IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пълен хаос е този пазар. Цяло лято цената на втечнения газ, който излиза от източното крайбрежие на Щатите е равна или по-ниска от цената на суровината, която влиза за втечняване. Страшно е, всеки момент си готов да видиш нулева цена на газа при Хенри Хъб. А Антеро продава повечето си продукция там. То това е слона. 2014-та, когато са измисляли стратегията си - са закупили огромен транспортен капацитет до залива, защото са го виждали като премиум пазар при всичките планове за LNG терминали и цена на газа в Азия между 10 и 20 usd. a днес, при целия този безплатен газ, който се асоциира с нефтения добив в Тексас и Ню Мексико е възможно най-дървения пазар.

    През последните 10 дена става нещо странно с фючърсите между 2023-та и 2028-а. Растат почти всеки ден и вече подминаха нивата на които бяха преди да възникне пандемията. Възможно е да калкулират Байдън на власт и съответно забрана за фракинг (или поне забрана за фракинг на федерална земя), но може и да се оформя нова визия за петрола. По-малко петрол - по-скъпа газ. Уви може да значи и нищо, защото рядко има реални сделки за толкова далечен период, тоест цената да промениш цената е твърде ниска за да я вземеш прекалено насериозно.

    А да не забравяме и че повечето производители на газ вече са напълно хеджирали производството си през 2021 и дори пророците да са прави и 2021-ва да е скъпа. Когато си хеджиран се спасяваш не само от загуби, но и от печалби.

    Аз търгувам SWN, EQT, AR, MR, CNX и CRK. Гледам да не налетя на някой, които сондира федерална земя и си следя фючърсите за 2-3 години напред. Не виждам нищо в AM. Оборота й зависи от процеснатия обем на продукция на AR и понеже AR е в майнтенс режим, оборота на AM oчаквам да е константа за година напред. Предполагам, че акцията се стреми да расте, защото винаги се появява някой нов играч, който оценява дивидента.
    Но той наистина е на косъм, а падне ли - цената отива на 2.
    Last edited by Tkilata; 31.07.2020, 04:07.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

      Мой, всеки път когато кажеш AM, се появявам зад гърба ти, а ти продължаваш да твърдиш, че надълго и нашироко си я обсъждал с pipbel.
      Аз да не съм прозрачен егати.
      Между другото шефа на AR, днес като го питаха дали може да даде прогноза за паричните потоци в близко бъдеще, каза, че не може. Защото АМ обмисляла промени в политиките си за управление на капитала, вкл. и дивидентната. Само, че той е шеф и на AM, a като такъв знае намеренията на AM. В нашия земен свят това общо взето значи, че или страда от раздвоение на личността, или лъже или не знае какво следва.
      Как се отиграва всеки от тези 3 варианта?
      Сорич, за това е виновна търсачката адблокера ми ебава форума.

      Е, какво да каже човека - източваме AM, бухаме го с дълг, за да спасим AR и който не се отърве навреме ще му яде главата. Освен това наистина не знае какво следва. Надява се. Целта е last man standing. Аз се опитах да стигна до някаква що годе достоверна break even цена при AR, но е кауза пердута. 1.8 ми се струва нереално ниско. Разни анализатори обещават, че 2021 ще е годината на синьото, ама по-добре астролог да питаме. И полит рискът е огромен. Малко вероятно, но нищо чудно зелените простотии да ги наложат силово догодина.

      Тука май няма пророци и вероятно в други сектори има сходни драми, но точно в тази ситуация мога да си представя сравнително точно вариантите. Един от които е от типа АR 500% и нагоре. Изобщо не е невероятен. Дори при 2,50 за по-дълго време
      ще надминем 100%. Вариантът с AM е много по-ниска, но почти сигурна печалба и бая над S&P. Тук чакаме да се наместим при някаква лоша борсова новина, защото в момента е високо за вход. Рискът при вход ~5 e много много нисък. За жалост трудно ще върне дотам. Трябва да са наистина луди да отрежат следващия дивидент.

      Според теб има ли някой слон, който пропускам изобщо да видя?

      Като цяло ми се струва доста по-добре от всякакви биотехове и не е абсолютно хазартна играта. Средната ми цена на влизане беше ок. 4,30 (точно 30% довидент), като набухах близо 1/4 от цялото имане. Направо се разболях, когато ми удари стопа на 4,80 и освен капиталовата, изпуснах последния дивидент. Да му бях турнал take profit на 6, сега сигурно щях да съм го загърбил.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Щото не мога да глътна света... засега поне. Работя по въпроса. NOC отлете. Казвах ти да го вземеш докат беше ок. 290, ама ти се правеше на умен. Подобна компания на такава цена не е за пропускане. За АМ не бъркай в раната... вече май съм по-внимателен със стоповете.

        С AM ситуацията е много много забавна и интересна в борсово отношение. Потърси в преди ок. два месеца как я обсъдихме с pipbel. Нещата се потвърдиха. Тази сфера е една от малкото, от които разбирам, но и Господ не може да предскаже цената на синьото. Като цяло, за да изкарваш пари от AM е важно AR да страда. Т.е. цената на синьото не бива де се повишава много. Ако по принцип вярваш в индустрията, то един по-стабилен залог в AR ще те направи наистина богат. AM е по0сигурно - ще пусне едни 20% и другия триместър и макс макс да отиде до 10-12. После яко надолу, защото ще заприлича на сушена слива... Има матрял тука, много даже, ама са бая променливите.

