IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да, защо не. Ивето ако вземе този "евтин" шит в понеделник при отваряне на пазара, до вечерта вече може да е на едни -20%

    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    2. Друг вариант са евтини компании, които много силно играят. Биотеховете са идеални. Днес например можеш да опиташ с нещо като SONN. Купуваш на нещо като 5, после продаваш на 7.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
      Един коментар от блумбърг - tech earnings surge, economy slips, много точно в няколко думи
      Силата е в NASDAQ, каквото и да е взел човек, все е напред.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Един коментар от блумбърг - tech earnings surge, economy slips, много точно в няколко думи

        Коментар


        • Видело се е, че от акции няма да изкяра. По-скоро книга ако издам "Каръщините на една трейдърка" ще пожъна успехи. Яд ме е, че не си ги записвах до сега - аз съм неспасяем уникален карък. Поредната каръщина от одеве. От страх да не загубя и малкото спечелено тази седмица пък е и петък и реших да разкарам ябълката. Следя си кротко курса и си сменям аска според него. Последно бях сложила 423, но се беше много засило и реших да го мръдна по-нагоре. И познайте какво - блокира ми браузера ли, интернета ли беше бавен не знам, но екрана не реагира, не можах да сменя курса и се продадоха на 423. Язък че седях и дебнех - оня гад пак ме саботира.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Ябълката кърти мивки, вече двуцифрена....скоро и х4 повече ще има.

            Ха, и това ли е сефте от 41г....

            Найш ли ква инфлация е 70-те. Тогава за пръв път пускат печатницата на три смени. Ще видим кое ще задържи по-добре стойност. Реални печалби трудно. Изобщо малко се учи история. Сега е в 9-ти клас май. Неслучайно тогава измислиха една хубава думичка - стагфлация.

            ---

            Кой взел взел. Останалите в долари ще подсмърчат като циганче в канцелария.

            Коментар


            • Ябълката кърти мивки, вече двуцифрена....скоро и х4 повече ще има.

              Ха, и това ли е сефте от 41г....

              Think about this: 2020 is the first year since 1979 to have both gold and the S&P 500 make new highs during the calendar year,’ LPL’s Detrick writes
              Last edited by pipbel; 31.07.2020, 22:44.

              Коментар


              • Не знам какво не ти харесва. Ако и утре продължава така, ще изпразня картата. Дивидентни, печеливши, подобрили очакванията компании са надолу, защото всички се юрнаха към амазонките. Да не говорим за по-спекулативните позиции.

                Коментар


                • Танцуват - едно напред, две назад. едно напред, две назад. може и да го бутат до 25-24 К, незнам. Но при вчерашните отлични отчети на големите гиганти, работат не ми харесва.

                  Коментар


                  • Знам кво да правя, но. напрактика все бягам от пеалба. Чакам нещо с месеци да се качи и точно като ми писне да го държа и да инвестирам парите в нещо дето мърда повече и то вземе че скочи ама много яко. Така стана точно оня сен със Scandion Oncology. Тамън ги джитнах и скочиха следващите 3 дни с 30%. Каквито и хитри сметки и планове да правя, като ме саботират отвън, ама така, че да изглежда, че сама се саботирам, съм безсилна.

                    Коментар


                    • Dow Jones vs NASDAQ comparison, разликата гони 30%
                      Click image for larger version

Name:	dow_nasdaq.jpg
Views:	1
Size:	52.9 КБ
ID:	3633462

                      Коментар


                      • Стискам с палци, но определено трябва да помислиш как да го докараш до повече от 50/50. Твоя си работа, но има поне няколко проверени варианта за активна търговия, които не изискват кой знае колко да познаваш пазара.

                        1. Казах ти стратегията на един от смятаните за най-успешни на всички времена - гледа кои компании са паднали дзверски и слага по малко във всяка. 1/3 фалират, останалите компенсират.

                        2. Друг вариант са евтини компании, които много силно играят. Биотеховете са идеални. Днес например можеш да опиташ с нещо като SONN. Купуваш на нещо като 5, после продаваш на 7.

                        Няма много смисъл да търгуваш активно компании мастодонти, за които 4-5% движение е нещо значимо. При тях е по-добре да купиш за по-дълго.

                        Трети вариант е да спреш поне за малко и да си измислиш поне някаква базова стратегия, която да следваш.

                        ---

                        Well, it was clear if ever the companies that are worthless and are losing money ever come back to life, it’s during a major world war. So the– a couple of days after Hitler invaded Poland, I looked over all the New York Stock Exchange and the American Stock Exchange. There were 104 companies whose prices had gone down below a dollar a share. And so I called up Dick Platt and said, ”Buy me $100 worth of everything below a dollar a share” and he did what you just said, he called back and said, ”We’re doing it, but 37 of them are in bankruptcy.” And I said, ”Oh, no. Those are the best of all.” The one outstanding one…was the $7 preferred stock of Missouri-Pacific Railway. It had gotten down to 12 cents a share.

                        It hadn’t paid dividends in years. But boy, railroads come back in a war. So we bought 800 shares for $100 and when it got up to 40 times what I paid for it, I sold out and it went up to 105.

                        https://novelinvestor.com/maxims-john-templeton/
                        Last edited by terziеv; 31.07.2020, 17:33.

                        Коментар


                        • Примирих се, че едно, че не мога да изчета всичко, и друго - че не всичко може да се прочете. На хазарт ще го карам. Защо паднаха Microsoft? Гледам на сайта им пише някакви цифри за 2020, които не са толкова зле ама акцията пада. Не мога да се ориентирам това ли е отчета и на него ли реагира борсата? Освен това се чудя да разкарам ли Apple докато още съм на плюс тях, че ги взех скъпо и на отчета разчитах. Обикновено пада курса след първоначлния пик ама сега нещо не мога да се ориентирам на къде ще тръгне Apple. Май и STOR са се издънили с отчетите както предполагах щото гледам и те са надолу

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                            и как това обяснява срива?
                            Данните за Германия -> Унипер

                            Няма лошо да го играеш хазартно, но тогава просто се отказваш да търсиш логика. Ако търсиш причини, обяснения, няма да стане без четене. Да не говорим какви проблеми ще си докараш с данъците.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              "Фортум" са холдингова компания. Представи си "Чез", но в по-голям мащаб.
                              и как това обяснява срива?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                                A защо не взе NOC и AM?

                                и защо не влезе къса на PPC и SOLO?
                                1. Щото не съм врачка
                                2. Щото рогатия ме метка по гръб
                                3. Щото няма пачка

                                Коментар

                                Working...
                                X