IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодаря и на тебе

    Остави ти тука стокпикърските разисквания. Най-добре да купуваш пасивни индекс фондове, един от които трябва да следва S&P 500. И влизане поетапно

    (Гледам вече не си чак толкова инкогнито тука като преди )

    Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Ти знаеш защо дойдох в този форум . Просто сериозните решения изискват сериозна подготовка. Още чета. Лек уикенд.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

      Е, това не очаквах да го чуя от голдбъг
      Ти знаеш защо дойдох в този форум . Просто сериозните решения изискват сериозна подготовка. Още чета. Лек уикенд.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
        Новите герои, на кого бихте доверили парите си?

        [ATTACH=CONFIG]n3630225[/ATTACH]
        Изпълнителни директори, различни и сериозни компании, като имам фаворит, но съм обремен от цялостната информация, която знам, Selena ще споделиш ли мнение?

        Ще го карам съвсем схематично и, не, не знам кои са:

        1. Да
        2. Да
        3. Не
        4.Не
        5. Не
        6. Не
        7. Да донякъде
        8. Да, донякъде

        Лично мое усещане. Лек уикенд.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Именно. Сега идва момент за купуване на акции.
          Е, това не очаквах да го чуя от голдбъг

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            Хермес, златото като удари 2000 и малко отгоре - продавай
            Именно. Сега идва момент за купуване на акции.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              Здравейте!Избрали сте най-лошия момент от 50 години насам да инвестирате в акции.....Помислете дали не е по-добре да изчакате бурята която вече започна да отмине.....Успех!
              Хермес, златото като удари 2000 и малко отгоре - продавай

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                Ей така, понеже къде на сериозно, къде на майтап се отвори темата и именно е важното да не се знае кой са, за да не се подведе. Хареса ми как ги описа, страхотно, ще допълня(понеже знам националност), че за мен първият прилича на републиканец, вероятно от южните щати, уверен, с голямо самочувствие, самонадеян, вторият лалушко някакъв, но добър с числата.

                Господата са големи началници от екипа на FirstEnergy, край компанията избухна пред дни огромен корупционен скандал. Винаги предпочитам личният контакт, видеовръзка донякъде, за да разбера човек, но ти удари в десетката с преценката, браво, психология ли си изучавала или просто опит и талант? Бих пуснал и други снимки, че ми е интересно какво би казала.
                Работя с хора от 1997ма. Международен адвокат съм . Има един страхотен курс, на който смятам да се запиша тази есен ако не ми мине котка път - курс за езика на жестовете. Има какво да се научи и с оглед това, което правите тук. Извинявам се за намесата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  Аз съм пристрастна към Apple и Intel, защото съм на MacBook с Intel Inside и не го изпускам из ръце - не мога да живея без него - пристрастена и зависима съм. Това стадото е страшно нещо - предаде добрият стар Intel и се нахвърли свирепо на заместника му AMD.
                  Защо не държа с години? А вие държите ли в тоя пазар? Не оставам с такива впечатления.
                  Здравейте!Избрали сте най-лошия момент от 50 години насам да инвестирате в акции.....Помислете дали не е по-добре да изчакате бурята която вече започна да отмине.....Успех!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    За Ivelina, Дръж го Епъла, пък и Интел, а също и тези , криузните, ще им дойде времето и на тях. Но моя съвет е да се съсредоточиш в 2-3, до 4 компании и да играеш там. Та ги изучиш, да познаваш поведението на акциите, да свикнеш с движението на пазара.
                    Другия момент в такива турболентни моменти, може да се направи грешка, хубаво е да имаш резервен капитал, да подпираш. Ползвай например заем от свекъра, 2 годишен заем, с 5% лихва. Размерът му да бъде около 60% от капитала който ползваш, един вид овърдрафт, за влизане при спадове. Така(при добри компании, не в избушеняци) да допълваш когато пазара връща и да излезнеш, когато пазара възстанови).
                    Волатилността понамаля вече, не е като в март април, май. И хората които държат, ще печелят повече.
                    Пич, тя не е за ливъридж. Ще я фалираш. Даваш лош съвет. Никакви заеми докато не натрупа достатъчно стаж и елементарни познания.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                      Ползвай например заем от свекъра, 2 годишен заем, с 5% лихва. Размерът му да бъде около 60% от капитала който ползваш, един вид овърдрафт, за влизане при спадове. Така(при добри компании, не в избушеняци) да допълваш когато пазара връща и да излезнеш, когато пазара възстанови).
                      Волатилността понамаля вече, не е като в март април, май. И хората които държат, ще печелят повече.
                      Направо предложи на свекъра да му управляваш авоарите срещу 20% от печалбата

                      Коментар


                      • За Ivelina, Дръж го Епъла, пък и Интел, а също и тези , криузните, ще им дойде времето и на тях. Но моя съвет е да се съсредоточиш в 2-3, до 4 компании и да играеш там. Та ги изучиш, да познаваш поведението на акциите, да свикнеш с движението на пазара.
                        Другия момент в такива турболентни моменти, може да се направи грешка, хубаво е да имаш резервен капитал, да подпираш. Ползвай например заем от свекъра, 2 годишен заем, с 5% лихва. Размерът му да бъде около 60% от капитала който ползваш, един вид овърдрафт, за влизане при спадове. Така(при добри компании, не в избушеняци) да допълваш когато пазара връща и да излезнеш, когато пазара възстанови).
                        Волатилността понамаля вече, не е като в март април, май. И хората които държат, ще печелят повече.

                        Коментар


                        • Аз съм пристрастна към Apple и Intel, защото съм на MacBook с Intel Inside и не го изпускам из ръце - не мога да живея без него - пристрастена и зависима съм. Това стадото е страшно нещо - предаде добрият стар Intel и се нахвърли свирепо на заместника му AMD.
                          Защо не държа с години? А вие държите ли в тоя пазар? Не оставам с такива впечатления.

                          Коментар


                          • защо така злостно набихте интелчето
                            нима не ви служи вярно и във вашата кутия?

                            Коментар


                            • Друг пробелем с ликвидността е, че дилърите силно са намалили инвентара от корпоративни облигации. И всъщност при един дисбаланс между търсене и предлагане дилърите може и да не искат да поемат разликата и съответно bid / ask спреда да се отвори рязко или дори да има временна липса на търговия на най-неликвидните сегменти на пазара на облигации. А това може да повлияее зле и на търговията с всички останали инструменти понеже нещата са силно навързани

                              Коментар


                              • През септемрви м.г. лъсна липсата на ликвидност на репо пазара в САЩ. Т.е. недостиг на резерви на банките за сетълмънт

                                Естествено на всички беше ясно, че това е изкуствен проблем и до паника не се стигна

                                Т.е. реално наистина не липсва ликвидност, банките са пълни до козирката със супер ликвидни инструменти, но като не могат да ги ползват и се получават фалове


                                https://www.cadtm.org/Another-look-a...d-solutions-to
                                Last edited by Money; 24.07.2020, 15:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X