IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хммм, то ние говорим от съвсем различни гледни точки ама пак се получава комуникация

    Локхийд ги взех с идеята да ги държа една-две, че и повече години. На p/e 13 ги взех и 3.3% дивидент. Никак не ми се видя скъпо като за тази компания. Сега вече не може да се каже, че са евтини, но очаквам да ги видим още нагоре съвсем скоро. Дивидента те го увеличават редовно.

    Всъщност ти като гониш хем голям дивидент, хем капиталова печалба може би трябва да поразгледаш американски банки. JPM, WFC, HBAN примерно. Или KBE етф-а, за по-сигурно - кошница от банки.

    Европейските не бих ги пипал.

    Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

    Не го взех него, от другите взех. Ама ако знаех че така рязко ще скочи щях. Тъкмо и дивидент дават скоро. Той сигурно заради дивидентът е и скочил точно днес. Ама то па един дивидент мизерен.... Ако след него падне и имам пачка може и да взема. Ама едва ли - много скъпи тия акции, трудно купувам на такива цени... Оф, не трябваше да ми казваш, че ме стана яд. Опаричих се днех и взех едни дето тотално се срутиха в последствие.
    Начи в момента има на промоция едни Stenocare STENO. Купуваш 3 за по 20 крони и получваш 4та безплатно. С предимство са акционери, които преди вчера са били закупили вече акции от тях. С големи амбиции тръгват да бъдат най-голямата компания за продукти от медицински канабис в Европа. Не купувайте акции по нормален курс. Е тук пише как да се възползвате от офертата. Аз мисля да я пробвам с дребна сума експериментално заради самата идея с канабиса, че съм му фенка (за медицински цели разбира се - с глупости не се занимавам):

    https://stenocare.com/investor-relat...re-issue-2020/
    Last edited by Money; 28.05.2020, 08:37.

    Коментар


    • Абе бай Дау 25500 минал гледам.... да не стане 26000 още тая седмица?

      Коментар


      • Нямам нито една финансова в портфейла. Не са ми по сърце много и дебнах единствено Дайнърса (DFS). Сигурен бях, че е страшно подценен, но се полакомих за няколко цента и пропусна да го взема на 31. След това pipbel даде акъл за SYF, но и там пуснах въдицата прекалено ниско. Още ще летят и двете. Нищо чудно щатите да покриват всички загуби от неплатени дългове по карти.

        За Novo-то... Ако спрат да плашат гаргите с три пет осем вълни, не смятате ли, че може да пада още?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          ....NOVO B се срути мощно днес (както и половината датска броса де). Аз избързах с купуването и ме е яд, че после падна много. Но според мен си струва сега на тази цена както е или по-ниска да се купи.....
          Novo и аз накупих вчера и днес и ако продължи така ще продължавам да пълня. От датските ги търгувам нея и Pandora, но при Novo няма стрес

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Локхийд Маритна взехте ли го? На +5.84% го гледам днеска...

            Банките най-после яко нагоре -- добре, добре... май няма да режат никакви дивиденти.
            Не го взех него, от другите взех. Ама ако знаех че така рязко ще скочи щях. Тъкмо и дивидент дават скоро. Той сигурно заради дивидентът е и скочил точно днес. Ама то па един дивидент мизерен.... Ако след него падне и имам пачка може и да взема. Ама едва ли - много скъпи тия акции, трудно купувам на такива цени... Оф, не трябваше да ми казваш, че ме стана яд. Опаричих се днех и взех едни дето тотално се срутиха в последствие.
            Начи в момента има на промоция едни Stenocare STENO. Купуваш 3 за по 20 крони и получваш 4та безплатно. С предимство са акционери, които преди вчера са били закупили вече акции от тях. С големи амбиции тръгват да бъдат най-голямата компания за продукти от медицински канабис в Европа. Не купувайте акции по нормален курс. Е тук пише как да се възползвате от офертата. Аз мисля да я пробвам с дребна сума експериментално заради самата идея с канабиса, че съм му фенка (за медицински цели разбира се - с глупости не се занимавам):

            https://stenocare.com/investor-relat...re-issue-2020/

            Коментар


            • Не знам дали е правилно да се каже, че нафтата се е срутила. Според мен много бързо скочи и сега се регулира. Но мисля, че принципно посоката е нагоре. Не че не ме нерви де - почти 20% от целият ми капитал е в нефтени сертификати. Отделно и малко акции имам в такива.
              BABA наистина няма много мегдан за растеж. Само за дей трейдинг е добра ако нацелиш моментите. NOVO B се срути мощно днес (както и половината датска броса де). Аз избързах с купуването и ме е яд, че после падна много. Но според мен си струва сега на тази цена както е или по-ниска да се купи. Има и една Шведска TELE2 B, която от началото на кризата потъва. Не знам има ли изобщо шанс да се съвземе, но ако има сега е моментът ми се струва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Локхийд Маритна взехте ли го? На +5.84% го гледам днеска...