        ---

        Сега го видях това за PPC. Каква къса, ве? Taм е за пълнене не на кошница, а на самосвал.
        Мой, всеки път когато кажеш AM, се появявам зад гърба ти, а ти продължаваш да твърдиш, че надълго и нашироко си я обсъждал с pipbel.
        Аз да не съм прозрачен егати.
        Между другото шефа на AR, днес като го питаха дали може да даде прогноза за паричните потоци в близко бъдеще, каза, че не може. Защото АМ обмисляла промени в политиките си за управление на капитала, вкл. и дивидентната. Само, че той е шеф и на AM, a като такъв знае намеренията на AM. В нашия земен свят това общо взето значи, че или страда от раздвоение на личността, или лъже или не знае какво следва.
        Как се отиграва всеки от тези 3 варианта?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
          Трябва да сме доволни от представените отчети след затваряне на пазара.
          Electronic art
          FORD
          Facebook
          Amazon
          Apple
          Alphabet
          всички бият оценките, кой повече, кой по-малко
          по основните параметри - revenue, earning per share и други
          Амазон е гулямата тупалка. 40% баааа. Аз лично още не мога да се счупя да купувам компании, които ще ми е голям кеф да изчезнат. Няма как обаче да не призная, че снасят бая.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            A защо не взе NOC и AM?

            и защо не влезе къса на PPC и SOLO?
            Щото не мога да глътна света... засега поне. Работя по въпроса. NOC отлете. Казвах ти да го вземеш докат беше ок. 290, ама ти се правеше на умен. Подобна компания на такава цена не е за пропускане. За АМ не бъркай в раната... вече май съм по-внимателен със стоповете.

            С AM ситуацията е много много забавна и интересна в борсово отношение. Потърси в преди ок. два месеца как я обсъдихме с pipbel. Нещата се потвърдиха. Тази сфера е една от малкото, от които разбирам, но и Господ не може да предскаже цената на синьото. Като цяло, за да изкарваш пари от AM е важно AR да страда. Т.е. цената на синьото не бива де се повишава много. Ако по принцип вярваш в индустрията, то един по-стабилен залог в AR ще те направи наистина богат. AM е по0сигурно - ще пусне едни 20% и другия триместър и макс макс да отиде до 10-12. После яко надолу, защото ще заприлича на сушена слива... Има матрял тука, много даже, ама са бая променливите.

            ---

            Сега го видях това за PPC. Каква къса, ве? Taм е за пълнене не на кошница, а на самосвал.
            Last edited by terziеv; 30.07.2020, 23:32.

            Коментар


            • Трябва да сме доволни от представените отчети след затваряне на пазара.
              Electronic art
              FORD
              Facebook
              Amazon
              Apple
              Alphabet
              всички бият оценките, кой повече, кой по-малко
              по основните параметри - revenue, earning per share и други
              Last edited by ПИЧ; 30.07.2020, 23:20.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                Както и очаквах мижава и кратка бе славата на ADM след хубавите отчети.
                A защо не взе NOC и AM?

                и защо не влезе къса на PPC и SOLO?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  Само не разбрах Фортум що се гмурна толкова длибоко - сигурно щото избързах да го купя малко след като го продадох невярвайки да пада повече.
                  "Фортум" са холдингова компания. Представи си "Чез", но в по-голям мащаб.

                  Коментар


                  • Ба, лоши. По-добре от очакваното. Само $ ми бърка в джигера и не смея да сменям. Да имах свободни долари щях да нагазя до пояс във WestRock. Редовно бият прогнозите, а и опаковките са едно от нещата, дето се харчи. На 28 става и за държане и за свинг.

                    --
                    Горното е минимум риск, направо е нечестно. Една идея по-авантюристичните души могат да сложат на FRT. Може още да падне, но дългосрочно е много стабиляга.

                    Напушените могат да се пробват направо с OGI и пак едва ли ще сбъркат.
                    Last edited by terziеv; 30.07.2020, 21:56.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                      приемам, че пазара се държа добре, при изсипване на лоши данни, насдак е дори на зелено
                      Да като последния полет на Чалънджър.

                      Коментар


                      • приемам, че пазара се държа добре, при изсипване на лоши данни, насдак е дори на зелено

                        Коментар


                        • Само не разбрах Фортум що се гмурна толкова длибоко - сигурно щото избързах да го купя малко след като го продадох невярвайки да пада повече. Гледам и STOR утре пускат отчет, а са надолу. Дали не реагират на вътрешна информация недостъпна за нас простосмъртните. Много се дразня като една акция тръгне в някаква посока без да е придружено с релевантни новини за нея. Too unfair, както и всичко в тоя бизнес разбира се.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                            Германия за 2-ро тримесечие спад на БВП с 10%, щатите с 30%, Initial jobless claims 1,434 K (previous 1,422 k) - това ли бяха всички лоши новини ?
                            Малко ли е, 30% е скандално, безработицата също отново ръст, значи никакво възстановяване на икономиката.
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              Германия за 2-ро тримесечие спад на БВП с 10%, щатите с 30%, Initial jobless claims 1,434 K (previous 1,422 k) - това ли бяха всички лоши новини ?
                              Нищо лошо няма. Корабът потъва абсолютно по план. Който е отиграл VXX е рахат. Точно сега е моментът да напълниш кошничката - даже златодобивните върнаха, соларите... И в Европа има бая на ангебот. Сега e и времето да се купува Fortum... не че няма други.

                              Коментар


                              • Доста бой днес, нищо, здравословно е

                                Коментар

                                Working...
                                X