30%

        други сектори:
        Hertz/Avis
        airbus / boeing
        safran

        с малко повече риск - авиолинии
        от европейските
        AirFrance/KLM - само след интервенция на правителството
        Ryan/Wizz/Easy
        в щатите: Delta



        бтв някой следи ли немците от WireCard?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Еми, AXP хем е по Бъфювски, хем е от героите, които ще скочат най-много

          За JP Morgan и Goldman Sachs не може да се каже, че са шитове. Също и за Майкрософт.
          Не съм особено склонен след като имам MA да добавям подобна, ма ок...може и да взема за начало малко от тия любимци на дедо, гледам почти 13% червено на примаркет.
          То ако и самата бъркшаяр падне с подобен % ( и нея гледам на -11 почти) що да не открия сметка при тях, експреса е вътре, ябълката, както и доста други неща, като индекс си е
          Last edited by X_Y; 16.03.2020, 12:17.

          Коментар


          • Добре, ще си прицелия SAP да го взимам на под 75. Това са едни 12-13% надолу още и приблизително ДАКС под 7500.

            Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

            Тогава ще се наложи да го вземеш на 9-10 000 Аз затова карам на малки порции по пътя и каквото дойде
            п. Успях да затворя половината къси, бетата ми днес вече сигурно ще чукне 0, живот и здраве и положителна ще стане за сефте от няколко години..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              А ако стигне само до 6500?


              Тогава ще се наложи да го вземеш на 9-10 000 Аз затова карам на малки порции по пътя и каквото дойде
              п. Успях да затворя половината къси, бетата ми днес вече сигурно ще чукне 0, живот и здраве и положителна ще стане за сефте от няколко години..
              Last edited by kubrat; 16.03.2020, 11:45.

              Коментар


              • А ако стигне само до 6500?

                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                На 6000 Дакс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Сега се чудя на колко да си прибера SAP-а. Май ще го чакам на под 80, ако не и на под 75.
                  На 6000 Дакс

                  Коментар


                  • Сега се чудя на колко да си прибера SAP-а. Май ще го чакам на под 80, ако не и на под 75.

                    Коментар


                    • Еми, AXP хем е по Бъфювски, хем е от героите, които ще скочат най-много

                      За JP Morgan и Goldman Sachs не може да се каже, че са шитове. Също и за Майкрософт.

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Еми според мен не можеш да бъдеш по никакъв начин сигурен кое ще скочи най много когато почне се възстановява пазара.
                      Предпочитам да добавям в акции с "моут по бъфювски", отколкото в шитове които били паднали най много и евентуално да скочат повече...ма надали.
                      За отскока нагоре отделно прланирам да добавя към акциите на порции дабъл спайчо лост...примерно в интервала 2200-2540 ( 25-35% от върха), а при нива 33-40% спад и трипъл такъв.
                      Не ми се вярва и в най песимистичния вариант да се спихне пазара под 2000, т.е. над 40% от върха....но не е изключено априори де.
                      Стигне ли се дотам и свършил ли съм кеша вероятно ще селвам трежърита, злато и картони да пълня още лостове.
                      Общо взето това е схематично плана ми...засега де. Panta rhei.
                      Да, правя informed guess. Ти няма как да си сигурен и кои наистина са бъфювски акции, защото това, което преди е било десетилетия наред бъфювско може сега да спре да е.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                        нещо не ми се движат котировките на фючърсите за Dow, S&p, Nasdaq - има ли причина ?
                        Да, удариха "limit down" и търговията беше автоматично спряна. Иначе алгосите може да полудеят.

                        Коментар


                        • нещо не ми се движат котировките на фючърсите за Dow, S&p, Nasdaq - има ли причина ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Припокриват ни се до някъде списъците. Ако падат още смятам да добавя още MSFT и MA.

                            Също ми се върти в главата една спекулацийка с Боинг. Но там може да се наложи да почакам доста докато даде добър резултат.


                            Но мисля, че твоят списък е на да любимите ти акции? Не задължително тези, които очакваш най-бързо да дръпнат при обръщане на пазара?
                            Еми според мен не можеш да бъдеш по никакъв начин сигурен кое ще скочи най много когато почне се възстановява пазара.
                            Предпочитам да добавям в акции с "моут по бъфювски", отколкото в шитове които били паднали най много и евентуално да скочат повече...ма надали.
                            За отскока нагоре отделно прланирам да добавя към акциите на порции дабъл спайчо лост...примерно в интервала 2200-2540 ( 25-35% от върха), а при нива 33-40% спад и трипъл такъв.
                            Не ми се вярва и в най песимистичния вариант да се спихне пазара под 2000, т.е. над 40% от върха....но не е изключено априори де.
                            Стигне ли се дотам и свършил ли съм кеша вероятно ще селвам трежърита, злато и картони да пълня още лостове.
                            Общо взето това е схематично плана ми...засега де. Panta rhei.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Не пише какъв е матуритета на тази хартия. Аз съм от клуба на тези, които смятат, че купуването на краткосрочна хартия с матуритет до една година не е QE.


                              Дали става дума за тази хартия:
                              https://markets.businessinsider.com/...0-3-1028991278

                              "One-month and three-month repos for $500 billion each will be conducted on Friday and continue to be offered weekly through the calendar month , the bank added."

                              или има още?

                              Коментар


                              • Федът казва, че целта му е да осигури ликвидност на пазара на трежърис (т.е. не да смъква дългосрочната лихва). За мене той иска да каже, че не е QE. Но в крайна сметка казва няма значение как го наричаме

                                https://twitter.com/MishoMoney/statu...888787969?s=20

                                Коментар

                                Working...
                                X