IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
    Пак ги гледам Nasdaq и Dow се раздалечават. Явно трябва Nasdaq да стане 15 000 за да може Dow да стане 29 К
    Защо те вълнува толкова това? Някакъв convergence arbitrage ли правиш? Ама то няма такъв закон, че ще има конвергенция. Напротив даже

    Коментар


    • Пак ги гледам Nasdaq и Dow се раздалечават. Явно трябва Nasdaq да стане 15 000 за да може Dow да стане 29 К

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

        Гаранция е заради това. Доказателство е, че последния месец съм на минус -0,32%. Но пък да отчетем и другата подробност, че почти всички акции са ми в американски долари, които купувах преди големия срив последните седмици.
        Сигурен съм, че ще продължиш да правиш по +50% всяко тримесечие от тук нататък

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

          Глей сега такъв ръст на пазарите за толкова кратко време, може вече никога да не видш през живота си, така че това не е от твоите умения. Та тия проценти почти всички са ги направили в този времеви период.
          Гаранция е заради това. Доказателство е, че последния месец съм на минус -0,32%. Но пък да отчетем и другата подробност, че почти всички акции са ми в американски долари, които купувах преди големия срив последните седмици.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

            Не знам, ама аз на моменти имах доста високи проценти печалба. На 3 пъти за тия малко повече от 4 месеца ми показваше 57% и съм имала средно по 2 акции в тия пикове, които са ми били над 80% печалба. Ако бях продала тия 3 пъти, както интуицията ми подсказваше, но лакомията и страха да се не мина ми замъгляваше съзнанието, до тоя момент, пак повтарям за 4 месеца, щях да съм на поне 80% печалба. Ако пък не бях продавала и купувала безразборно предполагам щях да съм стигнала 100%. В момента ми показва 50,64% и това след всичките непростими грешки,които направих (отчитам факта, че бях облагодетелствана да вляза слуайно точно когато всичко беше беше на дъното и единствената посока беше нагоре). Ето ме - реален образ - няма лъжа няма измама. Щом профан и карък като мен е постигнал подобно нещо, защо смяташ че обигран трейдър не би могъл без особени затруднения да си докарва средно по 7% месечно.
            Глей сега такъв ръст на пазарите за толкова кратко време, може вече никога да не видш през живота си, така че това не е от твоите умения. Та тия проценти почти всички са ги направили в този времеви период.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Since 1991, farmland has produced a positive return every year, generating an average annual return of 11.5%, according to the USDA.

              https://www.fool.com/millionacres/re...estors-guide/#

              Ако горната доходност ви е даже много, защото си губите времето с борсата? Сериозен е въпросът.
              Като гледам FPI и LAND не правят по 11%
              Директни покупки малко трудно
              Или краудфъндинг платформи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Миии... аз му казвам, че средногодишно 12% в дългосрочен план си е супер, той ми говори за 2019 когато S&P 500 се дигна с 28.3%

                Т.е. тези активните даже са underperform-нали индекса, но са били Дау Джонс... голяма работа

                За мене обаче е по-интересно да се види как са се представили за периода октомври 2017 - декември 2019. Защото аз тогава имах към 55% нагоре на целия портфейл Съмнявам се и 1% от активните да се имали тази успеваемост
                Не знам, ама аз на моменти имах доста високи проценти печалба. На 3 пъти за тия малко повече от 4 месеца ми показваше 57% и съм имала средно по 2 акции в тия пикове, които са ми били над 80% печалба. Ако бях продала тия 3 пъти, както интуицията ми подсказваше, но лакомията и страха да се не мина ми замъгляваше съзнанието, до тоя момент, пак повтарям за 4 месеца, щях да съм на поне 80% печалба. Ако пък не бях продавала и купувала безразборно предполагам щях да съм стигнала 100%. В момента ми показва 50,64% и това след всичките непростими грешки,които направих (отчитам факта, че бях облагодетелствана да вляза слуайно точно когато всичко беше беше на дъното и единствената посока беше нагоре). Ето ме - реален образ - няма лъжа няма измама. Щом профан и карък като мен е постигнал подобно нещо, защо смяташ че обигран трейдър не би могъл без особени затруднения да си докарва средно по 7% месечно.