                Банките най-после яко нагоре -- добре, добре... май няма да режат никакви дивиденти.
                Банките е ясно но някой специалист по Шеврон и нефта .....нещо закъсаха и европейските и щатските...а самолетите и колите са с бензин.....
                Ще съкращават 15 % от персонала за преструктуриреане...това не е ли първи признак на излитане....?

                Коментар


                • Локхийд Маритна взехте ли го? На +5.84% го гледам днеска...

                  Банките най-после яко нагоре -- добре, добре... май няма да режат никакви дивиденти.

                  Коментар


                  • На този етап оценявам като много правилно, че шитнах BABA преди отчета на почти 220. Малко глупаво беше, че после си върнах 1/3 от позицията на 203. Компанията е подценена, но няма потенциал за ръст, какъвто имат някои от по-малките или по-ударените от кризата компании.

                    Резултатът от над 190 дни игра с BABA (съвсем малко дейтрейдинг) е едва +7%. За сравнение CXW e +15% само за седмица. ALK и останалите самолети да не говорим. В същото време ми е трудно да възприема китайска компания като истинска защитна инвестиция. Независимо дали Тръмп е на власт или някой друг. Липсата на дивидент е още един минус, независимо дали държим на него или не.

                    Накратко - скокне ли над 215 - продавам. Ще държа по-дълго единствено, ако дотогава съвсем не е останало какво да се купи евтино.

                    edit: С хубавото се свиква леснo и +1,50% днес ми се вижда мизерно. Алармите за TDOC пищяха на 150, но нямам свободни пари. Нафтата се срути и ми обра малко от ръста, но предвид, че миналата седмица раздрусах портфейла, вече не съм толкова зависим от тези компании.
                    Last edited by terziеv; 27.05.2020, 21:54.

                    Коментар


                    • https://www.youtube.com/watch?v=_zAzIJ7VvDo

                      Коментар


                      • Тръмп има бая да ги гони тия, 40%...баси

                        The new package puts the total amount Japan spends to combat the virus fallout at 234 trillion yen ($2.18 trillion)- roughly 40% of Japan’s gross domestic product.
                        https://www.reuters.com/article/us-h...-idUSKBN2323D3


                        PS Карнавалчето ми хич си не поплюва примаркет, пак дузинка сложило отгоре ама и ройъла се не дават.
                        И днес май ще бият авионите, те само по 6-7%..
                        Last edited by pipbel; 27.05.2020, 13:28.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          И аз , ама за TUI ..мноооого се чудих на 3 евро
                          Аз не се чудих много, но взех твърде малко, като на майтап, все 4.5-5 си мислех до юли даже, а то с по 30% на ден скача, удвои за 0 време.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Не знам за авионите, аз не съм фен на туризма и пътуванията. Не ги разбирам тези шматкания колко и дали са печеливши и извън ковид времето. Затова и бях толкова предпазлив. Баш вчера обаче получих писмо от шефа на Луфтвафе-то с увещания да не си взимам парите, а ваучер. Отделно пояснения как да имам още търпение, ако все пак си искам парите. Имам търпение вече близо два месеца. Не мисля, че ще са добри отчетите и за вторта половина на 2020.

                            Лео не са баш държавна, но според мен предимството им е именно, че има държавно участие. Няма да бъде допуснат фалит. А колко още може да пада цената? Смятам, че посоката е само нагоре и ще се раздава добър дивидент. Капиталовата обаче ще е минимум 50%. И аз нямам евроцент, а Фортум не ми се продава, но ако имах - тук щях да сложа.

                            IvelinaJensen, не вярвам да няма начин. Милано е водеща борса. Предполагам трябва да удариш една жица на брокера. Ако, кинтите са свършили е друг въпрос.

                            edit: pipbel, четох една статия с исторически примери как след кризи Ръсел винаги бие S&P. С много.
                            Last edited by terziеv; 27.05.2020, 12:50.

                            Коментар


                            • От моята платформа май не мога да купя Leonardo. Пък и кинти нема. Закупих си Rheinmetall и за сега нямам оплаквания. Някой да е изкарвал пари по по-побъркващ начин от stocks trading? С нищо не съм си късала нервите както с тая простотия. Това няма научаване братче, щото е битер хазард

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                От кой ръкав ги вадиш тия зайчета....хеликоптери и електроника ли правят ?
                                Страната на произход нещо не ми се нрави особено обаче..тепърва проблеми
                                https://www.cnbc.com/2019/01/10/top-...the-world.html

                                Дедо е яко надценен. Отдавна вече го играе грубо, а не толкова с акъл или с късмет.

                                Коментар

                                Working...
                                X