                Коментар


                • Since 1991, farmland has produced a positive return every year, generating an average annual return of 11.5%, according to the USDA.

                  https://www.fool.com/millionacres/re...estors-guide/#

                  Ако горната доходност ви е даже много, защото си губите времето с борсата? Сериозен е въпросът.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Миии... аз му казвам, че средногодишно 12% в дългосрочен план си е супер, той ми говори за 2019 когато S&P 500 се дигна с 28.3%

                    Т.е. тези активните даже са underperform-нали индекса, но са били Дау Джонс... голяма работа

                    За мене обаче е по-интересно да се види как са се представили за периода октомври 2017 - декември 2019. Защото аз тогава имах към 55% нагоре на целия портфейл Съмнявам се и 1% от активните да се имали тази успеваемост
                    Точно. Говорим именно за консистентна доходност от порядъка на 10ки години, анюализирана. А че доста хубави (както и лоши) години за това време да си има е естествено.
                    В тая връзка 12% и за мен са си ОК.

                    Дори ако говорим за портфейла на малкия който е доста консервативен и на 8-9% бих бил доволен, стига да ги направи средно за 15-20г.

                    Почти сигурен съм че процента на дейтредъри, които успяват да бият няколко години под ред елементарно купуване на ЕTF е едноцифрено число.
                    Не знам за дейтрейдърите, ама преди време бях чел че средно ритейла за по дълъг период се движи някъде около 2%...мизерия.
                    Last edited by pipbel; 02.08.2020, 19:02.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Тук разни ъндърперформъри продължават с глупостите.

                      Active-fund investors got in on the action, too, with the average active U.S. large-cap equity fund gaining more than 25%.

                      https://www.morningstar.com/articles...-in-2019-so-so

                      Това е средно за възможно най-консервативните.

                      Ще пиша по-бавно, барем станало ясно: 12%/средно годишно за малък активен участник на борсата е загуба на време и най-вече ненужен риск. При мен лично отиват и бая нерви. Това не е лош резултат за човек, който слага и не пипа.

                      Спирам да убеждавам, когото и да е, че земята не е плоска. Бъдете здрави.
                      Ти последно на демо ли си или започна да търгуваш с истински пари ? ​​​​​​​

                      Коментар


                      • Миии... аз му казвам, че средногодишно 12% в дългосрочен план си е супер, той ми говори за 2019 когато S&P 500 се дигна с 28.3%

                        Т.е. тези активните даже са underperform-нали индекса, но са били Дау Джонс... голяма работа

                        За мене обаче е по-интересно да се види как са се представили за периода октомври 2017 - декември 2019. Защото аз тогава имах към 55% нагоре на целия портфейл Съмнявам се и 1% от активните да се имали тази успеваемост
                        Last edited by Money; 02.08.2020, 14:18.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Тук разни ъндърперформъри продължават с глупостите.

                          Active-fund investors got in on the action, too, with the average active U.S. large-cap equity fund gaining more than 25%.

                          https://www.morningstar.com/articles...-in-2019-so-so
                          Да, горе долу същата работа като човек да си е купил ETF на насдак 100. И да не се занимава с глупости, стрес и комисионни. Това за миналата година. За 2020 може пак насдак да се представя най-добре, може и да се представи най-зле. А човек инвестира за годината напред, не за годината назад. Почти сигурен съм че процента на дейтредъри, които успяват да бият няколко години под ред елементарно купуване на ЕTF е едноцифрено число.

                          Разбира се опитите да се докарат пари, защото човек който си няма идея какво прави си мисли че знае най-добре никога няма да престанат.

                          Коментар


                          • Терзич, нищо не вдяваш, човек

                            Абсолютно нищо

                            Коментар


                            • Тук разни ъндърперформъри продължават с глупостите.

                              Active-fund investors got in on the action, too, with the average active U.S. large-cap equity fund gaining more than 25%.

                              https://www.morningstar.com/articles...-in-2019-so-so

                              Това е средно за възможно най-консервативните.

                              Ще пиша по-бавно, барем станало ясно: 12%/средно годишно за малък активен участник на борсата е загуба на време и най-вече ненужен риск. При мен лично отиват и бая нерви. Това не е лош резултат за човек, който слага и не пипа.

                              Спирам да убеждавам, когото и да е, че земята не е плоска. Бъдете здрави.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                                Ивче, това можеш ли да го осмислиш, че за 100 месеца, с 10 хиляди, ще направиш 137 млн.
                                И как ти се струва, лесно ли е или малко трудничко ти се вижда. Рогатия би ли го позволил баш на тебе.
                                Ще ми поверваш ли ако ти кажа, че изобщо не правя сметки за близко бъдеще, камо ли за далечно. Кот доди дет се вика. It's just a game. А рогатия спирам да го споменавам - нещата, които знам и вие един ден ще ги разберете Не е шега работа. Ама хич.

                                Коментар

                                Working...
                                X